Jump to content

Përdoruesi diskutim:Olsi

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Olsi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.Përshëndetje, Olsi!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Olsi, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.Olsi, tek faqja e dikustimit tënd (Olsi/firmat) aty ta shkruaj nënshkrimin tim ngjitur me atë shmebullin apo vetëm më tragove se të vendos tek qdo artikull atë ? Astronomi06 (diskutimet) 20 Shkurt 2018 20:55 (CET)

Po, ne rregull e ke shtuar. --Olsi (diskutimet) 22 shkurt 2018 22:25 (CET)[përgjigjuni]

@Olsi, ky redaktim krijon probleme me referencat. Dje pershembull ky artikull i kishte ne rregull referencat, po pas redaktimit tend, ka probleme, dhe gjithe artikujt me referenca te tilla kane probleme ne sqwiki. Shihe te lutem, dhe mundesisht, zhbeje. Te falenderoj ngrohtesisht. --1l2l3k (diskutimet) 1 maj 2018 19:01 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje 1l2l3k, e riktheva redaktimin. Te falenderoj shume per raportimin e ketij problemi! --Olsi (diskutimet) 1 maj 2018 23:53 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje i nderuar, Pas shume e shume ankesash qe nuk me jane marre parasysh, po ju lutem te merrni masa ne faqen “Misto Treska” https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_Treska ; ku individi “Zall-herr” i vertetuar si sock-puppet i 15-te i famekeqit “Hatake”, vijon te vandalizoje artikullin duke fshire material te referencuar ku pasqyrohen vlerat e figures se Treskes dhe baltos me dashakeqesi imazhin e tij duke e mbingarkuar me çeshtje politike te kohes se diktatures. Une nuk i kam fshire kurregje, te tera le te pasqyrohen, ama mos te fshijë kontributet me referencat perkatese. Perpiqem vetem t’i bej rikthim në versionin e shqyrtuar nga administratori 1|2|3. Ju kerkoj mbrojtje te artikullit nga sulmet vandale të nekrofilit Sait Saiti që heq material të referencuar, fshin kontributet dhe i mbulon me pisllëkun e urrejtjes së tij personale ndaj familjes Treska (lutem shikoni fyerjet që janë ruajtur prej fundit të marsit të shkuar, ne ndryshimet qe bente me IP), me synim baltosjen e figurës së Misto Treskës. Konflikt i paster interesi, lufte personale, sulme vandale dhe zhberje kontributesh. Ju lutem te merrni masa pasi keshtu eshte e pamundur te vijohet. Ju falenderoj paraprakisht. Arkivisti (diskutimet) 4 maj 2018 00:12 (CEST)[përgjigjuni]

Do t'ju luteshim shume fshirjen / grisjen perfundimtare te artikullit ne fjale ( https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_Treska ) nga SQwiki, pasi eshte i mbushur me krime, akuza per dhjetera vrasje me revole e te shtena ne koke, te cilat jane marre lart e poshte neper blogje thashethemnajash virtuale, pa asnje vendim gjykate qe t'i kete sanksionuar. Eshte e pamundur te gjendet nje variant neutral me administruesin qe e ka shkaterruar krejtesisht artikullin per shkaqe personale (ka konflikt te hapur me familjen e te ndjerit). Ju lutem te veproni, pasi jane shkaktuar mjaft probleme mes pasardhesve te njerezve qe permenden ne ate artikull, jane hapur konflikte serioze, te cilat nuk kane pse t'i vuajne ne jeten e perditshme njerezit / pasardhesit e nje njeriu qe eshte ndare nga jeta plot 25 vjet me pare. Ju lutem griseni / fshijeni ate artikull, per te miren e te gjithe njerezve qe po vuajne pa faj. P.S. Kerkesa ne MetaWiki ku na referojne qe t'iu drejtohemi administratoreve lokalë per kete çeshtje shqetesuese: https://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=Meta:Requests_for_deletion&oldid=18094248

Pershendetje Olsi, doja te te pyesja nese eshte e mundur per te redaktuar nje faqe ne wikipedia, nese po, do deshiroja te komunikojme nepermjet mailit te lutem?! Falemnderit --KodiGjarprit2 (diskutimet) 29 korrik 2018 13:43 (CEST)[përgjigjuni]

