Agim Meto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agim Meto
Të dhënat personale
Emri i plotëAgim Meto
Data e lindjes (1986-02-02) 2 Shkurt 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesFier, Shqipëri
Gjatësia1.74 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Laçi
Numri18
Karriera në rini
2002–2004Apolonia Fier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2012Apolonia Fier102(5)
2007Bylis Ballsh (huazim)?(?)
2008Besa Kavajë (huazim)0(0)
2012–2014Bylis Ballsh48(7)
2014Flamurtari Vlorë6(0)
2015–KF Laçi17(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 31 Maj 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 31 Maj 2015

Agim Meto (lindur më 2 Shkurt 1986Fier) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar KF LaçiKategorinë Superiore si mesfushor. Ai më përpara ka luajtur me Apoloninë dhe Flamurtarin, dhe gjithashtu u huazua nga Apolonia te Besa në vitin 2008 për sezonin e tyre në Kupën Intertoto, ku ai luajti në të dyja ndeshjet e raundit t dytë kundër zvicerane të Grasshopper Zurich.[1]

Karriera me klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flamurtari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Meto u largua nga Flamurtari pas një eksodi masiv në klub, ku shumica e lojtarëve kryesor u larguan në markaton verore në Janar 2015. Kontrata e tij u shkëput nga një vendosje e përbashkët midis palëve, duke u lënë i lirë për të zgjedhur një tjetër klub.

KF Laçi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pasi u la i lirë nga Flamurtari, Meto firmosi me një tjetër klub të Kategorisë Superiore Laçin në janar 2015,[2] duke dhuruar një imapkt të menjëhershëm pasi shënoi 7 gola në 11 ndeshjet e tij të para në të gjitha kompedicionet, ku 6 prej tyre erdhën në 9 ndeshje në kampionat.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KF Laçi

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ UEFA Intertoto Cup 2008 line-ups - RSSSF
  2. ^ "Goditje në paketë, Laçi afron katër lojtarë". Panorama Sport. Marrë më 31 maj 2015.