Jump to content

Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ko.S.ystem.OV@. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

 

Diskutimet (Head)arkivuar
Arkiva-14 shtator 2005 - 22 tetor 2005
Arkiva-222 tetor 2005 - 31 dhjetor 2005
Arkiva-331 dhjetor 2005 - 26 janar 2006
Arkiva-426 janar 2006 - 28 shkurt 2006
Arkiva-528 shkurt 2006 - 5 prill 2006
Arkiva-65 prill 2006 - 14 maj 2006
Arkiva-714 maj 2006 - 16 janar 2007
Arkiva-816 janar 2007 - 2 maj 2007
Arkiva-92 maj 2007 - 8 korrik 2007
Arkiva-108 korrik 2007 - 25 tetor 2008


Këtu mund të lini një mesazh: Kliko
Here can you leave me a message: Click
Hier kannst du mir ein Nachricht hinterlassen: Klick

Përdoruesi: Ko.S.ystem.OV@ · KoBot (jo aktiv) Artikuj: Artikuj
Galeria: Galeria Diskutimi: Diskutimi · Disk:Arkiva
Në proces: Përpunim · Prova Monobook: css - js
Livadhi: Livadhi (doc · Tabela) Lista: IMDb · Artikuj (Faqe) më të shikuar
Projekte: ShBA Të tjera: Shpërblime · Tekste automatike (Tekste gati) · InterWiki
Wikipedia shqip përmban 98.473 artikuj
Arritja e tjetër madhore: 100.000 artikuj
Nevojiten edhe 1.527 artikuj

Pse i ke arkivuar temat e pazgjidhura në kuvend? --Λeternus 26 Tetor 2008 22:13 (CET)

Sepse u mbush faqja shume, edhe ne arkive mundi me diskutu, dhe votimet aktuale nuk i kam fshi, ne ato votimet tjera nuk jane diskutuar moti. --Proud To Be Albanian diskuto°) 26 Tetor 2008 22:17 (CET)

pershendetje zoti kos. ystem. mendoj qe do ish me mire qe per menyren se si do redaktohen zerat.psh: amerika.te vendosi vetem nje njeri.per arsye qe mund ti dini.dhe do ta dija shume per nder qe te vendosni te pakten fotot per titujt qe nuk jane shkruar akoma.kete gje mund tia kerkojme dhe administratorit.flm – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Fier (diskutimiredaktime) 28 Tetor 2008 20:03.

Nuk jam tu e kuptu mire ku e ki fjalen, por artikulli per ShBA ekziston. --Proud To Be Albanian diskuto°) 28 Tetor 2008 20:11 (CET)

lere fare se as un ste kuptoj ty.po te pakten per artikuj qe mungojne(ato qe jane me te kuqe) vendosni te paken fotot – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Fier (diskutimiredaktime) 1 Nëntor 2008 17:47.

Artikull qe nuk ka tekst por vec figura, jane te ndaluar ketu. Keshtu propozim yt nuk ka kuptim. --Proud To Be Albanian diskuto°) 1 Nëntor 2008 19:04 (CET)

po mos ja fut kot, po Berlini qe kishte vetem foto???? Te pakten te vihen fotot qe njerezit te behen mukajet te shkruajne dicka.. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Fier (diskutimiredaktime) 3 Nëntor 2008 10:28.

Artikulii Berlini pati tekst dhe informacione. Si po e kuptoj ti deshiron qe te krijohen qindra apo mija artikuj veq me foto, qe te jene gati per redaktuesit te ardhshem?! --Proud To Be Albanian diskuto°) 3 Nëntor 2008 12:52 (CET)

August Strindberg

[Redakto nëpërmjet kodit]

A mundësh me e shiko artikulln August Strindberg? --NY 1 Nëntor 2008 17:56 (CET)

Po doket mire (Looks good). --Proud To Be Albanian diskuto°) 1 Nëntor 2008 18:59 (CET)

projekt/project

[Redakto nëpërmjet kodit]

