Vendi fiktiv

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vendi fiktiv është një element të literaturës science fiction, fantasi dhe utopike.

Venda fiktive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Turistike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]