Përdoruesi diskutim:Puntori/Arkivi 002

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Puntori/Arkivi 002. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

  Bunter Teppich.JPG

  ONLINE LINE
  :- EMAIL: --> Nëse ndokush ju shqetëson, postoni ankesën tuaj këtu. : <-- EMAIL © Puntori
  ARKIVI I DISKUTIMEVE: Arkiva:- Arkivi: 000 | 001 | 002 | 003 | 004 | 005 | 006 | 007
  IslamSymbolAllahComp.PNG
  Mecca.jpg
  Flag map of Albania.svg
  Albania state emblem.png
  Old timer structural worker.jpg
  Negombo dutch canal.jpg
  Modeli u dizajnua nga Puntori
  MODELI ËSHTË I LIRUAR PËR PËRDORIM TË PËRGJITHSHËM

  faqja e parë

  tung, a po ma kryen ni punë? Në faqen e parë beje nji stampa për një kuti që plasohet anash , pra në anën e djatht, të kutisë me emrin "artikuj në lidhje me shqiptarët". Mbaj mend jo përfuni, por anash. Ngjyrat ja rregull unë më vonë. Jepi titullin "aktuale". Të lutem bëre këtë se unë nuk po di se si.--I DREJTI 12 Gusht 2006 17:39 (UTC)

  faqja e parë

  faliminderit por nuk tahshë krejt qashtu. tash me ba ni boks te ri që e plason aty anash. A po me kupton? Shumë faliminderit --I DREJTI 12 Gusht 2006 18:21 (UTC)

  Ti me lart ke thene ne anen e djatht te temes Artikuj në lidhje me shqiptarët dhe ajo e kerkuar i bie keshtu ndarja si e kam bere.

  Tani per hire te mos ndrzshimit te shpeshte te faqes kryesore sepse nuk eshte gje e mire une nuk do te ndryshoj asgje me. Pa keqkuptime. Por une mendoj se ti duhesh lene te qete faqen kryesore dhe planion tend mbi faqen kryesore duhesh paraqitur ne temen e hapur mbi faqen kryesore. (Puntori 13 Gusht 2006 08:23 (UTC))

  Stampa Formula Uno

  ka disa gabime tek stampa. Teknik duhet zevendesuar me Drejtues teknik ose Pergjegjes teknik. Motori me duket se duhet te behet Motorri. (per kete do te pyes nje qe ka fjalor drejtshkrimi te gjuhes shqipe). Debitoi duhet te behet Debutoi. Per pole position duhet te gjendet nje fjale shqip. Vendi i pare ne start, apo Vendi i pare ne nisje.129.240.157.88 14 Gusht 2006 13:47 (UTC)

  - Flm per Tekniku e kisha drejtues teknik por mu duk ia prishte burikine tabeles :D (dmth nuk udhej ndryshuar), e per motorrin e kam ber gabim flm. Te tjerat le te mbeten te merret nje vendim i pergjithshem. Flm (Puntori 14 Gusht 2006 13:50 (UTC))

  Po thom....

  Po thomë a di po thomë. Po më doket jena ka e hupim rrugën "enciklopedike" ti me qato albume e une me lajme.ahhaha. Si do që të jetë duhet që ato që përshtaten dhe të kthehen në artikuj enciklopedik. Une jamë ka i shfrytëzoj lajmet si burim për me kriju artikujt (që jqnë ka dalin mo zot e ma keq). Po ti shka e ki njetë me bo me foto albume se?--Hipi Zhdripi 17 Gusht 2006 09:43 (UTC)

   • Nuk e di. Hahahahah. Mund te rrin pa lidhur askund por te jen te permbledhur. Nuk duhet te sherbejn per asgje por vetem si permbledhje ne prapavi. Qe ne fakt kerkuesve ju sherbejne kur kerkojne. (Puntori 17 Gusht 2006 09:47 (UTC))

  Ani de. A mujim me i bajtë në hapësirën Wikipedia aty edhe lidhen auomatikisht p.sh.: Foto albume/Kinematografi/Shqipëri ?--Hipi Zhdripi 23 Gusht 2006 13:41 (UTC)

    • Ej bone e i preke Alltin e kam me veti, po nuk te vrava mos me thuj shqiptar. A more vesh. A po nin. A ngon kha a jo?

  Hahahah barti barti edhe mos pyet. (Puntori 23 Gusht 2006 13:48 (UTC))

  Nuk po muna me të ni se jomë ka shkrujë.--Hipi Zhdripi 26 Gusht 2006 23:18 (UTC)

  Komunat e Maqedonisë

  Kam filluar një artikull për komunat në Maqedoni dhe kërkoj pak ndihmën tënde. Hidhi një sy këtij artkulli kur të kesh kohë dhe korigjoi gabimet e mundshme. Unë e kam marrë si bazë artikujt në Wikin Maqedonisht dhe atë Anglisht. Më pas e kam ndër mend për secilën komunë të krijoj artikull në vetë për këtë arsye është e rëndësihme që të korigjohen emrat e komunave tash. Faleminderit prej përpara. tung --bet_0 26 Gusht 2006 21:37 (UTC)

  • Super e kishe bo. tung --bet_0 27 Gusht 2006 18:34 (UTC)

  Aviotransport

  Pse aviotransport kur eshte fjala transporti ajror.129.240.157.88 27 Gusht 2006 14:04 (UTC)

  Flm per sugjerimin (Puntori 27 Gusht 2006 16:30 (UTC))

  Duhet te qetsohesh

  Sikur te dha leka nje kshill qe mos te meresh me thashetheme, do vesh mend dhe sillesh si njeri apo ke qef te ziresh Frik ska njeri ktu po deshe fillo dhe e shef se ca pergjigjesh do marsh Shqiptari

  • Sma merr mendja se je tu e kuptu gjendjen tende. Heren e fundit te kam thene te mos postosh me shenime tek faqja ime e diskutimeve dhe keshtu kjo i largon konfliktet mes nesh.

  Mos harro i nderuar KarL se une nuk merrem me thash e theme por ti je ai qe e bene kete, ti je manipuluesi dhe provokatori. Gjat kohes qe nuk ke postuar dhe qe ke qen i bllokuar shihe historine e shenimeve te mia qe kam patur ndonje mos marveshje me ndonje antare ose IP.

