Jump to content

Përdoruesi diskutim:Astronomi06

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Astronomi06. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mirë se vini në faqen time të diskutimeve

Zmarlind i dashur! Te bera revert dhe dhashe nje aresye ne permbledhjen e editimit, shpresoj ta kuptosh pse e bera, dhe mos ma marresh per keq. E di qe s'ka referenca, po editimi e permiresoi artikullin. Faleminderit per mirekuptimin! Me te mira! --1l2l3k (diskutimet) 20 tetor 2017 00:34 (CEST)[përgjigjuni]

Pse e grise stampen per komunen e Kratoves

[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Zmarlind5

Pse e grise stampen per komunen e Kratoves ? [1]. Resnjari (diskutimet) 27 tetor 2017 19:31 (CEST)[përgjigjuni]

Ok, kujdes te kesh tjera here. Te fala.Resnjari (diskutimet) 27 tetor 2017 19:43 (CEST)[përgjigjuni]

A je i sigurt qe emri i fshatit eshte Celik Celiku? --1l2l3k (diskutimet) 31 tetor 2017 00:16 (CET)[përgjigjuni]

Kontrollues, dhe editim i gabuar.

[Redakto nëpërmjet kodit]

Zmarlind Ky editim i yti hoqi informacion. Të lutem, ki më shumë kujdes. Sapo të dhashë statusin e kontrolluesit, për editimet e mira që ke bërë, po editime si ky nuk e ndihmojhnë wikin. Të lutem ki kujdes. --1l2l3k (diskutimet) 31 tetor 2017 17:18 (CET)[përgjigjuni]

Kodra e trimave

[Redakto nëpërmjet kodit]

Zhbera kete editim. Artikulli ka 10 vjet ne wiki, dhe nje diskutim duhet te ndodhi para se te griset. Mund ta cosh ne kuvend dhe te votohet per grisje. --1l2l3k (diskutimet) 1 nëntor 2017 22:29 (CET)[përgjigjuni]

Artikuj te vjeter

[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk mund t'i cosh direkte per grisje, po duhen diskutuar ketu. --1l2l3k (diskutimet) 3 nëntor 2017 17:11 (CET)[përgjigjuni]

Po, eshte i pareferencuar, po kjo nuk do te thote qe duhet ta cosh per grisje. Bej nje kerkim se paku dhe shih qe eshte piktor i famshem. Dhe sapo te kisha dhene nje keshille pak me lart per P*ssy Ra, po ti nuk pergjigjesh. Ki kujdes se po gabon. Nese te shoh prape qe con per grisje artikujt e vjeter duke i fshire, do te te bllokoj (ndoshta per 1 minute), po me duhet ta bej. Procedure per artikujt e vjeter eshte te vesh nje tag, po jo te fshish permbajtjen. --1l2l3k (diskutimet) 3 nëntor 2017 23:06 (CET)[përgjigjuni]

Kandidimi i artikujve për fshirje

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Zmarlind5,

Te lutem, kur kandidon një artikull për fshirje mos e fshij përmbajtjen e atij artikulli [2] [3], por shto vetëm stampën për fshirje, më pas një Administrator vendos për fshirje ose jo. Përndryshe na detyron të hyjmë dhe analizojmë historinë e artikullit. Punë të mbarë. --Liridon (diskutimet) 12 nëntor 2017 22:33 (CET)[përgjigjuni]

Nuk e di se në çfarë mënyre duhet të të kërkoj që mos përsërisësh këtë veprim. Un shumë seriozisht të thash se nuk më ndihmon nëse e fshin përmbajtjen, çfardo që është ajo, mirë ose keq. Ky është paralajmërim i dytë, dhe nuk dua të vij deri te i treti.--Liridon (diskutimet) 14 nëntor 2017 19:18 (CET)[përgjigjuni]

Heqje referencash

[Redakto nëpërmjet kodit]

Zmarlind ky editim, edhe pse përditëson artikullin për skuadrën aktuale të Fazliut, heq shumë referenca. Në përgjithësi referencat duan punë dhe heqja e tyre nuk sjell asgje të mirë, pra mundohu t'i lësh sa here mundesh. Shpresoj në mirëkuptimin tënd. --1l2l3k (diskutimet) 16 nëntor 2017 18:14 (CET)[përgjigjuni]

Referencat jane te nevojshme per historine e klubit. Ne pergjithesi referencat jane mire mos hiqen. Nuk i prishin pune askujt, me kupton, vetem dokumentojne dhe i japin pamje me te mire artikullit. Gjithashtu ne pergjithesi sherbejne per te "trembur" vandalet. --1l2l3k (diskutimet) 16 nëntor 2017 22:05 (CET)[përgjigjuni]