Please, do not reply or discuss -- only abide by Përdoruesi diskutim:SomeHuman. Thank you. -- SomeHuman (diskutimet) 23 tetor 2018 17:23 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:23 (CEST)[përgjigjuni]

Hello Olsi, Thank you once again for having granted me my rights. Could you remove the right "Redaktor" whose associated rights are already contained in the "Reviewer" right, please? Thanks in advance and good w-e. —Eihel (diskutimet) 27 korrik 2019 09:24 (CEST)[përgjigjuni]

Done, thank you for your contributions here. --Olsi (diskutimet) 27 korrik 2019 16:35 (CEST)[përgjigjuni]

Cashbook Finance[Redakto nëpërmjet kodit]

Olsi pershendetje,

Ju lutem mund te me pershkruani seksionet ku faqja 'nuk plotëson kriterin e shquarsisë', ne menyre qe te bej ndryshimet perkatese.

Faleminderit! – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Lovefrombutch (diskutimiredaktime).

@Lovefrombutch, Nje artikull ose eshte i shquar ose nuk eshte dhe kete nuk e percakton permbajtja e artikullit, por kryesisht burimet e pavarura qe ekzistojne per ate artikull. Me pak fjale, nese arrini te sillni burime te besueshme te paleve te treta per artikullin ne fjale, atehere artikulli mund te mos griset. Per me shume, ju lutem lexoni Wikipedia:Shquarësia. --Olsi (diskutimet) 16 mars 2020 02:41 (CET)[përgjigjuni]
Olsi, faleminderit per pergjigjen e shpejte. Te perfshire ne referime jane 4 artikuj gazetash ne lidhje me kompanine ne fjale - The Albanian (Gazeta me e madhe shqiptare ne Britani), gazetat shqiptare Sot, Telegraf, si dhe portali Urban Lajme. Gjithashtu te perfshire ne referime jane gjithashtu Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare britanike i cili eshte nje Direktori Shteterore (si dhe disa referime te tjera shtese). Ne kategorine e 'Kompani' ku jane rreth 50 listime, shoh qe pjesa me e madhe e listimeve nuk kane asnje referim, pervec nje pjese te vogel qe kane shume pak. Ju lutem te beni nje krahasim me faqet e kompanive te tjera te listuara ne sq wikipedia, sepse me cfare shoh faqja Cashbook Finance ka referimet me te sakta deri tani. Faleminderit! – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Lovefrombutch (diskutimiredaktime).
Te gjitha keto burime, kane te njejtin artikull mbi kete kompani, gje e cila sugjeron se eshte thjesht nje reklame ne keto faqe. (Gazeta Telegraf ne fakt nuk ka fare artikull, linku qe keni sjelle ju nuk funksionon). Gjithsesi, ky eshte vetem mendimi im, nuk do te thote qe do te griset, nese perdoruesit e tjere mendojne qe artikulli juaj i ploteson kriteret, atehere ai nuk griset, prandaj mire eshte qe argumentet kunder grisjes t'i paraqisni ne WP:VPG. Sa i perket artikujve te tjere, nuk i kam pare, por fakti qe nje artikull mund te mos i plotesoje kriteret e Wikipedias, nuk do te thote qe mund te krijojme dhe artikuj te tjere qe nuk i plotesojne kriteret. Nese keni ankesa per artikujt e tjere, jeni te lire t'i kandidoni per grisje. --Olsi (diskutimet) 16 mars 2020 03:01 (CET)[përgjigjuni]
Olsi, falimenderit perseri per pergjigjen e shpejte. Persa i perket linkut te Gazetes Telegraf, pashe nje kishte nje gabim ne url keshtu qe tani eshte kthyer ne formatin e sakte dhe punon. Ne lidhje me artikujt e ketyre gazetave, botimet ne lidhje me kompanine hyjne ne seksionin e artikujve dhe jo reklamave. Teksti eshte i njejte sepse sic mund ta shihni nga data e postimeve gazeta me e madhe shqiptare ne britani (The Albanian) ishte e para qe publikoi kete lajm ne UK. Me pas ky artikull filloi te publikohej edhe ne media te tjera ne Shqiperi si aktualitet. Ju lutem te konsideroni edhe njehere kerkesen e ngritur per grisje te ketij artikulli sepse nese kontrolloni te gjithe referimet e tjera, cdo gje eshte mese e sakte dhe relevante ne rastin e kesaj faqeje. Faleminderit! – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Lovefrombutch (diskutimiredaktime).
Lovefrombutch, edhe nje here, artikulli eshte aty, nuk eshte grisur, thjesht e kam kandiduar per grisje, dhe edhe nese do te terhiqem une, do ta beje nje tjeter. Nese perdoruesit e tjere gjykojne qe artikulli nuk duhet te griset, atehere ai nuk do te griset, prandaj mendoj qe ky diskutim po behet ne vendin e gabuar. Ju lutem paraqisni te gjitha argumentet tuaja ne WP:VPG. Artikulli juaj duket me shume si nje reklame sesa nje artikull enciklopedik. Ju lutem shikoni edhe Wikipedia:Kujdestari i artikujve/Shqueshmëria e kompanisë per me shume. Faleminderit. --Olsi (diskutimet) 16 mars 2020 03:21 (CET)[përgjigjuni]