A mundëm me nis një wiki-projekt për Shqipërinë ne Uikipedian shqip? Can we open a wiki-project about Albania on Albanian Wikipedia? --NY 7 Nëntor 2008 20:43 (CET)

Ja puno këtu çfar e ke ndërmend: Wikipedia:Shqipëria. Puntori 7 Nëntor 2008 22:22 (CET)
Mundesh, po ka edhe nje portal per Shqiperine, shiko Portal:Shqipëri, mundesh e nje projekt me kriju nen emrin Wikipedia:WikiProjekt Shqipëria ose ate propozimin qe e dha Puntori. --Proud To Be Albanian diskuto°) 7 Nëntor 2008 23:47 (CET)
A mundesh naj kush prej juve me hap projektin? Faleminderit, --NY 8 Nëntor 2008 14:51 (CET)
Çka po do me pas në këtë projekt? Puntori 8 Nëntor 2008 18:52 (CET)
Mfal ne moment nuk kam kohe, po kqyri nesra kete pune. --Proud To Be Albanian diskuto°) 8 Nëntor 2008 20:40 (CET)
Shumë mirë! --NY 9 Nëntor 2008 19:49 (CET)
Puntori, me krijo shumë informacion për Shqipërinë nëpër bashkëpunim me të tjera përdoruesit--NY 8 Nëntor 2008 20:43 (CET)
Shembull konkret nuk kemi per nje WikiProjekt ne Wikipedia, por si pershembull mundemi me marre kete: en:Wikipedia:WikiProject Albania ose shembujt ne Wikipedia shqip. Une jam me i specialuzuar ne Portale. --Proud To Be Albanian diskuto°) 9 Nëntor 2008 21:29 (CET)
Une vet munda ndoshta me hap projektin. --NY 10 Nëntor 2008 12:52 (CET)
Ko.S., a mundesh me krijo projektin? Flm! --NY 2 Dhjetor 2008 19:56 (CET)
Shiko: Wikipedia:WikiProjekt Shqipëria. --Proud To Be Albanian diskuto°) 3 Dhjetor 2008 02:28 (CET)

Interiot edit counter

[Redakto nëpërmjet kodit]

Numëruesi i editimeve në faqen time ka mbetur i njëjtë që prej asaj dite... --Λeternus 8 Nëntor 2008 19:43 (CET)

Duhesh me freskua ketu: Stampa:User redaktime/freskimi. --Proud To Be Albanian diskuto°) 8 Nëntor 2008 20:40 (CET)
Ok. --Λeternus 8 Nëntor 2008 21:01 (CET)

