Mentor Mazrekaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mentor Mazrekaj
Të dhënat personale
Emri i plotëMentor Mazrekaj
Data e lindjes (1989-02-08) 8 Shkurt 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesPrishtinë, RSF Jugosllavi
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualPartizani Tirana
Numri14
Karriera në rini
2004–2008KF Prishtina
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2013KF Prishtina108(35)
2013–Partizani Tirana45(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 2 shkurt 2015.
† Ndeshje (Gola).

Mentor Mazrekaj (lindur më 8 shkurt 1989Prishtinë) është një futbollistë kosovaro-shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Partizani TiranaKategorinë Superiore si mesfushor [1].

Career[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Partizani[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 31 korrik 2013, Mazrekaj u huazua për muaj te skuadra e sapongjitur në Kategorinë Superiore, Partizani, me një mundësi për të rinovuar edhe për një vit [2][3] Ai bëri debutimin e tij zyrtar me Partizanin më 31 gusht 2013 në javën e parë të sezonit 2013–14 kundër KastriotitKrujë, ku Partizani fitoi me rezultatin 2–0 [4]. Më 13 dhjetor, Mazrekaj u bë plotësisht lojtar i Partizanit, duke firmosur një kontratë tre vjeçare [5]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Mazrekaj stats and news in Albanian". Arkivuar nga origjinali origjinali më 15 korrik 2014. Marrë më 21 dhjetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Zyrtare, Mazrekaj çlirohet nga Prishtina dhe huazohet për gjashtë muaj tek Partizani". Panorama Sport. 31 korrik 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 7 tetor 2013. Marrë më 19 tetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Edhe Mazrekaj te Partizani Borozani.com, Marrë më 21 dhjetor 2014
  4. ^ "Kastrioti Krujë vs. Partizani - 31 August 2014". Soccerway. 31 gusht 2014. Marrë më 19 tetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ Mazrekaj nënshkruan për tre vjet me Partizanin Koha.net, Marrë më 21 dhjetor 2014

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]