Sterling Heights

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sterling Heights
Qytet
noform
Vendndodhja
Sterling Heights is located in SHBA
Sterling Heights
Sterling Heights

Koordinatat: 42°34′47″V 83°1′41″P / 42.57972°V 83.02806°P / 42.57972; -83.02806

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Michigan
Qarku Macomb
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 95.31 km2
Popullsia 130410 banorë
Dendësia 1371.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1968
Kodi Postal 48310-48314
Prefiksi 586
Koordinatat 42° 34′ 47″ Veri

83° 1′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.sterling-heights.net/

Sterling Heights është një qytet në shtetin e MichiganitShBA. Qyteti ka një popullsi prej 129,699 banorësh[1] dhe renditet ndër një nga qytetet më të sigurta në Michigan.[2]

Qyteti ka një sipërfaqe totale prej 95.31 km2, nga të cilat 94.56 km2 janë tokë dhe 0.75 km2 ujë.[3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "United States Census Bureau". Arkivuar nga origjinali origjinali më 15 janar 2016. Marrë më 30 dhjetor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Sterling Heights ranks well in safety, report says". C&G Newspapers. 10 prill 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "US Gazetteer files 2010". United States Census Bureau. Marrë më 2012-11-25. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]