Cashbook Finance[Redakto nëpërmjet kodit]

Olsi, stampa e grisjes u hoq sepse mesazhi grisjes perfshin njoftimin: Në qoftë se mendoni se kjo faqe nuk meriton grisjen, ose keni ndër mend ta rregulloni sipas rregullave të Wikipedia-s, mund ta hiqni këtë njoftim.

Pervec te mesipermes, me poshte jane argumentat perkundrejt kandidatures tuaj per grisje.

- "Eshte shkruar vetem nga nje perdorues qe une mendoj qe eshte i lidhur me institucionin financiar ne fjale dhe duket si nje reklame me shume sesa artikull enciklopedik." - Cdo faqe krijohet nga dikush, dhe une si individ dhe perdorues i ri i Wikipedia mendoj se kjo kompani ploteson kushtet per te qene pjese e Wikipedia ne nje artikull te vecante. Nese kjo faqe ju duket me shume si reklame sesa artikull aenciklopedik, ju lutem si administrator qe jeni kontrolloni 50 faqet e kompanive te tjera shqiptare. Kjo faqe eshte ne te njejtin format me to e nuk paraqet asgje ne lidhje me argumentin e reklames ne krahasim me formatin e artikujve te se njejtes kategori.

- "Artikulli eshte i mbushur me lidhje te jashtme, qe tregon nje perpjekje per ta cuar lexuesin drejt faqes se ketij institucioni financiar." - Lidhjet e jashte tashme jane hequr te gjitha. Duke qene se jam nje perdorues i ri ne Wikipedia, ky gabim eshte korigjuar nga ana ime tashme.

- "Burimet nuk jane te besueshme (linkedin, glassdoor dhe faqe te tjera qe thjesht bejne listime kompanish)" - 10 nga 20 referimet fillestare ne fjale jane hequr tashme. Pjesa e mbetur e referimeve ne rast se i kontrolloni jane mese te besueshme. 3 artikuj gazetash prestigjoze (1 britanike dhe 3 shqiptare), 1 portal shqiptar, direktoria shteterore e qendres kombtare te biznesit britanik, etj.). Pervec ketij argumenti, krahasimisht ne cdo faqe kompanie tjeter shqiptare nuk shoh asnje referim. Si ka mundesi qe pa asnje referim keto faqe nuk jane te kandiduara per grisje, por faqja ne fjale po? Kjo nuk me duket aspak e drejte.

Bazuar ne argumentat e mesiperme, si dhe njoftimit "Në qoftë se mendoni se kjo faqe nuk meriton grisjen, ose keni ndër mend ta rregulloni sipas rregullave të Wikipedia-s, mund ta hiqni këtë njoftim.", atehere mendoj se kjo kandidature per grisje duhet hequr perseri.

Faleminderit! – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Marshallwoburn (diskutimiredaktime).

