Klaudio Çema

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Klaudio Çema
Të dhënat personale
Emri i plotëKlaudio Çema
Data e lindjes (1995-04-22) 22 Prill 1995 (25 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Albania
PozicioniQënder-mbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Elbasani
Karriera në rini
0000–2014Partizani Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2014Partizani Tirana4(0)
2014Partizani Tirana B10(0)
2015–KF Elbasani1(0)
Ekipi kombëtar
2012Shqipëria U–172(0)
2013–Shqipëria U–191(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Klaudio Çema (lindur më 22 prill 1995Tiranë) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar KF ElbasaniKategorinë Superiore si qënder-mbrojtës.[1][2][3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Profili te Soccerway
  2. ^ "Profili te FSHF". Arkivuar nga origjinali origjinali më 19 shkurt 2015. Marrë më 6 prill 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Testimet dalin blof, Dosti batuta për futbollistët". Arkivuar nga origjinali origjinali më 19 shkurt 2015. Marrë më 6 prill 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)