Ti e bëre këtë redaktim? Nëse po, nuk mund të votosh dy herë. Dhe të lutem kupto, që ky veprim eshte i sanksionueshëm në wiki. Ki kujdes e mos e bëj më. --1l2l3k (diskutimet) 22 nëntor 2017 18:32 (CET)[përgjigjuni]

Dikush po na ndjek, at'here..., :-). --1l2l3k (diskutimet) 22 nëntor 2017 18:51 (CET)[përgjigjuni]

Kategorite e lindjeve

[Redakto nëpërmjet kodit]

Kur ben kategorite, fut ne artikull edhe kategorine meme, pra nese po ben vitin 1345 fut atje "Kategoria:Lindje - Shekulli XIV", ashtu si sapo bera per 1367 dhe 1372. Faleminderit dhe qofsh mire! --1l2l3k (diskutimet) 1 dhjetor 2017 17:51 (CET)[përgjigjuni]

Nese do te vazhdosh punen e liridonit dhe timen, mund te ndjekesh kete.--1l2l3k (diskutimet) 1 dhjetor 2017 17:55 (CET)[përgjigjuni]


Ftese për Wiki Weekend Tirana 2017

[Redakto nëpërmjet kodit]

Komuniteti i Open Labs zhvillojnë për të katërtin vit rradhazi Wiki Wekeend Tirana 2017 me qëllimin për të pasuruar artikujt në gjuhën shqipe në Wikipedia. Ky aktivitet do të zhvillohet gjatë fundjavës së dytë të dhjetorit, përkatësisht në datat 9 dhe 10 dhjetor, ku pjesëmarrësit do të mblidhen në ambientet e Open Labs Hackerspace (Tiranë) në një program që kombinon puntoritë (workshops) me prezantimet nga wikipedianët nga Tirana, Elbasani, Durrësi, Prishtina, Gjilani, Zyrihu etj. Do të ketë gjithashtu workshope/editathons të ndryshme rreth Wikidata, Wiki Loves Maps, Wikiprojekti LGBT dhe Wikimedia Commons. Wiki Weekend synon që të ndërtohen ura bashkëpunimi me wikimedianë të tjerë nga vendi dhe rajoni, të inspirohen wikimedianë të rinj që të bashkohen me komunitetin, të njihet publiku me projektet e Wikimedias, të organizohen editathone dhe të rritet ndërgjegjësimi i mediave lokale dhe institucioneve rreth rëndësisë së ndarjes së dijes përmes projekteve të lidhura me platformat dhe kulturën bashkëpunuese wiki.

Aktiviteti fillon në 9:30 dhe mbaron në 16:00 (të shtunën dhe të dielën). Ju ftojme të bashkoheni në abientet e Open Labs.

--Nafie shehu (diskutimet) 7 dhjetor 2017 22:10 (CET)[përgjigjuni]

Nje nga artikujt e tu te pare. A mund ta kategorizosh dhe ta mark-osh si te kontrolluar? Te falenderoj. --1l2l3k (diskutimet) 8 janar 2018 15:50 (CET)[përgjigjuni]

Kalaja e Tiranes

[Redakto nëpërmjet kodit]

A mund te mi pranoni dy shkrimet e mia per kalane e tiranes pasi i kam per nje projekt universiteti. Pas 3 ditesh ju mund te mi hiqni.

"Stelvio Mestrovich è anche un musicofilo del tardo barocco" ("Stelvio Mestrovich is also a musicophile of the late baroque") (in http://www.ilportaledelsud.org/mestrovich_stelvio.htm). It's a music lover (musicophile, in italian: MUSICOFILO) not a musicologist (in italian: MUSICOLOGO). E' una leggera sfumatura di senso, ma è improprio chiamarlo così.Driante70 (diskutimet) 3 shkurt 2018 19:38 (CET)[përgjigjuni]

Pershendetje. Artikulli ishte copy-paste dhe jobiografik, a nuk duhet t'i perkushtohet ngushtesisht emrit qe ka ne titull? --Bibëri (diskutimet) 7 shkurt 2018 22:53 (CET)[përgjigjuni]

Ki kujdes me kontrollimet qe ben ne kete artikull. Editoret nuk mund te fusin emrat e vet si bibliografi. --1l2l3k (diskutimet) 8 shkurt 2018 04:50 (CET)[përgjigjuni]

A mund ta argumentosh kthimin te lutem? Po ta shohesh thjesht kam kuruar pakez pranine e tepert te peremrave dhe vura material me burim, pse duhen hequr?--Bibëri (diskutimet) 8 shkurt 2018 20:26 (CET)[përgjigjuni]

