Arjan Sheta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arjan Sheta
Të dhënat personale
Emri i plotëArjan Sheta
Data e lindjes (1981-02-13) 13 Shkurt 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Shqipëri
Gjatësia1.87 m (6 ft 2 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Laçi
Numri5
Karriera në rini
1994–1997Partizani Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–1999Partizani Tirana32(1)
2000Teuta Durrës10(1)
2000–2002KF Tirana39(0)
2003Partizani Tirana14(1)
2004Besa Kavajë14(1)
2004–2005Kallithea FC10(0)
2005–2006Partizani Tirana19(0)
2006–2007Ayia Napa24(2)
2007–2008KF Elbasani44(1)
2009–2010Partizani Tirana28(2)
2010–2013Teuta Durrës71(5)
2013–2014Kastrioti Krujë25(1)
2014–KF Laçi30(3)
Ekipi kombëtar
1999Shqipëria U–183(0)
1999–2003Shqipëria U–2113(0)
2002Shqipëria1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 31 Maj 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 31 Maj 2015

Arjan Sheta (lindur më 13 Shkurt 1981Tiranë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar KF LaçiKategorinë Superiore si mbrojtës. Ai gjithashtu ka qënë edhe lojtar i kombëtares shqiptare ku ka zhvilluar edhe një paraqitje.[1][2][3]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teuta Durrës
KF Tirana
KF Laçi

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Football : Arjan Sheta
  2. ^ Arjan Sheta Soccerway
  3. ^ Profili te UEFA.com

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]