Dhelpra dhe Qeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga The Fox and the Hound)
Shko te: navigacion, kërko

The Fox and the Hound (Shqip: Dhelpra dhe zagari) është një film i animuar amerikan i vitit 1981 nga regjisori Ted Burton dhe Richard Rich. