Taulant Sefgjinaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taulant Sefgjinaj
Të dhënat personale
Emri i plotëTaulant Sefgjinaj
Data e lindjes21 korrik 1986
Vendi i lindjesLaç, Shqipëri
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2010KF Laçi44+(2+)
2010–2011KS Teuta20(0)
2011–2016KF Laçi99(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Taulant Sefgjinaj (lindi më 21 korrik 1986) është futbollist shqiptar.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Albania - T. Sefgjinaj - Profile with news, career statistics and history - Soccerway". Uk.soccerway.com. Marrë më 2014-02-27. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Football : Taulant Sefgjini". Footballdatabase.eu. 21 korrik 1986. Marrë më 2014-02-27. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)