Vendi fiktiv

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Vendi fiktiv është një element të literaturës science fiction, fantasi dhe utopike.

Venda fiktive[redakto | redakto tekstin burimor]

Turistike[redakto | redakto tekstin burimor]