Jump to content

Përdoruesi diskutim:Planeti

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Planeti. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Stampa:ArkiviShko

3x Hapa për portale të reja të qyteteve-hapsirave[Redakto nëpërmjet kodit]

 1. kopjo këtë përmbajtje dhe fute në Portal:Presheva
 2. shtype dëftimin në të kuqe Portal:Presheva/box-header dhe aty fute këtë përmbajtjen
 3. shtype dëftmin në të kuqe Portal:Presheva/box-footer dhe aty fute këtë përmbajtje

Pastaj vazhdojë--Hipi Zhdripi 3 Prill 2009 08:53 (CEST)

Alo, cigër-xërrr[Redakto nëpërmjet kodit]

Alo, cigër-xërrr--Hipi Zhdripi 3 Prill 2009 10:34 (CEST)

Urime Festa e Allfabetit --77.28.232.199 22 nëntor 2012 22:02 (CET)[përgjigjuni]

Ai bjen Prekazi në Rajonin e Prizrenit?--Hipi Zhdripi 9 Prill 2009 14:17 (CEST)

 • Jo.Në regjionin e Mitrovicës Planeti 9 Prill 2009 14:38 (CEST)

Request for help[Redakto nëpërmjet kodit]

Please help translate Phong Nha-Ke Bang. Thank you very much.123.23.168.207 10 Maj 2009 12:04 (CEST)

 • Nuk mund te kete artikull : Orgjina e Allahut, Kush ka te drejte te shkruaja per origjinen e Allahut. Allahu na rujat nga te keqijat.

Deletion of Kosovo-related articles on English Wikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! I'm here to inform you. There are some deletion nominations on Kosovo-related articles. Maybe you want to vote for saving them from deletion. Check these links if you want. Thanks! [1][2][3][4] --Turkish Flame 23 Maj 2009 17:47 (CEST)

ju kisha lutur te ja jipni nje shikim kesaj [5] dhe te vlersoni edhe ju kete shkelje arbitrare. Tung--Niki007 30 Qershor 2009 14:37 (CEST)

Invite to work on the SFK09[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

Thanks,

mike —Mdupont 9 Korrik 2009 11:58 (CEST)

Ju lutem, jepni kontributin ose vërejtjet tuaja lidhur me përsosjen e artikullin për Kosovën!--Getoar TX 12 Korrik 2009 01:32 (CEST)

Flm shume! Ju lutem shenoni edhe referencat. Jam momentalisht jashte vendin dhe nuk kam botime rreth gjeografise se Kosoves. Ashtu edhe historia ishte njohuri personale, per te cilat po kerkojne artikuj ne internet (vetem sa per ta mbeshtetur ate qe po shkruaj).--Getoar TX 12 Korrik 2009 01:41 (CEST)

Sorry to bother you but I can't find your Beer Parlour...

I have a doubt regarding how is the word Portuguese in Albanian. I found the word "portugalisht" but I don't know if it's written with capital letter or not. And what are the exact meaning for this word? the language? the person born in Portugal? something related to Portugal?

Thanks for your help, Malafaya 6 Shtator 2009 15:02 (CEST)

Mund të më ndihmosh ta krijoj kategorinë category:homoseksualë? --213.149.99.19 11 Tetor 2009 18:28 (CEST)

Sigurisht se jo. Planeti 11 Tetor 2009 18:35 (CEST)
Kështu silleni ju me antarë të rinj këndej pari? --213.149.99.19 11 Tetor 2009 18:35 (CEST)
Nuk kam lidhje une ta dhe as nuk di me te ndihmu. Planeti 11 Tetor 2009 18:37 (CEST)
Nuk po them unë se ti ke lidhje me ta, por më nevojitet ta krijoj këtë kategori. Dhe mendoj se si administrator, ndër gjërat e para që ke ditur t'i bësh është pikërisht hapja e kategorive. Prandaj të lutem më ndihmo. --213.149.99.19 11 Tetor 2009 18:40 (CEST)
Un po pres... --Shpat kasapi 15 Tetor 2009 12:28 (CEST)
Un ende po pres... --Shpat kasapi 21 Tetor 2009 12:47 (CEST)

Hello dear Planeti,

I need a little help by translation. Can you please translate the next text into your language and put it here?:


Text (original - Serbian cyrillic):

 • Уколико желите да пронађете кориснике који причају албански, претражите Категорија:Корисник sq. За остале језике, проверите Категорија:Језичке кутијице.
 • Уколико сте регистрован корисник на Српској Википедији а не разумете српски, молимо вас додајте {{user sr-0}} на вашу корисничку страницу. Ова порука гласи - на српском - да не разумете српски језик, тако да ће остали корисници бити обавештени о томе.


Text (original - Serbian latin):


Text (version on English):


Thanks and regards,

--FriedrickMILBarbarossatalk • 19 Tetor 2009 12:10 (CEST)

Izvini za pisanje na engleskom, mislio sam da znaš da govoriš engleski jezik.
Pitao sam te da li možeš da prevedeš jedan tekst na albanski jezik i da ga staviš na stranicu "Википедија:Језичке кутијице/Sr" pod naslovom "sq: Shqip".
Taj tekst imaš iznad iz prošle poruke koju sam ti ostavio. On služi da pomogne korisnicima koji se nalaze na Wikipediji na srpskom jeziku, a ne znaju srpski a govore albanski jezik.

Ako možeš da prevedeš taj tekst i da ga staviš ovde, bilo bi super.

Daću ti ponovo tekst na ćirilici i na latinici, da ti bi pomoglo ako znaš samo jedno od ta dva pisma.


Tekst za prevod na albanski jezik:


Tekst (na srpskom jeziku - ćirilično pismo):

 • Уколико желите да пронађете кориснике који причају албански, претражите Категорија:Корисник sq. За остале језике, проверите Категорија:Језичке кутијице.
 • Уколико сте регистрован корисник на Српској Википедији а не разумете српски, молимо вас додајте {{user sr-0}} на вашу корисничку страницу. Ова порука гласи - на српском - да не разумете српски језик, тако да ће остали корисници бити обавештени о томе.


Tekst (na srpskom jeziku - latinično pismo):


Hvala ti za prevod i lep pozdrav,

--FriedrickMILBarbarossatalk • 19 Tetor 2009 22:15 (CEST)

Dobro si uradio. Samo sam dodao nekoliko [[]].

Ej, hvala ti za prevod. --FriedrickMILBarbarossatalk • 20 Tetor 2009 11:07 (CEST)

Nema na čemu. Takođe. --FriedrickMILBarbarossatalk • 20 Tetor 2009 11:44 (CEST)

Tungjatjeta i nderuari Planeti,me respekt kam dëshir me u pyët përse në Qytetin Shkup kto Xhamia të përmenduna si monomente historike i kini gris kush u shty që i kini gris.Përshëndetje--pun pun nat e dit për me pa pak drit 3 Nëntor 2009 17:10 (CET)

Nuk e kam te kjart per qka e keni fjalen as kush po me shkruan . Ju lutem prezentohuni.Planeti 3 Nëntor 2009 19:33 (CET)
Po un i shof në ( Shkupi ) Kto Xhamia jan:Xhamia e Mustaf Pashës edhe tjera, a kan qen foitografi ose jo un nuk e di por ashtë e shënuët se ju e kini gris. E tash nqoft se un jam gabim kërkoj falje që u kam bezdis por shum i due Xhamiat,monomentet,që e tregojnë Qytetin Shkup se si ka qen e si osht! Un jam Përdoruesi:Rizvan prej Gostivari Përshëndetje.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 3 Nëntor 2009 20:20 (CET)
Me respekt i nderuari Planeti po u pyës pse e kan shkrujt në kutizën Shqipëria, Feja e shqiptarit është Shqiptaria,unmendoj se nuk egziston një Fe e ashtushme, por n'qoft se duhet të shënohet Feja e popullit at her shqiptaria ka Musliman Sunnit edhe ortodoks Krishter, kërkoj falje n'qoft se u bezdisa Përdoruesi:Rizvan --pun pun nat e dit për me pa pak drit 10 Shkurt 2010 20:52 (CET) rizvan_alili_gv@hotmail.com
Persendetje , Ke te drejte plotesisht, duhet permiresusr.Planeti 11 Shkurt 2010 06:26 (CET)

Hello, Albania. I don't understand Your language at all, but in our Finnish Wikipedia is now a new article abaut the actor, as mentioned. Do You think the person is worth an article but You have still not get a proper type of article or is it so that the person is not worth mentioning in Encyclopaedia. You have removed Teuta Krasniqi several times and I decide to ask You. With friendship an tolerance and greetings from Finland --Höyhens 19 Nëntor 2009 18:11 (CET)

You have to apologize to you. You can edit the article Teuta Krasniqi, I will correspond help for editing. Thank you for your understanding. And you apologize Planeti 19 Nëntor 2009 19:24 (CET)
OK. Is she Albanian or Kosovan, do You know her birth place or date. --Höyhens 19 Nëntor 2009 22:43 (CET)
Teuta Krasniqi is a Kosovar Planeti 20 Nëntor 2009 06:26 (CET)

Gustav Frëding[Redakto nëpërmjet kodit]

A mundesh me be gjuhen korrekte ne artikulln tim Gustav Frëding? Pershendetje --Adventus 18 Dhjetor 2009 07:49 (CET)

 • Hello. Will try.Planeti 18 Dhjetor 2009 09:34 (CET)
Shiko edhe këtë: Erik Johan Stagnelius --Adventus 21 Dhjetor 2009 12:45 (CET)

TEMA E DiSKUTIMiT ESHTE MBI TeMEN sElAMi kURtESHI, NUK JAm I PAJTImiT QE TI FShINI ShENiMeT QE Po I REDAKTOI TEK SElAmI kUrTeShI, KAM LeXUAR EDhe RREGuLLOrEn PJESERISHT , PaSI QE DiHET QE KJo ESHtE ENCiKLPEDI E LIRE DHE MUND TE FUTeT QDO FoRME E INFORMiMIT. jU LUTeM MOS I FShiNi, NUK JU PENGOJNE. dHE NUK PAJToHEM Me kETE QE Po I FShINI . wIKIPEDIa ENCiKLOPEDI E LIRE.

Hi Planeti, may I draw your attention to the contributions of this user? I have a feeling he is not very familiar with what Wikipedia is. Regards, Wutsje 21 Janar 2010 19:56 (CET)

Entschuldiging, ich sehe erst jetzt dass Sie kein Englisch sprechen. Daher nochmal auf Deutsch: darf ich Ihre Aufmerksamkeit bitten auf die Beiträge dieses Benutzers? Ich glaube, daß er nicht besonders gut versteht was Wikipedia ist ("Kam një projekt në shkollë dhe me duhet ta bej këtë vetëm për 4 ditë."). Mit freundlichen Grüßen, Wutsje 22 Janar 2010 17:26 (CET)

Këto artikulla biografike është kurrëfare me informacion. Synimi im është të ndryshoj këto me kuantitet dhe kualitet. Kam pra një pyetje, a mundëm të fshi keto artikulla që është afër jo ekzistente dhe unë rikrijoj këto por më shumë informarcion para dy javësh?:

--Adventus 8 Shkurt 2010 09:40 (CET)

 • Pershendetje. Nuk ban me i fshi , por ti mundesh me i plotesu me informacione. nese artikulli eshte i filluar nga dikush duhet te vazhdihet , te plotesohet . Pune te mbare. Planeti 8 Shkurt 2010 09:45 (CET)
OK. Vëq një mendim e kam, sepse kam shumë vjet përvojë për enciklopedia dhe principi im është së artikulla pa ”masa dhe pesha” që është afër jo ekzistente duhet më heq për shkak ”në frymë jo enciklopedike” dhe pasi unë premtoj të rikrijoj këto por me shumë informarcion është një arsyje e fortë të heq këto. Përshëndetje! --Adventus 8 Shkurt 2010 10:02 (CET)

pikëpamja e juve[Redakto nëpërmjet kodit]

Qysh duket përdorimi im ne gjuhës shqipe ne kontributet time? --Adventus 9 Shkurt 2010 13:27 (CET)

Pershendetje. Une ne fillim nuk e kam dit se nuk e keni gjuhe amtare. Mendoj se je shum ne nivel . Te lumte.Planeti 9 Shkurt 2010 19:22 (CET)

Hello.

I am the owner of the SUL account #REDIRECTfr:User:Asr
This page is a soft redirect., and wish to finish the SUL process. There is an Asr account there, and I would be really pleased if you were able to renaming it, so I would be able to unify my accounts and own the SUL on every interwiki.

Please notice that I've created an account asr_temporary, linked with the asr, as displayed on the french user page.

