Përdoruesi diskutim:Iskenderije

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Iskenderije. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
  Përshëndetje, Iskenderije!
  Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

  Iskenderije, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

  Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

  Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

  Puna e mbarë!

  If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.  Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

  Kam krijuar Shehu dhe Shehylislami. Dëshiron të shtosh përmbajtje?--Diradul (diskutimet) 18 tetor 2018 17:07 (CEST)Reply[përgjigju]

  Te lumte. Heperhe nuk e kam mundesine t'i jap kohen qe meritojne, por te lutem perkushtoju njerit artikull njehere se po e shoh qe ke zell, dallimberjet fonetike te transkriptimeve e shqiptimeve jane per t'u pare me pas. E rendesishme eshte lenda e pare, teksti dhe cilesia e tij. @Diradul,--Iskenderije (diskutimet) 18 tetor 2018 17:11 (CEST)Reply[përgjigju]
  Pershendetje @Iskenderije, Ka gjithashtu edhe artikujt Isra dhe Miraçi dhe Isra dhe Miraxhi edhe Syneti, Synetia dhe Synetia në Islam.--Diradul (diskutimet) 22 tetor 2018 19:12 (CEST)Reply[përgjigju]
  Pershendetje i nderuar @Diradul,. Te lutem, shqyrto çka tashme te kam thene per zhvendosjet. Rasti i Al Shafiut, nderkombetarisht (nga anglishtja qe eshte lingua islamica tanime) njihet ashtu (pra, Al Shafi'i). Partikularitetit theksoji aty ku duhet. Gjithashtu edhe kalimi qe po ben Ibn -> Ibën eshte krejt i panevojshem. --Iskenderije (diskutimet) 22 tetor 2018 19:20 (CEST)Reply[përgjigju]
  Ju nuk dëshironi të përgjigjeni për Elifba për shembull?--Diradul (diskutimet) 22 tetor 2018 19:27 (CEST)Reply[përgjigju]
  Ne ç'kuptim nuk deshiroj te pergjigjem, i nderuar @Diradul,? --Iskenderije (diskutimet) 22 tetor 2018 19:28 (CEST)Reply[përgjigju]

  Lazer Shantoja[Redakto nëpërmjet kodit]

  Ke hequr shume pjese te referencuara, sidomos te burgimi dhe vuajtjet. Ato jane pjese te rendesishme te jetes se tij si shenjtor. Ne te ardhmen te lutem justifiko heqje te tilla, ose lufto burimin ne faqen e diskutimit, ndryshe do shtrengohem te te heq privilegjin e editorit qe sapo ta dhashe. --1l2l3k (diskutimet) 22 tetor 2018 16:51 (CEST)Reply[përgjigju]

  Ishte tejet e dendur me pershkrime joenciklopedike, e tkurra mjaftueshem dhe do e punoj prap, te jesh i qete per kete. Vura burim me te mire, nga vete vepra antologjike, nje vellim qe trajton biografine e tij dhe veprimtarine te grupi Ora e Maleve dhe rregullova paragrafet pershkrues te vepres se tij te shperndare. Mos bej rikthim masiv te gjendjes se artikullit perderisa po perpiqem ta skematizoj disi, te lutem. --Iskenderije (diskutimet) 22 tetor 2018 17:09 (CEST)Reply[përgjigju]
  Cilat burime nuk ishin enciklopedike? E kam fjalen per heqjen e paragrafeve te fundit ne keto ndryshime qe kishe bere. Ne mirebesim po e cmbroj artikullin dhe mund ta editosh, po nese do e pergjysmosh prape, te premtoj qe do bej revert dhe do e mbroj per me shume kohe. --1l2l3k (diskutimet) 22 tetor 2018 17:33 (CEST)Reply[përgjigju]
  Ukgjini, Ndreca, ishin copy-paste, patjeter qe duhet nje pershkrim per estetiken dhe gjuhen e vepres se tij se s'do e lija pa te. Per me teper, mos harro se m'u deshen 5 dite te optimizoja artikullin e Kutelit, @1l2l3k, --Iskenderije (diskutimet) 22 tetor 2018 18:55 (CEST)Reply[përgjigju]
  E kuptoj. Perdor kohen qe ke nevoje, po shto para se te heqesh.--1l2l3k (diskutimet) 22 tetor 2018 22:15 (CEST)Reply[përgjigju]