Grisja e titujve te zbrazet

[Redakto nëpërmjet kodit]
Me titujt e zbrazet per te cilet ke votuar per grisje nuk po behet fjale ne kete rast vetem per tituj plotesisht te zbrazet por per artikuj te cilet kan 1 rresht info + stamp te caktuar + kategori (ndoshta + interwiki), pra keto artikuj eshte fjala me u gris. Ti me voten qe ke dhene po kerkon qe te griset struktura qe ke formuar per artikujt e viteve (ne muzik, film etj etj.). Mendoj se duhesh te shohesh edhe nje here vendimin qe ke marr. Puntori 11 Nëntor 2008 08:18 (CET)
Ki argumente te forta, amo relevanca per artikuj per shtete dhe per artikuj pergjithshme jane me larte, se ngjarjet sipas viteve ose lista. Ketu apet se apet pas kohesh po mbushen, kurse artikujt per shtetet jane qe disa vite zbrazt. Artikujt dhe listat nuk e kane kriteren e njejte. --Proud To Be Albanian diskuto°) 11 Nëntor 2008 09:36 (CET)
Kjo puna relevances me boni ci me e cel at nenkategorien tek Kuvendi, dmth me e bo nje stamp te vecant per artikujt e shkurt. Psh ka artikuj qe i ka punu Xixa e qe jan te shkurt por kan stamp + foto te ngarkume edhe ato mendoj se nuk duhet grisur. Edhe shtetet nuk duhet grisur, por duhet te organizohemi dhe te i punojm nga pak se eshte turp te mos kemi spaku 2 fjal per nje shtet. Puntori 11 Nëntor 2008 11:58 (CET)
Artikujt qe kane foto dhe informacione kryesore ne stampe dhe qe kane dicka tekste duhen te ndejne, por une e pata me shume per artikujt si Panama, ne tekstet e seksioneve eshte shkruar titulli i seksionit dhe artikuj qe kane me shume lidhje te jashtme se informacione relevante, nuk jane ne kuptimin e Wikipedisë, sipsh. Panama. --Proud To Be Albanian diskuto°) 11 Nëntor 2008 12:18 (CET)
Pershendetje! Shtete mos i grisni un do ti punoj, vetem si ti gjej lehtë. Planeti 11 Nëntor 2008 12:06 (CET)
E keni ngatërruar pagëz. Në çështjen Titujt e zbrazët bëhet fjalë vetëm për artikujt e zbrazët (me struktura boshe), por jo për artikujt me informacion të varfër. Këtë gjë e kam cekur edhe atje. Ndërsa në çështjen tjetër, Grisja e artikujve paraqitur nga perdoruesi Λeternus bëhet fjalë për grisjen e artikujve të shkrutë. K#to çështje nuk janë të njëjta. --Λeternus 11 Nëntor 2008 17:54 (CET)

Lista_e_aktorëve

[Redakto nëpërmjet kodit]
Mendoj se lista "Lista e aktorëve" duhet te griset. Faktikisht shkronjat e shperndara te grisen sepse aktoret nuk mund te i permbledhim ne nje list te vetme kur me kemi fillu me kriju lista te aktoreve sipas kombesise. Dmth permbleshja eshte e kote ne kete drejtim.
Kete list mund te e perdorim edhe liste te listave (kjo nuk do te ishte keq) dmth ne cdo shkronje te shkruhen emrat e listave te kombesive (Lista_e_aktorëve A : Lista_e_aktorëve austriak, Lista_e_aktorëve amerikan, Lista_e_aktorëve amerikanojugorë etj etj).
Si thua? Puntori 21 Nëntor 2008 21:01 (CET)
Kjo liste nuk bon me u gris, kjo liste eshte rendesishme, ne kete liste duhet te gjinden te gjithe aktoret qe kemi ne wikipedia, sipas shteteve mire, po edhe kjo shume rendesishme. Ne liste besoi qe ne te ardhmen ka me pasur mija aktore. Une jam kundert pasi qe ka nevoj shume per kete liste dhe nen-listat. --Proud To Be Albanian diskuto°) 21 Nëntor 2008 21:08 (CET)
Qellimi eshte se me zgjerimin e listes brenda 1 shkronje do te ket mijera aktore, sic edhe tha, dhe kjo e rendon hapjen e faqes. Kjo nuk eshte aq problematike, me me rendesi eshte se ne do te kemi nenlistat atehere pse do te na duheshin ne nje vend? Sidoqoft ky ishte vetem mendim i imi (asesi sjam qe te hapet kjo si diskutim tek kuvendi, sepse ne kemi punuar me shume ne lista dhe sadokudo e dime se cfar strukture jemi duke ngritur). Puntori 21 Nëntor 2008 21:19 (CET)
Ajo me mija ke arsyja per relvevance, nese behen mija ne nje liste, shperndahen edhe ato, sipsh. A -> Aa, Ab, Ac e tutje. Nese thua qe kemi punua vec ne lista eshte pak si trishtushme, pershak se ne enciklopedia punohet me shume ne artikuj, listat jane udheheqes. Me shume se 1000 deri 2000 mi lista nuk i kemi. --Proud To Be Albanian diskuto°) 21 Nëntor 2008 21:34 (CET)
Hahaha. Fjalen e pata se listat i kemi punuar me shume ne dy :D e jo se kemi punuar vetem ne lista. Puntori 21 Nëntor 2008 21:38 (CET)
Aha, jam tu u gut, perqata jam tu shkrujt shpejt dhe e kuptova gabim. --Proud To Be Albanian diskuto°) 21 Nëntor 2008 21:49 (CET)