@Marshallwoburn, @Lovefrombutch, ne shenim thuhet gjithashtu por jeni të lutur të mos e hiqni nëse jeni ju krijuesi madje edhe me tekst te trashe. Hapja e nje llogarie me nje username tjeter nuk ju ben pune, por vetem ju prish pune, pasi llogarite e shumefishta per qellime te tilla nuk lejohen, prandaj kujdes, nese e largoni edhe nje here stampen mund te bllokoheni nga redaktimi i Wikipedias. --Olsi (diskutimet) 17 mars 2020 14:20 (CET)[përgjigjuni]

Cashbook Finance[Redakto nëpërmjet kodit]

Une ju kam sqaruar dhe argumentuar te gjithe pikat qe ju keni paraqitur ne kandidaturen per grisje. Cfare duhej korigjuar eshte korigjuar. Pjesa tjeter e pikave qe keni paraqitur nuk eshte e vlefshme e nuk ka asnje sens logjik ne krahasim me formatin e kompanive te tjera shqiptare, keshtu qe nuk e kuptoj pse ju vazhdoni insistoni per kete kandidature. Ndonje ngerç personal mbase, por me nje shikim asnjeanes faqja tanime eshte ne perputhje te te gjitha rregullave te wikipedia si dhe ne te njejten linje e format me te gjithat faqet e tjera te kompanive shqiptare (ketu do shtoja se eshte edhe me e plote, paraqitshme, si dhe me e mire referuar). Pra nuk ka asnje arsye pse kjo faqe te kete kandidature per grisje. Nese nuk keni ndermend apo per nje arsye apo tjeter nuk doni te kuptoni argumentat e mesiperm per heqjen e kandidatures per grisje, atehere edhe mund ta fshini fare faqen, sepse shoh qe pjesa e argumentimit logjik nuk funksionoka me ju. Faleminderit!

Artikujt në lidhje me muzikën[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje! :)

Po shihja ndryshimet më të fundit e pashë disa fshirje në seri të faqeve të reja në lidhje me këngëtarë të ndryshëm. S'i pashë me hollësi përmbajtjet por nga sa pak shihej nga ndryshimet e fundit, dukeshin në rregull. Janë këngëtarë e grupe muzikore për të cilët na duhet nga një artikull këtej. Për shembull, The Dreams është nga të parët që kanë sjellë muzikën techno në Shqipëri, për të mos thënë grupi i parë. Free MC përsëri është grup me disa dekada karrierën në rrymën e vetë. Rati dhe Anjeza janë këngëtarë pak më të rinj krahasuar me ta por besoj se janë mjaftueshëm të shquar sa për të qenë në SqWiki. Gëzojnë njohje në publik, kanë disa këngë e videoklipe, të pranishëm në ekran e në salla koncertesh... Besoj se i përmbushin kushtet për notability. Unë s'e pashë si ishte përmbajtja e plotë por sido të ishte besoj se më mirë do të kishte qenë thjesht të liheshin ca rreshta e artikulli të figuronte si i cunguar se sa të fshihej fare. (Me shpresë se do të punohej nga ndokush më mirë në të ardhmen.) - Klein Muçi (diskutimet) 27 mars 2020 14:42 (CET)[përgjigjuni]

Mora për shembull këto por në atë listë janë goxha emra që mund të ndiqet e njëjta logjikë si për këta. - Klein Muçi (diskutimet) 27 mars 2020 14:54 (CET)[përgjigjuni]
Pershendetje Klein Muçi, arsyeja e grisjes se artikujve ne fjale nuk eshte shquarsia, por shkelja e te drejtave te autorit. Te gjithe artikujt e grisur ishin kopjuar fjale per fjale nga teskteshqip.com. --Olsi (diskutimet) 27 mars 2020 15:03 (CET)[përgjigjuni]
Në fakt e kisha parë arsyen që kishe vendosur por mendova mos ishte gabimisht. Po i dërgoj një mesazh personit që i ka shkruar me shpresë se mund të shkruajë disa prej tyre pa kopjuar kund. - Klein Muçi (diskutimet) 27 mars 2020 21:41 (CET)[përgjigjuni]

Filtri i abuzimeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Po shikoja pak filtrimet që kemi aktive në komunitet. Shoh se një pjesë e madhe e tyre është krijuar nga ti. A mendon se mund të shtosh disa për të luftuar ca më në detaje vandalizmin? U bë kaq kohë që lista e ndryshimeve të pakontrolluara na ka dalë jashtë kontrollit. Qofte ato për ndryshimet te faqet ekzistuese, qofte krijimi i faqeve të reja. Shumë redaktorë që janë marrë me atë listë kanë thënë që 75% të rasteve bëhet fjalë për redaktime vandale dhe një pjesë e tyre mund të kapen në mënyrë automatike. Sikur ta kishim ca më të gjerë veprimin e filtrit, do të kursenim shumë punë nga kontrolluesit aktivë (që i kemi me kaq pakicë). - Klein Muçi (diskutimet) 31 mars 2020 01:12 (CEST)[përgjigjuni]