  P.S. Mos shkruaj me ne faqen time te diskutimeve. Ti je person i pa deshiruar nga ana ime. Wikipedia eshte e madhe ti beje punen tende qe do te e besh dhe me le rehat mua. (Puntori 28 Gusht 2006 10:39 (UTC))

  Mos u bej palaco po vrej punen qe ktej e tutje mos te shoh tma permendsh emrin se pastaj do kemi pune bashk. Une nuk jam karli o njeri. karli eshte karli dhe nqoftse ke probleme me ate ankohu ke ai se pastaj e shef se ca te bon karli. hahaha po bojn njerzit gallat me ty o njeri se kupton? Shqiptari

   • P.S. Mos shkruaj me ne faqen time te diskutimeve. Si duket paskam pun me jo shqiptar qe sdi shkrim lexim shqip ose me analfabet. (Puntori 28 Gusht 2006 10:52 (UTC))
  Me le rehat se dituria jote spo ka fund por me le rehat mos shkruaj me ketu. MOS SHKRUAJ. (Puntori 28 Gusht 2006 10:53 (UTC))

  Administrues

  Je bërë administrues, po pate pyetje më thuaj. Dori | Diskuto 4 Shtator 2006 16:26 (UTC)

  Urime dhe pune te mbare, megjithese nuk e meriton plotesisht! Uni 4 Shtator 2006 16:35 (UTC)

   • Te lutem nese ndjehesh i nencmuar , paraqite kerkesen tende ne kuvend dhe te me hiqet privilegji i administruesit. Kjo sme pengon, por e kam kerkuar te ndihmoj. (Puntori 8 Shtator 2006 12:01 (UTC))

  Keshtu si po vepron ndoshta drejt asaj rruge do te coje. Une skam pse te bej kerkese per heqjen statusin tend, se per ate vendos tjeterkush. Si "puntor" qe je ben mire te ulesh koken dhe te heqesh dore nga thashethemet, se me ato nuk merren burrat por vetem grate.

  • Hajde për hajër :-) Bravo! Zeke 4 Shtator 2006 17:52 (UTC)
  Falmenderit. Shpresoj se do te bejme pune. Shendet. (Puntori 4 Shtator 2006 20:16 (UTC))

  Ju lutem shikoni Wikipedia:Udhëzime për administruesit. Deri tani kam vënë dy gjëra vetëm por janë të rëndësishme për tërë administruesit për të ndihmuar përdoruesit. Mund të diskutojmë shtesa tek Wikipedia diskutim:Udhëzime për administruesit. Faleminderit Dori | Diskuto 5 Shtator 2006 00:39 (UTC)

  Përvojat dhe sugjerimet

  Shkruj dishka qitu Wikipedia:Për Anëtarë. Normal qe ki qefë, osht mirë për të tjerët qe bea edhe për ne se qashtu e dimë shka po ju bjenë njerzve në sy ma tepër.--Hipi Zhdripi 5 Shtator 2006 03:04 (UTC)

  • Kurdo qe te kujtohet dicka do te shkruaj. ´(Puntori 6 Shtator 2006 09:35 (UTC))

  Kujdes ne perdorimin e emrit te perdoruesit

  Qe ketej e tutje je i padeshiruar ne redaktimit e faqes time te diskutimeve.

  • Gjithashtu edhe ti Përdoruesi Uni, je i pa deshiruar. (Puntori 8 Shtator 2006 11:43 (UTC))

  Argumentimi

  Nëse je i interesuar të paraqesësh argumentet tua rreth konfliktit urdhëro :këtu por të lutem mos e përhap konfliktin në hapsira tjera Wikipedias se e dëmton seriozisht punë tonë.--Hipi Zhdripi 8 Shtator 2006 17:28 (UTC)

   • Une qe ne fillim nuk kisha ndermend te argumentoja ose te krijoja konflikt e bile as nuk krijova une por vetem isha pjesmarres edhe ate i nxitur. Sidoqoft une nuk diskutoj me per kete. Ju nese doni mund te e hapni kete pune, se ketu duket qart se kus nuk eshte nga shqiperia nuk eshte shqipetar sipas tij, dhe te e diskutoni dhe te privilegjin.

  Mua me vjen mire se ju patet mundesi te e shihni se kush krijoji konflikt (duke pare se edhe me ju kishte mosmarveshje pa patur nevoj). Sot e pata mjaft me diskutime, kam humbur koh mjat kot.

  Ajo qe ke hapur ti mund ti sherbej atij te shkarravitet si femij, une nuk marr pjes me me diskutime. (Puntori 8 Shtator 2006 17:50 (UTC))

  Nëse mendon se kjo më sjellë knaqësi e ke gabim. Por në një shoqëri ka medime të ndryshme (ka fëmijë, të rritur e pleqë) dhe nëse dëshiron që ajo shoqëri të ketë rregull atëher nënkuptohet se duhet të kontribohet në atë drejtim edhe nëse në shikim të parë duket lojë fëmijësh me atë lojë i hekë qafësh pengesat e fëmijve në të ardhën. Unë nuk di si ta frmlojë më mirë këtë çështje.--Hipi Zhdripi 8 Shtator 2006 18:10 (UTC)


  Jo jo nuk them se ndjen kenaqesi, por une po ndjen me shum kenaqesi duke postuar ndonje material te mire. Shendet kenaquni me materialet qe mundem te i postoj. (Puntori 8 Shtator 2006 18:12 (UTC))

  Gjuhët

  Punë e mbarë Puntor!

  Të përgëzoj për gjithë kontributin që ke dhënë në wikipedia. Unë kam bërë një pauzë të gjatë dhe tani po rikthehem. Kam vendosur që krahas edicionit anglisht të shkruaj edhe në botimin shqip të wikipedias. Për mua është kënaqësi të rregulloj diçka pa marrë parasysh sa kam dobi prej saj.

  E kuptoj se të gjitha gjuhët janë me të madhe në wikipedia (p.sh. Gjuha Shqipe), por nuk pajtohem që kjo të mbetet kështu. Së pari titulli në gjuhën shqipe nuk kërkon që të gjitha fjalët të shkruhen me të madhe, përveç asaj nismëtare, dhe në anën tjetër "gjuha shqipe", "gjuha angleze", "portugishtja", apo "gjuha nahuatël" krejt shkruhen me të vogël me sa e di unë. A ekziston mundësia që krejt paketa të ndryshohet dhe të kthehet sipas idesë sime. Fundja le të ekzistojnë dy versione emrash, mirëpo kryesori të jetë sipas idesë sime, ndërsa tjetri të jetë faqe ndërlidhëse.

