Stampa:Infobox filozof

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg
Kjo është një nënfaqe e documentacion për Stampa:Infobox filozof.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.


Përdorimi[redakto tekstin burimor]

{{Infobox filozof
| region     = 
| era       = 
| image      = 
| image_caption  = 
| emri      = 
| lindja     = 
| vendlindja   = 
| vdekja     =
| vendvdekja   = 
| shkolla_tradita = 
| interesimet   =
| ndikimet    = 
| ndikoi_te    = 
| idetë      = 
| signature    =
}}

Shembull[redakto tekstin burimor]

Infobox filozof
Sigmund freud um 1905.jpg
Emri Sigmund Freud
Lindja 6 Maj 1856
Vendlindja Freiberg
Vdekja 1939
Era Shekulli XIX-XX
Rajoni Psikologë Austriak
Shkolla/tradita Psikoanaliza
{{Infobox filozof
| region = Psikologë Austriak
| era = Shekulli XIX-XX
| color = #
| image =Sigmund freud um 1905.jpg|240px
| image_caption =
| signature =
| emri = Sigmund Freud
| lindja = [[6 Maj]] [[1856]]
| vendlindja = [[Freiberg]]
| vdekja = [[1939]]
| vendvdekja = 
| shkolla_tradita = [[Psikoanaliza]]
| interesimet =
| ndikimet =
| ndikoi_te =
| idetë = 
}}

Shiko edhe[redakto tekstin burimor]