Jump to content

Përdoruesi diskutim:leutrim.P

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Leutrim.P. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Medalje dhënë më 23 dhjetor 2022 10:36 (CET)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Për kontributet e tua në një tematikë që nuk para ceket shumë.

Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me ushtrinë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


-Klein Muçi (diskutimet) 23 dhjetor 2022 10:36 (CET)[përgjigjuni]

Falemnderit për Vlerësimin. Leutrim.P (diskutimet) 26 dhjetor 2022 02:03 (CET)[përgjigjuni]
 1. 1 A ke mundësi të Grisësh këtë artikull që e kam krijuar gabimisht. "1239010qweqw"
 2. 2 Dhe të zhvendosësh "Ushtria Zvicerane" në "Forcat e Armatosura të Zvicrës"
?! Leutrim.P (diskutimet) 11 janar 2023 04:52 (CET)[përgjigjuni]
U bë. Të lutem që brenda artikujve të vendosësh vetëm wikilidhjet brenda Wikipedias shqipe, por jo Wikipediave të gjuhëve tjera, pasi që kjo gjë është kundër rregullave të Wikipedias. --Λeternus 12 janar 2023 14:57 (CET)[përgjigjuni]
-Flm se smunda ta grisi vet, ku te drejtohem nese nje artikull duhet grisur ?!.
-I kam vendosur thjesht si lloj reference per lexuesin qe te qartesohet konteksti i fjalise, shkaku', ka mungese shum te madhe te artikujve ne gjuhen tone, dhe shpresoj qe sa me pare te arrijme 100K Artikuj, e ta zbusim mungesen e poashtu ti pasurojme artikujt ekzistues.
p.s. Do mundohem qe te vendosi sa me pak linqe ne gjuhen angleze. Leutrim.P (diskutimet) 12 janar 2023 15:16 (CET)[përgjigjuni]
Nëse mendon se një artikull duhet grisur, të lutem vendose stampën {{grise}} në fillim të tij. Sa i përket vendosjes së linqeve në gjuhët tjera, jemi të vetëdijshëm se ka mungesë të madhe të artikujve në gjuhën shqipe. Mu për këtë, duhet që të vendosen linqet e zbrazëta në gjuhën shqipe (të cilët paraqiten në ngjyrë të kuqe) për të nxitur lexuesit/redaktuesit tjerë për të i krijuar ata. Përndryshe, të përgëzoj për krijimin e artikujve të shumtë mbi temat ushtarake të cilët janë më se të nevojshëm në Wikipedian e gjuhës shqipe. --Λeternus 12 janar 2023 15:35 (CET)[përgjigjuni]
-Ne rregull, Falemnderit. Leutrim.P (diskutimet) 12 janar 2023 15:51 (CET)[përgjigjuni]
A ke mundesi te Zhvendosesh nje Artikull tjeter te lutem: Forcat ushtarake ne "Forcat e Armatosura".
(Kane qene te lidhura gabimisht, Tani i rregullova "Ushtria" dhe Forcat ushtarake, perpos qe Forcat ushtarake duhet te jete "Forcat e Armatosura" nese mundesh ta zhvendosesh ? flm). Leutrim.P (diskutimet) 12 janar 2023 16:01 (CET)[përgjigjuni]
U bë. Përndryshe çdokush mund të zhvendosë një faqe duke klikuar në "Më shumë > Zhvendose". --Λeternus 12 janar 2023 16:14 (CET)[përgjigjuni]

Si te ndaj artikullin nga titulli i vjeter ne te cilin ka qene i lidhur ?, prandaj smunda ta zhvendosi..🤔 Leutrim.P (diskutimet) 12 janar 2023 16:18 (CET)[përgjigjuni]

Në këto raste duhet që teksti te kopjiohet manualisht në artikullin e targetuar. A mund të më tregosh saktësisht se cilën zhvendosje nuk po mund ta realizosh? --Λeternus 13 janar 2023 14:51 (CET)[përgjigjuni]

Medalje dhënë më 15 janar 2023 10:01 (CET)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Për punën e vazhduar në përkthimin e redaktimin e artikujve në tematikën ushtarake.

Medalje
Për punën e palodhur që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

-Klein Muçi (diskutimet) 15 janar 2023 10:01 (CET)[përgjigjuni]

Tu rritë ndera. Leutrim.P (diskutimet) 22 janar 2023 00:45 (CET)[përgjigjuni]

Për kontributin e vazhduar në "Wikipedia", tashmë je graduar kontrollues. Të qenit kontrollues të jep mundësinë të kontrollosh e aprovosh ose refuzosh ndryshimet e përdoruesve të tjerë të rinj nëpër të gjithë artikujt. Lista e ndryshimeve në pritje është goxha e gjatë dhe mund të gjendet këtu: Special:PendingChanges (do të shohësh që ka ndryshime që presin prej 800 ditësh). Ndihma jote do të ishte e mirëpritur.

Për një përvojë më të lehtë nga ana teknike, shko te veglat dhe aktivizo QuickAccept dhe ButtonizeReview. Shikoje listen më sipër me to dhe pa to që të kuptosh çfarë ndryshon ekzaktësisht nëse dëshiron.

