Përdoruesi diskutim:Leeturtle

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Leeturtle. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Here is the list with my contributions: [[1]]


Përshëndetje Leeturtle, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

Në faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë!

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Olsi (diskutimet) 20 Korrik 2014 01:52 (CEST)

Të këshilloj, që për thjeshtësi, më përpara ta përgatisësh diku tjetër materialin, psh tek faqja jote personale dhe ta postosh të tërë paragrafin të rregulluar, në mënyrë që t'i shmangësh redaktimet e përsëritura, që vështirësojnë edhe punën e kontrolluesve. Një gjë tjetër që mund të bësh është që të shtypësh butonin parapamje dhe të kontrollosh se si do të shfaqen redaktiemt që ke bërë... I referohem artikullit Nubar Pasha.-- Mr. Pseudo diskuto 23 mars 2015 21:15 (CET)Reply[përgjigju]

 • shumë faleminderit për keshillën Përdoruesi:Mr. Pseudo. Do doja të pyesja në qofte se teknikisht është e ndaluar të bëhen redaktime të shpeshta dhe në qoftë se keni propozime të tjera për artikullin në fjalë. Sërisht të falënderoj. --Redon Skikuli (diskutimet) 4 dhjetor 2015 13:23 (CET)Reply[përgjigju]


Ju u bllokuat për 3 muaj nga redaktimi në WikipedinëShqip.Për shkak të aksioneve tuaja: https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=P%C3%ABrdoruesi_diskutim%3AMr._Pseudo&type=revision&diff=1534782&oldid=1534682: .

Bllokuar për 3 muaj nga redaktimi në WikipedinëShqip. Për shkak të: https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=P%C3%ABrdoruesi_diskutim%3AMr._Pseudo&type=revision&diff=1534782&oldid=1534682: Sulme personale ndaj perdoruesve të tjerë. Tentativë për denigrim karakterial dhe personal.


Stampa:Sq Sidoqoftë, nëqoftë se mendoni se ka patur ndonjë gabim në bllokimin tuaj, shtoni {{unblock|Arsyeja ketu}} më poshtë këtij mesazhi, ose i dërgoni një email administratorit që ju bllokoi. Arsyeja duhet të përfshij përgjigjen tuaj ndaj këtij problemi.
Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. However, if you feel that there has been a mistake in your blocking, please appeal this block by adding the text {{unblock|Your reason here}} below or email the administrator who blocked you. Your reason should include your response to this issue.

Për Admin: Leeturtle (block logipblocklistrangeblocksglobal blocksautoblockscontribsdeleted contribscreation logchange block settingsunblock)

Mr.Pseudo 20 Maj 2015 14:32 (CEST)

Arsyet në mënyrë të zgjeruar dhe të evientuara.

Je bllokuar për shkak të sulmeve personale ndaj një përdoruesi tjetër (mua, në këtë rast). Nëse mendon se të kam bllokuar gabim, shiko normat e wikit Wikipedia: Politikat e bllokimit. Nëse nuk të pëlqejnë këto që kam përthyer dhe përshtatur nga anglishtja, mund të shkosh dhe të lexosh ato origjnalet në anglisht. (Madje të këshilloj që të shkosh në wikin anglisht, duke përkthyer tekstin që më drejtove mua, dhe të shikosh çfarë përgjigje do të marrësh. Besoj se edhe ata do t'i quash arrogantë!...) Duke shpresuar, me shpiirt dhe me zemër, se herën tjetër do të vish me argument dhe jo me mllefe si këto që do të evidentoj më poshtë (të nxjerra nga e sulmi yt që ishte tejet i pa pranueshëm.).

Sulmet personale të lëshuara nga Redon Sikuli (Leeturtle)
 • ... mësimet për militantizëm politik jo me mua të lutem
 • ... nga ana tjetër me këtë sjellje që ke është më mirë që nuk njihemi
 • Duke parë arrogancën që ke në mënyrën si shprehesh drejt kontribuesve
 • ...më kujton Eric Cartman nga Southpark kur fitoi pak pushtet si përgjegjës për të mbajtur rregull gjatë pushimit të gjatë dhe terrorizonte të gjithë në shkollën e tij provinciale
 • ...je i pasjellshëm me njerëz që kontribojnë
 • ...po hyj direkt në temë pa humbur kohë me karakterin tënd.
 • ...ngaqë asnjë nga të gjithë 'ekspertët' e Wikipedias shqiptare nuk ka marrë mundin të bëjë asgjë tjetër përveç se të 'bërtasë': respekto autoritetin tim!
 • Ti mund të mendosh që nuk ka pasur impakt asnjë nga aktivitetet, megjithëse mendoj të kundërtën, por nuk mund të hakmerresh në këtë mënyrë ndaj njerëzve që janë të apasionuar ndaj projektit.
 • Mund të jesh i kënaqur duke sulmuar kontribues të tjerë dhe duke shfrytëzuar pozicionin që ke, por e vërteta është që kanë kaluar kaq vite dhe cilësia e Wikipedia-s në shqip lë për të dëshiruar. Ndoshta bën diçka gabim që kemi ngelur në këtë pikë.
 • Me keqardhje për agresivitetin dhe mosdëshirën tënde për bashkëpunim,
 • të uroj krijimin e teorive sa më kreative konspirative,
Burimi
https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=P%C3%ABrdoruesi_diskutim%3AMr._Pseudo&type=revision&diff=1534782&oldid=1534682

