Përdoruesi diskutim:Tytuu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Tytuu. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Tytuu!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Tytuu, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Ajo nuk është një faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


Faleminderit per shqyrtimet e panumerta qe ben[Redakto nëpërmjet kodit]

Si i behet IP-ve qe vazhojne e kontribuojne, po nuk binden te hapin nje llogari? 1l2l3k (diskutimet) 19 shtator 2017 18:54 (CEST)

Ska perse duhet ta beje dikush i patrulloj ketu mendoj se njerezit deshperohen dhe largohen nga wikipedia kur ndryshimet e tyre nuk shfaqen, per perdoruesit pa llogari me te thene te drejten nuk e di por mendoj se kane te drejte nuk prish shume pune deri sa nuk eshte vandalizem.--Tytuu (diskutimet) 19 shtator 2017 19:04 (CEST)
E tmerrshme, backlog shkon me shume se 2,000 dite. Po filloj te ndihmoj edhe une duke filluar nga ato me te vjetrat, ne menyre qe pas nja 1-2 muajsh te jemi duke bere vetem ato te dites. 1l2l3k (diskutimet) 20 shtator 2017 15:36 (CEST) Ne fakt backlogu nuk eshte edhe aq i madh. Jam te 1500 dite tani. 1l2l3k (diskutimet) 20 shtator 2017 16:53 (CEST)
@1l2l3k,Faleminderit per ndihmen, po jane afer 1500 artikuj te pa shqyrtuar mendoj se me pak perdorues aktiv mund te shqyrtohen te gjithe edhe pse shumica e redaktimeve jane vandalizem kujdes se mund te kete edhe permbajtje korrekte nganjehere mes tyre por qe duhen permisuar pak.--Tytuu (diskutimet) 20 shtator 2017 17:56 (CEST)
Patjeter, faleminderit! Me duhen nja 20-30 ore pune t'i shoh nja 1300 qe kane mbetur, po ti ke bere pune shume te mire dhe te pakten per 170 ditet e fundit backlogu eshte i paster. 1l2l3k (diskutimet) 20 shtator 2017 20:30 (CEST)
Në rregull--Tytuu (diskutimet) 20 shtator 2017 22:37 (CEST)
Lista eshte bosh tani, s'ka me backlog. Faleminderit! 1l2l3k (diskutimet) 25 shtator 2017 02:14 (CEST)
@1l2l3k,Shkelqyeshem, ska perse faleminderit gjithashtu edhe ty ke bere pune shume te mire por eshte çuditshme pse jane dy lista duke kontrolluar ne wiki e gjeta edhe nje ketu--Tytuu (diskutimet) 25 shtator 2017 16:06 (CEST)
Do i futemi punes edhe per kete, u pa puna.... 1l2l3k (diskutimet) 27 shtator 2017 19:00 (CEST)
Ne rregull.--Tytuu (diskutimet) 29 shtator 2017 14:50 (CEST)
Kane ngelur edhe nja 3 mije, po do i bejme avash avash. Ti si ke qene? --1l2l3k (diskutimet) 4 tetor 2017 21:46 (CEST)
Aha ne rregull, me te thene te drejten te kisha ndihmuar me shumr edhe une por keto dite jam i nxene me pune kur te kem kohe te lire do ti shqyrtoj.--Tytuu (diskutimet) 4 tetor 2017 23:34 (CEST)
Edhe ~1100 kane ngelur. Po i afrohemi dites ku do e kemi cilesine pak a shume ne dore. Projekti tjeter pastaj do jete te zbrazim kete, po kjo do doje nja 6 muaj - 1 vit pune.... --1l2l3k (diskutimet) 14 tetor 2017 20:40 (CEST)
Po shpresoj, po e kam pare edhe ate liste do te ishte mire te pastrohet edhe ajo.--Tytuu (diskutimet) 14 tetor 2017 20:45 (CEST)

Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Mund te vendosesh disa foto te artikulli "Ina Zhupa" sepse mua nuk me lejohet ti vendos. Jane 3 foto qe dua te vendos. Mund te me ndihmosh? Faleminderit

Tung[Redakto nëpërmjet kodit]

Më duket se je duke bërë një punë të mrekullueshme me kontrollimet dhe shqyrtimet. Respekt dhe suksese. Me nderime:--Punëtoria (diskutimet) 8 tetor 2017 16:56 (CEST)

Faleminderit shumë, gjithashtu rrespekt dhe punë të mbarë.--Tytuu (diskutimet) 8 tetor 2017 18:06 (CEST)

Ftese për Wiki Weekend Tirana 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

Komuniteti i Open Labs zhvillojnë për të katërtin vit rradhazi Wiki Wekeend Tirana 2017 me qëllimin për të pasuruar artikujt në gjuhën shqipe në Wikipedia. Ky aktivitet do të zhvillohet gjatë fundjavës së dytë të dhjetorit, përkatësisht në datat 9 dhe 10 dhjetor, ku pjesëmarrësit do të mblidhen në ambientet e Open Labs Hackerspace (Tiranë) në një program që kombinon puntoritë (workshops) me prezantimet nga wikipedianët nga Tirana, Elbasani, Durrësi, Prishtina, Gjilani, Zyrihu etj. Do të ketë gjithashtu workshope/editathons të ndryshme rreth Wikidata, Wiki Loves Maps, Wikiprojekti LGBT dhe Wikimedia Commons. Wiki Weekend synon që të ndërtohen ura bashkëpunimi me wikimedianë të tjerë nga vendi dhe rajoni, të inspirohen wikimedianë të rinj që të bashkohen me komunitetin, të njihet publiku me projektet e Wikimedias, të organizohen editathone dhe të rritet ndërgjegjësimi i mediave lokale dhe institucioneve rreth rëndësisë së ndarjes së dijes përmes projekteve të lidhura me platformat dhe kulturën bashkëpunuese wiki.

Aktiviteti fillon në 9:30 dhe mbaron në 16:00 (të shtunën dhe të dielën). Ju ftojme të bashkoheni në abientet e Open Labs. --Nafie shehu (diskutimet) 7 dhjetor 2017 22:09 (CET)

Kategoria Amatore I[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar Tytuu, ju lutem e dini kush fitoi Kategoria Amatore I 2017-18, dhe dhe në cilën sezon futbollistike e ka filluar? Ju faleminderit GA57