Jump to content

Përdoruesi diskutim:Puntori

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Puntori. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

ONLINE LINE
:- EMAIL: --> Nëse ndokush ju shqetëson, postoni ankesën tuaj këtu. : <-- EMAIL © Puntori
ARKIVI I DISKUTIMEVE: Arkiva:- Arkivi: 000 | 001 | 002 | 003 | 004 | 005 | 006 | 007
Modeli u dizajnua nga Puntori
MODELI ËSHTË I LIRUAR PËR PËRDORIM TË PËRGJITHSHËM

Puntori, pershendetje. Artikulli i Arben Cokajt u gris mbasi pati votim. Ti e rifillove, po nuk kishe asnje racionale per ta justifikuar. Une tani per tani e grisa perseri, duke ndjekur vendimin e Kuvendit. Nese mendon qe duhet rihapur si artikull, praktika qe duhet te ndjekesh eshte nje diskutim dhe votim ne kuvend, ashtu si u be atehere, ose thjesht ne WP:VPG. Gjithe te mirat! --1l2l3k (diskutimet) 20 gusht 2018 18:11 (CEST)[përgjigjuni]

Unë nuk e kam idenë: kush, si, përse është grisur. Sidoqoftë, gabimi teknik është i atij që ka grisur artikullin sepse në fushën e komentit është dashur të shtojë arsyen e grisjes. Në këtë mënyrë të gjithë administruesit dinë arsyen. Përshëndetje. Puntori (diskutimet) 21 gusht 2018 05:32 (CEST)[përgjigjuni]
Puntor: nuk ka problem fare, dhe qe te sqaroj, se ndoshta nuk e pe, po Liridoni nuk beri asnje gabim teknik: po te shikosh historine e artikullit ne fshirje ai solli nje link se ku u be diskutimi. --1l2l3k (diskutimet) 21 gusht 2018 18:01 (CEST)[përgjigjuni]
1-si mund te ndihmoj ne wikipedia (duke qene se jam i ri ketu dhe te mund te mesoj
2- kam nje fjalor enciklopedik shqip,mund te krijoj artikuj/faqe me ane te tij?
3-si mund te bej dhe une nje faqe te tille dhe per cfare sherben

Faleminderit.

Statusi juaj i administratorit

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.

Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiktionary, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.

Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.

Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.

Të fala, Rschen7754 19 qershor 2019 05:37 (CEST)[përgjigjuni]

Your advanced permissions on sq.wikipedia

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello. A policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, interface administrator, etc.) was adopted by community consensus in 2013. According to this policy, the stewards are reviewing activity on wikis with no inactivity policy.

You meet the inactivity criteria (no edits and no logged actions for 2 years) on this wiki. Since this wiki, to the best of our knowledge, does not have its own rights review process, the global one applies.

If you want to keep your advanced permissions, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. A community notice about this process has been also posted on the local Village Pump of this wiki. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at the m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights.

If you wish to resign your rights, please request removal of your rights on Meta.

If there is no response at all after one month, stewards will proceed to remove your administrator and/or bureaucrat rights. In ambiguous cases, stewards will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact the stewards.

Yours faithfully. --علاء (diskutimet) 7 shkurt 2021 19:55 (CET)[përgjigjuni]

I don't wish to resign my rights. Here you can see the outcome. Puntori (diskutimet) 9 shkurt 2021 10:37 (CET)[përgjigjuni]
Hi, due to the linked discussion your rights have not been removed. Regards, Einsbor (diskutimet) 8 mars 2021 09:37 (CET)[përgjigjuni]

How we will see unregistered users

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

4 janar 2022 19:19 (CET)

Medalje
Për veprat dashamirëse në Wikipedia. Vazhdo kështu!

WikiEDDE (diskutimet) 1 gusht 2022 18:59 (CEST)[përgjigjuni]

Medalje
Për udhëzimin e shumë vullnetarëve të rinj në Wikipedia. Vazhdo kështu!

WikiEDDE (diskutimet) 1 gusht 2022 18:59 (CEST)[përgjigjuni]

Pyetje ne lidhje me administratoret

[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje @Puntori dhe te gjithe grupi qe po punoni me Wiki ne Shqiperi. Se pari do doja tju falenderoja perzemersisht per te gjithe punen tuaj edhe pse e di shume mire qe eshte shume e veshtire qofte nga ana e burimeve qe jane me pakice dhe nga veshtiresite qe keni patur me njerez apo individ shume te pasjellshem qe tentojne te pengojne apo te hedhin poshte punen tuaj.

Doja tju pyesja ne lidhje me administratoret nese ka dicka specifike ne lidhje me punen e tyre apo mund te behet gjithkush qe ju e vleresoni te afte per ta bere kete detyre? Nrt0011 (diskutimet) 28 tetor 2022 02:01 (CEST)[përgjigjuni]

Përshëndetje, fatkeqësisht unë nuk kam qenë aktiv kohëve të fundit. Herë pas here kam kontrolluar gjëra të caktuara dhe kaq. Me sa kam vënë re, akoma proceset rrjedhin si më parë, do të thotë nëse ju angazhoheni në punën tuaj për të shtuar artikuj të mirëfilltë dhe ndihmoni në përmirësimin ose pastrimin e punës së të tjerëve atëherë shfaqni interesin tuaj për të ndërvepruar në Wiki shqip. Më pas keni mundësinë që në Kuvend të paraqisni kërkesën tuaj për Administrim dhe administruesit aktual do të japin pëlqimin për pranimin ose refuzimin e kërkesës.
Suksese!
Puntori (diskutimet) 28 tetor 2022 14:04 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje @Puntori a mundeni ta kontroloni faqen Xsoundbeatz (producent shqiptar)

i Cili nje user gjerman I ka dhan faqes spam, dhe une personal e kam perkthy faqen nga Wikipedia Maqedone e cila esht krijuar nga nje administration faqja Xsoundbeatz dhe une pata deshir qe ta perkthej faqen ne gjuhen shqip. Dhe ju lutem ta kontrolloni faqen. Valentinoshabani (diskutimet) 23 nëntor 2022 17:21 (CET)[përgjigjuni]

Files need a source and author

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! You have uploaded some files with a free license. But the files also need a source and author (photograper). Also the template {{PD}} is not a good license. We need to know why the file is PD. So for example {{PD-self}} is better if you are the photographer and if you can't find the right license template you can just write a text with the reason (example "Made by US Government"). You can either find the files at Speciale:RadhitSkedat/Puntori or at this link with free files (just scroll down to find your name). --MGA73 (diskutimet) 26 mars 2023 15:03 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje, shoh qe artikulli nuk eshte ne gjuhen shqipe, kete emer e perdorin ne angli, dhe gjithashtu, mashtrimi me ane te perdorimit te fotove. A mund te na ndihmosh? Kalofshi mire. Alban (diskutimet) 29 prill 2023 04:10 (CEST)[përgjigjuni]