KF Besëlidhja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi 1956
Adresa

Telefon
Fax
Kryesia Sahit Kelmendi
Trajneri Agron Jashanica
Anëtarë
Ngjyrat e klubit Bardh e Kuq
Reparti i ekipit të futbollit
Kategoria Liga e Dytë ( Grupi B)
Stadiumi
Drejtori repartit
Shefi stërvitjes Agron Jashanica
Veshja sportive
Fusha e saj
Fusha e huaj
Suksese sporti
Sezoni sportiv
Internet
Internet www.kfbeselidhja.tk
E-Mail

KF Beselidhja është formuar në vitin 1956, dhe ka shumë legjenda prej atij viti. Disa nga emrat të njohur në klubin futbollistik Beselidhja janë , Nazmi Binaku, Mehmet Dragusha, Milaim Rama dhe të tjerë. Beselidhja është momentalisht duke garuar ne Ligen e dytë te Kosoves në grupin B duke pasur synim që të rikthehet në eliten e futbollit kosovar përseri.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]