Pse Stampa:Infobox aktor nuk po punon mirë tek artikulli Don Johnson? --Λeternus 4 Dhjetor 2008 21:58 (CET)

Nese e ki per role te shquar, filma te shquar, bashkshorti etj..., kjo eshte keshtu sepse kodet per keto nuk jane te shtuar. --Proud To Be Albanian diskuto°) 4 Dhjetor 2008 22:53 (CET)
Po a mund t'ja shtosh pra? --Λeternus 4 Dhjetor 2008 23:42 (CET)
U be. --Proud To Be Albanian diskuto°) 5 Dhjetor 2008 06:58 (CET)
Thanx. --Λeternus 5 Dhjetor 2008 14:34 (CET)

Urime Festa e madhe KurbanBajrami.--pun pun nat e dit për me pa pak drit 7 Dhjetor 2008 19:29 (CET)

Falemenderit, edhe ti urime Kurban Bajrami. --Proud To Be Albanian diskuto°) 7 Dhjetor 2008 21:31 (CET)

Schau mal bitte hier nach, es sind wieder ein paar Anti-Albaner unterwegs. Tung --Beli nga Kosova 15 Shkurt 2009 04:14 (CET)

Das hat damit nicht zutun, im Deutschen Wikipedia gehen die Benutzer anders um, wie ich beaobachtet habe sind etwa 50% der neuen Artikel kontrolliert und Diskutiert, was ich gut finde, aber es geht einem manchmal auf die Nerven. Im Grunde seh ich kein grund warum der Artikel gelöscht werden soll, ausser das im Deutschland unbekannt ist und die in der Deutschen Wikipedia kein Relevanz sehen, aber anderseits es gibt viele Artikel von Personen die noch unbekannter sind. --Proud To Be Albanian diskuto°) 16 Shkurt 2009 23:50 (CET)

Zëvendsimi i fundit nga ti

[Redakto nëpërmjet kodit]

Të lutem mos bënë zëvendësime pa paraqitur arsye. Fjala shqip është Softueri shiko spell-cheker.--Hipi Zhdripi 4 Prill 2009 02:07 (CEST)

Nëse ka mudësi ta ndërroj username .--Tufche 25 Prill 2009 13:22 (CEST)

Duhesh me i shkru Eagleal, ai eshte burokrat dhe mundet te ndërron nofken tende. --Proud To Be Albanian diskuto°) 26 Prill 2009 12:56 (CEST)

Faleminderit--Tufche 26 Prill 2009 15:23 (CEST)

Alkoolet vs Aloholet

[Redakto nëpërmjet kodit]

Mendoj se duhet të bëhet grisja e artikullit Alkoholi pasi që ekziston si Alkoolet .--Tufche 12 Maj 2009 01:31 (CEST)

Jo patjeter, e bera nje percjelleje tek artikulli alkoolet. --Proud To Be Albanian diskuto°) 12 Maj 2009 01:53 (CEST)

E ke gabim që artikullin Alkoholi e ke fshirë dhe e ke përcjellur te një artikull me titull të gabuar Alkoolet kjo arsyeja e parë. E dyta Artikulli ,,alkoolet,, përveç kësaj përmban të dhëna jo të sakta dhe ka shumë gabime shkencore dhe koncepte dhe përkufizime jo të sakta poashtu edhe gabime drejtshkrimore. Ka të dhëna më shumë këtë e pranoj prandaj do të ishte mirë të bëhej e kundërta atë pjesë hyrëse te Alkoholi ta plotësoje me të dhënat në vazhdim nga artikulli Alkoolet Nëse duam tëë jemi serioz unë mendoj se artikuj me titull të gabuar nuk duhet të ketë në Wikipedia. Përshëndetje --Armend 12 Maj 2009 08:55 (CEST)

