Përdoruesi diskutim:Olsi/Arkivi 1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Olsi/Arkivi 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Votimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Olsi

Nuk mund te votoj pasiqe nuk i plotesoj kushtet, kam vetm nje redaktim.--Liridon 26 qershor 2011 20:20 (CEST)

Ne rregull, por une mendoj qe duhet te vendosim rregulla te tjera tek Wikilajme pasi ato rregulla thjesht jane kopjuar nga Wikipedia dhe per shkak te madhesise dhe rendesise se projektit duhen rregulla te tjera. --Olsi (Diskuto) 27 qershor 2011 15:15 (CEST)

Bllokimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Olsi

Un nuk e di fare si ka ndodhur kjo, por aty ne at shpjegimin thuhej qe keni ip adressa te njejta. Gjithsesi un e çbllokova at perdoruesin.--Liridon 14 nëntor 2011 14:39 (CET)

Faleminderit! --Olsi (diskuto) 14 nëntor 2011 16:19 (CET)

Mire je[Redakto nëpërmjet kodit]

C'kemi... Pershendetje dhe pergezime per artikujt e bukur qe ke shkruar. Me te mira. Sportishqiptar 17 nëntor 2011 20:34 (CET)

Pershendetje! Faleminderit dhe doja t'ju pergezoja edhe une per punen e mrekullueshme qe keni bere. --Olsi (diskuto) 17 nëntor 2011 21:12 (CET)
Olsi pashe qe u ankove per ngarkimin ne sqwiki per licensat, po sinqerisht, ketu s'ka rregulla shqip, keshtu qe detyra jone eshte t'i fillojme e t'i perkthejme. Shih thread-in tim ketu, dhe nese ke kohe dil vullnetar te besh nje rregull, ne menyre qe kontribuesit qe shkelin rregullat t'i paralajmerojme qe mund te kete sanksione. Sqwiki eshte e mbushur me copyvio. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 17:36 (CET)
Ne rregull, njehere per njehere do mundohem te perkthej nga anglishtja ato faqe qe ke shkruar ti. Ne fakt, nuk kam dhe aq shume kohe po do mundohem me aq sa te mundem.--Olsi (diskuto) 22 nëntor 2011 22:59 (CET)
Pashe qe je online: une s'kam shkruar policies ne anglisht, per cfare e kishe fjalen? Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:30 (CET)
Shihe nje cike kete dhe thuaj tenden te lutem. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:33 (CET)

E kisha fjalen qe do te merren kur te kem kohe me perkthimin e ketyre artikujve nga anglishtja: Shquarsi, Grisjet, Identifikimi i burimeve te besueshme, Stilistika e te shkruarit. --Olsi (diskuto) 23 nëntor 2011 01:36 (CET)

Pse s'merr nje persiper dhe ve nje date se kur do e mbarosh? Nese do jete 12/12/12, ashtu te jete: ketu s'eshte bere shume qysh me 2003-in, kur Dori filloi gjithcka. Po nese une, ti e ndonje tjeter marrim zotime, do shohesh qe gjera te mira do ndodhin. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 01:46 (CET)
Ne fillim do te perkthej en:Wikipedia:RS, dhe them se ta mbaroj nga vera e vitit tjeter. --Olsi (diskuto) 23 nëntor 2011 01:54 (CET)
Por ka mundesi qe ta mbaroj dhe me heret. --Olsi (diskuto) 23 nëntor 2011 01:58 (CET)
Sportishqiptar, pergezime per nismen e marre dhe le te shpresojme se edhe Wikipedia shqip do te behet si gjithe te tjerat! Naten!--Olsi (diskuto) 23 nëntor 2011 02:01 (CET)
Naten. Yjet i hoqa tani per tani. ([1] dhe [2]): Pedanti le t'i propozoje. Sportishqiptar 23 nëntor 2011 02:38 (CET)

Ske pse kerkon grisjen per fotot qe karikoj une[Redakto nëpërmjet kodit]

Per fotot qe karikoj une ske pse kerkon grisjen koleg i dashur, sepse une spo ve as foto erotike e as imazhe pa kuptim. Me thuaj mua ne faqen time, se ja ve une burimet dhe licnesen. Se spo ben gje njeri vandalizma e vjedhje. Jane faqe enciklopedike mbi medaljet. Ske pse kerkon grisjen publike sikur me qen nai vandal une. —Arensi 24 nëntor 2011 18:31 (CET)

A nuk do te ishte me mire qe fotoja te ngarkohej me nje licence? Fotot pa licence grisen menjehere ne wikit e tjere. Nje perdorues i mire duhet te jape gjithomone burimin dhe licencen! Grisjen nuk e kerkova per te treguar qe ti je nje vandal. Edhe une ne fillim ngarkoja foto pa licence dhe tani do t'i ve stampen {{grise}} njeres se nuk e meriton te qendroje ne Wikipedia. --Olsi (diskuto) 24 nëntor 2011 21:00 (CET)

Wikipedia:Kontrolluesit[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Olsi

Me vjen mire qe e ke krijuar faqen per kete privilegj. Por do ishte mire sikur te hapje nje diskutim te vogel dhe ti perkufizonim rregullat bashke me perdoruesit e tjere. --Liridon 4 dhjetor 2011 11:26 (CET)

Në rregull hapa nje diskutim te Kuvendi.--Olsi (diskuto) 4 dhjetor 2011 13:10 (CET)

zoti olsi tugjatjeta.ne radh te par dua te t'ju shpreh keqardhjen time per mundesin dhe lehtesin e fshirjes apo te bllokimit qe ju keni mbi botimet e mia.ne nje koh qe ketu behet fjal per nje enciklopedia te lire. ( nenkuptoet qe ky nuk eshte nje ngacmim ndaj jush, por nje reagim i nxitur) do te kisha deshir qe ne wikipedia-n shqiptare ti jepej nje rendesi kryesore zanafilles se fjaleve tona pasi shum nga kto perdoren dhe pervetesoen ne menyr marrzore(si pron e gjuhes se tyre) nga popuj fqinj(-shiko greqia-) ashtu edhe te larget(- shiko evropa perndimore-) edhe pse jo i arsimuar(ku kuptoet te shkosh ne universitete )sikurse ju diktonni , un kam bere nje studim gati 10 vjecar mbi zanafillen e rrenjes dhe thurjen e fjales rreth saj dhe gjithashtu duke perdorur si arem njohurin e mjaftueshme te 5 gjuhve kam bere nje hetim mjaft te mir mbi fjalet dhe emerat tana qe perdorin popujt e tjer si dhe fjalet dhe emerat e huaj qe perdorim ne. duke u mbeshtetur te ky mendim do te doja te ndihmoja ne degen e zanafilles.dhe duke u mbeshtetur te arsyeja se kjo eshte nje enciklopedi e lire do te deshiroja te mos pergjigjeni me bllokim apo fshirje ne botimet e mija. ju uroj shendet.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Suli (diskutimiredaktime).