  Unë jam i gatshëm të kontribuoj në wikipedia, sidomos në lidhje me gjuhët. Mirëpo dua ta di se si mund ta rregulloj klasifikimin e gjuhëve (p.sh. Familja: Uralike, Fino-ugrike, Ugrike, Hungareze...) . Këtë e di vetëm për botimin anglisht. Të lutem më ndihmo.--Getoar 9 Shtator 2006 00:58 (UTC)


  Edhe une qe heren e pare qe jam ndeshur me gjuhet kam pare se nuk eshte ne rregull, por duke e pare se jan krijuar shum lidhje kam menduar keshtu: Me duhet 2 here gjuhet te i punoj apo material te ri te hapi e te postoj.

  Ndoshta kam gabuar por e zgjodha te dyten.

  Une edhe ne Wikipedia:Kuvendi thash, une sjam kunder te behet ky nderrim, por me kusht qe cdo lidhje e cdo gjuhe te nderrohet, pra te mos behet shkeputje lidhjesh, dua te them duhet shikuar se ku eshte lidhur tema Gjuha Shqipe dhe tegjitha lidhjet te barten tek Gjuha shqipe- dhe cka eshte me rendesi Gjuha Shqipe duhet zhvendosur tek Gjuha shqipe e jo kopjuar sepse tegjith qe kan punuar humbet puna dhe mundi i tyre.

  Ju perkrah moralisht ne kete iniciativ, kurse ne ndihme fizike mos mu hidheroni nese nuk kontribuoj shum, por te e keni te ditur se sju prishi aspak pune, por gjuhet ne te ardhmen i bej me te vogel.

  P.S. hape kete teme ne kuvend dhe informo se do te behet qe tegjith te e ken parasysh, nga une e ke voten PRO. (Puntori 9 Shtator 2006 09:28 (UTC))

  Wikibooks

  A je aty? Bën mirë të bllokosh 82.83.0.0/16 tek Wikibooks se Uni s'paska punë tjetër këtë fundjavë. Dori | Diskuto 10 Shtator 2006 05:57 (UTC)

  Mora privilegjin përkohësisht dhe e bëra vetë. Dori | Diskuto 10 Shtator 2006 06:05 (UTC)


  Mos blloko asnjehere aktivistet

  Ti e shikon mire se sa persona marrin me te vertete pjese aktive ne projekt. Apo do qe te mbesesh i vetem, enciklopedia nuk ka fund o puntor. Ate nuk e bejne 4-5 veta por nje popull i tere.

  • Une të lirova dhe nuk të bllokova, mos me detyro per nderin qe po e bej te e bej te kundërtën. Shihe mir se cka kam bere. (Puntori 13 Shtator 2006 09:19 (UTC))

  Liro pak faqen time te perdoruesit se e kisha bllokuar vete. Do bej redaktimin e fundit dhe do ju le te beni qef ke wikipedia juaj. Une s'dua me tja di per kete pune se e shof qe eshte e kote te merresh me njerez qe nuk dine te dallojne te miren nga e keqja. Uni 13 Shtator 2006 16:08 (UTC)

  • Nuk kam qen ketu kur ke ber kerkesen. (Puntori 13 Shtator 2006 17:29 (UTC))

  Kategoritë

  Rregulla për emrimin e kategorive është që kategoritë të kenë trajtën e pashquar shumës (me përjashtim të emrave që nuk kanë numrin shumës). F1 pilotë e jo F1 pilot. Unë e korigjova me robot, por vetëm desha të ta tregoj se për çka e kam fjalën dhe mos habitesh kur të shohish se e kam korigjuar. Sa u përket atyre kategorive me numra, ato janë kategori për vite e jo për numra natyral. me sa e di unë ne i kategorizojm me shekull. (psh.: Shekulli XX). Ka shum prej tyre që janë me të kuqe, kryesisht nëpër artikujt e viteve. tung --bet_0 13 Shtator 2006 15:32 (UTC)

  • U be. (Puntori 13 Shtator 2006 17:29 (UTC))

  Mesazhi i skedave

  Mesazhi i skedave është MediaWiki:Uploadtext. Dori | Diskuto 13 Shtator 2006 23:01 (UTC)

  • Falmenderit. (Puntori 14 Shtator 2006 07:53 (UTC))

  Licenca që ke prezentuar

  Licenc që ke paraqitur e ndalon ndryshmin. Kjo d.m.th se gjitha punimet që ke marrë nga ajë vend duhet të tërheqen nga Wikipedia.--Hipi Zhdripi 19 Shtator 2006 08:16 (UTC)

  Të lutem tërhiqe shënimet për licencë

  Të lutem tërhiqe shënimet për licencë sepse ti e di më mirë ku i ke futur. Me të vërtet nuk kanë asnjë kuptim në Wikipedia pasi që ky lloj licencash nuk është i lejuar (së paku për tekste) sa di unë. Të lutem ara paraqitjes së tillë lexo mbi licencat në gjuhën anglese apo projektet Media,Meta apo Commons--Hipi Zhdripi 19 Shtator 2006 08:22 (UTC)

  Proekti Albanika

  A e ki pa projektin e "Zëri yt" të quajtur ALBANICA. Më erdhë mirë që kanë ndërmarrë atë hapë por mu dukë se emri ishte gabim sepse duhej të thirrej ARNAUTLUK sepse dukej qesharake prmbajtja ishte si të them tentonte të joshë lexuesit me njohuri nga bota lindore dhe nuk kishte të aspakë bënte me termin e përdorur ALBANICA në botënperendimore. Si të them si të quhej një Imam, apo Babai me emrin Papa--Hipi Zhdripi 19 Shtator 2006 08:28 (UTC)

  • Ne fakt me ato tema qe ka hapurt ka treguar se cfar do, brendesin e tije personale dhe jo cfar do te arrij me ate projekt :D, kjo tregon dobesi. Mendoj se ai si themelues ka shum pune per te bere para se te postoj qoft edhe nje postim te vetem. Perkthime, rregulla etj. (Puntori 19 Shtator 2006 09:34 (UTC))