Ti mundesh me be si deshiron, alkoholi ose alkoolet, problemi ke se dy artikull nje term nuk lejohen ne wikipedia ose ne pak raste dhe artikulli i cili u krijua me heret duhet te ndejne, sepse historiku i nje artikullit eshte shume rendesishme, nese je mendimit se titulli ose permbajtja nuk eshte sakte mundesh me ndryshua, flm per mirkuptim. --Proud To Be Albanian diskuto°) 12 Maj 2009 10:42 (CEST)
Mendoj se nuk u kuptuam mund të merrni po të doni Fjalorin e gjuhës shqipe do të shihni se termi ,,alkool,, nuk ekziston por termi i drejtë është ,,alkohol,,. Si mund të shkruajmë për një gjë që nuk ekziston.--Armend 12 Maj 2009 11:08 (CEST)
Per kete problem duhesh me i shkru perdoruesit xixa, se ai eshte krijuesi i artikullit, une jam vec pastruesi. --Proud To Be Albanian diskuto°) 12 Maj 2009 14:49 (CEST)

Mendoj se nuk duhet ti shkruaj atij sepse të gjithë që e njohin gjuhën letrare shqipe e dinë se cili term është i drejtë alkool apo alkohol. Ti kur e fshive artikullin që e nisa unë e bëre me sugjerim të Tufches unë prapëseprapë mendoj se kam të drejtë--Armend 12 Maj 2009 21:23 (CEST)

Ai artikulli u bë përcjellim , nëse është e sakt Alkohol atëhet ndërroja emrin artikullit dhe përmisoj ato që ti i etiketon gabime.--Tufche 12 Maj 2009 21:38 (CEST)
[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! I'm here to inform you. There are some deletion nominations on Kosovo-related articles. Maybe you want to vote for saving them from deletion. Check these links if you want. Thanks! [1][2][3][4] --Turkish Flame 23 Maj 2009 17:44 (CEST)

baba faja martaneshi

[Redakto nëpërmjet kodit]

te lutem mund ta kthesh mbrasht shuarjen e zerit musafa xhani tung

Per cilin artikull e ki fjalen? --Proud To Be Albanian diskuto°) 26 Maj 2009 02:42 (CEST)

Lukthi vs Lukthi i njeriut

[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung.

Tek artikujt Lukthi dhe Lukthi i njeriut mendoj se duhet të bëhet një përcjellim, dhe mendoj që më mirë do ishte të mbetej lukthi i njeriut.--Liridon 25 Maj 2009 23:40 (CEST)
E ki drejt, artikulli qe ke shkruajt ty eshte krijuar me pare se ai tjetri, dhe nese eshte e mundshme me be titullin pa shtesen i njeriut. --Proud To Be Albanian diskuto°) 26 Maj 2009 02:39 (CEST)
Në regull.--Liridon 26 Maj 2009 17:57 (CEST)