Thanks in advance. Asr temporary 2 Mars 2010 23:08 (CET)

Nuk um nevoitet aspak kjo listë tashti, a mundesh me heq? --Adventus 3 Prill 2010 16:00 (CEST)

Mozes li pogledati doprinose ovog korisnika. Radi se o povredi autorskih prava kao sto je User:NuclearWarfare naveo ovdje. Pozdrav --WizardOfOz 18 Prill 2010 18:55 (CEST)

A keni ju mundësi me ndrysho këtë titull The Confession of a Fool nga anglishtja në shqip? Ju falemnderit përpara për ndihmën tuaj! Përshëndetje! --Adventus 9 Maj 2010 15:53 (CEST)

 • Nuk jam i sigurt , por nga perkthimi ne Geoogle duhet te jete Rrëfim i një budallai. Planeti 9 Maj 2010 16:00 (CEST)
Suedisht është fjalë mbrojtje i një budallai nëse mos më tradhton njohuritë bazë e im në gjuhën shqipe. --Adventus 9 Maj 2010 16:11 (CEST)
Kam te drejte, ashtu duhet te jete.Planeti 9 Maj 2010 16:15 (CEST)

Ma, ne brini, šalim se! Baš me briga da se ja dokazujem ko sam na Albanskoj wiki?! Nemam druga posla! Evo, da ne bude frke, obrisaću par stvari! Ne sekiraj se! :) Hvala, sve najbolje! --Tadija 11 Maj 2010 21:10 (CEST)

request of translation for Mérida (Venezuela), and en:Feria del Sol (Mérida) in Albanian thank you in advance♥--Lodewijk Vadacchino 13 Maj 2010 07:13 (CEST)[Redakto nëpërmjet kodit]

Good Evening to you, Greeting from Calabria and from Venezuela, write you, if kindly you could improve the article of Mérida in Albanian, on the base of the English or German.... and if kindly you could translate also the Feria del Sol, festival typically of this Maravillouse City, that is receiving great international success. In Change I will translate you in Italian, Spanish and other Italian dialects on Wikipedia, an article of your interest, I deal me with biographies, history, some religion and geography, and other gendres. I am sure that we will find us in full accord. In a wait him of one certain answer of yours I thank you in advance of true heart♥♥♥.Thanks So Much♥--Lodewijk Vadacchino 13 Maj 2010 07:13 (CEST)

Jeni i ftuar te votoni ne [6].--Kristiani95 23 Qershor 2010 13:40 (CEST)

 • Gëzuar Muajin e Madhërishëm të Ramazanit.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 11 Gusht 2010 18:32 (CEST)
 • Ju faleminderit, gjithashtu i nderuar.

Artikuj per grisje[Redakto nëpërmjet kodit]

Kam hapur nje votim ketu, votoni dhe komentoni per artikujt te cilet i kam kandiduar per grisje.--Liridon 15 Korrik 2010 23:56 (CEST)

Pershendetje Planeti, janë do gabime me stampa në atikull, a mundesh me korrigju. Falimenderit --Mikullovci 15 Gusht 2010 18:23 (CEST)

 • Tamn puna pse jo veq puno te faleminderit.

Cfare problem kanë keto artikuj? Sasia e elektricitetit dhe Temperatura. --Rissa 16 Gusht 2010 20:00 (CEST)

 • Kontrolloje do të shohesh, por ska lidhje e rregullon ndokush qe e sheh.. duhet te jem te durueshem.Planeti 16 Gusht 2010 20:05 (CEST)

Pozdrav! Reci mi, ko može da mi promeni ime? Menjam globalno...

Tadija - WhiteWriter

Možeš li da nekog obavestiš o tome? Unapred hvala! --Tadija 1 Shtator 2010 20:28 (CEST)

Resurset ekologjike tek Gjilani[Redakto nëpërmjet kodit]

Desha te diskutoj per resurset ekologjike tek faqja gjilani qe mos te fshin apo te ndryshohen por vetem te shtohe informacione te reja nga Perdoruesi Planeti ju lutem burimet jane shum te sakta.

 • pershendetje , duhet cekur burimet, snuk jane te sakta.Temperaturat më të larta të ajrit, janë deri 35 C, ndërsa më të ulëta 1-2.5 C. ku i ke marr keto te dhena.Nuk mundet te jete ashtu .si mund te jete temp. minimale 1-2.5 kjo ska mundesi.

Shiko Anamorava, artikullin per Klimen. Planeti 5 Shtator 2010 17:37 (CEST)

Vandalism on sq.wikipedia[Redakto nëpërmjet kodit]

Please see [7]. Thanks for your comments. -- Quentinv57 30 Tetor 2010 17:15 (CEST)

I did not quite clear on what is the word. I think that should help us. Thanks.--Planeti 30 Tetor 2010 18:12 (CEST)
I don't understant what you mean... Are you speaking about my proposal concerning Global Sysops, or about Mikullovci's one concerning FlaggedRevs extension ? Please comment on Wikipedia:Kuvendi. -- Quentinv57 1 Nëntor 2010 20:24 (CET)

Sulejman Tihiç[Redakto nëpërmjet kodit]

http://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Sulejman_Tihi%C3%A7&action=historysubmit&diff=868112&oldid=434227

Cili është gabimi imë ?

--AXRL 10 Dhjetor 2010 19:19 (CET)

 • Pershendetje

Ke shkruar citoj: Tihiçi ishte anëtar i parlamentit të Republikës e Serbisë nga 1996 deri më 2002, Ka dallim ne mes Rep. Srpska dhe rep. e Serbisë. Rep. srpska eshte etnitet i shtetit te B dhe H. ndersa Rep e Serbise seshte shtet tjeter. --Planeti 11 Dhjetor 2010 12:22 (CET)

Mustafa Kemal Atatürk was never albanian![Redakto nëpërmjet kodit]

watch this

http://www.youtube.com/watch?v=3vOvaHyE4To

Atatürk's family tree

http://www.kanalkultur.com/yolalevi/...r/aleviata.jpg

Yörük Turkmen in Balkan http://balkanpazar.org/yorukler.asp

His ancestors were Turcomans of Karaman who were settled into the Balkans in order to increase the numbers of Turkics in the region.

Profesori turk Enver Behnam Shapolyo shkruan: "Për gjyshërit e Ataturkut kisha pyetur një shok shkolle të Ataturkut, që ka qenë deputet, i quajtur Haxhi Mehmeti. Ai më tha: -Gjyshërit e Ataturkut janë nga komuna e Dibrës, Koxhshëk, të cilët kishin ardhur nga Konja e Anadollit dhe flisnin turqisht, për këtë shkak quheshin edhe "konjarë"...

Mustafa was born as the son of Mr and Mrs Ali Rıza Efendi Turkish and Zübeyde Hanım in Salonika, which was then a part of the Ottoman Empire. It was also home to various peoples in the cosmopolitan Muslims with Jews and Christians lived together peacefully mainly. Mustafa's paternal grandfather, Kızıl Hafız Ahmed was one of the Yörük Türkmen. His mother was the daughter of an old peasant, originally from Konya, Karaman-derived family of the little town Langasa (now Langadas) in Thessaloniki. The parents were married 1871,


"Efendiler, benim atalarım Anadolu'dan Rumeli'ye gelmiş Yörük Türkmenler'dendir " M.Kemal Atatürk


"Gentlemen, my ancestors came from Anatolia to Rumelia is from the Turkmen Yörük " M. Kemal Ataturk

and according to Falih Rıfkı Atay, Ali Rıza's roots have come from Söke in Aydın Province.[13][14] His mother Zübeyde is thought to be of Turkish[10][11] and according to Şevket Süreyya Aydemir, her roots have come from Turkoman (Türkmen) and in his family, there was roumor that they have come of Yörük.[15]

Ju lutem a të merrni pjesë tek votimi për një Kuti e re për artikullin Shqipëria. --Tfts 9 Janar 2011 19:24 (CET)

Prap një votim :) --Tfts · diskuto 12 qershor 2011 14:28 (CEST)[përgjigjuni]
Ju lutem votoni edhe këtu. --Olsi (Diskuto) 26 qershor 2011 17:56 (CEST)[përgjigjuni]
Shiko këtë: Diskutim:Faqja kryesore/Votimiet. -- Tfts · (Diskutim) 18 korrik 2011 19:34 (CEST)[përgjigjuni]

Imao bih jednu molbu: da li bi mi mogao prevesti ovo ako imas vremena? Odgovori mi na meti ili bs.wiki. Hvala. --WizardOfOz 29 Janar 2011 22:02 (CET)

Hi ! I'm sorry but I couldn't find (if there's one), the page of the sysop requests, so I ask you, as I saw that you're one of the active sysops on sq.wikipedia… Can you please hide the copyvio added by the IP 79.106.7.59 in this article ? Regards, Toto Azéro 6 qershor 2011 20:31 (CEST)[përgjigjuni]

Hello. I do not know if I have understood, I think so and that everything now is ok.--Planeti 7 qershor 2011 06:36 (CEST) Listen[përgjigjuni]

In fact, you've just deleted an external link… But it wasn't what I was talking about ! I was talking about hiding revisions in which the copyvio are present (i.e. these 3 revisions : [8], [9], [10]). ;-) However I dunno the policy of sq.wikipedia : I think that copyvios have to be hidden, but I may be wrong ! ;-) Regards, Toto Azéro 7 qershor 2011 17:57 (CEST)[përgjigjuni]

entogjeneza= ktheje se do ta mbaroj une por ashtu mu nderpre ne mes!!

Translations for next stewards elections[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, can you please help by translating those five short sentences in shqip and others languages you master ?

Thanks by advance -- Quentinv57 12 gusht 2011 16:06 (CEST)[përgjigjuni]

(I hope you understand this) Hi, I have blocked User:INSINGLOFF for 1 day. Maybe you can reblock and adapt the block length, I didn't want to block infinity as a global sysop. Thanks, Savh 28 gusht 2011 18:25 (CEST)[përgjigjuni]

Ju lutem zotri pranojeni versioni e Brandon Lee i cila faqe eshte restauruar nga grisa.

Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Si administrator, mendova qe do ishit i interesuar. Ju ftoj te merrni pjese.Sportishqiptar 22 nëntor 2011 17:49 (CET)[përgjigjuni]

I added a picture of the article, writes that the pending changes and need someone to check them. Greeting! --Kolega2357 (diskutimet) 19 qershor 2012 23:35 (CEST)[përgjigjuni]

Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje perdorues te wikipedias,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:28 (CEST)[përgjigjuni]

Imao bih jedno pitanje i trebala bi mi tvoja pomoc. Radi se o privatnoj stvari, tako da bi bilo dobro ako mi mozes poslati mail da ti se javim. Selam --WizardOfOz (diskutimet) 13 dhjetor 2012 21:05 (CET)[përgjigjuni]

Dhe ketu eshte qellim që lidhet me ate Shqipëri etike--6 janar 2013 11:10 (CET)

Rrjedha[Redakto nëpërmjet kodit]

 • Thenks Yuar!--Gramos 27 dhjetor 2012 22:56 (CET)Gramos

Fshirja artikullit "Kosova lindore" nga Planeti pa paralajmerim eshte primitivizem dhe shlyerje nga faqja e historise ashtu siç e kanë fshi....hon e don!!!???

Koka11.... ekziston vetem nje .. tjeter kush ashte me nofken Rrjedha, nese aludon ne kete.. ju vazhdoni me te vjetren, nese nuk sheh nje diskontuitet ne levizje-- 6 janar 2013 11:39 (CET)[përgjigjuni]

Ju lutem mund të marrë mua për të kontrolluar automatik. Une nuk boj vandalizm. Tung--Albanianp (diskutimet) 10 janar 2013 20:53 (CET)[përgjigjuni]

--Koka11 25 janar 2013 00:06 (CET) Je i mirëpritur...pershendetje!-- Kontrollues|Koka11 11 janar 2013 10:11 (CET)

Përdoruesi:Rrjedha... jam unë Biser Mehmeti... me nderime te gjitheve!-- 11 janar 2013 10:21 (CET)[përgjigjuni]

Stampat e datave po shkruhen për herë të dytë[Redakto nëpërmjet kodit]

Planet, më duket se po përsëritet krijimi i artikujve me stampat e datave. Një përdorues tjetër e ka bërë më përpara kalendarin e ngjarjeve. Krahaso njëherë artikullin 1 me artikullin 2. Hidh një sy edhe tek stampat e datave Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 13 shkurt 2013 22:16 (CET)[përgjigjuni]

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare të referencave mbi dënimet me vdekje të Kristaq Rama[Redakto nëpërmjet kodit]

Të lutem ndiqeni pak debatin tek Kuvendi(http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kuvendi#Diskutim_mbi_referencat_e_d.C3.ABnimeve_me_vdekje_nga_Kristaq_Rama). Po bëhen disa veprime absurde e arbitrare. Me respekt! Mr. Pseudo diskuto 26 shkurt 2013 00:01 (CET)[përgjigjuni]

Përdoruesi Hatake e pranon dhe vetë që shan të tjerët[Redakto nëpërmjet kodit]

Këtu mund të lexosh provën që vërteton se përdoruesi Hatake e pranon edhe vetë që shan të tjerët:

Versioni i 13 mars 2013 17:45 (redakto) (zhbëje)
Hatake (Diskuto | kontribute) 
(U kthye versioni 1294390 i bërë nga Babagjysh (diskutimet) Sharja asht e imja, s'te perket ty te bash censuruesin ose jo.)
Ndryshimi më pas →