Besoj se e keni fjalen per artikullin Kulla. Vertet kjo eshte nje enciklopedi e lire por nuk do te thote qe ju mund te shkruani cfare te doni. Ne tekstin qe kishit shkruar ju kishte shume gabime drejtshkrimore dhe gramatikore prandaj e riktheva. Nje arsye tjeter eshte emri juaj ne artikull dhe numri juaj i celularit qe nuk lejohet pasi emri juaj i perdoruesit regjistrohet ne hisotrine e redaktimeve te artikullit dhe mbetet aty pergjithmone. Edhe dicka tjeter: Ekziston gjithashtu nje projekt tjeter, qe merret me fjalet qe quhet Wikifjalori. Mund te redaktoni atje, por ju lutem respektojini rregullat e gjuhes shqipe. --Olsi (diskuto) 26 janar 2012 01:18 (CET)

ndihme rreth nje artikulli[Redakto nëpërmjet kodit]

ME ndihmon dot te artikulli Partition of Albania, te diskutimet mbi te pasi Athenean qe eshte antishqiptar i dalluar, e ka vene per fshirje artikullin dhe tani per tani ai dhe une jemi te vetmit qe po diskutojme rreth temesË http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Articles_for_deletion/Partition_of_Albania#Partition_of_Albania (Edvini 1 shkurt 2012 00:47 (CET))

Kush ngutet përmutet[Redakto nëpërmjet kodit]

E kena një fjalë "Kush ngutet përmutet". E në këtë sensë, të lutem ke durim. Unë nuk e di, je përfaqsues i interesave të produktit në fjal apo përdorues i zakonshëm i kësaj enciklopedie. Si do që të jetë, bëhet fjal për fletë diskutimi të një produkti aktual në treg. Është krejt e natyrëshme që në enciklopedi të përfshihet edhe efektet e ndodhive në shoqëri.--Historiku 16 shkurt 2012 02:19 (CET)

Jam thjesht nje perdorues i zakonshem dhe nuk kam lidhje me produktin ne fjale. Stampen {{grise}} ia vura faqes se diskutimit pasi ne ate moment ishte vetem nje paralajmerim qe kishte te bente me mjekesine e qe nuk kishte te bente fare me artikullin.--Olsi (diskuto) 16 shkurt 2012 03:06 (CET)

Edhe pse nuk ka të bëjë me mjeksin siq e paramendon, defakto ka të bëjë me mjeksin. Ti prish nervat. Ta prish sistemin nervorë, sistemin fizik e krejt trupin. hahah. Çka ndodhë kur hanë sene të papjekme?--Historiku 16 shkurt 2012 03:19 (CET)


Lirimi i stampave[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Olsi

E lexova emailin "pak me vonese". Nuk e di se per cilen faqe saktesisht doni qe ta liroj. --Liridon 16 shkurt 2012 19:16 (CET)

Kur dua te redaktoj stampen {{User sq}} me del kjo:
Ju nuk keni leje për redakto këtë faqe, për këtë arsye:

Kjo faqe është mbrojtur nga redaktimi pasi është përfshirë në faqen e mëposhtme që është mbrojtur sipas metodës "cascading":

  Përdoruesi:Liridon 

Ju mund të shikoni dhe kopjoni tekstin burimor të kësaj faqe:

--Olsi (diskuto) 16 shkurt 2012 19:19 (CET)

Mendoj se tash duhet te jete ne rregull. Provoje, nese ka problem trego, un ne fakt as nuk e kam ditur se eshte mbrojtur ne ate menyre. Tung.--Liridon 16 shkurt 2012 19:40 (CET)
Tani eshte ne rregull. Faleminderit! --Olsi (diskuto) 16 shkurt 2012 21:23 (CET)


Qemal Draçini[Redakto nëpërmjet kodit]

Tjeta juej, merr mundimin me lexue emnat e administratoreve t'asaj faqeje qe gjete, dhe shikjo si nenshkruej mbas pikes qe do ve ne fund te kesaj fjalie.--S. Saiti (diskutimet) 8 mars 2012 22:18 (CET)

Dmth, kerkimet per biografine e Q.D. jane ba nga une, gegnisht aty, dhe ketu ne standardin komunist qe jeni aq te thekun me e ndjeke. Pune te mbare --S. Saiti (diskutimet) 8 mars 2012 22:23 (CET)

Fatoni[Redakto nëpërmjet kodit]

Olsi do t´ua terheq verejtjen se pari si mik. Me çfare te drejte keni marre autoresine mbi faqen time Olsi? Faqja "Adem Jashari". Gjith ai tekst qe eshte shkruar ne kete faqe eshte bere nga une, pse ju merrni autoresine? Ju keshilloj te heqni autoresine.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 188.21.76.50 (diskutimiredaktime).

Nuk e kuptoj se per cfare e keni fjalen. A mos kam shkuar emrin tim ne artikull?? Une thjesht kam hequr nje pjese teksti te kopjuar nga http://www.parajsa.com/dossier/25-adem-jashari.html qe bie ne kundershtim me rregulloren e Wikipedias dhe nuk kam marre autoresine e artikullit. --Olsi (diskutimet) 9 mars 2012 19:08 (CET)
Mire keni bere per tekstin, por mos ndrroni me nga teksti tjeter, flm. Mu duk se keni vene nje kontrollim automatik. Nejse u mor vesh, klm.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga 84.113.191.91 (diskutimiredaktime).
A mund te jeni pak me i qarte ju lutem se nuk e kuptoj se cfare doni te thoni? --Olsi (diskutimet) 9 mars 2012 23:54 (CET)


"Rosela Gjylbegu" review[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Olsi. Flmd për aprovimet e fundit të artikullit. M'u desht t'bëja edhe dy tjera, e meqë tani përfundova, do t'isha mirënjohës për aprovimin tënd përfundimtar. Gjithë t'mirat, --Namik (diskutimet) 11 mars 2012 22:43 (CET)

Eshte kontrolluar nga Edvini tashme.--Olsi (diskutimet) 11 mars 2012 23:43 (CET)
Sh flmd! --Namik (diskutimet) 12 mars 2012 00:22 (CET)

re:Welcome[Redakto nëpërmjet kodit]

Thank you very much for the welcome. Regards --Ignacio Flag of Uruguay.svg (diskutimet) 17 qershor 2012 02:58 (CEST)

Re:Welcome[Redakto nëpërmjet kodit]

Thanks for the welcome.Érico msg 17 qershor 2012 07:15 (CEST)

Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Olsi,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:31 (CEST)

Shqiptaret[Redakto nëpërmjet kodit]

11. mil nuk jan shume. 7.5 mil. jan shum pak, qe jan me prejardhje shqiptare. ;)--Albanianp (diskutimet) 8 janar 2013 00:49 (CET)

Ne rregull, do t'i miratoj ndryshimet, por do te vendos edhe {{cn}}, nese keni ndonje burim mund ta hiqni dhe te vendosni burimin. --Olsi (diskutimet) 10 janar 2013 01:01 (CET)

Përshëndetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, mund të ndihmojë në përmirësimin këtë artikull nga. Falënderim: María de León Bello y Delgado.--81.36.222.81 11 janar 2013 15:25 (CET)

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare të referencave mbi dënimet me vdekje të Kristaq Rama[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar , doja që t'i hidhnit një sy diskutimit që zhvillohet tek Kuvendi ([[3]]) rreth heqjes arbitrate nga ana e Përdoruesi:Euriditi dhe Përdoruesi:Babagjysh të paragafit me referencat përkatëse mbi firmosjen e dy dënimeve me vdekje nga Kristaq Rama. Nga artikulli përkatës Kristaq Rama është larguar një paragraf i tërë me gjithë referencat, vetëm sepse sipas Euriditit janë referenca nga gazeta të politizuara. Për të dhënë një sqarim paraprak, unë referenca solla 3 të ndryshme, dhe nuk i solla për të dhënë një opinion, por thjesht për të ekstrapoluar prej tyre fakte mbi datën, objektin dhe firmosjen nga ana e Kriataq Ramës së dënimeve me vdekje. Në dy nga referencat ndodhej edhe një kopje e dokumentit origjinal të dënimit me vdekje. Unë, sua të qartësoj, distancimin tim nga politika, duke shprehur dëshirën time për të shtuar fakte e referenca. Edhe njëherë përsëris se në atë paragraf nuk kishte asnjë lloj opinioni personal apo të politizar. Besoj se do të dini të gjykoni drejtë. Pres me padurim!-- Mr. Pseudo diskuto 25 shkurt 2013 21:03 (CET)


Përdoruesi Hatake e pranon dhe vetë që shan të tjerët[Redakto nëpërmjet kodit]

E qarte qe nuk lejohet. E bëra padashje redirect...