Tufche vs Liridon

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje

Do të kërkoj një shpjegim nëse ke mundësi , këtë kërkesë ja kam parashtruar edhe tek diskutimi i Eagleal dhe si duket ai nuk është përgjigjur , ndoshta nuk është aktiv.
Ish Përdoruesi:Tufche sipas kërkesës që i bëra u bë Përdoruesi:Liridon gjithçka kaloj tek ky username sipas asaj që kërkova dhe deri këtu në rregull. Tani kur un redaktoj del si përdorues:Tufche , dmth , Përdoruesi:Liridon nuk funksionon fare por ka ngelur aty dhe , nëse e ke vërejtur tek editcounter Përdoruesi:liridon ka ngelur aty që prej ditën kur u bë redirect , kurse un prej atë dite kam bërë mbi 200 redaktime, dhe këto redaktime regjistrohen tek editcouneri i përdoruesit:tufche .Nuk e di nëse kjo është kështu çdoher ose është diçka që nuk shkon.
Faleminderit për mirëkuptimin.--Liridon 30 Maj 2009 00:43 (CEST)
A ke provua me hyre si Liridon. E kam verejte, por kjo mundet me ndodh. Pasi qe nuk jam burokrat me shume nuk mundem me ndihmua. --Proud To Be Albanian diskuto°) 30 Maj 2009 02:55 (CEST)
Shum e saktë,Faleminderit.--Liridon 30 Maj 2009 19:25 (CEST)
Ska per se, eshte ndoshta e pershkak te SUL. --Proud To Be Albanian diskuto°) 30 Maj 2009 20:11 (CEST)
Mendoj se zhvendosja nuk është bërë në rregull. Këtu nuk mjafton vetëm një redirect, por burokratët e bëjnë një procedurë tjetër. Unë e kam pasur kërkesën e njëjtë në Wikipedian angisht, mirëpo transferi i llogarisë sime është bërë me sukses. --Λeternus 30 Maj 2009 20:58 (CEST)

Kosovo-related article

[Redakto nëpërmjet kodit]

Please vote here. Thanks! --Turkish Flame 4 Qershor 2009 14:01 (CEST)

Stampa:Infobox Political party

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëdetje.

Nëse ke mundësi të më ndihmojsh me këto stampa të partive politike , këtu në sq-wiki nuk mund të gjej kurse në en-wiki janë në [5] --Liridon 9 Qershor 2009 23:14 (CEST).
Shiko: Stampa:Infobox partia politike, ndoshta duhet te permisohet. --Proud To Be Albanian diskuto°) 10 Qershor 2009 21:26 (CEST)
Faleminderit--Liridon 11 Qershor 2009 22:12 (CEST)

bëj ju e dini...

[Redakto nëpërmjet kodit]

ka titullin filmi The Fox and the Hound? 75.75.124.218 11 Qershor 2009 18:38 (CEST)

Cka? --Proud To Be Albanian diskuto°) 11 Qershor 2009 18:52 (CEST)
OK I'm not that good at speaking Albanian. I wanna know the title of the movie in Albanian. I was adding a plot summery to it and saying it is the best movie ever. Maybe I should just let you do it. Sorry. I just love the movie. 75.75.124.218 11 Qershor 2009 20:00 (CEST)
I believe the movie was never released in Albanian. 1:1 translation is dhelpra dhe zagari. --Proud To Be Albanian diskuto°) 11 Qershor 2009 22:10 (CEST)
OK can you help with it? Also the info on tron and black cauldron was not translated. Sorry about the pov about it being the best movie ever and the hottest fox ever. 75.75.124.218 12 Qershor 2009 03:40 (CEST)

Murati ose Staneci

[Redakto nëpërmjet kodit]

E ka pas Murati,tash e be Staneci,emrin e vendlindjes se tij

Per ku e ki fjalen? --Proud To Be Albanian diskuto°) 28 Qershor 2009 19:37 (CEST)

Infobox liga futbollistike

[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Ko.S.ystem.OV@.

Kam bër një stampë [6] dhe diçka nuk po më shkon mir,nuk funksionon.Kjo është stampa ime e parë e këtij lloji. Nuk e di çfar është problemi ose kam shtuar diçka tepër ose se di.Nëse ke mundësi të më ndihmojsh.

