KF Ramiz Sadiku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

KF Ramiz Sadiku (Klubi Futbollistik Ramiz Sadiku) është një klub futbollistik nga Prishtina.Ky klub nisi te formohej ne vitin 1974 e ne vitin 1975 u perfundua edhe stadiumi me po të njejtin emër Ramiz Sadiku . Aktualisht ramiz sadiku garon ne ligen e parë te kosovës.Ka nje akademi te zhvilluar dhe ka qenë një herë kampion i Superligës rajonale kosovare dhe ishte në sezonin 1982/1983.

Klubi është emëruar sipas Ramiz Sadikut (një prej organizatorëve të Luftës Nacionalçlirimtare të Kosovës)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]