Science fantasy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cover of Imagination, September 1952

Science fantasy është një zhanër hibrid letrar që bashkon science fiction dhe fantazinë. Një nga filmat më të njohur atë këtij zhanri është Star Trek.


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.