Këtu mund të lexosh provën që vërteton se përdoruesi Hatake e pranon edhe vetë që shan të tjerët:

Versioni i 13 mars 2013 17:45 (redakto) (zhbëje)
Hatake (Diskuto | kontribute) 
(U kthye versioni 1294390 i bërë nga Babagjysh (diskutimet) Sharja asht e imja, s'te perket ty te bash censuruesin ose jo.)
Ndryshimi më pas →

Pa kurfarë turpi ai shkruan tek përmbledhja e redaktimit fjalë ofenduese. Edhe kur të tjerët duan të përmirësojnë ndonjë artikull ai e kthen. Ju lutem të bisedoni dhe me të tjerë, që të merren masa parandaluese ndaj veprimeve të tilla ordinere. Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 13 mars 2013 20:37 (CET)


Propozim per CheckUser[Redakto nëpërmjet kodit]

Wikipedia Checkuser.svg

Përshëndetje Olsi, besoj se je ne dijeni te zhvillimeve te fundit ne Wikipedia. Lexo edhe kete paralajmerim qe kam bere tek Kuvendi. Duke pare se je nje nga perdoruesit me me pervoje dhe me te balancuar ne Wikipedia do te doja te te propozoja ty per emerim CheckUser. ne Wikipedian shqiptare. Gjithe te mirat!-- Euriditi  16 mars 2013 14:04 (CET)

Përshëndetje Euriditi! I lexova diskutimet te Kuvendi dhe shqetësimi që ke ngritur me duket shume i drejte! Une do ta pranoja me kenaqesi nje detyrë të tillë nëse edhe të tjerët do të ishin dakord dhe të falenderoj shumë që më përzgjodhe mua për këtë detyrë. --Olsi (diskutimet) 16 mars 2013 22:11 (CET)
Më lejoni nja dy fjalë. Së pari shprehja "I duhet dhene fund përdoruesve marioneta" nënkupton se këtu paska vërtet përdoruse me më shumë se një llogari. Mirë nga lind ky dyshim?, ngaqë unë dhe Tetovo Boy po kritikojmë Babagjyshin për vandalizmat, për linçimet, për sharjet, për fyerjet, për racizmin e tij (shiko tek [Racizmi i Babagjyshit]). Përtej kësaj nuk kam asgjë kundër mjetit, ai duhet dhe e mbështes. Do të jetë një mjet më shumë për të mirën e vikit shqip. ::Por kritika tjetër është se ai mund edhe të keqpërdoret, ndaj mendoj/sugjeroj që njëkohësisht apo më parë të përkthehen rregullat e mënyrës së funksionimit të mjetit. -- Mr. Pseudo diskuto 16 mars 2013 22:27 (CET)
Përshëndetje Mr. Pseudo! Shprehja e Euriditit nuk nenkupton që ka përdorues me më shumë se një llogari por që mund të ketë përdorues të tillë. Dyshimet për përdorues me më shume se nje llogari mbeshteten jo vetem mbi faktin se ju te dy kritikoni Babagjyshin por edhe mbi faktin se Tetovo Boy, nje perdorues i regjistruar vetem dje hyn ne diskutime te nisura para disa javeve. Eshte e cuditshme se si nje perdorues i ri, shkon direkt e ne Kuvend e futet ne diskutime te tilla. Por gjithsesi keto mbeten vetem dyshime dhe CheckUser sherben per t'u dhene fund ketyre dyshimeve. CheksUsers jane perdorues te besuar, qe zgjidhen nga komuniteti dhe mundesia qe ata te abuzojne me kete detyre nuk ekziston! --Olsi (diskutimet) 16 mars 2013 22:44 (CET)
Olsi, faleminderit për përgjigjen. Unë nuk kam asnjë shqetësim për sa i përket aktivitetit tim. Natyrisht ajo që thua ti qëndron si dyshim, edhe unë do ta kisha, po mos të dija se unë jam unë, e nuk jam ai që qëndron pas Tetovo Boy. :) Problmemi që kam është ai se unë psh futem shpesh nga kompjuterat e strukturës ku qëndroj gjatë ditës (nuk po ia them emrin, më kupto) dhe kam frikë se nëse kontrollohen IP nga të cilat jam futur unë do dal ndonjë që është shfrytëzuar edhe nga ndonjë tjetër, mbase në vikin e vendit ku jam aktualisht. Pa për të tjerat s'ka asnjë problem, sepse siç thashë e do ta them, nuk qëndroj unë pas Tetovo Boyt. Unë kisha rreth 15 ditë pa ndërhyrë, sadoqëë vikin e hap pothuajse çdo ditë, në gjuhë të huaj kryesisht dhe e di mirë se çndodh. Kështu që po e shikoja se Babagjyshi po provokonte. E nuk po ndërhyja, se s'kam nge të merrem me të. Pe nejse edhe këtë punë do ta zgjidhim, tek Kuvendi meqë faqen e vet të diskutimeve Babagjyshi i kërkoi Euriditit ta bllokonte. Miqësisht!-- Mr. Pseudo diskuto 16 mars 2013 23:00 (CET)
Ops, për sa i përket Tetovo Boy, ai mund të ketë kontribuar më parë në gjuhë të tjera dhe ka eksperiencë. Mbase e ka ndjekur debatin e nuk ka ndërhyrë. Rikujtoj se ky debat filloi sërisht pas ndryshimeve të bëra nga Babagjyshi, kur hoqi para ca ditësh referencat për të cilat ramë dakord tek Kristaq Rama. Po nejse, do ta shohësh vetë që jemi persona të ndryshëm. -- Mr. Pseudo diskuto 16 mars 2013 23:03 (CET)
Më bëhet qejfi që pranove Olsi. Këtu është edhe votimi për ty. Punë të mbarë!-- Euriditi  17 mars 2013 13:57 (CET)
Votova me deshire per ty (edhe pse, sipas rregullores, duhen ose dy checkuser/wiki, ose asnje), po nuk kam te drejte vote pasi jam futur prej pak ditesh (pra me pak se 30 dite). Kerkoj ndjese, pra, qe s'mund te votoj. Tetovo boy (diskutimet) 17 mars 2013 20:38 (CET)

Kërkoj bllokimin të menjëhershëm pa afat të Arb.iterit[Redakto nëpërmjet kodit]

Arsyet: Racizëm, fyerje ndaj të tjerëve, linçime në publik, mosrespektim i normave të vikit, vandalizëm etj. Provat:

Eshtë i njëjti person që kontrollon edhe Babagjysh.