Pa kurfarë turpi ai shkruan tek përmbledhja e redaktimit fjalë ofenduese. Edhe kur të tjerët duan të përmirësojnë ndonjë artikull ai e kthen. Ju lutem të bisedoni dhe me admina të tjerë, që të merren masa parandaluese ndaj veprimeve të tilla ordinere. Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 13 mars 2013 20:12 (CET)[përgjigjuni]


Bllokoni përdoruesin Hatake[Redakto nëpërmjet kodit]

Bllokimi im dy ditë më parë ishte i drejtë dhe e pranoj që bëra gabim që u morra me të. Por sot ai filloi përsëri të shajë me paturpësinë më të madhe. Ju lutem merrni masa për bllokimin afatgjatë të përdoruesit Hatake. Përshëndetje Babagjysh (diskutimet) 15 mars 2013 16:04 (CET)[përgjigjuni]

 • Nuk jam shum ne ngjarje, por me ua thene te drejten ky fakt po me iriton. Ne ashtu edhe pak jem duke punu, e tash po kemi edhe probleme ne mes vete. Kjo nuk na qon askund. Duhet te ju kushtoj pak me shum kohe dhe te shoh si eshte problemei. por sido qoft nuk eshte mire keshtu.--Planeti (diskutimet) 16 mars 2013 00:42 (CET)[përgjigjuni]

Ftese per tek projekti WP:PV[Redakto nëpërmjet kodit]

Pasqyra
Pasqyra

Përshëndetje Planeti, duke pare se je aktiv ne shtimin e përvejtoreve do te doja te te froja ne projektin e ri Wikipedia:WikiProjekti Përvjetorët. Qellimi eshte te krijojme pervjetore te rinj per çdo date sipas ketyre rregullave strikte. Ne qofte se deshiron te marresh pjese shenoje emrin tek pjesemarresit. Po qe se ke paqartesi, mjafton te me pyesesh. Pune te mbare!-- Euriditi  16 mars 2013 13:34 (CET)[përgjigjuni]

The user 'Planeti' deleted the article "Origjina e Allahut" twice already under false pretexts.[Redakto nëpërmjet kodit]

Në gjuhën angleze: I know you deleted the article "Origjina e Allahut". Why did you delete it? Biased much, kosovar? How dare you delete a page that exposes the origin of Islam. Are you afraid of the truth? I cited all my sources. Do not dare to delete it again, or else I will report you to Wikipedia! I have your IP address Kosovar MULSIM. By the way, you don't deserve my talking to you in Albanian. You are foreigner to me.

The article "Origjina e Allahut" exposed the ORIGIN of the word Allah and the conception of the deity of Allah. CLEARLY, you are ashamed of the truth of the origin of Allah or else you would not have deleted the articel TWICE already.

Hi please do the honourable thing and cancel your deletion of the page "Origjina e Allahut". I would not like to repeat myself. {my initial request}

==Ndihmë

 • sorry to have taken some more. rreguul title is not. There could be written about the origins of Allah, may Allah Emir ot, but any wise to the origins of Allah.

But only if it changes the title to: Origjina e emrit Allah Ok ?--Planeti (diskutimet) 1 korrik 2013 22:39 (CEST) Origin of the Origin of Islam or Allah?--Planeti (diskutimet) 2 korrik 2013 00:14 (CEST)[përgjigjuni]

  • What the hell? No it's not ok. Listen to me very carefully. You do not get to decide what other people may write about. This is not kosovo for you. Here people should be allowed to express themselves freely. So, wait...the article "Allahu" is alright, but an article titled "Origjina e Allahut" is not? That is ridiculous. That does not make any sense. I have read the article titled "Allahu", it is actually not encyclopedia material because it is obviously biased; any one reading it can tell. Moreover, it is a closed site, so no one can make any correction on it. As long as Wikipedia Albania has people like you as Administrators, it will be untrustworthy and unworthy of people improving it or reading it. I just found out that you are an Administrator. You are a disgrace. Go create on your own Kosovo site and administer there. I for one, don't welcome you here. You don't even speak proper Albanian (nor English). My page on "Origjina e Allahut" had more citations then sentences! You are so apparently biased; it is ridiculous.

Sa here ke grise kete Artikull "Origjina e Allahut"? Perse?[Redakto nëpërmjet kodit]

Pse nuk le njerëzit të shkruajnë rreth çfarëdo duan. Nuk e kuptoj unë.

  • A nëse dikush nga jashtë ke kishte lexuar këtë, çfarë mendon se mund të ndodhë? Si për shembull në faqen serbe ose greke.

A e kuptoni se çfarë përfaqësoni me këtë veprimin? Ju përgjërohem që rishqyrtoni atë deklaratë i fundit. A jeni administratori i vetmi në këtë faqe? Mund të flasim me administratori një tjetër, ju lutem? Cfarë është mendinimi i tyre rreth këtij temë? A të gjithë administratorët jane dakord me ty? Unë nuk doja të jetë i vrazhdë, por ju nuk po bëjnë vetes asnjë favor me këtë sjellje. Kjo krijon përshtypjen se kjo faqe ka informacion i njëanshëm në lidhje me temën e Islamit. Kjo është qartë një deklaratë e animit, që e bën kjo faqe dyshimtë, veçanërisht në sytë e të huajve.

Unë do t'ju lë në paqe. Por, unë do të doja që ju të dini se çfarë po bëni nuk duket e mirë...aspak. Është e qartë për mua tani (ne atë rast). Por së paku, zhbllokoni ato përdoruesit që kanë bllokuar për shkak të kësaj.

 • Pershendetje, se pari duhet te nenshkruheni si perdorues, e dyta , per perdorim te fjaleve te dyta dhe fyrjen e perdorueseve jane parapare masat, ndersa e treta une ekma hap diskutimin ne lidhje me kete teme, atje mund te inkuadrohen te jith jo vetem administratoret per te gjith perdoruesit, kisha me qene i knaqur nese kyqen edhe te tjeret ne diskutim, Mundohu me iu permbajt rregullave te Wikipedise.--Planeti (diskutimet) 3 korrik 2013 08:13 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje Planeti!

Nevojitet aprovim i ndryshimeve te dy viteve te fundit te artikulli ne fjale.

Meqe nuk e di cili administrator eshte aktiv, per cdo rast u shkrova te gjitheve.

Faleminderit,

--Namik (diskutimet) 29 prill 2014 11:21 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit! :)
--Namik (diskutimet) 29 prill 2014 16:55 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje Planeti! Ju lutem hidhjani nje sy kesaj kategorie: Kategoria:Faqe për grisje. Faleminderit! --Olsi (diskutimet) 21 Korrik 2014 00:02 (CEST)

I can see that you're the only active administrator on the project, and I apologize for requesting this in English, but I discovered that an article I had been working on at en.wp is on sq.wp but it's in the Wikipedia space rather than the article space? Wikipedia:Altuna Sejdiu (Zogu) should be at Tuna or Altuna Sejdiu but it was moved and now it can't be moved back.Ryulong (diskutimet) 10 Shtator 2014 01:35 (CEST)]]

Hello, I think restored.--Planeti (diskutimet) 10 Shtator 2014 06:25 (CEST)

why is it still Wikpiedia: page and not regular article?--Ryulong (diskutimet) 11 Shtator 2014 08:19 (CEST)

Because there tore article: Altuna Sejdiu. --Planeti (diskutimet) 11 Shtator 2014 11:27 (CEST)

The page that was Wikipedia:Altuna Sejdiu was the first page, so it should not have been deleted and it should be at Altuna Sejdiu or Tuna instead.--Ryulong (diskutimet) 11 Shtator 2014 22:56 (CEST)
This is Google, so I apologize:
Ju lutemi të rivendosur Wikipedia:Altuna Sejdiu dhe për të shkuar në Altuna Sejdiu sepse Wikipedia:Altuna Sejdiu ishte më i vjetër dhe tani Altuna Sejdiu është shkelur GDFL.—Ryūlóng (琉竜) 11 Shtator 2014 23:08 (CEST)
Mendoj se tash gjithqka është në rregull me artikullin Altuna Sejdiu--Planeti (diskutimet) 12 Shtator 2014 06:39 (CEST)
Faleminderit.—Ryūlóng (琉竜) 13 Shtator 2014 22:29 (CEST)
Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. As you're an administrator here, please check the message I left on MediaWiki talk:Licenses and the village pump. Thanks, Nemo 18 Shtator 2014 21:22 (CEST)

Copyright violation[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi, and apologies for the english,

Skeda:Lavdrim.jpg appears to be a clear copyright violation; an image search shows up that is has clearly been lifted from elsewhere. Additionally, the user has a history of such action; Special:CentralAuth/Albanian04 shows they are blocked elsewhere for copyright violations. Any action you can take is appreciated. Thanks, Mdann52 (diskutimet) 9 Tetor 2014 18:23 (CEST)

Kërkesë bllokimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Blloko të lutem këtë 92.53.9.180 këtë 82.114.71.90 këtë 79.106.109.133 dhe këtë31.22.48.70 për përdorim të fjalëve të pista dhe vandalizëm në artikuj. --Shqpsh (diskutimet) 6 Nëntor 2014 14:42 (CET)

Vëllezërit Salam. Ju duhet të kaloni imazhe në lidhje me Republikën e Kosovës prej këtyre kategorivekëtë kategori, siç kam bërë për dy kategori. Unë mezi e di gjeografinë e Kosovës. Pershendetje nga Bosnjë. --C3r4 (diskutimet) 17 Dhjetor 2014 18:27 (CET)

 • Alejkum sellam, i hvala, uradicemo ako bog da.--Planeti (diskutimet) 17 Dhjetor 2014 21:54 (CET)

Kandidatura për administrues[Redakto nëpërmjet kodit]

Pëshëndetje, po kërkoj nga ju, nëse mundeni sigurisht, të më kandidoni për administrues, pasi i plotësoj kushtet dhe jam aktiv, pothuajse çdo ditë hyj nga një herë në Wikipedia. Faleminderit paraprakisht. --AMMARTIVARI DISKUTO 9 Shkurt 2015 13:37 (CET)

A mund të ndryshoni artikullin mbrapa në emrin e saj origjinal ?[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Planeti

Një artikull i titulluar: Shën Donati kishte titullin e saj ndryshuar në "Donati" në kohët e fundit. Kam provuar për të ndryshuar atë, por wikipedia duket se mendon se një tjetër artikull me të njëjtin emër ekziston. A mund të ndryshohet përsëri në çfarë ishte?

(Resnjari (diskutimet) 15 Shkurt 2015 14:14 (CET))

Ndryshimi e kutisë për Greqinë[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ismet

Faleminderit për ndihmën me faqjen Shën Donati. Kam bërë një ndryshim në Infobox për Greqinë (Stampa:Infobox GRE fshat). Ismet, kur do kesh kohë, vallë ju mund të vësh ngjyrat kombëtare për Greqinë (në Infobox) dhe flamurin dhe të bësh përmbajtjet e kutisë infobox e Greqisë të shfaqet në faqen e saj? Ndihmën tuaj do të jetë shumë i vlerësuar.

Të fala

(Resnjari (diskutimet) 20 Shkurt 2015 14:24 (CET))

A mund të kthehet ndryshimet në faqen e Sarandës[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Ismet

A është e mundur që të kthehet ndryshimet që një person me këtë IP adresë 79.106.98.146 (pa i dhënë një justifikim të duhur) që bëri modifikime tek faqja e Sarandës, duke hequr të gjitha toponimet që i kisha vënë për me Sarandës me burimet. Mund faqja të rikthehet përsëri në versionin që ishte në 26 janar?

(Resnjari (diskutimet) 21 Shkurt 2015 15:11 (CET))

==Ankesë==

--Koka11 22 Shkurt 2015 17:02 (CET) je i njeanshem dhe mos u merr me temat qe si duron dot... ka admin. tjere qe mund te bashkpunohet, me nderime


 • Hiq nuk e kam marrë me ters, unë qe 7-8 vite e bëjë këtë punë. Ti je i padurueshëm, Jo temat.Wikipedia eshte e lire , por jo për marketing dhe promovim të vetvetes. Ti te gjithea temat e tua dush m ei barte ne Wiki-libri, se ktu skan vend.--Planeti (diskutimet) 22 Shkurt 2015 21:46 (CET)


--Koka11 23 Shkurt 2015 14:06 (CET)*Shkrimi kryekput eshte i bazuar ne fakte dhe argumente, akuazat tua jane subjektive dhe me mire eshte me ju lene te tjereve temat e nivelit nacional se nuk ke baze te njohurive me i perceptue nga smira zilia dhe mosdurimi ... thuaje nje argument pos ndonje thenie te pacituar pershkak te ndonje gabimi teknik... te shkaktuar nga perdoruesit tjere anonim

--Rrjedha ~ Biser 10 mars 2015 18:53 (CET) informohu se na gazove:Haziri me urdher te lirise

Pasi sot behen 15 ditë nga kandidatura besoj se erdhi koha të bëhem zyrtarisht administrues. Faleminderit dhe respekte. --AMMARTIVARI DISKUTO 25 Shkurt 2015 15:19 (CET)

Për artikuj të përkryer[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Planeti

Kur ju keni kohë, mund të lexosh 4 artikuj që kam shkruar Voshtina, Paramithia, Parga, Suliotët. Çfarë gjëra të tjera do thosh janë të nevojshme për t'i bërë ato si: Artikuj të përkryer?

