Jump to content

Nazmi Binaku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nazmi Binaku
Karriera me klube*
VitetKlubiParaqitjet (Gola)
?-?KF Beselidhja ?
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Nazmi Binaku lindi më 1958, dhe ka luajtur ne klubin KF Beselidhja, është kerkuar disa here nga KF "Prishtina, dhe nga tjera klube kosovare, dhe ish-jugosllave.

Nazmi Binaku ka luajtur ne KF "Besëlidhja ne fund vitet e 70, deri me fillim te vitet 80`ta