Dyshimi im bazohet këtu, tek sharja e njëjtë që përdorin: Babagjyshi A e njef Ms. Pseudo? Babagjysh (diskutimet) 16 mars 2013 05:33 (CET) Arb.iter zonja mr.pseudo me troll tetovo boy. ptu race e qelbun jashtqitja e kombit-- Mr. Pseudo diskuto 17 mars 2013 13:31 (CET)

A e ke lexuar shkrimin mbi veprimtarinë e përdoruesit Mr. Pseudo[Redakto nëpërmjet kodit]

Unë do ju lutem që të reagoni me zgjuarsi për diçka të rëndësishme që ka të bëjë me përdoruesin Mr. Pseudo. Ju lutem merrni kurajon dhe mbani qëndrim ndaj "dikujt?", që me veprimet e tij kërkon të përnjollosë kulturën dhe krijuesit e veprave të artit në Shqipëri, duke sulmuar me çdo mjet figura dhe personalitete të njohura, të cilët me djersën e tyre ngritën monumente e përmendore kujtimi për heronjtë e luftës, për vëllezërit tanë kosovarë, por edhe sa e sa njerëz të thjeshtë të popullit. E theksoj këtë se vetëm për artistë e ish-qytetarë të nderuar të këtij vendi po ndërhyhet në mënyrë të përsëritur nga ky person me nofkën Rinstikt ose Mr. Pseudo. Ky me "kontributin" e tij jofrytdhënës po përpiqet me çdo mënyrë të hedhë baltë jo vetëm mbi ta, por edhe mbi ne duke u përpjekur të na pengojë në punën tonë në Wikipedia.
 • Ajo që përdoruesi Mr. Pseudo ka bërë duke i dërguar personave: Kurreshtja, Koka11, GalateaTeuta, Mikullovci11, IH, Eagleal, Entoni2, Hatake, Planeti, Arianit, Tëfcí, Puntori, Pasthirrma dhe Aeternus ‎ është një lloj "multi-spam", që po ta kishe bërë në Wikipediat e tjera do ta kishin pezulluar menjëherë.
 • Ky përdorues merr guximin bile të shajë hapur përdorues, pavarësisht se deri tani askush nuk ne nuk i ka thënë as edhe një fjalë fyese atij. Shprehni lirisht fjalën dhe mendimin tuaj për këto veprime të këtij "pseudos".
 • Që të bindeni më tepër përveç fjalëve vulgare që ky person ka përdorur në këtë diskutim, po ju jap edhe këto shembuj:
 • Rinstinkt, ka edhe një blog personal. Ç'farë ke dashur të na tregosh me këto gjepura? Blogs dhe enciklopedia janë ku e ku me njëra-tjetrën, ketu duhet të merrje menjëherë një paralajmërim 1 dhe stampën: Stop-Reklama.
 • Ç'farë ke dashur të bësh këtu me artikullin për kushtetutën? A nuk e di se si shkruhet sado edhe një fjalë e saktë, por për diskutime ma ke gojën brisk?
 • Po ke 4 redaktimet e tua të vetme në Wikipedinë angleze ç'të ka shtyrë të shkruash keq për ish-presidentin e Shqipërisë, zotin F. Nano? Kush je ti more që kërkon me insistim të njollosësh figura të personaliteteve të njohura shqiptare, të cilët i ka zgjedhur populli në mënyrë demokratike dhe me lirinë e votës?
 • Ç'punë të prishi Universiteti Kristal që ja hoqe (-3.643) artikullit?
 • Po kto gjepura këtu çfarë janë?. Nqs. do të abstenosh hiq votën dhe pikë. Kërkon të bësh polemika edhe në votime apo si shpjegohet ky veprim.
 • Këtu përdoruesi modifikoi "fshehurazi" redaktmin tim.
 • Këtu përdoruesi shuan duke manipuluar diskutimin tim.
Nuk ka as më të voglën pikë dyshimi se manipulimet etë kryera nga Mr. Pseudo janë njëlloj të ngjashme me manipulimet e bëra nga Tetovo boy.
Kjo është dhe një dëshmi tjetër që kemi të bvjmë me një përdorues me konto të shumëfishtë. Ndoshta ka hapur ose do të mundohet edhe llogari të tjera.
Së fundmi i nderuar Olsi: Të lutem që pas sharjes së fundit të veprosh drejtë e të pezullosh aktivitetin e dyshimtë të përdorueit "Mr. Pseuso" me bllokimin infinit të adresës IP. Të faleminderit Babagjysh (diskutimet) 19 mars 2013 09:12 (CET)

Përshëndetje Babagjysh! Si ti ashtu edhe Mr. Pseudo po me kerkoni te bej veprime te cilat vetem administruesit i kane ne dore. Une nuk jam e as kam qene ndonjehere administrues dhe prandaj nuk mund te bllokoj as perdorues e as IP! --Olsi (diskutimet) 19 mars 2013 13:29 (CET)

Administrator on sq Wikinews[Redakto nëpërmjet kodit]

How would I propose that an administrator make you a administrator on the sq Wikinews because you are the only active one on there 86.139.246.76 20 prill 2013 22:14 (CEST)

Hi! Sorry for my late response, but I been inactive for a long time. To propose an admin you have to put your request at n:Wikilajme:Administruesit, but there are no active users in that project so I am going to request a temporary adminship. --Olsi (diskutimet) 1 maj 2013 00:29 (CEST)
ok 86.171.33.224 7 maj 2013 23:10 (CEST)
I will ask to make ou a per intent administrator I know your not vary active but sometime you edit there and there is no other person editing there but you and to get the project restarted the project needs a person who visit it sometime 90.200.72.155 8 maj 2013 08:59 (CEST)
which page page do I request for it on wiki news sq because I doint understand language 90.200.72.155 8 maj 2013 09:02 (CEST)
could you advertise on here for more users who would like to write news to help edit sq wikinews 90.200.72.155 8 maj 2013 09:05 (CEST)

It is impossible to become a permanent admin because I need at least 5 votes for, but there are no active users there. --Olsi (diskutimet) 14 maj 2013 22:59 (CEST)

oh ok but couldn't you ask on meta because there are no active users there 90.214.166.145 22 maj 2013 19:30 (CEST)

Përshëndetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, ju mund të më ndihmoni të përmirësuar këtë, në sajë: Pedro de San José Betancourt.--81.35.206.16 10 dhjetor 2013 17:14 (CET)

Domatja[Redakto nëpërmjet kodit]

Mos e kthe në luftë editimi sepse jam i gatshëm të të coj në metawiki dhe të të bllokoj për redaktime jo kontruktive (nëse nuk arrihet një konsensus këtu). E shikoj që e ke personale, por ska gjë... Tek faqja e diskutimit Diskutim:Domatja, të kam venodur një përkufizim fjalori qe e permend domaten si perime. Ti nuk ke burime(që të thuash se është frut), prandaj të paralajmëroj, ndiq normat e wikit. Mos i kthe më redaktimet pa patur burime për ndryshimet që bën.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 26 prill 2015 23:33 (CEST)

UEFA Euro 2016[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshendetje Olsi,

Shoh që ke punuar stampat për UEFA Euro 2016 kualifikimet, dhe deri tash shume mire i ke punuar. Nuk e di nëse ke përgatitur materiale edhe për artikull UEFA Euro 2016, që mos bëjmë të dy punë të njëjtë. Nëse jo atëhere më trego që të krijoj këtë artikull, dhe ta përkëthej. --Liridon (diskutimet) 15 korrik 2015 23:38 (CEST)