  Redaktimi im[Redakto nëpërmjet kodit]

  [1] Shihe pak. Nese duam te fusim nje reference, duhet te fusim citim te plote, pra liber, vit botimi e botues. Me thuaj nese ke pyetje.--1l2l3k (diskutimet) 23 tetor 2018 16:07 (CEST)Reply[përgjigju]

  Qarte, s'e kisha pare qe ishte dy here ai emer-mbiemer edhe mbi (ku e hoqa) edhe nen paragrafin Burimet. --Iskenderije (diskutimet) 23 tetor 2018 16:25 (CEST)Reply[përgjigju]

  Qerim Sadiku[Redakto nëpërmjet kodit]

  A është Qerim Sadiku një projekt i ri për ju?--91.12.161.208 24 tetor 2018 12:25 (CEST)Reply[përgjigju]

  Qerim Sadikun e bera une shqip, po versioni anglisht ishte tmerr dhe e grisen pasi krijuesi ishte sock i Goelias dhe e kishte bere me POV islamik. Nderkaq mendoj qe Lazer Shantoja mund te perkthehet ne anglisht dhe te shkoje ne WP:DYK atje. Iskenderije: do me ndihmoje ne enwiki per ta bere Lazrin WP:Did You Know? Une do bej perkthimin po do doja qe ti te rishikoje. --1l2l3k (diskutimet) 31 tetor 2018 15:41 (CET)Reply[përgjigju]
  Po, patjeter. Do te ishte prurje e gjetur. --Iskenderije (diskutimet) 1 nëntor 2018 11:07 (CET)Reply[përgjigju]

  Zullumi[Redakto nëpërmjet kodit]

  Po më bën zullum. Kujto: Transmeton Ibën Abasi, radijAllahu anhuma, se kur e dërgoi pejgamberi alejhi selam, Muadhin, radijAllahu anhu, në Jemen, ndër to, i tha: “…. Ke kujdes nga duaja e atij qe i është bere padrejtësi(zullum), ngase në mes duasë së tij dhe Allahut nuk ka perde.” Shënuan: Buhariu dhe Muslimi.--212.47.247.0 2 nëntor 2018 18:34 (CET)Reply[përgjigju]

  Çdo gjë që gjendet në qiej e në Tokë, i përket Allahut. Allahu do t’ju kërkojë llogari për atë që keni në zemrat tuaja, qoftë e zbuloni apo e fshihni. Ai do të falë kë të dojë, dhe do të ndëshkojë kë të dojë, dhe Allahu është i Plotfuqishëm për çdo gjë që do Ai. (El-Bekare 2:285)

  Ndalu[Redakto nëpërmjet kodit]

  Ndalu vandalizem në Ismail Kadare, shkoj dhe ju mund të bllokoni. --Cyrus noto3at bulaga flas me mua 3 nëntor 2018 11:11 (CET)Reply[përgjigju]

  Une po e permiresoj, shikoni burimet qe po perdor dhe si po e skematizoj @Cyrus noto3at bulaga, --Iskenderije (diskutimet) 3 nëntor 2018 11:47 (CET)Reply[përgjigju]

  Bllokim[Redakto nëpërmjet kodit]

  @Liridon, vellai, shiko mire Steward-in, shkruan likely qe nuk do te thote po, por me gjase, dhe nuk bllokohet tjetri pas gjasave. Shiko nderkohe ç'po pocaqis Përdoruesi:Udha1 ose hiqni me mire dore prej te qenet administrator perderisa nuk administroni gjekafshe. --Iskenderije (diskutimet) 5 nëntor 2018 11:47 (CET)Reply[përgjigju]