Puna e mbarë! - Klein Muçi (diskutimet) 5 shkurt 2023 12:21 (CET)[përgjigjuni]

- Faleminderit per Gradimin.
- Me duhet ndihme ta grise kete artikull: Grise Kete artikull.
- Dhe ta zhvendos kete: Komerciale te "Tregtia". Leutrim.P (diskutimet) 7 shkurt 2023 00:17 (CET)[përgjigjuni]
P.S
- Me duhet ndihme ta grise kete artikull: Pistoleta
- Dhe ta zhvendos kete: Koburja ne "Pistoleta"
Leutrim.P (diskutimet) 7 shkurt 2023 00:35 (CET)[përgjigjuni]
 U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 7 shkurt 2023 01:21 (CET)[përgjigjuni]
Falemnderit shoku. Leutrim.P (diskutimet) 7 shkurt 2023 15:40 (CET)[përgjigjuni]
Prsh shoku, a mund ta grisesh Ciklopi, sepse e krijova gabimisht.
Dhe ta zhvendosesh Ciklopë te Ciklopi.
Faleminderit. Leutrim.P (diskutimet) 13 maj 2023 01:00 (CEST)[përgjigjuni]
 U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 14 maj 2023 18:52 (CEST)[përgjigjuni]
Zhvendose "Gjinia" te "Seksi".
Do e perkthej https://en.wikipedia.org/wiki/Gender, te Gjinia. Leutrim.P (diskutimet) 16 maj 2023 02:32 (CEST)[përgjigjuni]
 U bë! (Pjesërisht: E zhvendosa te "Gjinia biologjike". Seksi aktualisht rezervohet si ridrejtim për marrëdhëniet seksuale. Mbase idealisht do të ishte mirë të kishim 3 artikuj: Gjinia, Gjinia psiko-sociale dhe Gjinia biologjike - 4 nëse përfshihet dhe Gjinia gramatikore që s'ka shumë lidhje me konceptet më sipër.) — Klein Muçi (diskutimet) 16 maj 2023 13:55 (CEST)[përgjigjuni]
Super, do i shikoj ne mbremje dhe i krijoj ato qe mungojne, flm. Leutrim.P (diskutimet) 16 maj 2023 14:36 (CEST)[përgjigjuni]
Ki parasysh që s'është e thënë ta ndjekësh EnWiki-n fije e për pe. Se ka raste kur nuk ecën ngjashmëria 100% mes anglishtes e shqipes. — Klein Muçi (diskutimet) 16 maj 2023 20:40 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, E kam verejtur, kam filluar te mos ngutem keshtu do i shkruaj me sakte.
Jam duke u munduar te krijoj sa me shume artikuj, jam me i fokusuar aty per momentin.
Si kontrollues nuk eshte se kam bere shume, pasi qe jam fillestar.
Do mundohem qe ne artikujt te cilet i kuptoj me shume, te bej kontrollime me te shpeshta. — Leutrim.P (diskutimet) 12 qershor 2023 17:40 (CEST)[përgjigjuni]
Shpresoj t'i kesh aktivizuar veglat që kam përmendur pasi e lehtësojnë goxha kontrollimin. Mund ta kryesh nga faqe të ndryshme por nëse e kryen nga Special:PendingChanges ke mundësi ta fillosh nga artikujt që kanë më shumë kohë që presin për kontroll. Disa po bejnë 3 vite. Nëse do t'i kontrollonte dikush do t'i bëhej një nder i madh të gjithëve, sidomos atyre që i kanë bërë ato redaktime e praktikisht s'ju pranuan "kurrë". — Klein Muçi (diskutimet) 13 qershor 2023 14:20 (CEST)[përgjigjuni]
┌───────────────────────────┘
Klein Muçi, A mund ta zhvendosesh ESIM te "eSIM"?
---
Keto i zhvendosa gabimisht, me pare ishin me shkronja te vogla: Mitologjia 'i'slame, Mitologjia 's'hqiptare, Mitologjia 'i'lire.
Mitologjia Islame
Mitologjia Shqiptare
Mitologjia Ilire
A mund ti zhbesh keto 3 zhvendosje te mia? flm. — Leutrim.P (diskutimet) 12 gusht 2023 00:51 (CEST)[përgjigjuni]
@Klein Muçi, A mund ta zhvendosesh, Kanibalët te 'Kanibalizmi'? e cila eshte e lidhur me wikien 'Cannibalism'. — Leutrim.P (diskutimet) 16 gusht 2023 00:24 (CEST)[përgjigjuni]
 U bë!
Një teknikalitet: Mediawiki, programi që vë në jetë Wikipedia-n e projektet e tjera simotra, është ndërtuar në mënyrë të atillë që të kapitalizojë automatikisht shkronjën e parë të titullit të faqes. Për rastet si eSIM apo iPhone çfarë bëjmë është që shtojmë stampën {{lowercase title}} apo {{shkronjë e vogël}} në krye të faqes dhe kjo bën që titulli të shfaqet me shkronjë të vogël për lexuesit (paçka se në databazë do të vazhdojë të qëndrojë me shkronjë të madhe për arsye teknike). Kur kjo stampë përdoret, është mirë që të përdoret dhe te faqja shoqëruese e diskutimeve që të ruhet i njëjti standard. Për rastet e tjera kreva zhvendosjen e zakonshme. — Klein Muçi (diskutimet) 16 gusht 2023 12:33 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, Faleminderit per zhvendosjet, dhe e kam parasysh per shkonja te vogla ne titull ne rastet e ardhshme, e ruajta komanden. — Leutrim.P (diskutimet) 16 gusht 2023 18:42 (CEST)[përgjigjuni]
Si je, Stampa 'shkronje e vogel' spo me funksionon.. MacOS?
ndihme ne zhvendosjen e Softuer kompjuterik te 'Softueri'.. — Leutrim.P (diskutimet) 20 gusht 2023 13:33 (CEST)[përgjigjuni]
Shiko këtë: MacOS (Diff ~2578989)
Sa për atë zhvendosjen, mos duhet më mirë "programi" në shqip? Apo "programi kompjuterik"? — Klein Muçi (diskutimet) 20 gusht 2023 17:33 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, - Flm per ndihmen, siq duket, komanda , e pasqyron titullin e tekstit poshte ne titullin e artikullit?
