Star Wars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Star Wars (sqt.: Lufta e yjeve / Star Uars) është një mit ndikues i zhanrit science fantasy, filmseri dhe vend fiktiv, krijuar nga regjisori, producenti dhe autori George Lucas.

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashme[redakto | redakto tekstin burimor]