Ti i ke shkruar vetem si perdoret (syntax) amo jo kodet, shiko stampat infobox te tjere ose origjinalin prej te ciles wikipedia e ke kopjuar. --Proud To Be Albanian diskuto°) 30 Qershor 2009 15:12 (CEST)
E kuptova më në fund procesin, shih Stampa:Infobox derby futbollistik është stampa ime e re dhe mendoj se është kryer komplet.--Liridon 1 Korrik 2009 16:25 (CEST)
Te dy stampat mire po doken, a e pa sa thjeshte eshte --Proud To Be Albanian diskuto°) 1 Korrik 2009 17:08 (CEST)

Invite to work on the SFK09

[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

Thanks,

mike —Mdupont 9 Korrik 2009 11:59 (CEST)

Përshëndetje i nderuar.

Do doja disa këshilla në lidhje me shum artikuj të vegjël me të cilët po mbushet wiki , artikuj vetëm me shumë pak informacione , ose palidhje fare.Ti gris këto artikuj , edhe pse nuk kanë përmbajtje vandale.

????????--Liridon 16 Korrik 2009 00:18 (CEST)

Varet prej informacioneve, p.sh. nje artikull per nje vend gjeografike eshte ne shume raste relevant (kjo perfshin shtete, qytete, fshata, deta, male) kurse te personat, filmat, serialet, kompanite, webfaqet etj... jane kriteret ndryshe, ketu mundesh te vendos vete, artikulli a eshte i vogel ai madh, kjo nuk eshte relevante per ekzistencen e artikullit, nese nuk je i sigurt mundesh edhe me kandiduar artikullin per grisje ose e diskuton te faqja e diskutimit. --Proud To Be Albanian diskuto°) 16 Korrik 2009 00:41 (CEST)
          - Të nderuar nese ka mundesi deshiroj të di me shum per Sociologun Emile Durkheim .                    -FALEMINDERIT PER MIRKUPTIM 
                        
                                    P.G.

Emri " Maqedoni "

[Redakto nëpërmjet kodit]

Ko.S.ystem.OV@ nëse ke mundësi të ndryshosh në faqen IRJM termin " Republika e Maqedonisë " pasi ky i vetëshpallur shtet me këtë emër nuk e njeh veten të till në instucionet ndërkombëtare ku ky shtet ka aderuar si OKB, FMN, Banka Botërore.

Shiko këtu: http://unpan1.un.org/intradoc/groups/public/documents/untc/unpan003705.htm http://www.un.org/documents/ga/res/47/a47r225.htm http://www.un.org/en/members/index.shtml http://www.imf.org/external/country/index.htm

Pra me këto dokumente të nëshkruar nga Shkupi zyrtar vetë ai në arenën ndërkombëtare e njeh veten të tillë.

Pra është e papranushme që Wiki Ship ta emëroj këtë vend me emrin " Maqedoni ". Duhet të jemi të paanshëm derisa Matthew Nimetz (përfaqësuesi i OKB) të gjej një altenativë konsensuale për emrin e këtij vendi.


Në respekt të rezolutës 817 të Këshillit të Sigurimit të OKB-ës të vitit 1993 Shkupi zyrtar do të mbaj emrin "Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë" shkurt IRJM prandaj të kërkoj nëse mundesh ta ndryshosh termin " Maqedonia ose Republika e Maqdonisë ". http://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Security_Council_Resolution_817

Shum vende demokratike përdorin termin IRJM ose Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Departamenti i punëve të jashtme Australi http://www.dfat.gov.au/missions/countries/mk.html "Australian Consulate in Skopje, Macedonia, Former Yugoslav Republic of This post is headed by an Honorary Consul Address Motiva Londonska 11 B Skopje 1000 Macedonia, Former Yugoslav Republic of"

Qipro http://www.foxnews.com/wires/2008May28/0,4670,USMacedonia,00.html

Franca http://www.diplomatie.gouv.fr/fr/pays-zones-geo_833/macedoine-arym_442/france-ancienne-republique-yougoslave-macedoine_1177/relations-politiques_4744/relations-politiques_12153.html

L’ARYM a proclamé son indépendance après l’organisation d’un référendum le 8 septembre 1991

