George Lucas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
George Lucas në mbrëmjen festive Time 100 2006, siç pasqyrohet nga blogu viziv Rocketboom.

George Walton Lucas Jr. lindi më 14 maj 1944Modesto, Kalifornia. Është regjisor dhe producent filmi nga SHBA. I njohur veçanërisht për serinë e filmave Star Wars.