Përdoruesi diskutim:Ktrimi991

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ktrimi991. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Ktrimi991!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Ktrimi991, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Ktrimi991,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:53 (CEST)[përgjigjuni]

Ndryshimet tuaja mbi Nilin nuk eshte se ishin negative por doja ti permiresoja me tej dhe i redaktova, anullimin e bera pa dashje ne nje fare menyre - me respekt Flladi (diskutimet) 31 maj 2016 22:24 (CEST)[përgjigjuni]

@Flladi Nuk ka problem, vetem ta kishe idene sa gabime kam bere une per shkak te nxitimit! E rendesishme eshte qe WikiShqip po permiresohet cdo dite dhe me shume. Po shihja redaktimet e tua dhe mund te them se jane te pakte kontribuesit qe kane njekohesisht cilesi dhe sasi. Vetem shpresoj mos ta ndalosh punen tende. Ktrimi991 (diskutimet) 31 maj 2016 22:29 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje Ktrimi991,

Tani jeni një Kontrollues, për punën cilësore. Shpresoj të vazhdoni kështu, punë e mbarë.--Liridon (diskutimet) 31 maj 2016 23:47 (CEST)[përgjigjuni]

@ Faleminderit per vlerësimin Liridon! Krijimi i faqeve te perkthyera nga WikiEnglish po me ndihmon me te vertete shume! Ktrimi991 (diskutimet) 31 maj 2016 23:50 (CEST)[përgjigjuni]

WALUG (votimi për rregulloren)[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ktrimi991,

Wikimedians of Albanian Language User Group është një grup i wikimedianëve shqiptarë tashmë i njohur nga Fondacioni i Wikimedias, që aktualisht po përpilon rregulloren/strategjinë e funksionimit. Propozimet, votimi dhe diskutimi për Vizionin e User Grupit është deri më 23:59 CEST 3 korrik 2016. Jeni i ftuar të jepni propozime/ide ose të votoni për propozimet e dhëna.--Liridon (diskutimet) 29 qershor 2016 00:06 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit! Ktrimi991, që bëre këtë ndryshim, nga i cili vërejta se kam bërë gabimin e njëjtë në mbi 1000 artikuj në 30 ditët e fundit e askush përveç teje se ka vërejtur. Tash me ndihmën e botit do i përmirësojë shpejt.--Liridon (diskutimet) 19 gusht 2016 21:47 (CEST)[përgjigjuni]


DEKORATË
Për kontribut në artikujt me temë nga gjeografia.
Liridon (diskutimet) 19 gusht 2016 21:47 (CEST)[përgjigjuni]
Liridon Te falenderoj per dekoraten, per mua nuk eshte thjesht nje dekorate, por nje dekorate e dhene nga dikush qe i jep kaq shume komunitetit. Te uroj pune te mbare dhe me krahe te lehta! Ktrimi991 (diskutimet) 19 gusht 2016 23:32 (CEST)[përgjigjuni]

Anketa e CEE Spring 2016[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, pjesëmarrës i CEE Spring 2016! Organizatorët ndërkombëtar të garës kërkojnë nga ju të kompletoni anketën rreth garës. Është shumë e shkurtër. Kjo na jep neve disa statistika dhe na ndihmon që të bëjmë garën e ardhshme më të mirë. Ju lutem kompletoni anketën këtu: https://wikimedia.qualtrics.com/jfe/form/SV_eLP1PKZWjSpIi45 Best regards,
-- Ата via MassMessage 10 shtator 2016 15:28 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje Ktrimi[Redakto nëpërmjet kodit]

E shoh që je një nga pak wikipedian Shqiptar aktiv. Të tjerë që I kam respektuar dhe admiruar sikurse Aigest dhe Zjarrirrethues ose Claudius Gaius Nero nuk punojnë më në Wikipedia. Dua që të përmirsoj kualitetin e disa artikujve në WP:Albania ne En.wikipedia. Ndër ta: Rilindja Kombëtare, Lidhja e Prizrenit, Shqiptarët dhe Skënderbeu. Mirepo artikulli qe me më pak pune mund të nominohet per GA më duket se ështe Rilindja Kombëtare. Kërkoj ndihmën tënde, më kontakto në talkpage ne En.wikipedia qoftë se je i interesuar. Euripides ψ (diskutimet) 18 shtator 2016 14:22 (CEST)[përgjigjuni]

Ktrimi mund te bisedojm ketu? Euripides ψ (diskutimet) 20 shtator 2016 18:26 (CEST)[përgjigjuni]