Jo, nuk kam pergatitur materiale per UEFA Euro 2016 keshtu qe mund ta perkthesh. Dhe te lutem liroje stampen {{flagicon}} se dua ta ndryshoj. --Olsi (diskutimet) 15 korrik 2015 23:42 (CEST)
Dhe shto dhe kete ne Wikipedian shqip. --Olsi (diskutimet) 15 korrik 2015 23:44 (CEST)
Olsi e lirova {{flagicon}} per nje jave. Kujdes me ndryshimet që do i bëjsh, sepse shum faqe përdorin këtë stampë.--Liridon (diskutimet) 15 korrik 2015 23:53 (CEST)
Shumë flm! Thjesht do shtoj disa shtete, nuk do bej ndonje ndryshim te madh. --Olsi (diskutimet) 15 korrik 2015 23:56 (CEST)

Ndeshja Serbi–Shqipëri[Redakto nëpërmjet kodit]

Prsh, a ke mundësi ta krijosh faqen Ndeshja Serbi–Shqipëri, sepse besoj se ka një rëndësi të madhe për lexuesit. --AMMARTIVARI DISKUTO 31 korrik 2015 09:02 (CEST)

Pershendetje! Sapo te perfundoj te gjitha grupet per eliminatoret e EURO 2016, do ta krijoj edhe ate artikull. --Olsi (diskutimet) 31 korrik 2015 14:21 (CEST)
Flm shumë, sepse me të vërtet e meriton një vend në Wikipedian shqip.--AMMARTIVARI DISKUTO 31 korrik 2015 18:02 (CEST)

Dekoratë[Redakto nëpërmjet kodit]

Football Barnstar Hires.png DEKORATË
Për krijimin e artikullit Ndeshja Serbi-Shqipëri, si dhe shumë artikujve të tjerë me temë nga futbolli.
AMMARTIVARI DISKUTO 11 gusht 2015 11:47 (CEST)

Faleminderit për vlerësimin Ammartivari! --Olsi (diskutimet) 11 gusht 2015 23:55 (CEST)

Ndryshime automatike ose manuale??[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Olsi, Pash para disa ditësh që bëre disa ndryshime tek artikujt për futbollistë dhe të gjitha janë të njëjta1 2 3 ... etj. Ke përdor ndonjë mjet ose nje nga nje manualisht i ke bërë??--Liridon (diskutimet) 14 gusht 2015 00:01 (CEST)

Jane redaktime gjysmeautomatike. I kam kryer me ndihmen e AutoWiki Browser. --Olsi (diskutimet) 14 gusht 2015 00:25 (CEST)
Shume mire. Un nuk kam perdor asnjhere ndonje mjet si ky, por mund te me hyje ne pune. Flm.--Liridon (diskutimet) 15 gusht 2015 22:33 (CEST)

AWB[Redakto nëpërmjet kodit]

Tjeta, a din nësë AWB punon në OS X Yosemite? --AMMARTIVARI DISKUTO 15 gusht 2015 19:33

Ne en:Wikipedia:AutoWikiBrowser shkruhet qe ky program eshte vetem per Windows dhe Linux, por megjithate mund te provosh WineBottler. --Olsi (diskutimet) 15 gusht 2015 19:44 (CEST)

Roboti[Redakto nëpërmjet kodit]

E ke marrë miratimin për robotin? -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 12:21 (CEST)

Roboti u bllokua[Redakto nëpërmjet kodit]

Roboti që kishe nisur u bllokua nga unë për një periudhë të pacaktuar sepse ishte robot i pamiratuar. Në faqen e robotit nuk ka asnjë material që të tregonte se roboti i kontrolluar dhe nisur nga Përdoruesi:Olsi kishte marrë miratimin dhe konsensusin e komunitetit. Ky veprim që ke bërë është një shkelje e normave të wikipedisë.

Nga politikat mbi robotëtë në gjuhën angleze: "Administrators may block bot accounts that operate without approval, operate in a manner not specified in their approval request, or operate counter to the terms of their approval or bot usage policy."

Nga normat e përkthyera në shqip: "Administratorët do të bllokojnë robotët, pa hezitim, në qoftë se nuk janë të aprovuar, bëjnë diçka që operatori nuk e pret, ngatërrojnë artikujt, modifikojnë shumë shpejt, ose nisen në anonimitet. Një operator bot-i është i inkorajuar, por jo e domosdohme, që të postojë adresën e tyre në faqen e tij, që të kuptohet kush është i zoti i një roboti i nisur në anonim."

-- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 12:35 (CEST)

Rreth bllokimit të robotit.[Redakto nëpërmjet kodit]

Ndër rregullat për robotët thuhet: "Administratorët do të bllokojnë robotët, pa hezitim, në qoftë se nuk janë të aprovuar,". këtë ta kam bërë të qartë edhe tek faqja jote e përdoruesit. Ti Përdoruesi:Olsi duhet të më drejtoheshe mua, sepse unë ta kam bllokuar robotim, dhe me të drejtë sepse po ndjek normat e Wikipedisë. Gjjithashtu gënjen, sepse me robotin ke bërë mbi 30 redaktime. Tani, prit të marrësh aprovimin dhe mëpastaj unë personalisht do ta zhbllokoj. Gjithashtu je i lutur të mos shpifësh më si ke bërë më sipër. Flm. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 14:41 (CEST)

Kerkesen e bera, tani roboti eshte ne faze prove dhe duhet te lejohet te redaktoje. Kjo eshte hera e pare qe krijoj nje robot dhe nuk mund te kerkoja miratimin e tij, pa e ditur nese do te funksiononte apo jo. E njejta gje ka ndodhur edhe me Robotin Tung, i cili redaktimin e pare e ka bere me 3 shtator 2012, ndersa Euriditi e ka vendosur kerkesen me 5 shtator dhe eshte teper normale. Roboti im nuk shkaktoi ndonje dem ne Wikipedia dhe kuptohej se ishte robot i ri dhe nuk ishte nevoja ta bllokoje direkt. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 14:56 (CEST)
Rregullat thonë se administratorët duhet/mund t'i bllokojnë robotët jo vetëm kur bëjnë redaktime të dëmshme por edhe nëse nuk janë të aprovuar. Kur të aprovohet atëhere do t'ia heq bllokimin. Gjithashtu je i lutur të mos gënjesh apo dizinformosh më përdorues të tjerë duke paraqitur gjysmë të vërteta. Unë bllokimin e bëra duke u bazuar tek rregullat mbi robotët. Nga anglishtja: "Administrators may block bot accounts that operate without approval, operate in a manner not specified in their approval request, or operate counter to the terms of their approval or bot usage policy." .P.S. Ti nuk kishe lajmëruar asnjë njeri se do të bëje testime. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 15:05 (CEST)
Wikipedia angleze nuk eshte wikipedia shqiptare dhe nuk mund te marresh per baze rregullat e saj. Tani mund ta zhbllokosh robotin qe te bej edhe disa testime te tjera? --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 16:09 (CEST)
Prap bën sikur nuk kupton. Të njëjtat rregulla janë edhe të shkruara shqip. Kur të marrësh aprovimin do të zhbllokohet. Tani them se duhet të fokusohemi tek gjykimi i robotit... dhe kam frikë se meqë Eagleal (burokrati që merrej me robotët dhe i vetmi që ka eksperiencë të mjaftueshme) nuk është aktiv, do të duhet të presim apo të shikojmë nëse miratimin mund ta marrësh tek meta.wiki. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 16:14 (CEST)
Mundohu të kontaktosh Eagleal-in me e-mail, që ta mbyllim sa më parë këtë çështje. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 16:15 (CEST)
E kontaktova po vështirë se do të kthehet. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 16:19 (CEST)