  Alb Islam

  Nëse mundesh informojë ata të Alb Islamit të krijojnë edhe ata një Wiki - Arnavutum ku i përkufizonë bisedimet e tyre dhe paraqesin kontributet e shqiptarëve në shkencat islam dhe ku ta di une. Me fjalë ne e dimë kush jemi jemi Shqiptar, lindja na njehë për Arnaut perendimi për Albanian, tani ne e bëjmë për vete e ata që brengosen se çka mendon lindja e perendimin në të punojnë për të ju treguar që me ta jemi.--Hipi Zhdripi 19 Shtator 2006 10:40 (UTC)

  Me fal por nuk te kam kuptuar mire. Nese do me sqaro ku e ke idene dhe une do te shoh dhe do te tentoj cfar kam mundesi te bej. (Puntori 19 Shtator 2006 10:42 (UTC))

  Upss!! Mos shkojin muslimat me u fal te prifti, e të krishtertë te hoxha se nëse kjo funksionë ndër shqiptarë (jemi të një gjaku) po ju garantojë se kjo nuk funksionon as në lindje as në perendim.

  • Ok, une spot kuptoj, eshte e drejte e jotja te me sqarosh ose jo. Sido qe te jet une nuk dua te e ngacmoj askend ne besim keshtu qe nuk mund eshte te i bej shtypje psikologjike apo cfardo kofte mbi besimin fetare ashtu eshte mbi ndjenjat kombetare.

  Keshtu qe :Njeriu eshte i lire te bej cfardo qe te doje (100%) gjersa nuk i ben dem tjetrit. (Puntori 19 Shtator 2006 10:50 (UTC))

  Foto

  Fotot mos i grisë vetem pse nuk janë të lidhura por nëse ke kohë barrti tek projekti commons. Unë e bëra një si shembull të thjeshtë [1]--Hipi Zhdripi 19 Shtator 2006 23:40 (UTC)

  • Eshte arsyja pse i grisi kurse se nuk jan te lidhura eshte vetem sqarim i grisjes. Arsyja eshte spese eshte e dyfisht cdo foto qe kam grisur nese ke verejtur cdo foto qe kam grisur ka qen e dyfisht, kurse foto te adelines une vet i kam ngarkuar dhe e pash te pa arsyeshme dhe i grisa. (Puntori 20 Shtator 2006 07:12 (UTC))

  Shenjat në /

  Tukë që po thotë Dori që nuk oshtë mirë me përdorë "/" duhet me qenë dishka. Po e lëmë vizë lidhësen në vend të shenjave tjera për të vepruar më lehtë me titujt me pjesë të përbashkët, po më duket edhe shkrimi i gjuhës shqipe nuk e kundërshtonë. Si do që të jetë për artikullin përfundimtarë më duket se duhet të mbajmë titullin korrek në gjuhën shqipe p.sh Sigurimi shtetërorë i Shqipërisë ndërsa Sigurimi shtetërorë - Shqipëri e përdorim për me vepru në prapaskenë/kartotekë.--Hipi Zhdripi 29 Shtator 2006 11:22 (UTC)

   • Eshte nje pune qe me heret behej e kam hasur dhe me ka mbetur ashtu. Ska dert e zhvendos tash dhe do ta kem parasyshe. Flm per sugjerimin. (Puntori 29 Shtator 2006 11:24 (UTC))

  Maqolari, Maqodebili

  A nuk e bllokon fare kete perdorues? Kush dreqin eshte ky?129.240.157.88 4 Tetor 2006 12:09 (UTC)

  • E kam bllokuar. Mendoj se shte nje qe e njoh me pare une dhe stafi tjeter. (Puntori 4 Tetor 2006 13:24 (UTC))

  Tekstet dhe shkrimi fetar

  Puntorë Wikipedia nuk është punim fetar. Standarti i Gjuhës së librit Shqip të botuar në Shqipëri, Kosovë është qëllimi jonë. Edhe Allahu në shqip është Allahu termet fetare janë moti të shqiptuara nuk kemi nevjë të ri diskutojmë. Kemi shumë e shumë emra tjerë që duhet shqiptuar. Si do që të jetë pasi që për ty është kaq interesant shkrimi anglisht i arabishtes mundesh me shkru një paragraf në artikullin Allahu për Alla-hu.--Hipi Zhdripi 4 Tetor 2006 12:26 (UTC)

  • Nuk shoh asgje per tu keqkuptuar ketu, si dhe nuk shoh asgje anglishte ketu. Une nuk bazohem aspak nga anglishtja per te marr vendime te gjuhes shqipe. Gjerat per te cilat marr vendim te prere jan ato mbi te cilat kam dituri. Pra dhe mbi termin All-llahu kam dituri qe eshte si i till dhe Allahu eshte cungim sikurse i shum emrave tjere qe i hasi kudo (qe eshte bere pershtatja e tyre). Nese nuk e keni te qart jam ne gjendje te jau sqaroj shkronj per shkronje nga arabishtja ne shqip. (sepse e di shkrim leximin arab - shkrimin Kur'anor-ë).

  Sipa rregullave sipas te cilave po punojme (sikur emrat e tjere ashtu edhe ky) duhet qe emer kryesor te jet All-llahu dhe jo Allahu sepse rrjedh nga ai emer, por meqe eshte emer fetar dhe ka shqipetar te ketij besimi Allahu mund te jet kryesore por All-llahu patjeter percjellje.

  P.S. Nuk po e shpik vet kete, as qe po e perdori i pari por qe eshte kudo ne literaturen shqiptare Islame. (Puntori 4 Tetor 2006 13:23 (UTC))

  Kategoria Religjionë

  Unë e kam propozuar kategorinë Religjionë për një riorganizim dhe rishqyrtim. Nëse ke dëshirë mundesh të sjellish kontributin tënd këtu. tung ----bet_0 5 Tetor 2006 10:22 (UTC)

  Stampa:Dr

  Un deshta me ba nje stampe per doktorin e kishes, por nuk ia arrita. Ose nuk asht shpjegu qarte, ose un s´e kuptoj te Ndihma. FLM per pyetjen.

  Leke Mjeku 10 Tetor 2006 12:49 (UTC)

  • Cfar roli po do ti qe stampa qe po do te e besh te kryje? Pra tregoma rolin e stampes dhe po te shpjegoj cfar te besh. (Puntori 10 Tetor 2006 12:52 (UTC))
   • Doktor kishe

  |Foto = emri.xxx

  |PX = masat px (200px)

  |Emri =

  |Emri sekular =

  |Lindi = [[]] [[]]

  |Vdiq = [[]] [[]]

  |Nderohet =

  |Shenjt mbrojtës i =

  |Kombësia =

  |etj.