Mik, te lutem, shikoje mire ndryshimin: beje scroll deri poshte dhe do ta shohesh materialin me burim. Per çeshtjen e peremrave, tepria e tyre qenka e barabarte me persosmeri?! --Bibëri (diskutimet) 8 shkurt 2018 20:39 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje Zmarlind. Të përgëzoj për punën që bën në kontrollim, mirëpo të lutem ke kujdes se disa artikuj nuk duhej t'i miratoje, sepse janë plagjiaturë p.sh. 1 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 dhe 19.--Udha (diskutimet) 11 shkurt 2018 16:10 (CET)[përgjigjuni]

Më falni për ndërhyrje, edhe pse e bëj rrallë por rastësisht e pash diskutimin. @Udha, ke të drejtë, por nga ajo që shoh përdoruesi është "newbie" që ka filluar të redaktoj sot në WP:WK18, dhe e kishim këtë shprehi që të pranojmë ndryshimet që të mund të bëjnë të tjera. Besoj se të gjitha artikujt që ka krijuar FitimAbdyli15 duhet të rishikohen dhe t'ju hiqet ajo përmbajtje e kopjuar.--Liridon (diskutimet) 11 shkurt 2018 17:11 (CET)[përgjigjuni]

@Liridon, Faleminderit për sqarimin. @Zmarlind5, Në rregull. Faleminderit për kontributet :)--Udha (diskutimet) 12 shkurt 2018 15:31 (CET)[përgjigjuni]

Ishte e qellimshme? Nese jo, mund ta terheqesh kandidaturen, po duhet te mbetet historia. --1l2l3k (diskutimet) 14 Shkurt 2018 22:34 (CET)

Mesazhet e mireseardhjes

[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Astronomi06! Shoh qe po poston mesazhet e mireseardhjet ne faqet e diskutimit te perdoruesve te rinj. Nese deshiron, mund te shtosh firmen tende tek Përdoruesi:Olsi/Firmat dhe roboti do t'i shtoje automatikisht mesazhet e mireseardhjes duke vendosur nje nga firmat qe gjenden ne ate faqe. --Olsi (diskutimet) 19 Shkurt 2018 23:29 (CET)

Pershendetje! Iamsiaa (diskutimet) 12 qershor 2018 12:56 (CEST)[përgjigjuni]

Kontrolli yt mbi artikullin Beteja e Savres

[Redakto nëpërmjet kodit]

Kam nje pyetje per ty: ne 11 nentor 2017 nje IP hoqi informacion te referencuar nga Beteja e Savres dhe ti e markove si te kontrolluar. Duke shikuar mbrapsht, mendon qe bere mire apo gabim dhe pse? --1l2l3k (diskutimet) 19 prill 2018 15:29 (CEST)[përgjigjuni]

1l2l3k, po kam bërë gabim edhe pse me vonesë po e kthej përgjegjjen por nuk kam pasur mundësi të çasem në Wiki. Faleminderit Astronomi06 (diskutimet)
Ok, mirë, faleminderit, shpresoj cdo gjë në rregull në punë/shkollë. Me të mira dhe faleminderit që ndihmon si kontrollues. Të gjithë bëjmë gabime... --1l2l3k (diskutimet) 21 maj 2018 15:03 (CEST)[përgjigjuni]
Te flm @Astronomi06, A ju pëlqen të shihni redaktimet e mia dhe t'i shënoni ato si të kontrolluara?--Sonra Mint (diskutimet) 2 nëntor 2018 12:28 (CET)[përgjigjuni]
@Sonra Mint, Për fat të keq nuk po mundem të jem shumë aktiv sa i përket wikit kontakto me ndonjë kontrollues tjetër, vetëm vazhdo dhe edito të lumtë. Astronomi06 (diskutimet) 29 nëntor 2018 17:54 (CET)[përgjigjuni]

Pershendetje. A mund t'u bej kontrollin artikujve ku punoj tanime? --GrepfrutAroma (diskutimet) 27 nëntor 2018 15:19 (CET)[përgjigjuni]


@GrepfrutAroma, - Duhet të arrish disa redaktime që administratorët të kenë besim në ty dhe të japin akses në Kontrollimin e editimeve nga të gjithë. Vazhdo kështu ! Astronomi06 (diskutimet) 29 nëntor 2018 17:52 (CET)[përgjigjuni]

Muzika elektronike

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përrshëndetje Astronomi06, a mund të ma tregosh arsyjen prapa largimit të përmbajtjes nga artikulli muzika elektronike? Gjithashtu, muzika elektronike nuk është emër, dhe si e tillë, shkruhet me shkronja të vogla. --Λeternus 6 dhjetor 2018 01:12 (CET)[përgjigjuni]

