Miroslav Vujadinović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miroslav Vujadinović
Të dhënat personale
Emri i plotëMiroslav Vujadinović
Data e lindjes (1983-04-22) 22 Prill 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesTitograd, RSF Jugosllavi
Gjatësia1,92 m (6 ft 4 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Laçi
Numri31
Karriera në rini
2000-2002FK Budućnost
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2010FK Budućnost100(0)
2010–2013Vllaznia Shkodër89(0)
2013–KF Laçi16(0)
Ekipi kombëtar
2005–2006Serbia & Mali i Zi U–213(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18 dhjetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 29 qershor 2013

Miroslav Vujadinović (Serbisht: Мирослав Вујадиновић) (Shqip: Miroslav Vujadinoviç) (lindur më 22 prill 1983Titograd, në ditët e sotme Podgorica) është një futbollist malazez i cili luan me klubin shqiptar KF LaçiKategorinë Superiore si portier.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Montenegro - M. Vujadinović - Profile with news, career statistics and history Soccerway, Marrë më 18 dhjetor 2014

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]