  • Me duket sikur e kam verejte se kjo stampe ekziston per pesona vetem duhesh nderruar titullin. Tash po tentoj sa me shpejt te ta gjej ate ose t'a aplikoj nje tjeter. (Puntori 10 Tetor 2006 13:05 (UTC))
   • Shume faleminderit!

  Leke Mjeku 10 Tetor 2006 13:14 (UTC)

    • Edhe nje here shume faleminderit!

  Leke Mjeku 10 Tetor 2006 13:51 (UTC)

  A nuk i ke syt ne ball o katunar maqedonie Doktor Vetem karLin mund te bllokosh , doktorit vecse ja rrun Përdoruesi:Doktori

  Maqedonia eshte vendi ma i bukur per maqedonsit si puntori bet_0

  A sheh o maqo se indirekt leka e tha fjalen e vet.

  Ku e tha? Me trego. Seriozisht e kam nuk e kam me tallje. Me jep linkun ku e tha? Se mua sme pengon, por ai e kerkoi ndihmen pasi e pash se mundoje dhe i ofrova.

  Kurse ti fyen se je i mencur shume.(Puntori 10 Tetor 2006 14:42 (UTC))

  Kurse ti bllokon se je akoma i pagdhendur. Kjo nuk eshte fyerje per ty por lavderim?

  Ik ore pjerdhu se sje ti per kompjuter por je te luash me qen rrugicave. P.S. Nenshkruja kur shkruan mos u fshen sikur grate e keqia.(Puntori 10 Tetor 2006 14:53 (UTC))


  • Ke te drejte qe e mbron Wikipedian. Ne te gjithe duam qe ajo te rritet e zbukurohet, perndryshe nuk do te ishim ketu duke prishur kohe, e energji. Prandaj, ju lutem te dyve qe te mos ziheni per shkakun tim. Mua s´me pyeti ndokush se cilen stampe dua. Prandaj per te mos fyer asnjerin prej jush i futa te dyja ne faqen time. Per mua le te mbesin te dyja, s´kam asgje kunder asnjeres. Per stampen e doktorit thashe vetem se eshte e bukur, e thjeshte dhe praktike (per vendin se ku dua t´a perdor une ate). Kaq.

  Ti Puntor afrove ndihmen tende pasi vure re qe un s´po i jepja dum, per kete te jam mirenjohes dhe te falenderoj. Poashtu falenderoj edhe Doktorin(?) qe me ndihmoi pa u pyetur.

  Prandaj, ju lutem te dyve t´i lini menjane ngaterresat vetjake (ketu pa dashur te fyej asnjerin, pak te parendesishme dhe unore) dhe te ndihmoni me tej me punen tuaj Wikipedian shqipe.

  Shendet e pune te mbare te gjitheve! Leke Mjeku 10 Tetor 2006 15:45 (UTC)

  Te jesh i sigurt se asnjehere sme fyen nese thua ate per cka jemi duke punuar, pra ate qe te kryen pune. Une asnjehere nuk ndjehem i fyer me pune, por ndjehem me fjal si puna e --Doktorit, doktori, KarL, Shqiptari, Uni-- pra eshte nje hisotri me te fyera te vjetra. Mua sme pengoi se e gjeti ai ate sepse u kry nje pune, por me pengoi se me mori 2-3 ore kohe duke me fyer dhe duke krijuar konto. Ti e bere veprimin qe duhej ne ate moment, heshte, e une nuk mundesha sepse jam Administrues dhe duhej te ndermerrja dicka. Nese une kisha faj perse permendej Bet 0 ? Çudi apo jo. Sido qe te jete ndjehem mire se me kaq mbaroi se sepaku nje kohe nuk humbi kohe duke shikuar historikun e postimeve (demtimeve). (Puntori 10 Tetor 2006 20:41 (UTC))

  Kampionati Evropian i Futbollit 2008

  Mu konë si ti ja kisha nisë me punu Wikipedia:Projekti Futboll/Kampionati Evropian/2008 edhe prej aty e ke shumë ma lehtë me kordinu pune në një anë dhe tjetren edhe informohen tjert për punen e deri atëhershme. Po menojë i futë si regjistra të dhënat. Pse jo ato masanej munden me u përdor edhe për qëllime tjera.--Hipi Zhdripi 12 Tetor 2006 10:44 (UTC)

  • Une personalisht jam ndjer shum mire kur eshte punuar Kampionati Botëror i Futbollit 2006 per ate edhe e hapa keshtu dhe ndava grupet (qe duhet ber edhe per kampionatin boterore e qe nuk u be se ndihma ishte e vogel). Une do te punoj tek kjo nese pajtoheni te mbetet ashtu nese jo atehere duhet kuvenduar ne kuvend per kete ceshtje.

  Pastaj nuk po te kuptoj perse si Wikipedia projekt kur asnje enciklopedi (sepaku keto qe kam hulumtuar per material ajo Angleze e Gjermane e françeze) nuk e ka si wikipedia projekt.

  Mund te me sqarosh perse e ke ber si wikipedia projekt?

  Shendet (Puntori 12 Tetor 2006 11:43 (UTC))

  Une po flas nga përvoja. Projekti lenë mundësin e futjes në vitrina dhe është më i përshtatëshem për nxierrjen e të dhënave dhe manipulimin me to. Ne mund të veprojmë si të tjeret si thua mirëpo nuk kemi edhe aq redaktues për këtë krijimi i sistemeve mendojë se ka përparsi. Si do që të jetë do të ishte mirë nëse më tregonë se ka apo nuk ka një skemë për paracaktimin se kush ka me lujtë në etapen e dytë d.m.th kampionat. Nëse ka një skemë të tillë atëher është shumë lehtë të krijohen tabelat për aqë sa vlenë ajo skmë (me siguri deri para vitit 1980)--Hipi Zhdripi 12 Tetor 2006 12:05 (UTC)

   • Nuk e di se ka skeme sepse po ndrrojn rregullat. Nuk di nje skeme te till tani per tani.
  Sa i perket asaj qe filluam me heret: Mua me duket sikur 2 here pune. Edhe ne kampionatin boterore nuk kishim shum redaktues por u be,(aq sa be - komplet rezultatet) mendoj se edhe kjo do te behet me 1 baze ku do te punohet. Kjo qe ti ke bere dmth u bene 2. Pra ku te punohet? Une mendoj se duhet lene sikur gjitha wikipediat tjera. (Puntori 12 Tetor 2006 12:13 (UTC))

  (Puntori 12 Tetor 2006 12:13 (UTC))

  Ani bre Puntor nuk është problem. Unë nuk e kamë në këtë rastë qëllimin e njëjtë me ty. Pasi që në artikuj paraqiten të dhëna enciklopedike ndërsa në fletat që po krijojë ka me pasë edhe të dhëna tjera të pa përpunuara. Shiko p.sh:Wikipedia:Projekti TV/Stacione/Shqip/VIZION PLUS.

