Vendi fiktiv

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Vend fiktiv)

Vendi fiktiv është një element të literaturës science fiction, fantasi dhe utopike.

Venda fiktive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Turistike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]