Ciklopi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ciklopët sikurse dafinat janë gaforre të vogla, të cilat kanë vetëm një sy. Këto gaforre shërbejnë si ushqim i mirë i peshqit.

P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.