Resnjari (diskutimet) 5 mars 2015 09:13 (CET)[përgjigjuni]


Faleminderit për fjalët tuaja të mira. Resnjari (diskutimet) 9 mars 2015 08:32 (CET)[përgjigjuni]

Njoftim për kandidim[Redakto nëpërmjet kodit]

I nderuar Planeti, po vendos këtë mesazh për t'ju njoftuar se kam vendosur kandidimin tim për administrues. Kur të mundeni, jeni të lutur t'i hidhni një sy aktivitetit tim dhe të votoni në seksionin përkatës në këtë faqe këtu.-- Mr. Pseudo diskuto 8 mars 2015 00:37 (CET)[përgjigjuni]

Të lutem bllokoje këtë IP[Redakto nëpërmjet kodit]

Planeti, hidhi një sy redaktimeve të kësaj IP (217.73.129.48) dhe do të shohësh se janë të gjitha vandalizma (i pash pothuaj të gjitha). Besoj se një bllokim është më se adeguat.-- Mr. Pseudo diskuto 11 mars 2015 15:33 (CET)[përgjigjuni]

Masakrat ndaj shqiptarëve[Redakto nëpërmjet kodit]

Prsh, e pashë që jeni duke redaktuar disa artikuj që kanë të bëjnë me masakrat ndaj shqiptarëve. Unë në en:Wiki e kam krijuar para disa kohuesh këtë draft artikull Draft:List of massacres of Albanians, edhe nëse ke dëshirë mund ta përkthejmue, ta plotësojmë dhe ta zgjerojmë. Shpresoj të arrijmë diçka. --AMMARTIVARI DISKUTO 12 mars 2015 17:50 (CET)[përgjigjuni]

 • Të faleminderit, po është mirë të editohen edhe në anglisht.Kishte me qenë shum me rëndësi. Unë nuk mundem me përkthy, e as me shkru në anglisht , kishte me qenë mirë me i redaktu krimet e mëhershme jo vetëm të fundit ku kishim me i redaktu edhe këto masakra, mandej Plaven e Gucinë e kështu me radhë. --Planeti (diskutimet) 12 mars 2015 18:51 (CET)[përgjigjuni]
Falemnderit për përgjigjen. Unë në atë draft artikull kam bërë më shumë një përmbledhje me anë të tabelës, ndërsa mendoj se më mirë do ishte të kishim së pari në shqip një faqe dedikuar Masakave ndaj shqiptarve, e pastaj ta përkthejmë në anglisht. Së dyti përveç masakrave që i kam vendosur në atë tabelë di më ndonjë masakër ndaj shqiptarve. --AMMARTIVARI DISKUTO 17 mars 2015 18:04 (CET)[përgjigjuni]

I nderuar Planeti, më bëri çudi ky redaktim... Si shpjegohet?-- Mr. Pseudo diskuto 12 mars 2015 23:10 (CET)[përgjigjuni]

Mendova mos të kishin vjedh llogarinë...-- Mr. Pseudo diskuto 12 mars 2015 23:25 (CET)[përgjigjuni]
E kam kthyer vetem redaktimin e fubdit.--Planeti (diskutimet) 13 mars 2015 06:19 (CET)[përgjigjuni]

Të lutem hidhi një sy redaktimevet të Përdoruesi: Albanian04 tek artikulli mbi Ibrahim Rugovën. Redaktimi në fjalë është ky këtu. Unë e kisha larguar më parë me arsyetimin se materiali nuk mund të shtohet në gjendjen e atjeshme, por duhet të plotësojë këto kushte: 1. Që të jetë në alfabet të plotë të shqipes. 2. Që të vendoset në seksionet përkatëse dhe jo tek fragmenti hyrës sepse fragmenti hyrës shërben për të paraqitur përbajtjen e seksioneve dhe jo për të mbajtur material propagandistik, pavarësisht nëse ky është apo jo kombëtarist apo nacionalsit etj... Dua që ti si administrator, jo vetëm që të japësh një mendim por nëse gjykon se kritika ime është e saktë ta kthesh redaktimin e Albanian04 dhe t'i japësh një paralajmërim të fundit dhe eventualisht në rast përsëritje t'i japësh një pengesë në redaktimin e atij artikulli/apo bllok të përkohshëm. Unë nuk do të veproj më në atë artikull deri sa të kem një përgjigje tënden apo të një administratori tjetër. Ndjesë për shqetësimin.-- Mr. Pseudo diskuto 29 mars 2015 00:37 (CET)[përgjigjuni]

Si i bie të jetë e sakta me iq apo me ? Unë personalisht në jetën e përditshme e përdoroj iq, njëjtë si në Kosovë e Maqedoni, por në Shqipëri e përorojnë . Si ta vendosim në Wiki? --AMMARTIVARI DISKUTO 2 prill 2015 17:13 (CEST)[përgjigjuni]

Ore? Si s'duhet t'ia shtosh referencat? Çfarë bënë ti, nuk është konforme me rregullat e Wikipedias. Ne jemi enciklopedi dhe çdo gjë duhet të ketë referencë.--Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 17:42 (CEST)[përgjigjuni]

 • Çka nënkupon ti me Ore?, çfar forme e komunikimit është kjo.Mos ke ardh këtu me na mbajt ligjirat?. Puno, kontribuo aq sa mundesh, bashkëpuno, rrespekto punën e të tjerëve, dhe mos ndërhyjë , por shfrytëzo faqen e diskutimeve për të dhënë mendime , propozime.--Planeti (diskutimet) 6 prill 2015 17:50 (CEST)[përgjigjuni]
Më falni, zotëria juaj. Puna është, se ti po punon kundra rregullave të Wikipedias. Dhe nëse ju veproni këtu me këtë arrogancë, siç e shfaqët tani, atëherë s'ka shpresa për Wikipedian shqiptare që të merret ndonjëherë seriozisht nga të tjerët. Sepse momentalisht, të gjithë Wikipediat e tjera po tallen me juve/ne. Po nejse, se kot e kam. Tung--Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 17:55 (CEST)[përgjigjuni]
Sa për arrogancë po shihet kush është arrogant. Po nënqmon mundin e shkruarësëve - redaktorëve. Nuk po shoh-vërej se ju i nderuar po kontribuoni, por po silleni si mentor i yni, kinse ju keni bërë namin në Wikipeditë tjera. Kontribo në shqip, kjo është më e rëndësishme. Pëkrahi njerëzit të punojnë, inkurajo.... Ju flm për mirëkuptim.--Planeti (diskutimet) 6 prill 2015 18:03 (CEST)[përgjigjuni]

Ëhë, ashtu është me të vërtetë. Nejse, vetëm për ty: [11] --Alboholic (diskutimet) 6 prill 2015 18:06 (CEST)[përgjigjuni]

Shko tek faqja e diskutimit të Alboholic dhe voto. Vota është sa për arsye procedurale.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 6 prill 2015 18:48 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje Ismet ! Pak është shkruar për shqiptarët e Sanxhakut në vitet e fundit. Ka disa referenca këtu apo atje, por jo shumë. Mark Krasniqi ishte i vetmi studiues për të vizituar ato në vitet 1970-të dhe për të shkruar rreth tyre. Këto hulumtuesit ishin në Peshter për të mbledhur emrat botanik të bimëve dhe ose gjëra të tjera në lidhje me njerëzit që jetojnë atje. Disa ndryshime duhet të bëhen për temat lidhur me Sanxhukun. Shqiptarët nga rajoni e referojnë Sanxhakun dhe krahinat të tjera si Sanxhaku I Pazar(it) i Ri dhe jo Tregu i Ri. Emrat të temave që përdorin Tregu i Ri duhet të ndryshohet në Pazar i Ri. (përsh. ) lidhjet te artikujt: http://link.springer.com/article/10.1007/s10745-011-9401-3/fulltext.html http://www.zemrashqiptare.net/news/id_16855/Mark-Krasniqi:-Rojtar%C3%ABt-e-kishave-n%C3%AB-Kosov%C3%AB.html

Gjithashtu, çfarë përmirësime të tjera janë të nevojshme në artikujve: Qarku Çamëria dhe Qarku i Prevezës që i kam shkruar?

Resnjari (diskutimet) 13 prill 2015 08:17 (CEST)[përgjigjuni]

Tung. Ka dy burime të tjera të cilat ju mund të jesh interesuar. Për një histori të shkëlqyer të shqiptarëve në krahinën Peshter shoh:

Kosovo: A Short History (New York University Press, 1998), eshte perkethyer edhe ne shqip dhe quhet: "Kosova, nje histori e shkurter". Gjuhëtari Bahri Beci gjithashtu përmend një libër për Peshterin të shkruar në vitin 1987 në shkrimet e tij rreth dialekteve shqiptarë (unë nuk e kam lexuar atë, por ju mund të jesh në gjendje për të gjetur një kopje në bibliotekat në Kosovë ose në Shqipëri):

Mulaku-Bardhi 1987= Mulaku, L- Bardhi, M. Mbi të folmën shqipe të Peshterit, SF Tiranë 1987 (botuar më GJ. Alb SSHF II-11972 Prishtinë III/19973).

Për artikullin për Peshterin të kam dërguar ju një email. Termi ose toponimi Tregu i Ri është një përkthim dhe një mënyrë të re për të quajtur Pazarin i Ri në Sanxhak. Por toponimi më shpesh që përdoret për qytetin është Pazar i Ri në shqip. Sanxhakut, quhet ende vetëm Sanxhak në. Unë kam qenë vetëm duke iu referuar artikujve që kishin fjalët Tregu i Ri në të. Ndryshimet që i bëre janë tamam. Perfekt !

Kam harruar të them se fjala Peshter si toponim të rajonit shkruhet me një r, e jo dy rr që përdoret tani në Wikipedia shqip. Gjithashtu e kjo ka nevojë për ndryshim.

Resnjari (diskutimet) 13 prill 2015 17:35 (CEST)[përgjigjuni]

Ne regull , faleminderit.--PLANETI DISKUTO 13 prill 2015 17:43 (CEST)[përgjigjuni]

Me respekt për Ju, unë ju dhuroj këtë dekoratë:

DEKORATË
Për punë të ndershme dhe të palodhëshme si administrues.
AMMARTIVARI DISKUTO 13 prill 2015 14:55 (CEST)[përgjigjuni]

E gëzofshi dhe suksese. --AMMARTIVARI DISKUTO 13 prill 2015 14:55 (CEST)[përgjigjuni]

Koka11 & Rrjedha[Redakto nëpërmjet kodit]

Po të njoftoj se mbi bazën e kësaj këtu https://meta.wikimedia.org/wiki/Steward_requests/Checkuser#Rrjedha.40sq.wikipedia dhe fakteve që dolën prej spuntos që mora nga shkëmbimi i shkurëtr me M/A-në, do të marr masa për bllokimin e përhershëm të Rrjedhës. (Rrjedha dhe Koka11 janë të dyja llogari të të njëtit person - është e kotë të kërkohet ndonjë kontroll mbi IP; mjaft të shikohet faja e Rrjedhës në en.wiki dhe ajo e Koka11 në sq.wiki... prezantohen me të njëjtim emër.). Për më tepër Koka11 do të bllokohet për një periudhë 1 vjeçare.

