Përdoruesi diskutim:Men14

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Men14. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Men14!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Men14, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


Faleminderit per shqyrtimet e panumerta qe ben[Redakto nëpërmjet kodit]

Si i behet IP-ve qe vazhojne e kontribuojne, po nuk binden te hapin nje llogari? 1l2l3k (diskutimet) 19 shtator 2017 18:54 (CEST)

Ska perse duhet ta beje dikush i patrulloj ketu mendoj se njerezit deshperohen dhe largohen nga wikipedia kur ndryshimet e tyre nuk shfaqen, per perdoruesit pa llogari me te thene te drejten nuk e di por mendoj se kane te drejte nuk prish shume pune deri sa nuk eshte vandalizem.--Tytuu (diskutimet) 19 shtator 2017 19:04 (CEST)
E tmerrshme, backlog shkon me shume se 2,000 dite. Po filloj te ndihmoj edhe une duke filluar nga ato me te vjetrat, ne menyre qe pas nja 1-2 muajsh te jemi duke bere vetem ato te dites. 1l2l3k (diskutimet) 20 shtator 2017 15:36 (CEST) Ne fakt backlogu nuk eshte edhe aq i madh. Jam te 1500 dite tani. 1l2l3k (diskutimet) 20 shtator 2017 16:53 (CEST)
@1l2l3k,Faleminderit per ndihmen, po jane afer 1500 artikuj te pa shqyrtuar mendoj se me pak perdorues aktiv mund te shqyrtohen te gjithe edhe pse shumica e redaktimeve jane vandalizem kujdes se mund te kete edhe permbajtje korrekte nganjehere mes tyre por qe duhen permisuar pak.--Tytuu (diskutimet) 20 shtator 2017 17:56 (CEST)
Patjeter, faleminderit! Me duhen nja 20-30 ore pune t'i shoh nja 1300 qe kane mbetur, po ti ke bere pune shume te mire dhe te pakten per 170 ditet e fundit backlogu eshte i paster. 1l2l3k (diskutimet) 20 shtator 2017 20:30 (CEST)
Në rregull--Tytuu (diskutimet) 20 shtator 2017 22:37 (CEST)
Lista eshte bosh tani, s'ka me backlog. Faleminderit! 1l2l3k (diskutimet) 25 shtator 2017 02:14 (CEST)
@1l2l3k,Shkelqyeshem, ska perse faleminderit gjithashtu edhe ty ke bere pune shume te mire por eshte çuditshme pse jane dy lista duke kontrolluar ne wiki e gjeta edhe nje ketu--Tytuu (diskutimet) 25 shtator 2017 16:06 (CEST)
Do i futemi punes edhe per kete, u pa puna.... 1l2l3k (diskutimet) 27 shtator 2017 19:00 (CEST)
Ne rregull.--Tytuu (diskutimet) 29 shtator 2017 14:50 (CEST)
Kane ngelur edhe nja 3 mije, po do i bejme avash avash. Ti si ke qene? --1l2l3k (diskutimet) 4 tetor 2017 21:46 (CEST)
Aha ne rregull, me te thene te drejten te kisha ndihmuar me shumr edhe une por keto dite jam i nxene me pune kur te kem kohe te lire do ti shqyrtoj.--Tytuu (diskutimet) 4 tetor 2017 23:34 (CEST)
Edhe ~1100 kane ngelur. Po i afrohemi dites ku do e kemi cilesine pak a shume ne dore. Projekti tjeter pastaj do jete te zbrazim kete, po kjo do doje nja 6 muaj - 1 vit pune.... --1l2l3k (diskutimet) 14 tetor 2017 20:40 (CEST)
Po shpresoj, po e kam pare edhe ate liste do te ishte mire te pastrohet edhe ajo.--Tytuu (diskutimet) 14 tetor 2017 20:45 (CEST)

Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Mund te vendosesh disa foto te artikulli "Ina Zhupa" sepse mua nuk me lejohet ti vendos. Jane 3 foto qe dua te vendos. Mund te me ndihmosh? Faleminderit

Tung[Redakto nëpërmjet kodit]

Më duket se je duke bërë një punë të mrekullueshme me kontrollimet dhe shqyrtimet. Respekt dhe suksese. Me nderime:--Punëtoria (diskutimet) 8 tetor 2017 16:56 (CEST)

Faleminderit shumë, gjithashtu rrespekt dhe punë të mbarë.--Tytuu (diskutimet) 8 tetor 2017 18:06 (CEST)

Ftese për Wiki Weekend Tirana 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

