Endrit Vrapi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Endrit Vrapi
Të dhënat personale
Emri i plotëEndrit Vrapi
Data e lindjes (1982-03-23) 23 Mars 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesShqipëri
Gjatësia1,77 m (5 ft 10 in)
PozicioniMbrojtës i majtë
Informacionet për klubin
Klubi aktualPartizani Tirana
Numri44
Karriera në rini
1998–2001Partizani Tirana
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2005KS Lushnja76(4)
2005–2006KF Elbasani34(2)
2006–2007Teuta Durrës29(2)
2007–2008KF Tirana27(0)
2008–2009KF Elbasani31(2)
2009–2010Besa Kavajë32(0)
2010–2013Skënderbeu Korçë68(0)
2013–2014KF Tirana23(1)
2014–Partizani Tirana26(0)
Ekipi kombëtar
2000–2001Shqipëria U–193(0)
2006–Shqipëria11(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 14 maj 2013.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 19 qershor 2011

Endrit Vrapi (lindur më 23 maj 1982) është një futbollist shqiptar i cili luan me PartizaninKategorinë Superiore dhe me kombëtaren shqiptare.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klubet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Elbasani
Besa
Skënderbeu

Personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Futbollisti i Vitit në Kategorinë Superiore (1): 2005–06

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]