KF Flamurtari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flamurtari
KF Flamurtari Logo.png
Emri i plotë Klubi Futbollistik Flamurtari
Pseudonimi Armata Kuq e Zi
Themelimi 1968
Stadiumi Stadiumi Xhemail Ibishi
(Kapaciteti: 5,000)
Presidenti Imer Ademi
Trajneri Artim Shaqiri
Liga Superliga e Kosoves
2018–19 6
Fanella e parë
Fanella e dytë

Klubi Futbollistik Flamurtari është klub futbollistik bazuar në Prishtinë, Kosovë. U themelua në vitin 1968 nga Rizah Ismaili, vëllai i tij Ismet Ismaili, Ibrahim Prapashtica dhe vëllai i tij Fehmi Prapashtica.

Emri u vendos nga Agim Sedllari. Klubi luan në divisionin e parë në Superliga e Kosoves.

KF Flamurtari ishte finalistë i sezonit 2006-2007 në Kupën e Kosovës. Prej vitit 1992 deri më 1999, Flamurtari fitoi Kupën e Kosovës dy herë.

Skuadra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Pozicioni Lojtari
Flag of Kosovo.svg Pt Naser Prapashtica
Flag of Kosovo.svg Pt Burim Fejza
Flag of Kosovo.svg Mb Blerim Kllokoqi
Flag of Kosovo.svg Mb Lekë Pula
Flag of Kosovo.svg Mb Bekim Isufi
Flag of Kosovo.svg Mb Besim Slishani
Flag of Kosovo.svg Mb Orhan Krasniqi
Flag of Kosovo.svg Mf Visar Zogiani
Flag of Kosovo.svg Mb Ngadhnjim Ademi
Nr. Pozicioni Lojtari
Flag of Kosovo.svg Mb Genc Shabanaj
Flag of Kosovo.svg Mb Arbnor Guci
Flag of Kosovo.svg Mf Faton Zejnullahu
Flag of Kosovo.svg Mf Lorik Sylejmani
Flag of Kosovo.svg Sm Arton Gashi
Flag of Kosovo.svg Sm Qendrim Sejdiu
Flag of Kosovo.svg Mf Artan Hajdari]]
Flag of Kosovo.svg Mf Shemsi Osmani
Flag of Kosovo.svg Sm Adonis Shaqiri

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]