  • Mos me keqkupto. Pot kuptoj se cka do me bo ti me kete por prap jam i mendimit se edhe direkt nese behen tegjitha nderhyrjet nuk eshte keq sepse nuk eshte 1 faqe e pastaj zhvendoset leht por behen shum lidhje te cilat duhet zhvedosur ne artikullin e vertete. Drejt te them i pritoj kesaj per kete po punoj direkt. Pa keqkuptime. (Puntori 12 Tetor 2006 12:27 (UTC))

  A je në pushim

  A je në pushim? Pse more po e grisë Figura:CIMG0913.JPG?--Hipi Zhdripi 13 Tetor 2006 10:41 (UTC)

  • Sot dita e fundit jam ne pun edhe me nuk jam ketu gjer ne 29. (Puntori 13 Tetor 2006 11:19 (UTC))
  • Foton e grisa sepse permbajtja ishte : Test mundesh edhe vet me e vertetu. + licesa Album cover - qesharake (Puntori 13 Tetor 2006 11:20 (UTC))
  • Është pëdorues i ri, mos harro se a di sa vështirë ëshë me lexu kur nuk ke mësu.--Hipi Zhdripi 13 Tetor 2006 12:24 (UTC)

  Kombëtarja e futbollit - Austria

  Shiko në mujsh me ndreq dishka : Rez Kombëtarja e futbollit - Austria, Stampa:National football team ndërsa nën-stampen Stampa:Football kit mendoj se nuk ka nevoj me prek.--Hipi Zhdripi 13 Tetor 2006 12:34 (UTC)

  Beslidhja Skaut Albania

  en:Beslidhja Skaut Albania has been proposed for renaming (along with other foreign-language Scouting article titles) to bring it into compliance with the spirit of both WikiProject Scouting - Rules Standards, Article names and Wikipedia:Naming conventions.

  The discussion about this is currently taking place at en:Wikipedia_talk:WikiProject_Scouting/Translations#Proposed_article_name_changes. No one involved speaks Albanian. Since you speak Albanian, could you please help out? --evrik 8 Nëntor 2006 15:23 (UTC)

  Pozdrav iz nemške

  ако на немски ти е трудно, моята клавиатура познава и кирилицата. Ти можеш спокойно да пишеш и по македонски. --Averse 15 Nëntor 2006 16:16 (UTC)

  Kerkes

  Liro pak faqen pers dhe disk. Uni

  • Pershendetje. Sigurisht. (Puntori 16 Nëntor 2006 08:53 (UTC))

  Flm. pershendetje gjithashtu. Sipas rregullores se Wikipedias eshte e lejushme grisja e llogarive pas nje kerkese. Ndoshta me duhet te hap nje tjeter. Kujt mund ti drejtohet perdoruesi per kete? Uni

  • Mendoj se duhet t'i drejtohesh burokratit ose ne Wikimedia ndonje shërbyesi Stjuardes. Nuk di saktesisht a mundet Burokrati te te ndihmoje (ndoshta):(Puntori 16 Nëntor 2006 09:29 (UTC))
  E kuptova, ndoshta Dori. Flm per infon dhe per miratimin e gjetjes te adreses IP. Uni
  Liro pak faqen Përdoruesi:Uni/Tb1. Flm. Uni

  Nuk e dija!!!

  OK! - Lagoon

  Te lutem nenshkruaj shenimet tuaja per tu identifikuar kush ka postuar. Nenshkrimi behet duke perdorur (~~~~). (Puntori 16 Nëntor 2006 10:02 (UTC))

  OK! --Lagoon 16 Nëntor 2006 12:08 (UTC)

  Pershendetje. Deshte te ju lajmrojn qe kam bere nje shtes tek artikulli Jeta e Nje Toke, Behet fjale per nje kilp si promocion perj 1 minuta qe e kam gjete ne Google video per kete serial nga vet autori. klipi ashte ky http://video.google.com/videoplay?docid=3288283750406496537 ndersa artikulli ne te cilin e kam vendose kete klip ashte http://sq.wikipedia.org/wiki/Jeta_e_nj%C3%AB_toke . te lutem shokoje edhe vendose mire nese nuk eshte si duhet. Beni

  Ndryshimi i faqes së përdoruesit

  Sa i përket atij ndryshimi që e kam bërë, mendoj se kjo është plotësisht e drejtë, pasi që ky përdorues është ende i ri dhe në vend se ta shkruante prezantimin e tij në faqen e tij kryesore, ai e ka shkruar në faqen e diskutimeve të tij. Unë atij ia kam treguar ndryshimin dhe ai është ndarë i kënaqur. --Λeternus 17 Nëntor 2006 09:31 (UTC)