Nëse nuk ka burokratë aktivë atëhere duhet të shkosh këtu: meta.wikimedia, gjithnjë pasi të kesh marrë njëfarë miratimi nga komuniteti (gjë që ti nuk e ke bërë - as nuk njoftove se do të bëje testime...). m:Steward requests/Bot status Ja çfarë thotë: "This page hosts requests for a bot flag on a Wikimedia wiki with no bureaucrats. Please read the instructions before posting a request. Do NOT post your request here until you get community approval (ie, don't list your bot here if you haven't consulted the local wiki for at least a week, or whatever local policies dictate)." Pra, me pak fjalë, merr njëherë aprovimin e komunitetit pastaj kërko miratimin nga steward-ët. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 16:26 (CEST)

Shpresoj që tash e tutje të punoj edhe unë pak më shumë me roBotet, dhe e quaj pak fatkeqesi pasi une jam i fushes IT dhe me eksperience prej 7 vitesh ne wikipedia dhe nuk kam tentuar te punoj, dhe do ishte fatkeqesi edhe me e madhe nese ne nuk e perkrahim Olsin, edhe nëse është vetëm fillestar. Përderisa Bot-i nuk është i dëmshëm atëherë mendoj nuk duhet të bllokojmë dhe ta miratojmë. Eagleal dhe Euriditi, kanë eksperiencë të mirë me Bot-et, dhe shpresoj te japin mendimin e tyre, por Olsi po tregon se ka ambicje dhe aftësi, dhe ne na duhen përdorues që mund të kuptojnë më shumë në këtë aspekt.--Liridon (diskutimet) 17 gusht 2015 21:42 (CEST)
Faleminderit per mbeshtetjen Liridon. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 22:10 (CEST)
Eagleal dhe Euriditi veshtire se do te kthehen, te pakten keto dite. Te lutem voto te Wikipedia:Botët/Kërkesë_për_miratim/OlsiBot sepse me 2 vota per dhe 1 kunder veshtire te miratohet roboti nga stewardet te meta. Dhe nese e sheh te arsyeshme, mundesisht zhbllokoje robotin ne menyre qe te bej disa testime me te. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 23:23 (CEST)
Sot po shfletoja disa diskutime të vjetra, dhe ju të dy (Mr.Pseudo dhe Olsi) shpesh paskeni pasur mosmarrveshje. Nuk ju njoh asnjërin dhe prandaj nuk mbaj anën e asnjërit, thjesh Votova ashtu si mendoj së është më mirë për wikipedian. Ndërsa për zhbllokimin, së pari le të miratohet nga meta, pastaj zhbllokimi.--Liridon (diskutimet) 18 gusht 2015 01:08 (CEST)

Faleminderit per votimin. Zhbllokimi me duhet vetem per te testuar me tej robotin dhe kjo gje lejohet. Roboti nuk mund te bllokohet gjate fazes se testimit. Megjithate une po perdor Wikifjalorin aktualisht per ta testuar me tej. --Olsi (diskutimet) 18 gusht 2015 01:17 (CEST)

Bashkia Tiranë[Redakto nëpërmjet kodit]

Tjeta shtova të gjithë njësitë dhe vendbanimet e Bashkisë Tiranë, hidhja një sy.--AMMARTIVARI DISKUTO 24 gusht 2015 01:26 (CEST)

Sapo e pashe, shume shume mire! Faleminderit për ndihmën! --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 01:30 (CEST)
I ke këtu për çdo bashki: http://www.reformaterritoriale.al/images/presentations/Tabelat.pdf .--AMMARTIVARI DISKUTO 24 gusht 2015 01:36 (CEST)
Flm :) --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 01:40 (CEST)
Hidhja një sy kësaj: Përdoruesi:Ammartivari/Bashkitë.--AMMARTIVARI DISKUTO 24 gusht 2015 01:48 (CEST)

Shumë punë e mirë. Besoj se mund ta vendosësh te Lista e bashkive të Shqipërisë. --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 01:51 (CEST)

Ta plotësoj njëherë dhe pastaj do e vendosi. Gjithashtu mendoj se duhet të redaktohen këto stampa, që ti përkojnë reformës territoriale.--AMMARTIVARI DISKUTO 24 gusht 2015 01:55 (CEST)
Po patjeter. Do te mundohem t'i rregulloj me rradhe. --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 02:01 (CEST)

Navbox[Redakto nëpërmjet kodit]

Tjeta, pasi ndërhyre në modulin:Navbox ka diçka që nuk shkon dhe nuk po dalin fare kutitë e navigimit. Nëse nuk e di me siguri se çfarë duhet bërë më thuaj, do të ndihmoj.--AMMARTIVARI DISKUTO 24 gusht 2015 16:16 (CEST)

Mendova qe ta perditesoj stampen, sic eshte ne enwiki, por e pashe qe nuk shkoi mire dhe e ktheva ndryshimin e bere. Tani po e provoj te Stampa:Navbox/Livadhi. --Olsi (diskutimet) 24 gusht 2015 16:18 (CEST)
Tani po punon siç duhet. Gjithashtu Stampa:Bashkia, më duket e paplotë dhe që duhet ri strukturar.--AMMARTIVARI DISKUTO 24 gusht 2015 16:37 (CEST)
Cfare mund te ndryshojme te Stampa:Bashkia? --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 01:11 (CEST)
Ta bëjmë me më shumë parametra, siç janë hartat, njësitë, etj.--AMMARTIVARI DISKUTO 25 gusht 2015 01:22 (CEST)

P.sh. Nr. i njësive: ? Apo Njësitë: dhe te listohen te gjitha njesite ne stampe? --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 01:38 (CEST)

Numri mendoj se do ishte më mirë, sepse për njësit flet aritulli. Gjithashtu besoj se përodrimi i Stampës:Infobox vendbanim është i mirë për bashkitë.--AMMARTIVARI DISKUTO 25 gusht 2015 01:43 (CEST)
Ndoshta mund te shtojme disa parametra të infobox vendbanim te bashkia. --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 01:52 (CEST)

Një përmirësim[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje,

Kishit bërë një gabim, duke krijuar ‎Pëdoruesi:Olsi/Për të bërë në vend të ‎Përdoruesi:Olsi/Për të bërë. E zhvendosa faqen dhe e tek ‎Përdoruesi:Olsi/Për të bërë dhe e fshiva faqen ‎Pëdoruesi:Olsi/Për të bërë . --Liridon (diskutimet) 25 gusht 2015 12:22 (CEST)

Shume faleminderit! --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 13:33 (CEST)

Stampat e Qarqeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Si mendon, a do ishte më mirë të hiqeshin rrethet nga stampat e qarqeve, sepse nuk njihet më si ndarje administrative zyrtare. As në Wiki anglsiht nuk paraqiten nepër stampa.--AMMARTIVARI DISKUTO 25 gusht 2015 15:13 (CEST)

Kështu? Une jam dakord megjithate mendoj se kjo duhet diskutuar edhe me perdoruesit e tjere. --Olsi (diskutimet) 25 gusht 2015 15:37 (CEST)
Po sepse, ligji është i qartë. 12 qarqe dhe 61 bashki, dhe me njësitë administrative.--AMMARTIVARI DISKUTO 25 gusht 2015 16:07 (CEST)

Urime[Redakto nëpërmjet kodit]