Edhe ketu mund te bisedojme por nese me dergon email eshte me mire. Sepse per te bere ate qe propozove ti duhen biseda te cilat ketu do zinin shume hapesire. Ketu mund te gjesh emailin tim ose po te duash te dergoj une email nese ti e vendos si opsion. [1] Neqoftese me dergon email me thuaj. Ktrimi991 (diskutimet) 20 shtator 2016 20:32 (CEST)[përgjigjuni]

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 16:02 (CEST)[përgjigjuni]

Ktrimi991, deshiroj te te falenderoj perzemersisht per voten pro qe dhate ne kandidimin tim per administrator, dhe aryseja juaj qe dhate eshte e njejta qe kisha edhe une. Te falenderoj qe me kuptove refletikimin tim dhe gabimet ne te kaluaren i perkasin te kaluares. Pune te mbare :)– Sadsadas (diskutimet) 4 gusht 2019 11:17 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje @Sadsadas,. Mbeshtetjen e komunitetit ti e meriton. E kam pare prej kohesh punen tende te mire ne sq.wiki dhe ne en.wiki, dhe editoret e tjere qe po mbeshtesin kandidimin tend me siguri e kane vene re. Edhe une te uroj pune te mbare :) Ktrimi991 (diskutimet) 7 gusht 2019 23:09 (CEST)[përgjigjuni]
Gjithashtu @Sadsadas, do te ishte mire nqs do kishim kontakt me email. Çdo editor ka te drejte te vendose nje adrese emaili ne Preferences per te patur mundesine per te shkembyer emaile me editoret e tjere. Te pershendes, Ktrimi991 (diskutimet) 30 gusht 2019 17:32 (CEST)[përgjigjuni]
Konfirmoje me nje thanks nese e pe mesazhin :) – Sadsadas (diskutimet) 30 gusht 2019 22:24 (CEST)[përgjigjuni]

Redaktimi ne faqen e diskutimit[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Ktrimi, te falenderoj per redaktimin te faqja e diskutimit tim. Te them te drejten nk e kisha pare fare qe ky ip kishte bere kete shkrim te faqja ime. Ketij i ktheva nje redaktim vandalizem q kishte bere qe nga nentori ne nje faqe futbolli dhe e ofendova m duket prandaj m tha ashtu. Gjithsesi edhe nje here faleminderit. :) – Sadsadas (diskutimet) 14 shkurt 2020 15:10 (CET)[përgjigjuni]

Hey @Sadsadas, prandaj Wiki eshte pune ne grup. Kushedi cfare accounti ka pasur personi i IP para se te merrte block. Te pershendes :) Ktrimi991 (diskutimet) 26 shkurt 2020 23:41 (CET)[përgjigjuni]

Regarding a hoax article on Albanian Wikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello :) Hope you're doing well today. I'm looking through the list of en:Wikipedia/List of hoaxes on Wikipedia to make sure hoax articles aren't present on some foreign language versions of Wikipedia. Through this searching, I found that the hoax article Hasan Masurica, which was deleted from the English Wikipedia due to it being a hoax in 2018 (see en:Wikipedia:Articles for deletion/Hasan Masurica) still exists here on the Albanian wiki. Since I don't speak Albanian, I'm asking you if you can please go through the proper processes to get this article removed. Thanks! :) Wizzito (diskutimet) 22 maj 2021 23:19 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendethe ktrim. Doja te me beje nje nder meqe nk kam shum njohuri ne kete fushe. Doja te beje nje levizje te artikulli Edin Xheko dhe ti vendosesh emrin origjinal Edin Džeko. Ka qen nje turk q i ka ndryshuar jo vetem kete artikull por edhe shum te tjere. Un u perpoqa ta beja por dilte redirected. Te lutem me ndihmo. Faleminderit. Sadsadas (diskutimet) 24 janar 2022 18:01 (CET) Sadsadas, 24 janar 2022[përgjigjuni]

@Sadsadas,  U bë! Ktrimi991 (diskutimet) 25 janar 2022 19:43 (CET)[përgjigjuni]
Te falenderoj nga zemra. Jan ende disa arikuj te tjere qe jan "shqiptarizuar". Meqe un nk i kam pajisjet e duhura per ti mirmbajtur vete, te kerkoj miqesisht qe ti mbikqyresh. Dhe nese sheh ndonje ta ndryshosh sic bere me kte. Faleminderit. Sadsadas (diskutimet) 26 janar 2022 17:38 (CET) Sadsadas, 26 janar 2022, 11:38 ACT[përgjigjuni]
OK, sa here te kesh nevoje per ndihme ketu me ke :) Ktrimi991 (diskutimet) 26 janar 2022 18:13 (CET)[përgjigjuni]