[1]. Nje kukulla e tjeter i Udhas (shih Përdoruesi:Udha1, Përdoruesi:Udha2 dhe Përdoruesi:Udha3). Ai është i njohur për luftërat e tij edituese, jo-neutralitetin dhe obsesionin/fiksimin për Ismail Kadarenë. Shih E sakte.--2003:E6:2F2B:8E00:9D47:8507:C649:4055 22 nëntor 2020 11:51 (CET)[përgjigjuni]

Mbrojtje e artikujve[Redakto nëpërmjet kodit]

Nezim Frakulla dhe Mitrush Kuteli mund të bëhen arenë e luftërave të redaktimeve prandaj ftoj të mbrohen. Kam hapur dy diskute tek dy artikujt pikërisht për të evituar luftën e redaktimeve, por duket se ndërkohë u rikthye edhe Goelia.--185.106.120.141 24 nëntor 2020 19:49 (CET)[përgjigjuni]

Vella te lutem fshije te gjithe perdoruesi: HENRY KOZAN eshte e gabuar Xhenko (diskutimet) 6 dhjetor 2020 22:11 (CET)[përgjigjuni]

@Xhenko, pse duhet ta fshij? Në ç'kuptim është e gabuar? --Olsi (diskutimet) 6 dhjetor 2020 22:15 (CET)[përgjigjuni]
Kam 2 vjet qe bej per ta hekur por sme behet jam un personalisht ai qe folet aty me ka hapur kur isha ne 2018 ne gjermani prej futbollit por e kam bezdi edhe heke emrin e vertet edhe instagramin qe esht shenuar te lutem ose fshije fare 😞 Xhenko (diskutimet) 6 dhjetor 2020 22:17 (CET)[përgjigjuni]
@Xhenko,  U bë! --Olsi (diskutimet) 6 dhjetor 2020 22:22 (CET)[përgjigjuni]
Vella te falenderoj shum😍 Xhenko (diskutimet) 6 dhjetor 2020 22:24 (CET)[përgjigjuni]

Përse e keni fshirë faqen që krijova[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Olsi!

Përse e keni fshirë faqen që kam krijuar: https://sq.m.wikipedia.org/wiki/MerrJep ? Pasi kjo është faqe që duhet për të informuar përdoruesit e Wikipedia në shqip. Ju lutem më lejoni ta rikrijoj! – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga NCELAJ (diskutimiredaktime).

Faleminderit!

@NCELAJ, përshëndetje! E fshiva faqen pasi ishte reklamim dhe jo një artikull enciklopedik. Për më shumë mund të shikosh këtë faqe. --Olsi (diskutimet) 11 dhjetor 2020 19:12 (CET)[përgjigjuni]

Si t'i bashkoj artikujt?[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, si mund t'i bashkoj këto dy artikuj Ayça Ayşin Turan & Ajça Ajsha Turan në një? Jam munduar por aty shfaqet që nuk mund të zhvendosësh artikullin me një emër që tani ekziston. Qendrimi15 (diskutimet) 19 dhjetor 2020 19:42 (CEST)[përgjigjuni]

Përshendetje, zhvendosa përmbajtjen e Ajça Ajsha Turan tek Ayça Ayşin Turan duke qenë se duhet përdorur emri në gjuhën origjinale dhe se artikulli Ajça Ajsha Turan ishte më i vjetër. --Olsi (diskutimet) 19 dhjetor 2020 19:53 (CET)[përgjigjuni]

ora 15:50 Përshëndetje Zoti Olsi, shpresojë që jeni mirë të gjithë. Ju lutna që të jetë edhe ajo fotografi Adem Kastrati me rastin e ekspozitës së parë në vitin 1968 në Dubrovnik, unë për vete quhem Ardi Saiti dhe vijë nga Kumanova. Unë e kam gjysh Adem Kastrati si dhe nuk pajtohemi me hjeq atë fotografi. Ju mundeni lirisht kemi bërë gabime teknike kur i kemi vendosur atë fotografi, mundeni më poshtë të vendoseni – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Shkupi Kumanova 1234 (diskutimiredaktime).


