Kadri Dobreva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Të dhënat personale
Emri i plotë Kadri Dobreva
Data e lindjes 9 Mars 1993 (26 vjeç)
Vendi i lindjes Suedi
Gjatësia 1.75 m
Pozicioni Mesfushor
Karriera në rini
–2009 GAIS
2009-2012 Gunnilse IS
Karriera profesioniste*
Vitet Klubi
2013-2013 KF Prishtina

Kadri Dobreva, i lindur më 9 mars 1993 në Suedi, është një futbollist suedez me orgjine shqiptarë që luajti për FC Prishtina.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

GAIS dhe Gunnilse[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dobreva e filloj karrierën e ti futbollistike ne GAIS. Në moshën 16 vjeçar, ai u transferua në Gunnilse IS [1]

FC Prishtina[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 2013 Dobreva nënshkrua për FC Prishtina [2]. Dobreva se bashku me FC Prishtina [3] u shpallen kampion të Superligës të Kosovës dhe kampion të Digitalb Kupa e Kosovës në sezonin 2013.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://fotbolltransfers.com/site/news/32155

  1. ^ http://fotbolltransfers.com/site/player/5236
  2. ^ Stampa:Webbref
  3. ^ Stampa:Webbref