- Mendova te jete 'Softueri', ne raport me Hardueri. Programi me duket emer me qindra kuptime, per te mos e ngaterruar me tema te tjera.
- Kurse per Programi kompjuterik tashme ekziston dhe (A program is a piece of code or a set of instructions that performs a given task whereas a software is a set of programs used to perform a task, which is more complex than that of a program. Software is more complex and is more essential than that of a program. A computer doesn't work without a software in it). *Tutorialspoint.com
- Cila te jete e duhura vendose ti me mire. — Leutrim.P (diskutimet) 20 gusht 2023 17:58 (CEST)[përgjigjuni]
Besoj se atë e ndryshova unë manualisht, nëse të kam kuptuar qartë. Shikoje me kujdes ndryshimin te lidhja më sipër.
Sa për atë, mendoj që të jenë program e pajisje kompjuterike. Në mungesë të një termi më të mirë. — Klein Muçi (diskutimet) 20 gusht 2023 18:18 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, Ne gjuhet e tjera ne te cilat eshte perkthyer e njejta teme poashtu e kane adaptuar termin Software, Softvare etj.. si te jete me mire lere.
Per macOS thjesht e dikutova efektin e stampes, tani eshte ne rregull. flm. — Leutrim.P (diskutimet) 20 gusht 2023 18:31 (CEST)[përgjigjuni]
@Klein Muçi, Zhvendosje "Fondamentalizmi" te "Fundamentalizmi".. — Leutrim.P (diskutimet) 15 shtator 2023 03:34 (CEST)[përgjigjuni]
@Klein Muçi, Shoku a mundet dikush ti grisë "faqet për grisje"? sepse janë bërë problem në shumë raste.. — Leutrim.P (diskutimet) 9 dhjetor 2023 01:23 (CET)[përgjigjuni]
┌───────────────────────────┘
 U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 15 shtator 2023 11:25 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, Klein a mund ta lidhesh Puna (fizikë) me w:en:Work (physics) ?. — Leutrim.P (diskutimet) 27 shtator 2023 01:23 (CEST)[përgjigjuni]
 U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 27 shtator 2023 13:46 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, Shoku a mund ta shtosh një faqe si ridrejtim nga "Jeta jashtëtokësore" që të dërgojë te artikulli Jeta aliene?
Unë nuk munda sepse ishte i mbrojtur. — Leutrim.P (diskutimet) 1 tetor 2023 00:17 (CEST)[përgjigjuni]
Duhet e kundërta në fakt. "Jeta aliene" duhet të dërgojë te "Jeta jashtëtokësore", duke qenë se kjo e dyta është versioni i shqipëruar i së parës. — Klein Muçi (diskutimet) 1 tetor 2023 02:19 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, a mundesh ta zhvendosesh ti te: "Jeta jashtëtokësore"
Dhe pastaj te shtosh percjellimin e Jeta aliene? sepse!!:
S’keni leje për zhvendos këtë faqe, për këto arsye:
Stampa:Generic image names
Nuk mund të zhvendosni një faqe në këtë titull pasi ky titull është mbrojtur kundrejt krijimit — Leutrim.P (diskutimet) 1 tetor 2023 03:38 (CEST)[përgjigjuni]
 U bë!— Klein Muçi (diskutimet) 1 tetor 2023 04:33 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, ndihmë në zhvendosje Dushku te "Lisi".
p.s. Ridrejtimin Lisi>Dushku e shtova për grisje. — Leutrim.P (diskutimet) 3 tetor 2023 02:34 (CEST)[përgjigjuni]
"Lisi" është fjalë më e përdorur se "dushku"? — Klein Muçi (diskutimet) 3 tetor 2023 02:50 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, mua perkthimi po me del lisi, ne shume raste. Ti vendos si eshte me mire, mbase gabova qe e grisa ridrejtimin.
Si referim shiko Lisi (oak), Lisi i Madh (major oak). — Leutrim.P (diskutimet) 3 tetor 2023 03:03 (CEST)[përgjigjuni]
┌───────────────────────────┘
Unë e di që lisi dhe dushku janë dy pemë të ndryshme por mbase gabohem. Prandaj nuk jam i sigurt si të veproj. — Klein Muçi (diskutimet) 3 tetor 2023 03:11 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, e leme njeher keshtu shoku, e shtova ne watchlist, e shikojme nje here tjeter kur te informohemi me mire. Sidoqofte flm per pergjigje te shpejte. Ntm. — Leutrim.P (diskutimet) 3 tetor 2023 03:14 (CEST)[përgjigjuni]
Asgjë. — Klein Muçi (diskutimet) 3 tetor 2023 03:29 (CEST)[përgjigjuni]
Kategoria Faqe për grisje që ke përmendur sipër me të vërtetë paska shumë faqe. Shënim për veten që duhet të integroj më mirë kategorinë e stampën e grisjes (dhe atë të kundërshtimit të grisjeve) me faqen Forumi i Grisjes. Ndërkohë mbase @Olsi mund të merret me zbrazjen ca të asaj kategorie. Zakonisht nga administratorët ai është marrë më së shumti me grisjet. — Klein Muçi (diskutimet) 9 dhjetor 2023 10:49 (CET)[përgjigjuni]
Klein Muçi, flm, @Olsi, a mund te ndihmosh ne zbrazjen e listes se artikujve per grisje?, do ta dija per nder sepse ka fillu te ngaterrohet situata pak, hahaha. — Leutrim.P (diskutimet) 9 dhjetor 2023 23:05 (CET)[përgjigjuni]

Zgjedhjet për kujdestar

[Redakto nëpërmjet kodit]

Si një nga përdoruesit tashmë me përvojë të Wikipedia-s shqip, të ftoj të lexosh këtë lajmërim në Kuvend nëse nuk e ke lexuar ende.

Faleminderit! :) - Klein Muçi (diskutimet) 7 shkurt 2023 14:15 (CET)[përgjigjuni]

Një njoftim i dytë; Mbase nuk e ke parë këtë lajmërim. Nëse e ke parë, injoroje. — Klein Muçi (diskutimet) 17 shkurt 2023 03:03 (CET)[përgjigjuni]

. Leutrim.P (diskutimet) 3 maj 2023 01:08 (CEST)[përgjigjuni]

Why are you putting "__NOINDEX__" on articles you are creating? This is not typically done on Wikimedia wikis. Is there a local policy, guidleine, or discussion you could point me to that justifies this? - dcljr (diskutimet) 21 maj 2023 19:36 (CEST)[përgjigjuni]

Hi, can you mention the articles in which i did add "__NOINDEX__" ?.
It wasn't done in purpose, im not sure how could it have happend, normally i don't add such text or command. Leutrim.P (diskutimet) 3 qershor 2023 03:47 (CEST)[përgjigjuni]
Which articles? Almost all of them (in the last few weeks, anyway). For example, 7 of the 8 articles you created on 2 June (the latest articles you have created) have NOINDEX. I checked some articles created by other users recently, and they do not contain NOINDEX. - dcljr (diskutimet) 4 qershor 2023 15:29 (CEST)[përgjigjuni]
Friend, i checked all articles created by me, and i couldn't find the "__NOINDEX__" sign anywhere, except in these 2 articles "Armata Kombëtare Shqiptare", Metri kub.
Check my most recently created article (M242 Bushmaster) for that sign and reply here if it contains that sign anywhere ?! Leutrim.P (diskutimet) 6 qershor 2023 19:26 (CEST)[përgjigjuni]
I think i found what you are talking about, Fortifikimi, this Noindex sign i saw for the first time, it doesn't show on the "Edit" screen, only on the "Edit through code". We must look for a solution, why it is there and how not to include it in my new articles, it must have been added automatically, since i didn't add it !!
@Klein Muçi, on the create article page, at the bottom left says "Kategoria: Faqe jo të indeksuara", i think this causes the noindex sign to be added in my articles. Can you help ? Leutrim.P (diskutimet) 6 qershor 2023 19:50 (CEST)[përgjigjuni]
I'm not sure what exactly you are referring to with "create article page" as there are some different ways how one can create a new article. Can you give me a bit more info so I can replicate the problem? — Klein Muçi (diskutimet) 7 qershor 2023 12:11 (CEST)[përgjigjuni]
Hi, sure. Link, at the "Kategoria" i see , "Faqe jo të indeksuara".
Any idea on how can i remove this "Faqe jo te indeksuara" category ? Leutrim.P (diskutimet) 7 qershor 2023 16:08 (CEST)[përgjigjuni]
If that category is coming from WP:NIA MAYBE it is intended to limit spam making it in search engines given that WP:NIA is used mostly by new users. But I'm not sure, I'll see and report back. — Klein Muçi (diskutimet) 8 qershor 2023 12:03 (CEST)[përgjigjuni]
So it turns out the category is coming from the magic word of no indexing put in the top of every article by WP:NIA. This is indeed the intended behavior so we make sure that such articles aren't shown up on search engines until we make sure that they should given a rather high possibility for abuse that tool provides since it is intended for new users. You can just remove the magic word at the top if you want to use it and you should be fine. — Klein Muçi (diskutimet) 10 qershor 2023 12:25 (CEST)[përgjigjuni]
@Dcljr, the reason why noindex is showing in my articles. Leutrim.P (diskutimet) 10 qershor 2023 14:14 (CEST)[përgjigjuni]
@Klein Muçi, Thank you for engaging. Leutrim.P (diskutimet) 10 qershor 2023 14:15 (CEST)[përgjigjuni]
No problem. Another tip though is that if you just search for the title you want to create and click on the red link that issues, you can create the article in the old school way, without pre-structured help and magic words such as the one we were discussing. We've made that method a bit more hidden to limit spam but it is still there for the bit more experienced users so you might want to use that instead of WP:NIA. — Klein Muçi (diskutimet) 10 qershor 2023 14:32 (CEST)[përgjigjuni]
┌───────────────────────────┘
Klein Muçi, I've found some workarounds to the noindex, i think the problem is "kinda" solved. T.y for the tip. — Leutrim.P (diskutimet) 12 qershor 2023 17:29 (CEST)[përgjigjuni]

You have been a medical translators within Wikipedia. We have recently relaunched our efforts and invite you to join the new process. Let me know if you have questions. Best Doc James (talk · contribs · email) 12:34, 13 August 2023 (UTC)

Përmbledhjet e redaktimit

[Redakto nëpërmjet kodit]

Një korrigjim fare i vogël: Zakonisht kur krijon artikull të ri vendos këtë përmbledhje redaktimi Krijova këtë Artikull..

Mbase do të ishte më mirë të shkruaje diçka si "Artikull i ri" apo "Krijova këtë artikull". Thjesht për korrigjimin e drejtshkrimit e kam. E shkruan njëherë saktë dhe e zgjedh vazhdimisht si mundësi pastaj se vetësugjerohet vazhdimisht. - Klein Muçi (diskutimet) 6 tetor 2023 09:22 (CEST)[përgjigjuni]

Thank you for being a medical contributors!

[Redakto nëpërmjet kodit]
The 2023 Cure Award
In 2023 you were one of the top medical editors in your language. Thank you from Wiki Project Med for helping bring free, complete, accurate, up-to-date health information to the public. We really appreciate you and the vital work you do!

Wiki Project Med Foundation is a thematic organization whose mission is to improve our health content. Consider joining for 2024, there are no associated costs.

Additionally one of our primary efforts revolves around translation of health content. We invite you to try our new workflow if you have not already. Our dashboard automatically collects statistics of your efforts and we are working on tools to automatically improve formating.

Thanks again :-) -- Doc James along with the rest of the team at Wiki Project Med Foundation 3 shkurt 2024 23:25 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Ndjekja selektive (drejtësi)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Ndjekja selektive (drejtësi) ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 5 mars 2024 23:58 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Ndjekja selektive (drejtësi)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Ndjekja selektive (drejtësi) ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 5 mars 2024 23:59 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Mishi i tharë

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Mishi i tharë ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.
 • Archived copy si titull - Referimet shfaqin këtë problem kur është vendosur gabimisht nga robotët vlera archived copy si titull. Për ta zgjidhur këtë problem mund të lexoni më shumë këtu.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 10 mars 2024 01:08 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Nofka

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Nofka ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 10 mars 2024 01:08 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Frikësimi

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Frikësimi ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Mungon parametri i gjuhës - Referimet shfaqin këtë gabim kur mungon parametri i gjuhës. Për ta zgjidhur këtë gabim mjafton të shtoni parametrin e gjuhës në to.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 10 mars 2024 01:08 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Ndjekja selektive (drejtësi)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Ndjekja selektive (drejtësi) ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 10 mars 2024 01:43 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Kopshti i Edenit

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Kopshti i Edenit ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 12 mars 2024 00:53 (CET)[përgjigjuni]

Kerkesa per mbeshtetje teknike..

[Redakto nëpërmjet kodit]

@Klein Muçi,
Cila eshte menyra me e mire per ti rregulluar kategorite ne keto raste kur ka gabime ne tituj, si ti zhvendosi, e si tja bej me titullin e vjeter..? p.sh.
Kategoria:Armë të zjarrit sipas vendit
Kategoria:Armë të zjarrit të Kroacisë
te:
Kategoria:Armë zjarri sipas vendit
Kategoria:Armë zjarri të Kroacisë — Leutrim.P (diskutimet) 12 mars 2024 01:39 (CET)[përgjigjuni]

Për këtë mbase mund të të ndihmojë më shumë përdoruesi @Drenisa. — Klein Muçi (diskutimet) 12 mars 2024 09:09 (CET)[përgjigjuni]
Përshëndetje. Tani për momentin kam qasje vetëm te ky fjalor https://fjalorthi.com/arme prandaj po mendoj, Armë zjarri sipas vendit, Armë zjarri të Kroacisë, etj. Faleminderit. Respekt. Suksese. — Drenisa (diskutimet) 12 mars 2024 11:32 (CET)[përgjigjuni]
Drenisa, besoj se përdoruesi Leutrim e ka fjalën se si mund të bëhet rikategorizimi i artikujve kur ndryshohet emri i kategorisë. — Klein Muçi (diskutimet) 12 mars 2024 12:06 (CET)[përgjigjuni]
@Klein Muçi, a mund ti shikosh keta artikuj a i kane titujt e sakte ne aspektin gjuhesore anglisht-shqip?:
Mërzia, i lidhur me w:en:Sorrow (emotion)
Trishtimi, i lidhur me w:en:Sadness
Vajtimi, i lidhur me w:en:Mourning
Me duket sikur; Mërzia duhet te lidhet me Sadness, kurse Trishtimi me Sorrow?! — Leutrim.P (diskutimet) 5 qershor 2024 10:14 (CEST)[përgjigjuni]
Mendoj se janë mirë përveç "Sorrow" që paraqitet si emocion më i thellë se sa mërzia e thjeshtë. Termat "hidhërim", "pikëllim", "brengosje" ngjajnë të jenë gjegjëset më të mira në shqip. - Klein Muçi (diskutimet) 5 qershor 2024 10:19 (CEST)[përgjigjuni]