Urime dhe punë të mbarë si administrues.--AMMARTIVARI DISKUTO 4 shtator 2015 20:08 (CEST)

Shume faleminderit!! --Olsi (diskutimet) 4 shtator 2015 20:09 (CEST)
Urime për detyrën e administruesit, më vjen keq që s'pata mundësi të votoja.Visi90 (diskutimet) 7 shtator 2015 14:03 (CEST)
Faleminderit Visi! --Olsi (diskutimet) 7 shtator 2015 14:17 (CEST)
Megjithëse me pak vonesë: urime por pozicionin dhe përgjegjësine e re Olsi! --Redon Skikuli (diskutimet) 13 dhjetor 2015 11:23 (CET)
Shumë faleminderit Redon!! --Olsi (diskutimet) 13 dhjetor 2015 17:08 (CET)

Të fundit[Redakto nëpërmjet kodit]

Sapo e pashë se ktheva disa versione të mëparshme, ishte gabim.--AMMARTIVARI DISKUTO 7 shtator 2015 16:13 (CEST)

Ne rregull, s'ka problem, ne fakt mendova se mos kishe lene hapur llogarine dhe ishte futur ndonje person tjeter ne llogarine tende. --Olsi (diskutimet) 7 shtator 2015 16:15 (CEST)

Roboti[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Olsi,

Si funksionon mënyra e robotit, a kemi mundësi që ti japim detyra të ndryshme kohë mbaj kohe ose është i përcaktuar vetëm për një fushë?

Nuk e di sa janë të mundura për ti realizuar, por kam dy qështje që ndoshta do na lehtësonet punën roboti në redaktime masive.

 1. E para është për shtim masiv të një stampe në artikujt e vjetëruar. Të llogaritet koha prej kur është redaktuar për herë të fundit një artikul - deri më sot dhe nëse artikulli për X kohë (psh 4 vite) nuk është redaktuar, atëherë roboti të shtojë stampën {{Përditëso}} që ky artikull është i vjetër dhe se nuk mund të merret plotësisht i saktë.
 2. E dyta është për zëvendësim masiv të fjalëve. Pasi që përcjellimi për kategoritë është i pamundur(nuk ka efektin si te artikujt), të riemërohen kategoritë të shkruajtura gabim në të gjithë artikujt. Rast tjetër është gabime drejtshkrimor i Kantoniet e Francës që ka (4.002 lidhje), të cilën lirisht mund ta përcjellim te Kantonet e Francës, mirpo si tekst do jet gabim në 4000 artikuj, dhe zëvendësimi do ishte më i arsyeshëm. Tek Speciale:FaqeteDëshiruara ka dhe plot që janë shkruar gabim dhe që kanë plot lidhje.

--Liridon (diskutimet) 15 shtator 2015 18:10 (CEST)

Pershendetje Liridon! E dyta mendoj se mund te realizohet ndersa per te paren do te te them me vone nese do te mund te bej dicka. --Olsi (diskutimet) 15 shtator 2015 23:51 (CEST)
Ishin 97 stampa qe e kishin tesktin gabim dhe tani cdo gje eshte ne rregull dhe Kantoniet e Francës nuk ka me asnje lidhje pervec kesaj faqeje. --Olsi (diskutimet) 16 shtator 2015 00:29 (CEST)
Faleminderit.--Liridon (diskutimet) 16 shtator 2015 18:15 (CEST)

Nese ke vene re ndonje gabim tjeter, ose deshiron te zhvendosesh ndonje kategori, me thuaj perseri. --Olsi (diskutimet) 21 shtator 2015 22:57 (CEST)

Fotografite[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Olsi, Skedat qe po gris/fshin ne menyre masive, a jane vetem te paperdorura, ose nuk kane licensa dhe kunder rregullave ?--Liridon (diskutimet) 18 shtator 2015 15:49 (CEST)

Pershendetje! Mosperdorimi i skedes eshte nje kusht i mjaftueshem per ta fshire ate, megjithate shumica (mbi 98%) mendoj se kane qene pa license, ose me license te gabuar. Sipas rregullave, do duhen te fshihen edhe figurat e perdorura qe jane pa license por i kam lene dhe kam menduar ta diskutoj me te tjeret kete pune. --Olsi (diskutimet) 18 shtator 2015 15:57 (CEST)
Nuk i kam kontrolluar te gjitha nje per nje, por ato qe kam pare kane qene te githa pa license. --Olsi (diskutimet) 18 shtator 2015 16:01 (CEST)
Ok, vetem doja te dije. Te gjitha qe jane pa license patjeter duhet te fshihen.--Liridon (diskutimet) 18 shtator 2015 17:27 (CEST)

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Olsi,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e eksperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni i organizatorëve është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin shqipfolës të Wikipedia të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni të na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 nëntor 2015 15:02 (CET)

Faleminderit per ftesen Redon! Sapo u regjistrova dhe me shume mundesi do te marr pjese ne aktivitet. --Olsi (diskutimet) 12 nëntor 2015 22:32 (CET)

Warren Consolidated Schools[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! I'd like to see if you have time right now to start an Albanian stub on en:Warren Consolidated Schools. Did you finish "UEFA Euro 2016 qualifying"? WhisperToMe (diskutimet) 4 dhjetor 2015 08:03 (CET)

Thank you so much! I really appreciate it! I went ahead and linked to the Albanian videos from the school district. WhisperToMe (diskutimet) 9 dhjetor 2015 12:16 (CET)

Are you interested in starting a stub on en:Sterling Heights, Michigan? That is one of the cities served by Warren Consolidated. It is sister cities with a city in Albania and it's gotten a lot of immigration from there. WhisperToMe (diskutimet) 9 dhjetor 2015 12:16 (CET)

Hi WhisperToMe! I think I will help you with that next week! --Olsi (diskutimet) 9 dhjetor 2015 21:31 (CET)
Ok! Please let me know when you are finished :) WhisperToMe (diskutimet) 10 dhjetor 2015 01:16 (CET)
Hi WhisperToMe! Sorry for my late response. Your requested article is created. It is a stub right now, but I may expand it in the future. Thank you! --Olsi (diskutimet) 27 janar 2016 00:14 (CET)

Wikipedia is getting 15 years - WMF projects - translation of Wikidata labels and descriptions[Redakto nëpërmjet kodit]

lang=sq : ?lang=sq&props=31,218,219,220,506,1406&q=claim[1800]shqip

Dear Olsi; There will be a birthday soon: Wikipedia is getting 15 years. I want to let you know that the number of d:Wikidata:Database reports/WMF projects there is also the page Wikipedia versions has increased to more then 409; there are also pages from Wikibook project pages to Wikiversity and Wiktionary project pages in that list. You may be interested in adding Wikidata labels and descriptions in your language. Only a few, maybe five. Please follow also the discussion at d:property talk:P218 and comment there.
Maybe you can translate this and use it somewhere: If this is your first edit at wikidata: First go to Wikipedia_versions?setlang=sq. This will select the interface language for you. Then open the label links you want to translate in a new browser tab for each link. You should see an edit button and you should be able to insert the label in the corresponding field using a click/doubleklick. Same for the description and alias. Save your changes and go to another label link from the main list. Good luck!
Best regards Gangleri also aka I18n (diskutimet) 14 janar 2016 09:48 (CET)