A ka mundësi të mos bësh më redaktime në artikull, pa u qartësuar çështja? Flm. Po të bëj me dije paraprakisht, se duke qenë një administrator, dhe duke mos patur fuqi administrative ndaj teje, jam plotësisht i gatshëm ta paraqes çështjen tek meta.wiki (që është projekti koordinues) dhe marrin ata masa pastaj. Kam patuur respekt për ty, por shikoj se jo vetëm që veproke p--PLANETI DISKUTO 10 Maj 2015 20:38 (CEST)as krahëve (me gjasa të kanë dërguar mail) por edhe nuk dashke të diskutosh hapur.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 20:33 (CEST)

Nuk ka kurfar mundesie te ma largosh foton te cilen eshte pune imja. Të lutem mos e tepro.--PLANETI DISKUTO 10 Maj 2015 20:38 (CEST)
A ka mundësi ta diskutojmë më parë...?
Dua vetëm që të diskutojmë me argumente, sepse nuk kam dëshirë që të të raportoj tek meta.wiki dhe as nuk kam dëshirë që të luaj duke anuluar veprimet e njëri tjetrit... E diskutojmë, japim argumentet tek faqja e sikutimtin dhe kur arijmë marrëveshjen veprojmë... Si thua?--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 20:42 (CEST)

Po bën vandalizma[Redakto nëpërmjet kodit]

Ke bërë mbi 3 redaktime pa dhënë shpjegime për veprimet jo-encklopedike dhe pa diskutuar më parë, pavarësisht se unë të kam dtuar disa herë... A je njeri që arsyeton apo jo? E di se si veprohet apo nuk e di? Ti mendoj se ngaqë je administrator nuk mund të bllokohesh? Kjo është ftesa e fuundit që të bëj për të diskutuar me argumente. Nëse e rikthen edhe një herë materialin e kopjuar, jo neutral dhe joenciklopedik do të shkoj të të raportoj tek meta.wiki. Gjithë të mirat.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 20:45 (CEST)

A ka mundësi t'u përgjigjesh pyetjeve dhe ftesave të mia për diskutim?--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 20:56 (CEST)

Nuuk ka kurfar mundesie , aq shum jam i zhgenjyr sa qe le të bisedojne te tjeret , dhe le të shprehin bindjet e tyre. Keto sjelljet tuaja nuk merotojne vemendjen time, me vjen keq dhe kerkoj falje nese jam gabim. Kete le ta thone te tjeret dhe une nese jam gabim kerkoj falje te gjith Wikikipedianeve. Me vjen keq dhe kerkoj falje per gjith mundin tim qe e kam bere per tete vite. Por kurr nuk do te dorzohem.Do te jap gjith mundin tim , me mundesite time modeste.--PLANETI DISKUTO 10 Maj 2015 21:04 (CEST)
Më lexo me vëmendje, dhe po deshe besoje: 1. Përgjigja jote e mësipërme nuk ka argument brenda. Neve në diskutimin tonë na interesojnë argumentet, jo ndjenjat apo bindjet personale. 2. Për sa i përket materialit ai është i kopjuar jo vetëm nga gazeta, por edhd nga faqja e ministrisë së Inovacionit. (Kjo gjë i është bërë e ditur edhe dy përdorueseve që e kanë rikthyer më parë dhe që me shumë gjasa të kanë kontaktuar ty jashtë wikit). 3. Siç ta thashë, fakti që ato të kanë kontaktuar jashtë wikit dhe fakti se ti përsërite të njëjtat veprime, pa diskutuar më parë, përbën shkelje të ngjashme me atë që bënte Koka11 (alias Rrjedha), sepse jeni afruar si përdorues me njëri tjetrin duke m'u kundërvënë mua në numër, por jo në argumente dhe në respektimin e normave të wikit. 4. Materiali i kopjuar duhet larguar totalisht, sepse përbën wënim të të drejtave autoriale dhe dikush mund të ndërmarri masa kundër wikit (ti kur regjistrohesh pranon termat e përdorimit). Pra vendosja e materialti të kopjuar përbën shkelje të termave të përdorimit. Kaq për tani... --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 10 Maj 2015 21:16 (CEST)

Diskutimi behet duke iu permbajtur normave te wikti. Komenti yt nuk ka argumente brenda ndaj e vendosa ne kuti se bashku me pergjigjen time. A ka mundsi te mos sillesh me si femije dhe te japesh argumente per veprimet ben? -- Mr.Pseudo 12 Maj 2015 18:10 (CEST)

Nulk e ke te drejte te me cilesosh ashtu , dhe a eshte diskutimi im i argumentuar apo jo? Të lutem mos ofendo, unë këtë nuk e bëjë.--PLANETI DISKUTO 12 Maj 2015 18:12 (CEST)
Une kam te drejte te flas, sepse nuk do ti marr leje nje njeriu si ti qe nuk ka piken e argumentit. Dhe duke patur te drejte hyjnore per te folur dhe shprehur mund te them edhe te verteten, dhe e verteta eshte se ti nuk ke argument, dhe po ben shkelje te vazhdueshme. Une sapo i shkrova burokratit Puntori nje email duke i kerkuar qe te nderyje. Nderkohe, po pergatitem tu shkruaj edhe ketyre te projektit koordinues ( https://meta.wikimedia.org/wiki/Stewards'_noticeboard ) duke kerkuar qe te bllokojne faqen edhe per administratoret. Natyrisht do tu shpjegoj dhe do tu paraqes te gjitha veprimet e bera nga ti ne ate faqe, gjithashtu do ti jap edhe info se ti ke patur kontakt te drejte perdrejte me ato dy gocat dhe me ministren, ne te pakten dy raste. Te tjerat pastaj i vendosin ata... ose Puntori. Kaq kisha si obligim ndaj teje. Nuk i harxhoj me nervat me ty. -- Mr.Pseudo 12 Maj 2015 18:23 (CEST)
Lirisht, vepro si ta merr mendja. Unë nuk merrem me kurfar gocash. Merruni ju me to. --PLANETI DISKUTO 12 Maj 2015 18:26 (CEST)

artikulli mbi Qibrijen[Redakto nëpërmjet kodit]

Besoj se do të kesh qenë ti që je ankuar tek Puntori, por si gjithnjë pa u shprehur konkretisht se për cfarë... Shpjegimet e mia për redaktimet e këtij artikulli i ke në faqen e diskutimit. Wikipedia nuk i pranon CVtë. Ja një link për tek faqja e wikipedias që thotë se nuk lejohen, jo vetëm materialet e kopjuara, ato promovuese, por nuk lejohen as CV apo artikujt e formuluar në atë mënyrë. en:Wikipedia:Wikipedia is not the place to post your résumé. Të kërkoj ndjesë nëse nuk ke qenë ti që je ankuar, megjithatë shpjegimet mbi artikullin mund të nevojiten gjithsesi... -- Mr.Pseudo 2 qershor 2015 23:20 (CEST)[përgjigjuni]

Dakord. A do të thotë kjo se ke qenë ti që je ankuar, por nga sa kuptoj unë pa paraqitur fakte dhe argumente. Ajo që di të them, është se ti nuk i njeh mirë normat e wikit. Pastaj, një gjë është mosdëshira për debat dhe një tjetër akoma është mungesa e argumentit. Natën e mirë. -- Mr.Pseudo 2 qershor 2015 23:52 (CEST)[përgjigjuni]
Nuk dua të ndërhy (në lidhjen tuaj telefonike) dhe të u prish diskutimin, por më vije mirë që pashë nyjen e artikullit. Bëra një përgjigje te faqja e diskutimit, mendoj është iformativ për të dy. Përshëndetje. Puntori (diskutimet) 3 qershor 2015 00:10 (CEST)[përgjigjuni]
Mr. Pseudo, paragjykimet nuk janë gjëra të mira. Heshtja ime, fshehja e emrit, nuk do të thotë që kam ndërmend personin të cilin ju keni ndërmend. Më besoni se kam arsye morale përse nuk bëj cytje mes njerëzve. Respekt.Puntori (diskutimet) 3 qershor 2015 00:15 (CEST)[përgjigjuni]
I kërkova ndjesë paraprakisht, dhe i kërkoj sërisht nëse nuk është kështu. Megjithtë kushdo që ankohet prapa krahëve, duke menduar se më bën mua ndonjë të keqe gabon, sepse tregon se i trembet ballafaqimit dhe shkëmbimit të ideve, duke mos dashur të tregohet i hapur dhe të angazhohet në punë konstruktive. Natyrisht që paragjykimet nuk janë gjëra të mira, por duhet vënë në dukje se unë ndihem i paragykuar meqë po më drejtohen "ankesa" të mjegullta të drejtuara nga njerëz anonimë... Të ekzistonte kjo sjellje në wikin anglisht, ajo do të sihte shuar prej kohësh... Vetëm të shikosh sasinë e debateve dhe të ballafaqimeve, me argumente dhe fakte, që bëhen çdo ditë në të... Por asush merr inat asënd vetëm sepse "fitoi" apo "humbi" në një debat për një çështje të caktuar. -- Mr.Pseudo 3 qershor 2015 00:28 (CEST)[përgjigjuni]
Nuk mendoj se duhet të biem në atë nivel të diskutimeve ose ngatërrimeve. Ajo që duhet të kuptojmë është se ne nuk mundemi dhe nuk duhet të krahasohemi me Wikipedia në gjuhën angleze. Anglishtja ka mbi 508 000 000 folës ku nëse 0.0001% do të ishin Wikipedia kontribuues do të ishin rreth 508 të tillë, në një kohë kur shqipja ka mbi 15 000 000 folës e që nëse 0.0001% do të ishin Wikipedia kontribuues, do të ishin rreth 15 të tillë. Kuptohet që këta 508 kontribuojnë më shumë se këta 15 dhe gjithashtu se këta 508 ashtu edhe puna e tyre motivon më shumë të tjerët të shkruajnë. Gjithashtu nuk duhet harruar se nëse Gjermania prodhon 4 marka botërore të veturave, nuk do të thotë se ne duhet braktisur qerren e kalit që kemi në shtëpi. Ne duhet angazhuar me fuqinë dhe kapacitetin tonë.
P.S. Artikulli me 1 fjali pa asnjë stampë: https://en.wikipedia.org/wiki/KAMY (kjo nuk nënkupton faktin se artikujve që u ke vënë stampa, Mr. Pseudo, nuk e meritojnë atë).
Suksese dhe çdo të mirë. Puntori (diskutimet) 3 qershor 2015 01:10 (CEST)[përgjigjuni]

Ajo faqja duhet zhvendosur tek "Hendeku oqeanik" apo "Hendeku detar". Po ta lë ty në dorë të merresh me të... -- Mr.Pseudo 21 qershor 2015 20:07 (CEST)[përgjigjuni]

U rregullu.--PLANETI DISKUTO 21 qershor 2015 20:14 (CEST)[përgjigjuni]

Refuzimi për të dhënë argumente[Redakto nëpërmjet kodit]

@Planeti: Me këtë që po bën (Diskutim:Hendeku oqeanik) po shkell disa norma të rëndësishme të Wikipedisë, që në një Wikipedi ku ka përdorues të angazhuar do të të kishte sjellë një bllokim të paktën 2 javor. Normat që shkel janë:
Wikipedia:Luftë redaktimesh sepse po rikthen një titull jo të përshtatshëm pa didkutuar dhe pa dhënë argumente.
Unë të kam shpjeguar se titulli në faqet e tjera është "Hendeku oqeanik" sepse të tilla gropa/hendeqe janë karakteristika të oqeaneve (që përfshijnë edhe detet). Por nuk mund të thuash "Hendek detar" sepse deti nuk e përfshin oqeanin. Si i një nga ish nxënësit më të mirë të shkollës time në gjeografi unë di ta bëj ndryshimin - dhe mendoj se duhet të dijë ta bëj çdokush që lexon përmbajtjen e artikullit në fjalë në gjuhët e tjera.
Gjithashtu, sjellja jote është kronike: refuzon të diskutosh, refuzon të paraqesësh argumente, dhe tregohesh tepër emocional. Shiko se si komenton më sipër: edh emos ma ndrri titiullinte vcilin une e vendosi .. Kjo do të thotë se ti nuk ia ke idenë se si funksionon Wikipedia. Wikipedia dhe artikujt që hap ti nuk janë pronë e jotja, dhe ti duhet t'u përmbahesh normave të punës këtu. Nëse nuk të pëlqejnë këto norma je i lirë të përpiqesh t'i ndryshoj ato ose të hapësh një wiki tënden me normat e tua.
Tjetër: Wikipedia bazohet mbi konsensus, që dmth se në raste konfliktesh si ky, përdoruesit duhet të diskutojnë, të arrijnë një konsensus, ku të gjithë të jenë dakord, dhe vetëm pastaj të redaktojnë. Ti këtë normë po e shkell vazhdimisht, sepse siç thashë refuzon kokfortësisht të diskutosh dhe po bën veprime që në një Wikipedi tjetër do të konsideroheshin redaktime të dëmshme apo edhe vandalizma. --- Mr.Pseudo 23 qershor 2015 10:01 (CEST)-[përgjigjuni]