-- Mr.Pseudo 20 Maj 2015 14:32 (CEST)

WALUG (votimi për rregulloren)[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Leeturtle,

Wikimedians of Albanian Language User Group është një grup i wikimedianëve shqiptarë tashmë i njohur nga Fondacioni i Wikimedias, që aktualisht po përpilon rregulloren/strategjinë e funksionimit. Propozimet, votimi dhe diskutimi për Vizionin e User Grupit është deri më 23:59 CEST 3 korrik 2016. Jeni i ftuar të jepni propozime/ide ose të votoni për propozimet e dhëna.--Liridon (diskutimet) 29 qershor 2016 00:12 (CEST)Reply[përgjigju]

Përshëndetje, i dashur Leeturtle! Unë e di z shqiptar, por unë kam për të ndarë porosinë tuaj: ju mund të bëni në artikullin tuaj për muzikantin shqiptar Nikolaj Noskov? Nëse ju bëni këtë artikull, unë do të jetë shumë mirënjohës! Ju faleminderit! --8 gusht 2016 22:14 (CEST)

CEE Newsletter - November 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 1, Issue 2, November 2017.png


CEE Newsletter
Volume 1 • Issue 2 • November 2017
ContentsSingle page viewSubscribeMediaWiki message delivery (diskutimet) 2 dhjetor 2017 23:17 (CET)Reply[përgjigju]

CEE Newsletter - November 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 1, Issue 2, November 2017.png


CEE Newsletter
Volume 1 • Issue 2 • November 2017
Contents Single page viewSubscribe


MediaWiki message delivery (diskutimet) 4 dhjetor 2017 21:13 (CET)Reply[përgjigju]

The CEE Newsletter, Volume 1, Issue 3, December 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 1, Issue 3, December 2017.png


CEE Newsletter
Volume 1 • Issue 3 • December_2017
ContentsSingle page viewSubscribeDelivered by: MediaWiki message delivery (diskutimet) 2 janar 2018 10:17 (CET)Reply[përgjigju]

CEE Newsletter - January 2018[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 2, Issue 1, January 2018.png


CEE Newsletter
Volume 2 • Issue 1 • January 2018
ContentsSingle page viewSubscribe


Delivered by: MediaWiki message delivery (diskutimet) 2 shkurt 2018 09:58 (CET)Reply[përgjigju]

CEE Newsletter - February 2018[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 2, Issue 2, February 2018.png


CEE Newsletter
Volume 2 • Issue 2 • February 2018

ContentsSingle page viewSubscribeDelivered by: MediaWiki message delivery (diskutimet) 4 mars 2018 22:52 (CET)Reply[përgjigju]

CEE Newsletter - March 2018[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 2, Issue 3, March 2018.png


CEE Newsletter
Volume 2 • Issue 3 • March 2018

ContentsSingle page viewSubscribeDelivered by: MediaWiki message delivery (diskutimet) 6 prill 2018 19:08 (CEST)Reply[përgjigju]

CEE Newsletter - April 2018[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 2, Issue 4, April 2018.png

CEE Newsletter
Volume 2 • Issue 4 • April 2018Delivered by: MediaWiki message delivery (diskutimet) 4 maj 2018 16:19 (CEST)Reply[përgjigju]

CEE Newsletter - May 2018[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 2, Issue 5, May 2018.png


CEE Newsletter
Volume 2 • Issue 5 • May 2018

ContentsSingle page viewSubscribeDelivered by: MediaWiki message delivery (diskutimet) 10 qershor 2018 21:08 (CEST)Reply[përgjigju]

CEE Newsletter - June/July 2018[Redakto nëpërmjet kodit]

CEE Newsletter - cover photo - Vol 2, Issue 6, June-July 2018.png


CEE Newsletter
Volume 2 • Issue 6 • June/July 2018

ContentsSingle page viewSubscribeDelivered by: MediaWiki message delivery (diskutimet) 18 korrik 2018 23:34 (CEST)Reply[përgjigju]


Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 16:04 (CEST)Reply[përgjigju]

Faleminderit Berishasinan. Do sigurohem që do kem më tepër angazhim në vijim. --Lee Turtle (diskutimet) 30 korrik 2019 13:03 (CEST)Reply[përgjigju]

Hallo Leeturtle

can you assist to get the image into Commons? --Bahnmoeller (diskutimet) 27 shkurt 2020 22:03 (CET)Reply[përgjigju]

I don't understand your request. Can you please elaborate more? Thanks --Lee Turtle (diskutimet) 28 shkurt 2020 12:09 (CET)Reply[përgjigju]