Une zakonisht edhe kategoritë i zhvendosi por Kleini më herët më ka thënë se "Ridrejtimet nuk funksionojnë me kategoritë. Në një ridrejtim të zakonshëm, lexuesi do të ridrejtohet automatikisht te faqja e re nëse shtyp te lidhja e ridrejtimit. Në rastin e kategorive, nëse një artikull kategorizohet te kategoria e vjetër, ai do të mbetet aty, nuk do të ridrejtohet automatikisht te kategoria e re. Duke pasur këtë parasysh, nëse ndodh një gabim me faqet e kategorive është mirë që të vendoset stampa {{Grise}} te faqja e vjetër e thjesht të krijohet një e re në vend të zhvendosjes."--Drenisa (diskutimet) 12 mars 2024 19:05 (CET)[përgjigjuni]

Drenisa, Faleminderit shume @Klein Muçi edhe per reagimin ne pjesen me larte ne lidhje me sugjerimin me presion te artikujve nga perdoruesi i panjohur per mua. Dhe ne kete rast per kontakt me perdoruesin (@Drenisa) qe me ndihmoi qe te mos veproja gabim ne te ardhmen ne lidhje me kategorite. E ke permendur edhe me pare si duket kete fenomen, tani jam i sigurte si te veproj faleminderit te dyve. Suksese gjithashtu. — Leutrim.P (diskutimet) 12 mars 2024 21:53 (CET)[përgjigjuni]
Klein Muçi, 'Pikëllimi' tashme e kam lidhur me 'https://en.wikipedia.org/wiki/Grief'.
A t'e zhvendosi 'Mërzia' te 'Hidhërimi'? — Leutrim.P (diskutimet) 5 qershor 2024 10:29 (CEST)[përgjigjuni]
Po, pa lënë një përcjellim nga prapa nëse mundesh pasi "mërzia" mund të të duhet për ndonjë emocion tjetër (në mos si ridrejtim te trishtimi vetë). — Klein Muçi (diskutimet) 5 qershor 2024 13:18 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, e zhvendosa por 'Një përcjellim është krijuar.' automatikisht.. — Leutrim.P (diskutimet) 5 qershor 2024 16:32 (CEST)[përgjigjuni]
E rregullova ridrejtimin. - Klein Muçi (diskutimet) 5 qershor 2024 19:06 (CEST)[përgjigjuni]
Klein Muçi, si mund ta bej tag apo ta ftoj perdoruesin te teksti ku kam kerkuar citim? qe ai te marre njoftimin se ne editimin e tij nevojitet citim. Si ne kete rast:
Milaim Zeka (versioni 2672901)
ku e shtova stampen por nuk di ta ftoj perdoruesin tek ai citim.. — Leutrim.P (diskutimet) 29 qershor 2024 01:08 (CEST)[përgjigjuni]
Është vështirë të komunikosh me përdoruesit e paregjistruar pasi IP-të janë përgjithësisht dinamike dhe ndërrojnë "pronarë" vazhdimisht. Mënyra si veproj unë zakonisht është pikërisht ajo që ke bërë: Lë një njoftim te historiku për ndryshimin e bërë. Nëse përdoruesi rikthehet sërish, mund të lësh një njoftim tjetër po prapë te historiku që të përgjigjet te faqja e diskutimeve përkatëse dhe të hapësh një diskutim aty. - Klein Muçi (diskutimet) 10 korrik 2024 10:28 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Pema e jetës (bibël)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Pema e jetës (bibël) ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Mungon parametri i gjuhës - Referimet shfaqin këtë gabim kur mungon parametri i gjuhës. Për ta zgjidhur këtë gabim mjafton të shtoni parametrin e gjuhës në to.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 12 mars 2024 02:05 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Rezolucioni 4K

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Rezolucioni 4K ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 12 mars 2024 02:26 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje!