@Aeternus, - Jam duke mbledh informacione e sakta nga përkthimi i wikit anglisht sidhe info nga revista e gazeta, artikulli është pjesë e projektit Wikipedia Fuqizon Rininë që mbahet në Prishtinë. Astronomi06 (diskutimet) 10 dhjetor 2018 20:12 (CET)[përgjigjuni]

muzika elektronike

[Redakto nëpërmjet kodit]

Cfar esht muzika elektronike?????? Esma pipi (diskutimet) 5 shkurt 2019 16:35 (CET)[përgjigjuni]

Esma pipi (diskutimet) mund të lexoni në artikull : https://sq.wikipedia.org/wiki/Muzika_elektronike Astronomi06 (diskutimet) 12 shkurt 2019 17:31 (CET)[përgjigjuni]

Faqet me ndryshime në pritje

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 11:47 (CEST)[përgjigjuni]

Stampa "Diskutim"

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje! :)

Po shoh që po shton vazhdimisht stampën "diskutim" nëpër faqe diskutimi. Një praktikë e tillë është tashmë e panevojshme pasi procesi është automatizuar. Menjëherë sapo një faqe diskutimi krijohet diku, ajo del sëbashku me stampën përkatëse. Nëse ti e shton manualisht, faqet në fjalë do të krijohen me dy stampa të njëjta të njëpasnjëshme. Për pasojë, do të të lutesha të ktheje ndryshimet e tua te faqet e diskutimit më të fundit ku ke përdorur një praktikë të tillë. :) - Klein Muçi (diskutimet) 11 qershor 2019 16:51 (CEST)[përgjigjuni]

Tungjatjeta: sektori [2009–13: Transferimi rekord dhe titulli i La Ligas] mbulon [Sezoni 2010-11] qe fshiva; para se te nisja redaktimet ne kete artikull kam len nje shenim: NE NDERTIM E SIPER. Kjo per shkak pasi kam marr persiper ta rregulloj te gjith artikullin e Ronaldos, duke nisur nga paragrafi prezantues e deri te statistikat. Faleminderit—Sadsadas (diskutimet) 11 qershor 2019 17:16 (CEST)[përgjigjuni]

Shkelje e të drejtave të autorit

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Astronomi06,

Artikujt e rinj dhe përmbajtjet e kopjuara nga ky burim: HARTA ARKEOLOGJIKE E KOSOVËS, VËLLIMI II u larguan nga Wikipedia sepse shkelin të drejtat e autorit. — Βατο (diskutimet) 10 korrik 2019 01:52 (CEST)[përgjigjuni]

Mirëpo un e kuptoj shkeljen e të drejtave dhe vetëm i publikova sa për raport të punës e pastaj do i rishikoja dhe shtoja informacione të tjera. Astronomi06 (diskutimet)
Faqet duhen publikuar pa Copyvio, përndryshe duhet të fshihen edhe versionet e historikut. Të këshilloj që të përdoresh livadhin para publikimit të artikujve, në menyrë që të jenë të pastër që nga fillimi. Punë të mbarë. — Βατο (diskutimet) 10 korrik 2019 02:15 (CEST)[përgjigjuni]

Tungjatjeta usta!

[Redakto nëpërmjet kodit]
Nuk e mora vesh perse me ktheve dore  kur po redaktoja! Nuk ka asnje agument dhe me duket shume arbitare  kur  nuk i njeh gjerat te nderhysh! Mos e bej me!--Varrea e Fterres (diskutimet) 4 prill 2020 21:18 (CEST)[përgjigjuni]

Çmimi për mbrojtjen e artikujve

[Redakto nëpërmjet kodit]
Çmimi i parë
Çmimi i parë
Çmimi i parë për mbrojtjen e artikujve në Wikipedia-n shqip në vitin 2019 i jepet përdoruesit Astronomi06.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.

Çmimi për mbrojtjen e artikujve
Çmimi për mbrojtjen e artikujve


Pse nuk jane aprovuar ende dy temat e mia te fundit? Përparim Abdurrahmanii (diskutimet) 23 tetor 2022 23:15 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje, tani po i rishikoj, te uroj suksese dhe pune te palodhur ! Astronomi06 (diskutimet) 24 tetor 2022 19:53 (CEST)[përgjigjuni]

Pse nuk po mundem me kriju stampen psh per Kishen Ortodokse Maqedonase Përparim Abdurrahmanii (diskutimet) 24 tetor 2022 20:59 (CEST)[përgjigjuni]

Stampat krijohen per gjera me me rendesi psh. Biografi e dikujt ose Lokalitet shiko i ke disa stampa te gatshme, vetem merri si template si psh kjo : https://sq.wikipedia.org/wiki/Stampa:Infobox_kishë. Astronomi06 (diskutimet) 24 tetor 2022 23:11 (CEST)[përgjigjuni]