Gjermania http://www.auswaertiges-amt.de/diplo/de/Laenderinformationen/01-Laender/Mazedonien.html

Mazedonien, ehemalige jugoslawische Republik

Spanja http://www.maec.es/subwebs/Embajadas/Skopje/es/MenuPpal/NotapaisMacedonia/Paginas/notapais_skopje.aspx

E shum shtete të tjera përdorin termin IRJM ose Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë. Pordoruesi me këtë link http://sq.wikipedia.org/wiki/P%C3%ABrdoruesi:MacedonianBoy po kryen shum abuzime duke ndërhyrë në Wikipedina Shqip. Ju lutem bëni diçka.

Miqësisht Përdoruesi:IH

Artikuj per grisje

[Redakto nëpërmjet kodit]

Kam hapur nje votim ketu, votoni dhe komentoni per artikujt te cilet i kam kandiduar per grisje.--Liridon 15 Korrik 2010 23:59 (CEST)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sa e logjikshme është të rrijë kjo apo kjo tjetra në një artikull të Wikipedias shqip?! Ju lutem bëni diçka!! --DEEN 19 Gusht 2010 01:47 (CEST)


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bonjour, une adresse IP a écrit ce message sur la version française de wikipedia ;

J'aimerais pouvoir faire comprendre aux rédacteurs ou modérateurs de sq.wikipedia.org (en albanais donc) d'enlever tout les articles pris avec du copier-coller dans mon site filolet.com sans aucune permission de ma part. Si un des rédacteur voudrait aider à résoudre ce problème je me propose de lui envoyer tout les liens d'où ont été copier mes travaux. Pourquoi j'écris ici et en français, c'est aux redacteurs des pages en albanais d' y répondre à cette question. Moi je leur dirais que ça: "Errare humanum est, perseverare diabolicum." Mes salutations cordiales.

Propriétaire du site http://filolet.com

Përdoruesi:188.61.15.54 fr:utilisateur:188.61.15.54 le 2 janvier 2011 à 18:48.

Merci beaucoup pour votre aide, fr:utilisateur:FrankyLeRoutier FrankyLeRoutier 3 Janar 2011 05:02 (CET)

Ju lutem a të merrni pjesë tek votimi për një Kuti e re për artikullin Shqipëria. --Tfts 9 Janar 2011 19:26 (CET)

Pse është Lisa Gerrard faqe bllokohen të redaktojnë? Dhe, mund unë apo dikush tjetër redaktoj atë? Mirë ditën.

AcidBurn1 14 Mars 2011 00:36 (CET)AcidBurn1

Rregullat e sqwiki

[Redakto nëpërmjet kodit]

Ko.S.ystem.OV@, pergezime per punen e jashtezakonshme qe keni bere ne Sqwiki. Do te desha te shihni pak kete thread qe kam hapur per nje projekt perkthimi te rregullave kryesore te wikit. Si administrator, mendova qe do ishit i interesuar. Sportishqiptar 22 nëntor 2011 17:47 (CET)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 13:47 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:12 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:13 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:25 (CEST)[përgjigjuni]

Statusi juaj i administratorit

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.   Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.   Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.   Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.   Të fala, Rschen7754 25 Korrik 2014 05:14 (CEST)

Statusi juaj i administratorit

[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.

Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwikiquote, ku ju jeni burokrat dhe administrator. Meqënëse sqwikibooks nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.

Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.

Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.

Të fala, Rschen7754 15 Nëntor 2014 08:12 (CET)

Kandidimi per Admin

[Redakto nëpërmjet kodit]

Kandidimi per admin.. i Koka11

[Redakto nëpërmjet kodit]

Koka11 (diskutim · kontribute) PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

 • Arsyeja për kandidim. Kandidojë Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam PËR ...nga Rrjedha.

Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET) Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:51 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:51 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:52 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:52 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:53 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)[përgjigjuni]

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)[përgjigjuni]