  Pa dyshim se i ke ndihmuar por pjesa e tij private eshte e tija dhe nese tegjith fillojme dhe nderhyjme ne hapesirat e te tjereve te cilat jane private (te vetmet hapesira ne wikipedia) atehere do te ket shum e shum ankesa tek ne si administrues. E them kete nga pervoja. Ky ishte nje informim sepse pastaj antaret ankohen pse jan te bllokuar per kohe te caktuar, pra nese ndokush ankohet te e keni ne dijeni se ju kam paralajmeruar. (Puntori 17 Nëntor 2006 09:37 (UTC))
  Të falemnderit për paralajmërim. Nuk do ta përsëris më. --Λeternus 17 Nëntor 2006 09:39 (UTC)
  Vizitoje njehere faqen mbi rregullat e faqeve te perdoruesit (anglisht) dhe lexo me kujdes se cfare shkruhet aty, sidomos ne paragrafin: "How do I delete my user and user talk pages?". Po deshe ma shpjego me pak fjale se cfare thuhet aty. Shiko edhe stampen gjermane: {{Deaktiviert}}, qe te bindesh se grisja e faqeve personale eshte e bazuar tek rregullat e wikipedias. Uni 21 Nëntor 2006 09:22 (UTC)
  E kam nje propozim per ty@Uni, une po ta grisi faqen tende, nese mundem me te blloku per gjithmone, po a jo? Se vallai vec problem po kqyr me bo. --Ko.S. diskuto°) 21 Nëntor 2006 11:30 (UTC)
  Po, por duhet te besh dhe shenimin perkates, qe ishte deshira e vete perdoruesit. Duhet te grisen edhe nenfaqet qe ndodhen pas emrit Uni/... Sa per probleme, ti e di mire se si punoj. Grise dhe faqen e diskutimit dhe shkruj se e u gris me deshiren e perdoruesit. Po te doni me vone qe te punoj sic duhet me shkruani nje mesazh. Prit dhe pak se te lajmeroj une kur te bllokosh. Ec se dhe ankesen ta heq pastaj ;-) Tung Uni 21 Nëntor 2006 11:42 (UTC)
  Nje pune duhesh te mendojshe, se te gjithe WP kane rregulla te veta, ne nuk duhet patjeter te drejtohem me atu, per ankesen, une nuk kam problem me ate, faqja e diskutimit rrine, dhe nenfaqet, ta kshirmi. Po ta kshyrmi cka po thojne tjerte adminet. --Ko.S. diskuto°) 21 Nëntor 2006 12:11 (UTC)
  Uni, une te thash se nuk e di se a griset apo jo dhe nuk te thash s enuk griset pra nuk duhet te jem i akuzuar as per mashtrim e as per asgje. Ate faqen ne anglisht do ta shikoj dhe do te te ndihmoj sipas mundesise.
  P.S. Pergjigjen do ta kesh ketu.(Puntori 21 Nëntor 2006 12:01 (UTC))
  Nuk ka se kush te akuzon po te merremi vesh mire me njeri tjetrin. Por gjerat qe lejohen pse te mos zbatohen, kur dikush ben kerkese vete. Nuk duhet mbajtur inat per gjera koti dhe tani duhet me u bashkuar prap. Na duhet ta ndihmojme njeri-tjetrin, por flasim me vone per kete. Uni
  I nderuari perdoruesi Uni, sipas rregullores e cila eshte e "shtrire" ne faqen perkatese shoh se eshte e mundur te griset nje perdorues duke perfshire dhe tegjitha nenfaqet e krijuara tek perodruesi ose diskutimi i perodruesit. Ju duhet te shkoni ketu dhe mes >include> dhe >/noinclude> kerko te te griset llogaria (ne anglisht).

  Te paralajmerosj me skepticizem se sipas rregullores personat te cilat kan diskutime dhe mosmarrveshje ne ato diskutime nuk do te ket mundesine te grisen per shkak te ruajtjes se deshmive. Prap se prap ja vlen te tentohet meqe je ber kaq shum merak.

  Shendet (Puntori 21 Nëntor 2006 12:09 (UTC)).

  Paralajmerim apo njoftim? Nejse por nqs. aty nuk ka pasur mosmarreveshje dhe ky eshte edhe mendimi juaj, atehere ketu nuk do te kishte ndonje pengese. A behet apo jo? Ma shkruaj pak se si behet kerkesa po deshe. Shendet Uni
  Sipas asaj qe pash une aty kontot e kerkuara per grisje ishin tegjitha ne en.wikipedia.org, por sidoqofte. Vetem shkruaj : Please delete my account and my subpages [[:sq:Përdoruesi:Uni]].

  Nese kompetencat e kesaj ceshtje i ka ne dore administrata shqipetare atehere duhet te kerkosh ne kuvend grisjen e llogaris tende.

  Thash paralajmerim sepse nese ngul kemb ne kete qe kerkon mund te bllokohesh me kete llogari. (Puntori 21 Nëntor 2006 12:37 (UTC))

  Po tek wiki en me duhet te hap nje llogari, kurse ketu mund te bej kerkese ne kuvend apo jo? Dhe une them se administrata sq, pjestar i se ciles kam qene dhe une, mund ta aprovaoje pa problemm kete gje. A te shkruaj ne kuvend me mire? Uni
  Kerko ne kuvend dhe lajmero administruesit per kete dhe ata mund te diskutojne dhe votojne kete.(Puntori 21 Nëntor 2006 12:45 (UTC))
  Liroje pak ate faqen tjeter qe ja shkruajta Bet_0. A ka mundesi qe ti ta ndryshosh mendimin me vone dhe te japesh aprovimin? Uni 21 Nëntor 2006 13:36 (UTC)
  Per cilen faqe e ke fjalen nuk te kuptova. Sa per voten me vjen keq por mendoj se me i sinqert jam keshtu, por nese vie puna ne mes atehere do te aprovoj.(Puntori 21 Nëntor 2006 13:46 (UTC))
  E largova ankesen se e kuptoj se edhe ju nuk jeni akoma te merzitur. Na duhet te bashkepunojme dhe te shohim perpara se fare duhet te bejme per te miren tone. Por une e vendosa se do iki. Kjo vlen me teper per te tjeret qe do vijne. E kisha fjalen per Uni/Libri i shënimeve se duhet te griset edhe ajo si te tjerat. Kurse per faqet e tjera qe i kam bllokuar une mund ti lirosh te gjitha. Shendet Uni 21 Nëntor 2006 13:52 (UTC)

  diskutimi te faqja kryesore

  largohe komentiminn dhe shihe se çka ndodh me dikutimet më pas. Diçka nuk është në rregull me kodin e asaj pjese. tung --bet_0 17 Nëntor 2006 11:07 (UTC)

  flm.po e psh kishte munguar mbyllja e kodit (tabeles se jashtme)(Puntori 17 Nëntor 2006 11:12 (UTC))

  Kategoritë e qyteteve

  Shtova kategorive të qyteteve edhe këtë |Shteti pas që të rënditen e kaegoria mbas shkronjës së shtetit shembull [[Category:Qytete në Turqi|Turqi]]. punë të mbar. tung —bet_0 20 Nëntor 2006 10:53 (UTC)

