Idriz Batha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Idriz Batha
Idriz Batha01.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëIdriz Batha
Data e lindjes (1992-03-28) 28 Mars 1992 (29 vjeç)
Vendi i lindjesGjirokastër, Shqipëri
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualTirana
Numri10
Karriera në rini
2005–2011Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2012Partizani23(3)
2012–2014Besa Kavajë35(3)
2014Teuta Durrës (huazim)14(2)
2014–2018Partizani15(0)
2018–2019Flamurtari30(4)
2019–Tirana31(10)
Ekipi kombëtar
2012–Shqipëria U217(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 15 tetor 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 9 qershor 2020

Idriz Batha (lindur më 28 mars 1992Gjirokastër) është një futbollist profesionist shqiptar i cili luan si mesfushor për klubin shqiptar Tirana.[1][2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]