Në lidhje me këtë modifikim, imazhet nuk duhet të specifikojnë numrin e pikselëve. Kjo shkakton probleme për njerëzit me shikim të dobët ose me ekrane të veçanta kompjuteri. "upright=1.5" do ta bëjë imazhin 50% më të madh se preferenca e paracaktuar e përdoruesit. Kwamikagami (diskutimet) 12 mars 2024 05:08 (CET)[përgjigjuni]

Kwamikagami, ndryshoje si te duhet ty, une do e rishikoj, s'te kuptova sakte qfare don te thuash.. — Leutrim.P (diskutimet) 12 mars 2024 21:43 (CET)[përgjigjuni]
në rregull, do të bëjë. Kwamikagami (diskutimet) 13 mars 2024 03:35 (CET)[përgjigjuni]

I kam rregulluar edhe disa artikuj me " Feja në ..." Mirëpo nuk jan lidh me artikun qe gjenden ne gjuhe tjera edhe pse gjinden ne gjuhe tjera Përparim Abdurrahmanii (diskutimet) 17 mars 2024 00:10 (CET)[përgjigjuni]

Përparim Abdurrahmanii,
- Mos harro ti shtosh lidhjet gjuhësore në artikullin e ri, e gjen te menuja në të djathtë nga parafundi. (Eshte me rendesi qe ti lidhesh sepse dikush tjeter mund ti rikrijoj gabimisht pa e ditur se ai artikull tashme ekziston..).
Nese ke diqka te paqarte, specifikoji ketu cilet jane, une te ndihmoj..
- Mos harro ti shtosh kategoritë poshtë artikullit të ri, me cilat fusha lidhet artikulli në fjalë.
- Për 'ë' të vogël shtyp Alt+0235
- Për 'Ë' të madhe shtyp Alt+0203
- Për 'ç' të vogël shtyp Alt+0231
- Për 'Ç' të madhe shtyp Alt+0199
- Ose përdor Copy-Paste..
- Mirë se erdhe. — Leutrim.P (diskutimet) 17 mars 2024 00:17 (CET)[përgjigjuni]
Nuk po kuptoj me faqe tjera si ta lidhi me gjuhe tjera a mun me qu foto se qysh Përparim Abdurrahmanii (diskutimet) 17 mars 2024 00:30 (CET)[përgjigjuni]
Përparim Abdurrahmanii, Hape nje artikull qe nuk eshte i lidhur. Ne krahun e djathte, larte, e ke 'mjetet', klikoje. opsioni i 13 prej larte-poshte eshte 'Përpunoni lidhje ndërgjuhësore', klikoje ate, nje dritare do te hapet. tek 'Gjuhë:' shkruaj 'english'. Kurse te 'Faqe:' emrin e te njejtit artikull ne anglisht. Dhe kliko 'Lidheni me faqe'.
E njejta menyre funksionon per ta lidhur nje artikull me gjuhe te tjera greqisht,spanjisht, qfardo.. — Leutrim.P (diskutimet) 17 mars 2024 00:39 (CET)[përgjigjuni]
Kshyri vlla se plot artikuj kam qe nuk i kam te lidhur, une punoj me telefon kerkun spo mundem mi gjet qato " mjetet" nese mundesh me i lidh postimet e mia Përparim Abdurrahmanii (diskutimet) 17 mars 2024 20:34 (CET)[përgjigjuni]
Mos harro nese mundesh kam shume artikuj te palidhur me i lidh me gjuhe tjera Përparim Abdurrahmanii (diskutimet) 19 mars 2024 22:16 (CET)[përgjigjuni]
Përparim Abdurrahmanii, @Klein Muçi, a ka ndonje menyre per ti lidhur artikujt shqip me verzionet e tyre ne gjuhe tjera ne telefon mobil.. — Leutrim.P (diskutimet) 20 mars 2024 12:00 (CET)[përgjigjuni]
Përparim Abdurrahmanii, Nje pjese te madhe tashme i kam lidhur me verzionet e tyre ndergjuhesore. Sidoqofte duhet te gjesh nje menyre qe artikujt ti lidhesh ti pas krijimit te tyre.. — Leutrim.P (diskutimet) 20 mars 2024 12:01 (CET)[përgjigjuni]
@Berishasinan mbase të ndihmon më shumë se unë të çështjet e celularit.- Klein Muçi (diskutimet) 20 mars 2024 12:50 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Aktivitetet e CIA-s në Kamboxhia ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 18 mars 2024 01:34 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Lista e shpikësve të vrarë nga shpikja e tyre ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 18 mars 2024 02:39 (CET)[përgjigjuni]

I kam shtuar disa feja në... Nese mundesh mi lidh me gjuhe tjera, se tash u msova mi perkthy direkt dhe nuk me duhet, por pe i merrke direkt me gjuhet tjera Përparim Abdurrahmanii (diskutimet) 23 mars 2024 22:30 (CET)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Engjëjt në Krishtërim

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Engjëjt në Krishtërim ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 17 prill 2024 01:37 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Shahed 129

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Shahed 129 ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 17 prill 2024 02:01 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Shkenca dhe teknologjia në Izrael ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 17 prill 2024 02:20 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Marrëdhëniet mes Rusisë dhe NATO-s ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 25 prill 2024 16:10 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Rrëfimi (fe)

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Rrëfimi (fe) ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 2 maj 2024 20:41 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Inanna

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Inanna ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Mungon parametri i gjuhës - Referimet shfaqin këtë gabim kur mungon parametri i gjuhës. Për ta zgjidhur këtë gabim mjafton të shtoni parametrin e gjuhës në to.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 9 maj 2024 20:52 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Satanizmi teist

