Astrit Fazliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astrit Fazliu
Të dhënat personale
Emri i plotëAstrit Fazliu
Data e lindjes (1987-10-28) 28 Tetor 1987 (33 vjeç)
Vendi i lindjesKosovë, RSF Jugosllavi
Gjatësia1,77 m (5 ft 9+12 in)
PozicioniAnësor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Drita
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2007KF Ferizaj(6)
2007–2008KF Ulpiana
2008–2009KF Ferizaj
2009–2012KF Prishtina
2012–2013KF Ferizaj30(27)
2014FK Shkëndija13(2)
2014–Partizani Tirana18(1)
2017-KF Drita5(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Astrit Fazliu (lindur më 18 Tetor 1987) është një futbollistë kosovaro-shqiptar i cili luan me klubin kosovar KF DritaRaiffeisen Superliga si anësor.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]