Zevendesime me Olsibot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Olsi,

Nëse ke pak kohë të lirë, të zëvendësosh disa stampa në faqen e diskutimit të disa faqeve me Olsibot, besoj se në mënyrë automatike do na kursente shumë kohë. Un i kam bërë ridrejtim tek stampa, gjithsesi do ishte më mirë të mos figuroj emri përdorues në një faqe WikiProjekti. --Liridon (diskutimet) 14 janar 2016 22:53 (CET)

 • Faqet në kategorinë WikiProjekti Finlanda: stampa {{Përdoruesi:Liridon/WPFinlanda}} të zëvendësohet me {{WPFinlanda}}
 • Faqet në kategorinë WikiProjekti Islanda: stampa {{Përdoruesi:Liridon/WPIslanda}} të zëvendësohet me {{WPIslanda}}
Done U bë --Olsi (diskutimet) 14 janar 2016 23:41 (CET)
Faleminderit Olsi --Liridon (diskutimet) 15 janar 2016 12:17 (CET)

Vijat Papilare[Redakto nëpërmjet kodit]

Olsi të lumtë je aktiv , por faqen qe me grise kishe te drejte sepse pasi klikova per ti krijuar një faqe të re , desha vetëm ta provoja a po mundesha edhe e shkrova "ASF"(kotas) , rishikoje artikullin. -- Kurioziteti123 (diskutimet) 19 janar 2016 22:51 (CET)

Pershendetje Kurioziteti123! Here tjeter, kur deshiron te provosh dicka, te keshilloj te shtypesh butonin Parapamje kur teston dicka. Artikulli duket mire, por ka nevoje per referenca, strukturim, kategorizim dhe lidhje nderwiki. Nese do te kesh nevoje per ndihme, mund te me pyesesh ne cdo cast. --Olsi (diskutimet) 19 janar 2016 22:56 (CET)

Kurioziteti123, mos valle e ke kopjuar artikullin nga libri Kriminilastika qe ke shenuar aty? --Olsi (diskutimet) 19 janar 2016 23:04 (CET)
Olsi përkundrazi të them të drejten skam dasht me lan artikullin pa referenca , se veq 1 paragraf i vogël është aty -- Kurioziteti123 (diskutimet) 20 janar 2016 12:26 (CET)
Ne rregull atehere, te lumte! Do te te keshilloja qe artikujt t'i ndash ne seksione dhe te mos ngarkosh me figura ne Commons se pashe se kishe ngarkuar disa figura dhe te ishin fshire, dhe me shume mundesi do te te bllokojne pas kesaj figure qe ngarkove tani, pasi eshte pa licence. Mundohu te gjesh artikullin ne anglisht (ose ne ndonje gjuhe tjeter) dhe te shikosh nese ka atje figura dhe po te njejtat figura vendosi ketu. Gjithe te mirat! --Olsi (diskutimet) 20 janar 2016 00:33 (CET)

Falenderim[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit per privilegjin, shpresoi te mos jete i komplikuar ne perdorim.--Flladi (diskutimet) 17 shkurt 2016 20:43 (CET)

Ndoshta do ta kesh pak te veshtire ta perdoresh si fillim, sidomos ne rastet kur ka shume redaktime ne pritje per tu kontrolluar ne nje artikull te vetem, por besoj se do ia marresh doren pak nga pak. --Olsi (diskutimet) 17 shkurt 2016 21:19 (CET)

Kush i ka vendosur keta Liridon dhe Olsi te editojne faqet?[Redakto nëpërmjet kodit]

Kush i ka autorizuar keta Olsi dhe Liridon te editojne faqet e wikipedias ne shqip?

A mund ta di publiku se kush jane keta? Cfare ekspertize kane?

Ju faleminderit per pergjigjen.


Help[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi Olsi. As administrator, can you please help us against vandalism carried on by User K9re11 who has been attacking on several wikis our page https://sq.wikipedia.org/wiki/Immagine_%26_poesia for weeks? He has been putting a delete templete everywhere. How can we stop him? Thanks ---Aeron10 (diskutimet) 31 mars 2016 07:33 (CEST)

The Wikipedia Adventure[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Olsi, si je?

Kam filluar të përkthej projektin The Wikipedia Adventure nga versioni i enwiki, mirëpo dicka ka problem ose më mungon ndonjë modul, dhe js skripta nuk ekzekutohet për të nxjerrë dritaret pop-up ose nuk i lexon parametrat nga url. Kur të kesh pak kohë të lirë hidhi një sy, ky është indeksi i faqeve të krijuara deri tash.--Liridon (diskutimet) 11 prill 2016 23:50 (CEST)

Pershendetje Liridon! Duke pare Special:Version, per Wikipedian shqiptare dhe ate angleze, vura re se kjo e fundit kishte shtojcen (extension) GuidedTour, shtojce te cilen e kishte edhe Wikipedia serbe, kineze etj. por jo Wikipedia shqiptare, prandaj mendoj se ky eshte shkaku se perse nuk dalin dritaret pop-up. Nuk e di ne fakt si mund te kerkohet qe te perfshihet edhe te Wikipedia jone kjo shtojce pasi ky projekt (TWA) duket shume interesant. --Olsi (diskutimet) 12 prill 2016 00:57 (CEST)
Bera nje kerkese ne phabricator, shpresoj ta shtojne. --Olsi (diskutimet) 12 prill 2016 01:22 (CEST)
Mesa duket duhet konsensusi i komunitetit. Wikipedia:Kuvendi#Aktivizimi i shtojces (extension) GuidedTour. --Olsi (diskutimet) 12 prill 2016 02:30 (CEST)
Faleminderit për ndihmën Olsi. Shpresoj shtojca ta zgjidhë problemin, konsensusi është i lehtë.--Liridon (diskutimet) 12 prill 2016 09:43 (CEST)
Olsi, faleminderit përsëri, e kishin instaluar sot shtojcën, dhe e testova dhe pash se e zgjidhi problemin e dritareve.--Liridon (diskutimet) 14 prill 2016 18:54 (CEST)

Opcioni per citim ne toolbar[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Olsi, a mundesh te lutem me ndihmu ne instalimin e opcionit per citim ne toolbar? Do t'na ndihmonte shume ne referencimin me te mire te Wikipedias shqip. Flm! --Arianit (diskutimet) 13 prill 2016 20:07 (CEST)

Pershendetje Arianit! E shtova si opsion, por eshte akoma anglisht. Neser do te kontrolloj stampat per te pare nese jane ne rregull dhe do te bej edhe perkthimin. Mesazhet per perkthim jane ketu. Nese deshiron t'i perkthesh mund te vendosesh tekstin e perkthyer ne faqen e diskutimit. --Olsi (diskutimet) 13 prill 2016 22:27 (CEST)
Bukur! Të premten në mbrëmje do të ndihmoj në përkthim. Faleminderit! --Arianit (diskutimet) 14 prill 2016 09:52 (CEST)
Më duket se ky ndryshim, ka bërë problem artikujve të futbollistëve, dhe janë mbi 900 faqe në këtë kategori Kategoria:Pages with script errors qe u ka shkaktuar probleme në referenca. Shtova disa nën-faqe që ishin required* te Moduli Citation, mirëpo përsëri ka probleme.--Liridon (diskutimet) 14 prill 2016 23:00 (CEST)
Tani duhet te jete gjithcka ne rregull. --Olsi (diskutimet) 15 prill 2016 02:07 (CEST)

U bë përkthimi. Integroje të lutem. Flm! --Arianit (diskutimet) 16 prill 2016 15:08 (CEST)

Done U bë --Olsi (diskutimet) 16 prill 2016 18:39 (CEST)