Stipe Buljan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stipe Buljan
Të dhënat personale
Emri i plotëStipe Buljan
Data e lindjes (1983-09-21) 21 Shtator 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesNašice, Kroaci
Gjatësia1,90 m (6 ft 3 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Laçi
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2004NK Virovitica22(0)
2004–2006NK Papuk Velika32(9)
2006–2007NK Osijek15(1)
2007NK Zagreb0(0)
2008–2010HNK Suhopolje65(12)
2010–KF Laçi132(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Stipe Buljan (lindur më 21 shtator 1983Našice) është një futbollist kroat i cili luan me klubin shqiptar KF LaçiKategorinë Superiore si mbrojtës.[1] Ai luan në Shqipëri që nga viti 2010 dhe që ajo kohë ka zhvilluar më shumë se 150 ndeshje në të gjitha kompedicionet me klubin, duke shënuar 15 gola në vazhdim.[2][3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Statistikat HNL
  2. ^ Soccerway
  3. ^ Footballdatabase