E kam të kjartë se ti e din se Ëikipedia bazohet mbi konsensus, por kjo nuk vlenë për ty. Nëse nuk e ke ditë , mësoje se Oqeanet janë pjesë e Detit Botror. Pra Hendeqet jan gropa tektonike nëndetare dhe jo detare, së paku kështu është në shqip ( nuk janë as në det, as te deti dhe as mbi det). Përndryshe endeqet mund të jenë edhe të hapura nga dora e njeriut.
Më ke shkru se: Me këtë që po bën (Diskutim:Hendeku oqeanik) po shkel disa norma të rëndësishme të Ëikipedisë. A nuk vlenë kjo edhe per ty i nderuar. A nuk po rikthen ti një titull jo të përshtatshëm në shqip. Unë kam burim në shqip për këtë titull, ndërsa ti vetëm e përkthen. I nëqmon burimet në shqip, gjegjësisht nuk i merrë në konsideratë. Nuk është e ndershme. Ëikipedia nuk është projekt për të përkthyer artikuj, por pasurimin e saj me artikuj në shqip, nga burimet edhe të veta . Nuk mund ta gjesh askund këtë term në shqip të cilin ti po e përkthen. Andaj edhe nuk është argument , vetëm e vetëm se është ashtu në anglisht.
Ke kosideratë se jemi të barabartë. Ke kosideratë se nuk është Ëikipedia , as pronë e imja e as e jotja. Rrespekto mundin e sejcilit , se te e fundit kjo është punë vullnetare dhe ske të drejtë të sillesh si i gjithdijshëm dhe i pagabueshëm, e edhe më pak mësues i sejcilit kontribues.
Po largohen redaktuesit, po dekurajohen. Qëllimi është të ketë sa më shum kontribues dhe cilësor. Nuk ka cilësi nëse nuk ka redaktor. Kjo është punë vullnetare, dhe krijuese. Redaktorët duhet ta ndijnë vetën të lumtur të redaktojnë, edhe pse jo gjithherë me shkrime cilësore. Por, për këtë duhet llogaritur se është punë e përbashkët , duke i ndihmuar njeri tjetrit në redaktimin , përmirësimin e artikujve. Ti nuk jep shembull se si duhet redaktuar, shkruar artikuj. U kish alurutr që aftësitë e tua ti përdorësh në këtë aspekt , e kursesi me i dëshpru njerzit, se kinse veq administratorët , si ti din të redaktojnë.
Pwrshtypja ime është se ti kurfar dobie nuk je kah i sjell Wikipedisë në shqip, vetëm dëm.Jo pse nuk din dhe që ske njohuri , por ato i p;rdor në dëm të të tjerëve.
Shpresoj të me ke kuptuar drejtë. --PLANETI DISKUTO 23 qershor 2015 13:32 (CEST)[përgjigjuni]
Thua se dekurajohen redaktuesit... nuk më intereson hiç fare se sa përdorues ka. Më intereson që ata që duan të redaktojnë të mos e bëjnë duke postuar materiale të kopjuara, jo neutrale dhe jo enciklopedike. T'i nga ana tjetër je i lirë t'i mirëpresësh dhe t'i këshillosh ata që të veprojnë siç duhet (por më parë duhet t'i msosh ti normat, dhe pastaj tua mësosh atyre.).
Fakti se në të shkuarën përdoruesit kanë postuar materiale të kopjuara apo kanë punuar duke postuar edhe budallallëqe nuk do të thotë dhe nuk e justifikon gjë një sjellje të tillë në të ardhmen. E shumta ky moszbatim normash në këto vitet e kaluara flet për mungesën e administratorëve aktivë. Pra,për ta mbyllur këtë koment shkurt: sa kohë të jem unë do të përpiqem të ndjek strikt normat e wikipedisë... Kontributet e mia pastaj, po do t'i shohësh di ku ti gjesh, dhe mund të vëresh se unë në krahasim me ty kam më shumë të tilla, dhe më cilësore. (Artikujt flasin vetë...)
Kaq sa për t'i rënë shkurt sepse nuk më intereson të gjykoj punën tënde në përgjithësi, apo të bëj mburravecin (punën time e konsideroj një formë bamirësie)... -- Mr.Pseudo 23 qershor 2015 20:27 (CEST)[përgjigjuni]

Përdoruesit e rinj dhe puna ime...[Redakto nëpërmjet kodit]

Ja psh, një gjë tjetër për të cilën dua një mendim tëndin. Unë dhe ti po postojmë vazhdimisht tek fq e diskutimit të çdo përdoruesi të ri stampën me infot e mirëseradhjes, por nga mënyra se si sillen përdoruesit mua më duket se ata as që i lexojnë ato - apo edhe kur i lexojnë vendosin t'i shpërfillin dhe bëjnë redaktime të dëmshme. Ti çfarë mendon se duhet bërë me këta lloj robsh? Ty, për të të drejtuar një kritikë, në këto muajt e fundit nuk të kam parë asnjëherë të ndërveprosh me përdoruesit e rinj për të ciltë thua se je i shqetësuar ngaqë po i largoj unë. Mirë, keq, vetëm unë po ndërveproj dhe po u lë komente kritike apo këshilluese se çfarë nuk duhet bërë dhe si duhet sjellur me normat e Wikipedisë... Ja psh raste kur unë u kam dhënë këshillaa po kritika: 1 + 2 + 3 + 4 etj. etj
Po të shikosh komentet disa nga këta përdorrues të rinj, janë aq të ndjehsëm saqë ofendohen kur unë ua përplas të vërtetën në fytyrë. Madje ka disa nga ata që edhe refuzojnë të pranojnë se materiali i tyre është i kopjuara. Tani, këta tipa do të bënin mirë, që të paktën t'i lexonin faqet me rregulloret e Wikipedisë të cilat unë ua postoj në faqet e tyre dhe jo të më thonë mua se çfarë duhet apo nuk duhet të bëjë. Nëse t'i mendon se unë jam tepër i rreptë me ta, ti je i lirë që të shkosh dhe t'ikëshillosh përpara se ta bëj unë. Por, siç të vura në dukje, përveç se vë stampa sikundër bëj unë, nuk të kam parë t'i kritikosh se po postojnë materiale të kopjuara, që nuk kanë formulim enciklopedik, apo se mund të bëjnë një diçka ndryshe. Të vetmet raste kanë qenë kur ke ndëryhrë dhe u ke dalë në mbrojtje disa tipave, dhhe kam përshtypjen e ke bërë për të më kundërshtuar mua (kjo në fakt është një gjë jo edhe aq e mirë, sepse nëse unë them një gjë, bazuar mbi norma dhe fakte, ndërsa ti thua një tjetër pa paraqitur fakte, ok do të kesh mëbshtetjen e përdoruesve që nuk duan të dëgjojnë kritika, por kjo nuk e ndihmon gjë punën e tyre... dhe as e ndryshon vullnetin tim për t'i zbatuar të gjitha normat e Wikipedisë.). -- Mr.Pseudo 23 qershor 2015 20:42 (CEST)[përgjigjuni]

Thesswiki projekt[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi!

First of all forgive me for writing in English but my knowledge about writing in Albanian is limited ( I' m better when I am talking in Albanian ). There is a wiki project about Thessaloniki and I wonder if someone from Albanian Wiki could take part. I wrote some stuff in Kuvendi section but for more information you can check project's page in Meta-Wiki.

Faleminderit!

Pavlos1988 (diskutimet) 26 qershor 2015 13:44 (CEST)[përgjigjuni]

Hello Planeti, In the coming days there will be much media attention for the subject Freedom of panorama, as it is under discussion in the European Parliament. Freedom of Panorama is one of the keystones Wikipedia is built on: being able to take a picture of a public place and use it freely, like on Wikipedia. Albania has Freedom of Panorama but only for non-commercial use, so we can't use it on Wikipedia. Sadly the Albanian Wikipedia has no article about it and people can't read in their own language what it is about. So my question is if you can translate Freedom of Panorama to Albanian, the whole article or only the first section. Thank you! Romaine (diskutimet) 29 qershor 2015 04:00 (CEST)[përgjigjuni]

Patjetër, faleminderit.--PLANETI DISKUTO 29 qershor 2015 09:28 (CEST)[përgjigjuni]

Ju lutem me ndihmoni ta permisohj artikullin Gavrilo Princip me rrespekt Poisoner master (diskutimet) 4 gusht 2015 19:06 (CEST)[përgjigjuni]

Ok , ska prroblem , kur te kam kohe. --PLANETI DISKUTO 5 gusht 2015 00:09 (CEST)[përgjigjuni]

Kandidim per administrues[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Planeti! Nese keni kohe, ju lutem hidhini nje sy kandidimit tim per administrues. Faleminderit. --Olsi (diskutimet) 13 gusht 2015 15:05 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje Planeti! Mund te shikosh pak Wikipedia:Botët/Kërkesë për miratim/OlsiBot‎ dhe ta zhbllokosh robotin nese te duket e arsyeshme? Flm. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 18:12 (CEST)[përgjigjuni]

Më vjen keq unë nuk kam njohuri të mjaftushme. Unë shkruaj artikuj, plotësoj nuk jam marrë me gjëra tjera, dhe do të mundohem të kontriboj në këtë drejtim. --PLANETI DISKUTO 17 gusht 2015 18:16 (CEST)[përgjigjuni]
Faleminderit per votimin. Pak sqarim: Llogari OlsiBot per momentin eshte si cdo llogari tjeter ne Wikipedia (nuk eshte miratuar akoma si bot), por vetem se ben redaktime automatike. Qe nje llogari te marre flamurin (flag) e botit (te miratohet), duhet me pare te kryeje disa redaktime per te pare se si funksionon roboti, mirepo meqe Mr. Pseudo e ka bllokuar robotin, roboti nuk e ka kete mundesi. Prandaj po te kerkoj qe ta zhbllokosh ne menyre qe te kem mundesi te redaktoj me te. Zhbllokimi i robotit behet sic behet zhbllokimi i nje perdoruesi normal. Ne rast se roboti sillet keq, mund ta bllokoni ne cdo kohe. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 18:28 (CEST)[përgjigjuni]
Po presim, mos te keqkuptohemi. Ka edhe te tjere administratora që duhet dhënë konributin në këtë drejtim. Nuk dua të mirret si diqka përsonale ndaj Mr. Pseudo, edhe ashtu nuk po kuptohemi si duhet me te. Shpreoj qe te ulen gjakrat dhe të merremi vesh.Nuk kem pas kso far problemesh në të kaluarën. --PLANETI DISKUTO 17 gusht 2015 18:32 (CEST)[përgjigjuni]
Përdoruesi:Planeti Roboti është i pamiratuar. Duhet një burokrat që ta miratojë dhe ta gjykojë. Kaq. Rregullat thonë se robotët e pamiratuar nga burokratët apo stewards duhet të bllokohen. Kaq. -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 18:40 (CEST)[përgjigjuni]
Faleminderit , por informatë e panevojshme për mua, sdi pse po më drejtohesh.--PLANETI DISKUTO 17 gusht 2015 18:45 (CEST)[përgjigjuni]
Sepse ti je një admin dhe një përdorues tjetër, dashje pa dashje po të keqinformon, dhe kërkon që t'i të zhbësh një veprim të një administratori tjetër... -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 18:47 (CEST)[përgjigjuni]
Unë jam më i kujdeshëm se ti. Unë e qmoj punën e qdo kujt, e respektoj. Nuk ndërhyje pa arsye të amdhe në punën e tjrëve, sidomos të administratorëve.--PLANETI DISKUTO 17 gusht 2015 18:57 (CEST)[përgjigjuni]
Nuk thashë që nuk e qmon punën e të tjerëve. Edhe unë e çmoj punën e të tjerëve, madje do thoja edhe më shumë se ti. Ndërsa ti thua se e çmon më shumë se unë, unë them se e çmoj më shumë se ti... Meqë nuk kemi mjete apo teknika që të masim ojbektivisht këtë çështje (ndryshe nga wikipedia që ka norma, rregulla dhe udhëzime) them ta lëmë me kaq këtë çështje çmimi/qmimi të punës së të tjerëve dhe të përqëndrohemi tek gjërat objektive... pse jo të bëjmë ndonjë redaktim konstruktiv (ja psh unë do të shkoj të hap një faqe të re, të përkthyer). Natën e mirë ndërkaq!-- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 19:01 (CEST)[përgjigjuni]
Ke të drejtë edhe unë kam mësuar diqka të re nga JU, të përkthej. Është ma lehtë dhe askush nuk më jep vrejtje për burime të besushme të informacioneve.--PLANETI DISKUTO 17 gusht 2015 19:04 (CEST)[përgjigjuni]
Work smart, not hard. :) -- Mr.Pseudo 17 gusht 2015 19:06 (CEST)[përgjigjuni]

Kur po provoja te shtoja stampen {{Tung}} te perdoruesit e rinj duke perdorur robotin, roboti me ndalej te Përdoruesi diskutim:Ερρίκος. Provova ta redaktoj manualisht por perseri nuk arrita. Me del kjo:

Ju nuk keni leje për krijo faqe diskutimi, për këtë arsye:

Titulli "Përdoruesi diskutim:Ερρίκος"është ndaluar nga krijimi. Ai përputhet me hyrjen e mëposhtem të listës së zezë: (?!(User|Wikipedia|File)( talk)?:|Talk:)[\P{Latin}A-Z]*[^\P{Latin}A-Z].*\p{Greek}.* # Greek + Non-ASCII Latin

Prandaj do ju lutesha ta shtoni ju stampen {{Tung}} te ky perdorues ne menyre qe roboti te mos ndalet me. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 19:11 (CEST)[përgjigjuni]

Ja shtova unë, është e para herë që shoh diçka të tillë, ka lidhje me nofkën besoj.--AMMARTIVARI DISKUTO 17 gusht 2015 19:18 (CEST)[përgjigjuni]
Faleminderit! Edhe une eshte hera e pare qe has dicka te tille. --Olsi (diskutimet) 17 gusht 2015 19:20 (CEST)[përgjigjuni]

Thirrje për pjesëmarrje aktive në Wikipedia Weekend 2015[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Profesor Ismeti,

Shpresoj që projektet po ju shkojnë mirë. Po ju shkruaj për Wikipedia Weekend, edicioni i dytë këtë vit që mbahet në 5-6 Dhjetor 2015 në Tiranë. Wikipedia Weekend është takimi vjetor i wikipedianëve nga vënde si Kosova, Shqipëria, rajoni dhe Evropa me qëllim ndarjen e eksperiencave midis nesh si dhe ekspozimin e projekteve të Wikimedia në Wikipedianë potencialë. Vizioni i organizatorëve është që ky aktivitet të bëhet cdo vit dhe të ndikojë sadopak në rritjen e komunitetit tonë dhe të përmirësimit të Wikipedia në shqip, të Commons dhe jo vetëm. Mendojmë se do ishte interesante dhe shumë e dobishme për komunitetin shqipfolës të Wikipedia të ishit pjesë e këtij eventi, si një kontribues aktiv i komunitetit, me vecorinë e pjesëmarrësit ose/dhe ligjëruesit.