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Satanizmi teist ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 11 maj 2024 21:33 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Shoqata e Industrisë së Telekomunikacionit ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Mungon parametri i gjuhës - Referimet shfaqin këtë gabim kur mungon parametri i gjuhës. Për ta zgjidhur këtë gabim mjafton të shtoni parametrin e gjuhës në to.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 11 maj 2024 22:00 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Rrotulla

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Rrotulla ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 11 maj 2024 22:11 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Lufta Civile Jordaneze

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Lufta Civile Jordaneze ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.
 • Mungon parametri i gjuhës - Referimet shfaqin këtë gabim kur mungon parametri i gjuhës. Për ta zgjidhur këtë gabim mjafton të shtoni parametrin e gjuhës në to.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 22 maj 2024 04:00 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Intuita

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Intuita ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 1 qershor 2024 03:07 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Ekonomia e Izraelit

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Ekonomia e Izraelit ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Mungon titulli - Referimet shfaqin këtë gabim kur kanë referime pa tituj. Për ta zgjidhur këtë gabim mund të lexoni më shumë këtu.
 • Adresë e zhveshur - Referimet shfaqin këtë gabim kur kanë adresa pa tituj. Për ta zgjidhur këtë gabim mund të lexoni më shumë këtu.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 1 qershor 2024 04:18 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Kanani

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Kanani ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 5 qershor 2024 11:35 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Shpërthimi minoan

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Shpërthimi minoan ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Emra të shumëfishtë: lista e autorëve - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoret një parametër i vetëm në njëjës për të listuar disa vlera të autorëve njëkohësisht. Për ta zgjidhur këtë problem mund të lexoni më shumë këtu.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 12 qershor 2024 16:12 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Konflikti Gaza-Izrael

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Konflikti Gaza-Izrael ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Mungon botimi periodik - Referimet shfaqin këtë gabim kur janë referime botimesh periodike pa parametra referimesh periodike. Për ta zgjidhur këtë gabim mund të lexoni më shumë këtu.
 • Mungon parametri i gjuhës - Referimet shfaqin këtë gabim kur mungon parametri i gjuhës. Për ta zgjidhur këtë gabim mjafton të shtoni parametrin e gjuhës në to.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 27 qershor 2024 17:27 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Kryengritja e Parë

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Kryengritja e Parë ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Adresë e zhveshur - Referimet shfaqin këtë gabim kur kanë adresa pa tituj. Për ta zgjidhur këtë gabim mund të lexoni më shumë këtu.
 • Mungon titulli - Referimet shfaqin këtë gabim kur kanë referime pa tituj. Për ta zgjidhur këtë gabim mund të lexoni më shumë këtu.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 27 qershor 2024 17:50 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Forcat e Armatosura Gjermane

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Forcat e Armatosura Gjermane ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Emra të shumëfishtë: lista e autorëve - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoret një parametër i vetëm në njëjës për të listuar disa vlera të autorëve njëkohësisht. Për ta zgjidhur këtë problem mund të lexoni më shumë këtu.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 28 qershor 2024 22:44 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Milaim Zeka

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Milaim Zeka ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Mungon parametri i gjuhës - Referimet shfaqin këtë gabim kur mungon parametri i gjuhës. Për ta zgjidhur këtë gabim mjafton të shtoni parametrin e gjuhës në to.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 29 qershor 2024 01:07 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Drejtori i Byrosë Federale të Hetimit (SHBA) ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Mungon parametri i gjuhës - Referimet shfaqin këtë gabim kur mungon parametri i gjuhës. Për ta zgjidhur këtë gabim mjafton të shtoni parametrin e gjuhës në to.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 3 korrik 2024 03:03 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Thales Group

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Thales Group ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 11 korrik 2024 19:59 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Varësia nga pornografia

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Varësia nga pornografia ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 21 korrik 2024 20:47 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Mina Claymore

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Mina Claymore ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 21 korrik 2024 21:21 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Drejtori i Shërbimit Sekret (SHBA) ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 21 korrik 2024 22:53 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Rryma diellore në çati

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Rryma diellore në çati ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Datë e përkthyer automatikisht - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoren data që janë përkthyer automatikisht nga moduli CS1. Për ta zgjidhur këtë problem mjafton të vendosni në referim datën e përkthyer në shqip sipas formatit shqiptar.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 23 korrik 2024 01:59 (CEST)[përgjigjuni]

Probleme me referimet te artikulli Ekonomia e gjelbër

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, Leutrim.P!

Unë jam një robot i komanduar nga përdoruesi Qwerfjkl. Ky redaktim i bërë nga ju në artikullin Ekonomia e gjelbër ka sjellë këto probleme me referimet:

 • Emra të shumëfishtë: lista e autorëve - Referimet shfaqin këtë problem kur përdoret një parametër i vetëm në njëjës për të listuar disa vlera të autorëve njëkohësisht. Për ta zgjidhur këtë problem mund të lexoni më shumë këtu.

Ju lutem të shikoni këtë artikull dhe të rregulloni problemet e vëna në pah. Nëse mendoni se ky është një raportim i gabuar ose kërkoni ndihmë në zgjidhjen e tij mund të shkruani këtu. Mos harroni të përmendni problemin dhe faqen ku ka ndodhur! — Qwerfjkl (bot) (diskutimet) 23 korrik 2024 02:09 (CEST)[përgjigjuni]