Dashamir Xhika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dashamir Xhika
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDashamir Xhika
Datëlindja (1989-05-23) 23 Maj 1989 (33 vjeç)
VendlindjaTiranë, Shqipëri
PozicioniPortier
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Partizani Tirana
Numri1
Karriera me të rinjtë
Partizani Tirana
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2006–2010Partizani Tirana26(0)
2011–2013Besëlidhja Lezhë56(2)
2013–2014Tërbuni Pukë28(0)
2014–Partizani Tirana2(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only and correct as of 2 Shkurt 2015

Dashamir Xhika (lindur më 23 Maj 1989Tiranë) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Partizani TiranaKategorinë Superiore si portier [1][2][3][4][5].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Profili te Soccerway
  2. ^ Profili te Footballdatabase
  3. ^ "Portier dhe goleador, Dashamir Xhika drejt rekordeve". Arkivuar nga origjinali më 14 nëntor 2017. Marrë më 6 dhjetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Portieri Dashamir Xhika rikthehet te "demat"". Arkivuar nga origjinali më 26 gusht 2014. Marrë më 6 dhjetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ Partizani Europa Leagye squad 2008-09