Komuniteti i Open Labs zhvillojnë për të katërtin vit rradhazi Wiki Wekeend Tirana 2017 me qëllimin për të pasuruar artikujt në gjuhën shqipe në Wikipedia. Ky aktivitet do të zhvillohet gjatë fundjavës së dytë të dhjetorit, përkatësisht në datat 9 dhe 10 dhjetor, ku pjesëmarrësit do të mblidhen në ambientet e Open Labs Hackerspace (Tiranë) në një program që kombinon puntoritë (workshops) me prezantimet nga wikipedianët nga Tirana, Elbasani, Durrësi, Prishtina, Gjilani, Zyrihu etj. Do të ketë gjithashtu workshope/editathons të ndryshme rreth Wikidata, Wiki Loves Maps, Wikiprojekti LGBT dhe Wikimedia Commons. Wiki Weekend synon që të ndërtohen ura bashkëpunimi me wikimedianë të tjerë nga vendi dhe rajoni, të inspirohen wikimedianë të rinj që të bashkohen me komunitetin, të njihet publiku me projektet e Wikimedias, të organizohen editathone dhe të rritet ndërgjegjësimi i mediave lokale dhe institucioneve rreth rëndësisë së ndarjes së dijes përmes projekteve të lidhura me platformat dhe kulturën bashkëpunuese wiki.

Aktiviteti fillon në 9:30 dhe mbaron në 16:00 (të shtunën dhe të dielën). Ju ftojme të bashkoheni në abientet e Open Labs. --Nafie shehu (diskutimet) 7 dhjetor 2017 22:09 (CET)

Kategoria Amatore I[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar Tytuu, ju lutem e dini kush fitoi Kategoria Amatore I 2017-18, dhe dhe në cilën sezon futbollistike e ka filluar? Ju faleminderit GA57

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit për kontrollimin e faqeve me ndryshime në pritje! Falë punës tënde mbeten dhe vetëm 10 faqe nga lista e plotë e faqeve me ndryshime në pritje. Me këtë njoftim doja thjesht të të tregoja që puna jote shikohet e vlerësohet me shpresën se diçka e tillë mund të shërbejë si motivim për përmbylljen e plotë të saj liste. :) - Klein Muçi (diskutimet) 28 maj 2020 13:08 (CEST)

Përshëndetje, më vjen mirë që e vlerësoni punën time do mundohem ti shqyrtoj ato që mundem sipas kohës që kam në dispozicion do të ishte mirë që edhe përdoruesit tjerë aktivë të kontrollonin nganjëherë nuk ka shumë që e bëjnë. --Men14 (diskutimet) 28 maj 2020 13:41 (CEST)
Po, shumë e drejtë. Fatkeqësisht, hëpërhë vetëm 1 kontrollues tjetër kemi që e ushtron aktivisht këtë privilegj. Kjo ka qenë dhe arsyeja pse u katandisëm me kaq shumë faqe në pritje. Kemi marrë shumë ankesa për mosaprovimin e ndryshimeve për muaj e muaj të tërë, ndonjëherë dhe 1 vit. Plani ishte që të bënim një reformë në lidhje me kontrolluesit në mënyrë që privilegjin ta kishin vetëm disa përdorues të caktuar dhe të punonim me ta veçanërisht për të krijuar një nënkomunitet të veçantë që të kujdesej për kontrollet. Por numri i faqeve në pritje u shtua aq shumë sa nuk kishim më mundësi për të bërë një ndryshim rrënjësor dhe kërkuam për një zgjidhje më të shkurtër. Krijuam filtrat automatikë për të ulur numrin e vandalizmave që ndryshimet e reja të ishin vetëm ndryshime konstruktive e lista të mos shtohej me hapa të shpejtë kot. Pastaj filluam duke kërkuar që kontrolluesit e ndryshëm të ndihmonin por siç thashë, pak veta iu përgjigjën asaj thirrjeje. Tani lista shtohet më gradualisht por përsëri numri i vogël i kontrolluesve e bën që të duket shumë punë. Shpresa është që në të ardhmen, nëse arrijmë ta zerojmë, më shumë njerëz do të jenë të motivuar të ndihmojnë të mos e lënë numrin të marrë kot përsëri. - Klein Muçi (diskutimet) 28 maj 2020 18:58 (CEST)
Aha në rregull paskeni bërë punë shumë të mirë të shpresojmë që në të ardhmen të ketë më shumë përdorues që merren me këtë punë --Men14 (diskutimet) 28 maj 2020 20:42 (CEST)

Rrofsh[Redakto nëpërmjet kodit]

Rrofsh per aprovimin te punimi i Vaso Pashes. Pune te mbare ne vazhdim --79.106.125.11 29 maj 2020 20:04 (CEST)

Medalje[Redakto nëpërmjet kodit]

Në lidhje me kontrollin e vazhduar të ndryshimeve të reja nëpër artikuj.

New Barnstar.png Medalje
Për punën e mirë që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Klein Muçi (diskutimet) 7 qershor 2020 12:51 (CEST)

Faleminderit--Men14 (diskutimet) 7 qershor 2020 13:15 (CEST)