Për më shumë informacion dhe aplikime për pjesëmarrje ju lutem shikoni këtu: https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Weekend_in_Tirana_2015. Për cdo pyetje mos hezitoni të na kontaktoni duke lënë shënimin tuaj në faqen Meta si më lart. Shpresoj të shihemi në Wikipedia Weekend 2015. Margott (diskutimet) 18 nëntor 2015 13:03 (CET)[përgjigjuni]

 • Prshnëëdetje, patjeter do jem prezent, ju deshiroj pne te mbarë.--PLANETI DISKUTO 18 nëntor 2015 22:50 (CE


Hi Planeti. Please can you help us against vandalism carried on by User K9re11 who has been attacking our page https://sq.wikipedia.org/wiki/Immagine_%26_poesia for weeks putting a delete template on several wikis? How can we stop him? Thanks --Aeron10 (diskutimet) 31 mars 2016 07:25 (CEST)[përgjigjuni]

Participate in the Ibero-American Culture Challenge![Redakto nëpërmjet kodit]

Hi!

Iberocoop has launched a translating contest to improve the content in other Wikipedia related to Ibero-American Culture.

We would love to have you on board :)

Please find the contest here: https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Translating_Ibero_-_America/Participants_2016

Hugs!--Anna Torres (WMAR) (diskutimet) 10 maj 2016 16:38 (CEST)[përgjigjuni]

WALUG (votimi për rregulloren)[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje Planeti,

Wikimedians of Albanian Language User Group është një grup i wikimedianëve shqiptarë tashmë i njohur nga Fondacioni i Wikimedias, që aktualisht po përpilon rregulloren/strategjinë e funksionimit. Propozimet, votimi dhe diskutimi për Vizionin e User Grupit është deri më 23:59 CEST 3 korrik 2016. Jeni i ftuar të jepni propozime/ide ose të votoni për propozimet e dhëna.--Liridon (diskutimet) 29 qershor 2016 00:09 (CEST)[përgjigjuni]

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
 2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[Redakto nëpërmjet kodit]

(Sorry to write in English)

Ftesë për të marë pjesë në CEE spring 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje,

Sic mund ta keni vënë re tek banneri i Sq Wikipedias, është hapur një konkurs redaktimi ku marin pjesë shtetet e Europës Juglindore. Shqipëria dhe Kosova jane dy prej shteteve pjesëmarrese. Nëse jeni i/e interesuar për të kontribuar ju lutemi lexoni më shumë sesi mund të përfshiheni këtu.

Faleminderit, --Margott (diskutimet) 10 prill 2017 13:51 (CEST)[përgjigjuni]

Ju lutem jepni mbrojtje per faqen Tring ne link https://sq.wikipedia.org/wiki/Tring Te lutem, mundesisht

Bjeshket e Bekuara apo Alpet Shqiptare[Redakto nëpërmjet kodit]

Dua te te falenderoj per kete editim me vlere qe solli kerkimin si dhe zhvendosjen qe bera ne "Bjeshket e Bekuara". Shih te lutem faqen e diskutimit: Nuk jam i sigurt nese duhet te bejme thjesht nje vendosje ne "Alpet Shqiptare", mendoj se duhet, po "Bjeshket e Namuna" ka qene gabim ne wiki per teper kohe. --1l2l3k (diskutimet) 9 tetor 2017 21:21 (CEST)[përgjigjuni]

A duhet t'i bashkoj keto te dyja ne nje artikull?[Redakto nëpërmjet kodit]

I dashur Puntori, a dini nëse Kalaja e Zveçanit=Kalaja Ogurzezë? Nëse po, do i bashkoj në një artikull të vetëm, që të eliminoj duplikatin. --1l2l3k (diskutimet) 18 tetor 2017 03:17 (CEST)[përgjigjuni]

English-speaking Albanian admin needed[Redakto nëpërmjet kodit]

Can an administrator from this project who speaks good English please take a look at the discussion here, and comment on the underlying conversation in Albanian which is the subject of the complaint? Thanks. Beyond My Ken (diskutimet) 9 dhjetor 2017 02:28 (CET)[përgjigjuni]

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[Redakto nëpërmjet kodit]

WMF Surveys, 29 mars 2018 20:20 (CEST)[përgjigjuni]

Reminder: Share your feedback in this Wikimedia survey[Redakto nëpërmjet kodit]

WMF Surveys, 13 prill 2018 03:19 (CEST)[përgjigjuni]

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[Redakto nëpërmjet kodit]

WMF Surveys, 20 prill 2018 02:28 (CEST)[përgjigjuni]

Kërkesë për të bërë artikuj rreth Ylli i Kuq (Crvena Zvezda) dhe Partizan[Redakto nëpërmjet kodit]

Mund të bëni një artikull për klubet serbe Ylii i Kuq (Crvena Zvezda) dhe Partizan nga Beogradi?

Dua ta dërgoj këtë në gjuhën serbe por pasi që kjo është Vikipedia Shqiptare unë do ta dërgoj këtë në gjuhën shqipe sidoqoftë unë do të dërgoj atë në shqip.

Përshëndetje! Jolicnikola (diskutimet) 20 prill 2018 10:46 (CEST)[përgjigjuni]

Gracka e Vjetër[Redakto nëpërmjet kodit]

Mirëdita. E kam pas zhvendos faqen prej Gracka e Vjetër ne Graçka e Vjetër gabimisht. Qetasht dua me kthy, po nuk të lejohet se është Redirect. A mundesh niher me fshi faqen Gracka e Vjetër, tani me zhvendos faqen Graçka e Vjetër në Gaçka e Vjetër. --Elmedinfeta (diskutimet) 5 maj 2018 11:29 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje i nderuar, Pas shume e shume ankesash qe nuk me jane marre parasysh, po ju lutem te merrni masa ne faqen “Misto Treska” https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_Treska ; ku individi “Zall-herr” i vertetuar si sock-puppet i 15-te i famekeqit “Hatake”, vijon te vandalizoje artikullin duke fshire material te referencuar ku pasqyrohen vlerat e figures se Treskes dhe baltos me dashakeqesi imazhin e tij duke e mbingarkuar me çeshtje politike te kohes se diktatures. Une nuk i kam fshire kurregje, te tera le te pasqyrohen, ama mos te fshijë kontributet me referencat perkatese. Perpiqem vetem t’i bej rikthim në versionin e shqyrtuar nga administratori 1|2|3k, i cili fatkeqesisht per arsye qe nuk i njoh refuzon te degjoje dhe vijon te mbeshtese Zall-herrin duke i lene dore te lire ne cdo artikull si kontrollor sipas qejfit dhe duke bllokuar cdokend tjeter qe e kundershton ate. Ju kerkoj mbrojtje te artikullit nga sulmet vandale të nekrofilit Sait Saiti që heq material të referencuar, fshin kontributet dhe i mbulon me pisllëkun e urrejtjes së tij personale ndaj familjes Treska (lutem shikoni fyerjet që janë ruajtur prej fundit të Marsit të shkuar, ne ndryshimet qe bente me IP), me synim baltosjen e figurës së Misto Treskës. Konflikt i paster interesi, lufte personale, sulme vandale dhe zhberje kontributesh. Ju lutem te merrni masa pasi keshtu eshte e pamundur te vijohet. Ju falenderoj paraprakisht.

JU falenderojme shume per nderhyrjen i nderuar. Ju lutem ta vendosni nen mbrojtje artikullin “Misto Treska” dhe te lejoni vetem administratoret qe te kene mundesi ta redaktojne, pasi vandalizmat e perdoruesve problematike do te rikthehen aty te fshijne te dhenat dhe te sulmojne serish nese redaktimi lihet i lire...


Do t'ju luteshim shume fshirjen / grisjen perfundimtare te artikullit ne fjale ( https://sq.wikipedia.org/wiki/Misto_Treska ) nga SQwiki, pasi eshte i mbushur me krime, akuza per dhjetera vrasje me revole e te shtena ne koke, te cilat jane marre lart e poshte neper blogje thashethemnajash virtuale, pa asnje vendim gjykate qe t'i kete sanksionuar. Eshte e pamundur te gjendet nje variant neutral me administruesin qe e ka shkaterruar krejtesisht artikullin per shkaqe personale (ka konflikt te hapur me familjen e te ndjerit). Ju lutem te veproni, pasi jane shkaktuar mjaft probleme mes pasardhesve te njerezve qe permenden ne ate artikull, jane hapur konflikte serioze, te cilat nuk kane pse t'i vuajne ne jeten e perditshme njerezit / pasardhesit e nje njeriu qe eshte ndare nga jeta plot 25 vjet me pare. Ju lutem griseni / fshijeni ate artikull, per te miren e te gjithe njerezve qe po vuajne pa faj. P.S. Kerkesa ne MetaWiki ku na referojne qe t'iu drejtohemi administratoreve lokalë per kete çeshtje shqetesuese: https://meta.wikimedia.org/w/index.php?title=Meta:Requests_for_deletion&oldid=18094248


I nderuar Planeti, lutem mos lejoni qe urrejtja personale e 1l2l3k te triumfoje mbi arsyen dhe te baltosë artikullin per Misto Tresken. Versioni objektiv eshte i juaji si administrator i perhershem dhe i paanshem ( https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Misto_Treska&oldid=1862737 ) - asnje presje ndryshe. Kishte 6 muaj i bllokuar artikulli me versionin plot mllef dhe urrejtje personale ndaj nje njeriu te vdekur 25 vjet me pare, ne menyre obsesivo-kompulsive nga 1l2l3k (siç mund te shihet nga qindra nderhyrjet e tij pergjate 9 muajve te fundit ditë-natë ne kete artikull), i cili eshte kallezuar per fyerjet dhe shpifjet e tij. Ju falenderoj --Përdoruesi:SaitBrahimi29041991 (diskutimet) 19 nëntor 2018 17:35 (CET)[përgjigjuni]

Planeti, hapa nje diskutim per SaitBrahimin, i cili eshte sock i Cinephile, i perjashtuar nga Kuvendi. --1l2l3k (diskutimet) 19 nëntor 2018 19:38 (CET)[përgjigjuni]

Pershendetje. Je i lutur qe te shohesh me pare krahasimin e dy varianteve para se te shqyrtosh trajten e artikullit dhe ta deklarosh ne mbrojtje. Dukshem njeri variant eshte me i pajisur me referenca per detaje perkatese, promovon balancim te bemave te personazhit historik dhe nuk behet ripetitiv. Po vazhdoj ta shoh nga afer ecurine e artikullit sepse ka kontributin tim ne te, te lutem te peshosh krahasimin e mesiperm dhe nese ke mundesi jepme nje feedback. Pune te mbare --Zall-herr (diskutimet) 7 maj 2018 11:39 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje i nderuar, doja te te pyesja nese eshte e mundur per te redaktuar nje faqe ne wikipedia, nese po, do deshiroja te komunikojme nepermjet mailit te lutem?! Ja maili: nadir_international@yahoo.it Falemnderit --KodiGjarprit2 (diskutimet) 29 korrik 2018 13:44 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje Planeti! Pashë që vure stampat {{Pa referenca}} dhe {{Pp}} te artikulli Juli Simo, por ky artikull është për tu grisur – jo enciklopedik. Gjthë të mirat. — Βατο (diskutimet) 20 dhjetor 2018 13:50 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje! :)

Kam vënë re se po mirëprisni shumë përdorues të rinj këto kohë. Pse nuk vendosni thjesht stampën {{Tung}} por vendosni tërë kodin në faqet e tyre të diskutimeve? Rezultati do të ishte identik. Kodet mund të sjellin lint errors (gabime në kod) në të ardhmen kur ka përditësime të gjuhës së programimit që përdor Wikipedia dhe do të duhej t'i rregullonim një e nga një të tëra nëse dikush do e merrte përsipër ndërsa me stampë mjafton të bëjmë vetëm 1 ndryshim. Kjo do të popullarizonte më shumë dhe vetë përdorimin e stampës për mirëseardhje te përdoruesit e tjerë. (Kur shohin aq shumë kod tremben. :P ) Madje dhe juve do t'ju kursente tepër kohë. - Klein Muçi (diskutimet) 17 shkurt 2019 14:45 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje! Përbajtja e artikullit Sefedin Nimon Mahmutbegolli është kopjuar nga ky burim duke shkelur të drejtat e autorit. Teksti duhet redaktuar në mënyrë që artikulli të jetë i rregullt dhe pastaj të fshihen versionet që përmbajnë copyvio-n. Duke qenë admin mund t'i bësh vetë këto veprime :) Faleminderit për kontributin tëndë. — Βατο (diskutimet) 6 mars 2019 10:45 (CET)[përgjigjuni]

Community Insights Survey[Redakto nëpërmjet kodit]

RMaung (WMF) 6 shtator 2019 16:47 (CEST)[përgjigjuni]

Reminder: Community Insights Survey[Redakto nëpërmjet kodit]

RMaung (WMF) 20 shtator 2019 17:13 (CEST)[përgjigjuni]

Reminder: Community Insights Survey[Redakto nëpërmjet kodit]

RMaung (WMF) 3 tetor 2019 21:51 (CEST)[përgjigjuni]

We sent you an e-mail[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello Planeti,

Really sorry for the inconvenience. This is a gentle note to request that you check your email. We sent you a message titled "The Community Insights survey is coming!". If you have questions, email surveys@wikimedia.org.

