Ardit Hila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardit Hila
Të dhënat personale
Emri i plotëArdit Hila
Data e lindjes (1993-01-06) 6 Janar 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesElbasan, Shqipëri
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Elbasani
Numri27
Karriera në rini
KF Elbasani
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–KF Elbasani53(10)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 24 Gusht 2014.
† Ndeshje (Gola).

Ardit Hila (lindur më 6 Janar 1993Elbasan) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar ElbasaniKategorinë Superiore si mesfushor.[1][2][3][4]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KF Elbasani

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Profili te FSHF". Arkivuar nga origjinali më 26 gusht 2014. Marrë më 11 dhjetor 2014. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Profili te Soccerway
  3. ^ Profili te Footballdatabase
  4. ^ "Hila: Goli tripikësh për Elbasanin, një emocion i papërshkruar". Arkivuar nga origjinali më 26 gusht 2014. Marrë më 11 dhjetor 2014. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)