KF Vllaznia Pozheran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vllaznia Pozheran
Emri i plotëKlubi Futbollistik Vllaznia Pozheran
Pseudonimi(et)Tigrat
Themeluar1973; 51 vite më parë (1973)
StadiumiStadiumi Ibrahim Kurteshi
PresidentArdian Kurteshi
ManagerErdin Hashani
LigaLiga e Parë e Futbollit të Kosovës
2019-20Liga e Parë e Futbollit të Kosovës
e 13-ta nga 16
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

KF Vllaznia Pozheran (Klubi Futbollistik Vllaznia Pozheran) është një klub futbolli me qendër në Pozheran, Viti, Kosovë. Klubi luajti në kategorinë më të lartë të futbollit në Kosovë, Superliga e Futbollit të Kosovës për herë të parë në sezonin 2017–18 dhe përfundoi duke u zhvendosur pas përfundimit në vendin e fundit.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vllaznia Pozheran si klub u krijua në vitin 1973.

Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Skuadra aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Redaktuar më 31 janar 2020 
No. Pos. Nation Player
Kosovo KVX Kujtim Pantina
Kosovo KVX Armend Kastrati
Kosovo KVX Petrit Tahiri
Kosovo KVX Ismet Caka
Kosovo KVX Rinor Karaxha
Kosovo KVX Leutrim Teplani
No. Pos. Nation Player
Kosovo KVX Altin Aliu
Kosovo KVX Elbasan Jakupi
Kosovo KVX Aulon korbi
Kosovo KVX Florent Byqmeti
Kosovo KVX Adhurim Januzi

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]