12.20.2020 ora 16:05 Më falni Zoti Olsi me thënë të drejtën shti më pëlqen që keni redaktuar faqen e gjyshit tim Adem Kastratit, mirë keni bërë që e keni hequr atë fotografi sepse disi rrinte palidhje dhe dukej si e ngarkuar tepër. Ju faliminderit për shqyrtimin, ju uroj ditë të mbarë, si dhe shumë të fala nga nipi i Kastratit Ardi Saiti – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Shkupi Kumanova 1234 (diskutimiredaktime).

--Shkupi Kumanova 1234 (diskutimet) 20 dhjetor 2020 19:43 (CET)== Adem Kastrati ==[përgjigjuni]

Zotëri shqyrtoni ju lutem faqen Adem Kastrati

@Shkupi Kumanova 1234, e shqyrtova artikullin, por do t'ju kërkoja të mos bëni shumë redaktime te ai artikull, mundësisht asnjë redaktim, duke qenë se jeni në konflikt interesi. --Olsi (diskutimet) 20 dhjetor 2020 19:28 (CET)[përgjigjuni]
@Olsi,ju faliminderit zoti Olsi, por këtë të fundit isha i detyruar ta bëjë redaktimin sepse vepra darka ishte hequr, sepse ajo vepër është ndër pikturat më të bukura.

E kështu që do e lë më, sepse ka informacione të mjaftueshme. Unë u detyrova se disa të tjerë e redaktojnë dukë bërë sende palidhje. Në qoftë se ndonjë redaktim nga të tjerët bëhen ju lutem mos tia pranonin versionin e tyrre. Sepse versioni aktual i imja është mirë, si dhe ndonjë fotografi. Ju uroj natë të mirë!– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Shkupi Kumanova 1234 (diskutimiredaktime). --Shkupi Kumanova 1234 (diskutimet) 20 dhjetor 2020 19:43 (CET)[përgjigjuni]

Deshiroj fshirje artikulli.[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje olsi, kam krijuar nje artikull me pare dhe ka ndodhur nje gabim ne formimin e atij artikulli. me emrin Theonlyeli, e grisur nga ju. Deshiroj te fshihet ai nga archive mos te egzistoje fare si emer pasi dua te krijoj nje te ri me referenca shum pozitive. Ju lutem fshijeni ate ! Ose ju lutem me jepni nje nr kontakti ose rrjeti tju kontaktoje !

Përshëndetje! Artikulli Theonlyeli është grisur (ose fshirë) dhe nuk mund të fshihet më tej. Mund të filloni një artikull të ri me të njëjtin titull nëse dëshironi, por gjithsesi nëse edhe artikulli i ri nuk plotëson kushtin e shquarësisë, do të griset edhe ai. --Olsi (diskutimet) 26 janar 2021 15:41 (CET)[përgjigjuni]

Aristoteli thënie[Redakto nëpërmjet kodit]

Për ç'arsye e mbylle faqen time Olsi?? Marko671919 (diskutimet) 31 korrik 2021 22:49 (CEST)[përgjigjuni]

@Marko671919, e grisa ngaqë nuk ishte faqe me përmbajtje enciklopedike. Ka një projekt tjetër për thënie, të quajtur Wikicitate. Aty mund të kontribuoni me artikuj të tillë. --Olsi (diskutimet) 31 korrik 2021 23:13 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit per informacionin!! Marko671919 (diskutimet) 31 korrik 2021 23:28 (CEST)[përgjigjuni]

How we will see unregistered users[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

4 janar 2022 19:19 (CET)

Përmirësoni 2 faqe në Wikipedian Shqiptare[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Olsi!

Ju lutem a mund t'i përmirësoni këto 2 faqe në Wikipedian Shqiptare duke ndryshuar disa gabime dhe shtuar referenca:

https://sq.m.wikipedia.org/wiki/Azem_Hajdini

https://sq.m.wikipedia.org/wiki/Zenel_Hajdini

Po ju kërkoj këtë gjë si një përdorues i vjetër i Wikipedias Shqiptare dhe administrator i saj

Faleminderit A TUZI (diskutimet) 7 janar 2022 11:06 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)[përgjigjuni]