  Ok u ba. (Puntori 20 Nëntor 2006 10:54 (UTC))
  më fal se u shpreha keq fjalen e kisha te kategorija e jo te artikulli. Qytete|Angli. te artikujt nuk ka nevojë se ata duhet të rënditen pas shkronjës së qytetit. tung —bet_0 20 Nëntor 2006 11:00 (UTC)
  Ok e kuptova sepse te artikulli e pashs se ska nevoj, por njekohësisht mendoj se eshte mire te i bejm edhe Category:Fshatra ne ...]] (Puntori 20 Nëntor 2006 11:02 (UTC))
  përderisa nuk ka artikuj për fshatra nuk kemi nevoj të krijom kategori bosh, nuk e preferojn këtë as në wkit në gjuhët e tjera. kur të krijohen artikuj i krijom edhe kategoritë me të njëjtin princip. tung --bet_0 20 Nëntor 2006 11:57 (UTC)
  E kam te qarte por per ti ikur keqkuptimeve dhe prishjes se "stilit" te emrimit e bera kete (ashtu kam vepruar edhe ne Formula 1). Ndoshta edhe kam gabuar. (Puntori 20 Nëntor 2006 12:01 (UTC))

  Здраво, здраво

  Можеби се сеѓаваш на мене, јас сум администратор на mk.wikipedia, еднаш зборувавме. Страницата Шехадет ја приметив дури сега (иако гледам дека си ја напишал од поодамна) и во врска со ова ми текна да те замолам ако можеш да ја прегледаш мојата статија Ислам за било какви грешки во изрази и терминологија кои ги преведував од англиската. Бидејќи јас лично не сум муслиман, познавањата од верските изрази на македонски јазик ми се ограничени, сметам дека и самиот превод може да ми содржи грешки. Ова е многу важна статија, која може да оди и како „Одбрана“ и затоа би те замолил, кога ќе имаш време и сили, да ја провериш за точност на изразите. За примедбите и промените контактирај ме тука. Поздрав и благодарам. --B. Jankuloski 20 Nëntor 2006 23:28 (UTC)

  Не мислев на Шехадетот конкретно, туку на статијата Ислам. Значи би сакал ако можеш да ги провериш термините дали се точни, со согласност со македонската исламска терминологија. Поздрав. --B. Jankuloski 20 Nëntor 2006 23:44 (UTC)

  Figura: Profili i udhëheqësit të suksesshem

  Urime 28 Nëntori !

  Inderuari "Punëtori" nëse ka mundësi figuren ,,profili i udhëheqësit të suksesshem" e cila është punë e imja gjatë përgatitjes për çertifikim për trajner, të ma vendosni në fund të ,,Qeverisja dhe udhëheqja në arsim" faqe cung ,,Shkolla". Fare në fund është e paraqitur forma verbale e kësaj figure dhe mendoj se figura do të fuqizonte shpjegimin për udhëheqësin e suksesshem. Me respekt përdoruesi "Alushi"

  Flm, Urime edhe ty me shpres qe vitin e ardhshem te jet nentore i katerfishuar me kosoven republik.
  U kry ajo qe kerkove. (Puntori 28 Nëntor 2006 16:05 (UTC))

  Kërkoj ndihmë !

  Figura: ,,Profili i udhëheqësit të suksesshem" të më vendoset në fund të artikullit ,,Qeverisja dhe udhëheqja në arsim" prezentuar në wikiboks - Shkolla dhe komuniteti dy sisteme të ndërvaruara, nga përdoruesi ,,Alushi". Punimi është punim i imi dhe është mbështetur në librin ,,Qeverisja dhe Udhëheqja në Arsim" nga autorë: H.Halimi, N.Mita, J.Salihaj dhe D.Pupovci.

  Me respekt: Alush Kryeziu

  Faleminderit!

  U realizua perkesa juaj. (Puntori 28 Nëntor 2006 21:38 (UTC))

  Infobox

  Mendova qe krejt stampat qe kane lidhje me info, do te nisen me Infobox, cka po mendon? --Ko.S. diskuto°) 30 Nëntor 2006 15:59 (UTC)

  Nuk me paska shku mendja ne kete. Por stampat e sportit le te rrin ashtu si jane (mendoj ato te Formula 1). Kurse tjerat mund edhe te nderrohen nëse mendoj se është më mirë. (Puntori 30 Nëntor 2006 16:01 (UTC))
  Mire qe e permende ata me formula 1, se Movie-Box dhe Box-Seria, te rrine, amo krejt te tjera te behen ashtu, gjehen me shpejt. --Ko.S. diskuto°) 30 Nëntor 2006 16:08 (UTC)

  Translation Request

  Greetings Puntori!

  Can you please help me translate these passages into the Albanian language?


  "Receiving the Holy Spirit, evidenced by speaking in tongues, is the guarantee of our inheritance of the Kingdom of Heaven".
  "The Holy Communion is the sacrament to commemorate the death of the Lord Jesus Christ. It enables us to partake of the flesh and blood of our Lord and to be in communion with Him so that we can have eternal life and be raised on the Last Day. This sacrament should be held as often as possible. Only one unleavened bread and grape juice is used".


  Any help at all would be very gratefully appreciated, Thankyou very much. --Jose77 1 Dhjetor 2006 01:42 (UTC)


  "Duke pranuar Shpirtin e Shenjtë, dëshmuar duke folur në gjuhë, është garancion i trashëgimis suaj të Mbretërisë së Qiellit".
  "Kommunioni i shenjtë është sakrament të përkujtojë vdekjen e Zotit Jezu Krishtit. Na aftëson të marrim pjesë nga mishi dhe gjaku i Zotit tonë dhe të jemi në komunion me Atë kështu që ne do të kemi jetë të përjetëshme dhe të ngritemi në Ditën e Fundit.
  Ky sakrament duhet të mbahet të mbahet sa më shpesh që është e mundur. Përdoret vetëm një bukë e shenjtëruar dhe lëng rrushi."

  Hi that's my translation, sorry I'm not Christian (I'm muslim) so I don't undestan the terms very good, I think you should ask the user : Leke Mjeku to assist in this translation. He knows the terms very well because he is Christian.
  I hope I hellped you. Have Nice time (Puntori 1 Dhjetor 2006 08:45 (UTC))