You can see my explanation here.

MediaWiki message delivery (diskutimet) 25 shtator 2020 20:53 (CEST)[përgjigjuni]

Historia e Gjilanit ..[Redakto nëpërmjet kodit]

--46.99.122.28 9 tetor 2020 22:09 (CEST) Shih... Në gastrën e quajtur Gavran:(Lloqit..tjeter, jo! - Verjtje:(jo, por ne fshatin Perlepnice po...prane te udha qe kalonte nga Novo BERD-GJERMANISHT (kodra e re...ku e kanë bërë Minieren Sakset.. Dhe tregëtia me Novobërdën, edhe deri ne Sofje.., ku ka ekzistuar edhe ky, vendbanim, emri i të cilit dihet ... Ketu permenden ne shek. XV-XVI, nga udhepershkruesit turk, manstiret Bizanine riti ortodoks... te Velekinca (vadis- Vada pren lumit Morava, shek. XVII),.. Llashtice, Lipovicen e tashme, etj. Supozohet (..???) se është vendbanim i xehtarëve gjatë kohës së eksploatimit të të xehes në Gllamë. Sipas disa thënieve,(>>>>???) thuhet se në fshatin Depcë(Rexhment fisi Berishe dhe at jane themeluesit, pastaj jane ardhur si "rroktare" te ata Myqybaba nga pjesa, kan ardh nga ana e Mireshit,..në bazë të këtyre e kan marrë edhe emrat, Mehalla e Gjinajt, Dervishajt, Lahfetajt, Suket, Gomurte, Ukmehajt(fisi Bytyq),.....???? të Kosovës, tash ana e Preshevës ??? Ekzistonte si vendbanim Gjinaj???, tani lagje. . Për të qenë më afër tregut, si dhe kushteve më të mira për jetë ata tërhiqen nga ai vendmbanim dhe vendosën në tritorin e sotëm të Gjilanit, i cili në at kohë ishte livadhe, por që ishte i përshtatshëm fusha e Begut(Gjinollet, afer Mooravs për bujqësi, sidomos për blegtori. Hiqe se kjo serbes SUPOZIMESH E HIPOTEZASH... TE FLAKIN PERTEJ ???? --46.99.122.28 9 tetor 2020 22:09 (CEST)[përgjigjuni]

Lekë Matrënga[Redakto nëpërmjet kodit]

Mund të redirect këtë artikull në titullin që e kishte më parë, të lutem dhe të hapësh artikullin Esad pashë Toptani për gjithë redaktorë? --185.106.120.141 28 tetor 2020 17:47 (CET)[përgjigjuni]

Translation request[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello.

Can you translate and upload the article en:Geography of Azerbaijan in Albanian Wikipedia?

Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 24 qershor 2021 18:00 (CEST)[përgjigjuni]

Hello.
I withdraw the request, because Gjeografia e Azerbajxhanit has been created.
Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 29 qershor 2021 11:01 (CEST)[përgjigjuni]

How we will see unregistered users[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

4 janar 2022 19:19 (CET)

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)[përgjigjuni]

Skeda - Burimi - Autori[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! Sorry to write in English.

Perhaps you could check the files on Speciale:RadhitSkedat/Planeti and add {{Informacion}} and make sure there is a good source (Burimi) and author (Autori) and license template. Just like on Skeda:Tefik Basha.jpg.

For example Skeda:Foto-p.jpg has no source, no author and no license. --MGA73 (diskutimet) 22 tetor 2022 11:18 (CEST)[përgjigjuni]

Hello again! I have made a notice on Wikipedia:Kuvendi#Cleaning_up_files about checking and fixing files.
I have a question about the files you have uploaded with the license {{GFDL-self}}. For example Skeda:011.jpg and Skeda:Lëvizja e popullsisë së vendbanimt Budzaj.png. GFDL is not a good license for files so would you be willing to relicense the files to either {{PD-self}} or dual-license with {{GFDL}} and {{Cc-by-sa-4.0}}? If yes I can help you change the license. --MGA73 (diskutimet) 15 mars 2023 22:13 (CET)[përgjigjuni]
@Planeti, përshëndetje! Do të të ftoja t'i përgjigjeshe mesazhit më lartë pasi i referohet imazheve që ke ngarkuar kohë më parë. Kohët e fundit po bëjmë një pastrim duke fshirë gradualisht çdo imazh të ngarkuar në Wikipedia-n shqip dhe duke shpëtuar ç'të mundemi në Wikimedia Commons. Për çdo paqartësi mund të më thuash mua ose përdoruesit MGA73. — Klein Muçi (diskutimet) 13 qershor 2023 14:13 (CEST)[përgjigjuni]
Përshëndetje. Kam problem me gjuhën angleze. Ka të tilla që i kam mngarkuar atëherë kur nuk kam ditë. Por, ka foto, që i kam bërë vet dhe nuk kam ditë me i licencu. Nëse mundesh të më ndihmosh mirë. PLANETI DISKUTO 13 qershor 2023 14:56 (CEST)[përgjigjuni]
Pershendetje perseri! Kam përkthyer me Google kështu që shpresoj ta kuptoni. Ju jeni i vetmi që mund t'i lejoni të tjerët të përdorin fotot/grafikët tuaj. Licenca specifikon kushtet për atë që ju lejoni. Nëse mund të pajtoheni me https://commons.wikimedia.org/wiki/Template:Cc-by-sa-4.0?uselang=sq, atëherë thjesht mund të përgjigjeni se i publikoni fotot/grafikët sipas kushteve të cc-by-sa-4.0.
[Hello again! I translated with Google so I hope you understand. You are the only one that can allow other to use your photos/graphs. The license specifies the terms for what you allow. If you can agree to https://commons.wikimedia.org/wiki/Template:Cc-by-sa-4.0?uselang=sqthen you can just reply that you release the photos/graphs under the terms of cc-by-sa-4.0.] --MGA73 (diskutimet) 16 qershor 2023 21:45 (CEST)[përgjigjuni]
@Planeti, përshëndetje! Praktikisht duhet thjesht të japësh aprovimin me shkrim te pyetja e mësipërme që pranon të vendoset licensa e përmendur dhe do të merret përdoruesi MGA73. Licensa e mësipërme lejon gjithkënd t'i përdorë fotografitë e tua për sa kohë përmend autorësinë e tyre; Është një nga licensat e zakonshme të Wikipedia-s. — Klein Muçi (diskutimet) 18 qershor 2023 21:53 (CEST)[përgjigjuni]
Aprovoj te perdoret licenca sipas kushteve të cc-by-sa-4.0. PLANETI DISKUTO 28 qershor 2023 00:20 (CEST)[përgjigjuni]
@Planeti, faleminderit!
@MGA73, they have given their verbal consent for the license. I suppose this will be enough now? - Klein Muçi (diskutimet) 28 qershor 2023 02:55 (CEST)[përgjigjuni]
@Planeti, faleminderit! @Klein Muçi Yes I will add cc-by-sa-4.0. with my bot. --MGA73 (diskutimet) 28 qershor 2023 07:24 (CEST)[përgjigjuni]
@Planeti, të lutem, mund të shikosh pak fotografitë e fundit e mbetura te kjo kategori Files uploaded by Planeti (14 gjithsej) dhe të vendosësh burimin/autorin për to te secila prej tyre? Besoj se janë veprimet e fundit që na duhen nga ana jote dhe më pas mund të vazhdojmë me fotografitë e përdoruesve të tjerë. — Klein Muçi (diskutimet) 28 qershor 2023 11:42 (CEST)[përgjigjuni]
Përshëndetje, këto duhet grisur. Janë foto kur kam ngarkuar në fillim, kështu që ato me vlerë janë ngarkuar tashmë ashtu si duhet. PLANETI DISKUTO 28 qershor 2023 15:53 (CEST)[përgjigjuni]
Në rregull atëherë. Faleminderit për bashkëpunimin! — Klein Muçi (diskutimet) 28 qershor 2023 18:30 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje!/Здраво!


Mund ta fshini artikullin Ermonela Felaj? Artikulli ka të bëjë Ermonela Valikaj (njëjti person).

Можете ли да обришете чланак Ermonela Felaj? Чланак је о Ermonela Valikaj (то је иста особа). Rhodesian05 (diskutimet) 16 nëntor 2022 19:51 (CET)[përgjigjuni]

Moving a certain page to a different title[Redakto nëpërmjet kodit]

Can you please move the page "Wikipedia:Shtete Sovrane" to "Lista e shteteve"?

Ju lutem mund ta zhvendosni faqen "Wikipedia:Shtete Sovrane" në "Lista e shteteve"? PK2 (diskutimet) 26 nëntor 2022 04:07 (CET)[përgjigjuni]

Artikuj qe mungon[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, ju bëni artikuj të mirë. Dëshironi të krijoni artikuj shakaja (en:joke), Korpusi I (en:I Corps (Ottoman Empire)), Jezidët (en:Yazidis), dyshek (en:Mattress), kati (en:Storey), Arshik (en:Ashik), Tokad (en:Tokat), Samsuni (en:Samsun), Adapazari (en:Adapazarı), Sinopi (en:Sinop), Artvini (en:Artvin), Partia Socialiste e Serbisë (en:Socialist Party of Serbia), Partia Përparimtare Serbe (en:Serbian Progressive Party), Qeveria jugosllave në mërgim (en:Yugoslav government-in-exile), el-Xhezeriu (en:al-Jazari), Cvetko Veljkoviq (en:Cvetko Veljković), Miodrag Krivokapiq (en:Miodrag Krivokapić (actor)), Xhamia e Kalluçës (en:Kaloutsiani Mosque), Xhamia e Veli Pashës (en:Veli Pasha Mosque (Ioannina)), Xhamia Roka (en:Rokka Mosque), Xhamia e Fejzullahut (en:Feyzullah Mosque), Xhamia e Faik Pashës (en:Faik Pasha Mosque), Xhamia e Sulltan Mehmetit (en:Sultan Mehmed Mosque, Arta), Xhamia Kurshumli (en:Kursum Mosque, Kastoria), Xhamia e Re (Vodenë) (en:Yeni Mosque, Edessa), Xhamia e Muharrem Pashës (en:Elassona Mosque), Xhamia e Bajraklisë (en:Bayrakli Mosque, Larissa), Xhamia e Re (Larisa) (en:Yeni Mosque, Larissa) dhe Xhamia e Partenonit (en:Parthenon mosque) duke i përkthyer nga anglishtja? 2A02:3102:6A55:FF8D:F420:B81F:D5ED:8221 30 janar 2023 23:39 (CET)[përgjigjuni]

Translation request[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello.

Can you create the article en:Laacher See, which is the third most powerful volcano in Europe after Campi Flegrei and Santorini, in Albanian Wikipedia?

Yours sincerely, Multituberculata (diskutimet) 6 qershor 2023 23:55 (CEST)[përgjigjuni]

Reminder to vote now to select members of the first U4C[Redakto nëpërmjet kodit]

You can find this message translated into additional languages on Meta-wiki. Please help translate to your language

Dear Wikimedian,

You are receiving this message because you previously participated in the UCoC process.

This is a reminder that the voting period for the Universal Code of Conduct Coordinating Committee (U4C) ends on May 9, 2024. Read the information on the voting page on Meta-wiki to learn more about voting and voter eligibility.

The Universal Code of Conduct Coordinating Committee (U4C) is a global group dedicated to providing an equitable and consistent implementation of the UCoC. Community members were invited to submit their applications for the U4C. For more information and the responsibilities of the U4C, please review the U4C Charter.

Please share this message with members of your community so they can participate as well.

On behalf of the UCoC project team,

RamzyM (WMF) 3 maj 2024 00:54 (CEST)[përgjigjuni]