Jump to content

Fantazia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fantazia apo Fantasy është një zhanër i artit, literaturës, stripit, filmit, serisë, lojrave, muzikës që përdor magjinë dhe forma tjera mbinatyrshme si element parësor të përmbajtjes, temës dhe vendosjes, apo të tijave.


Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]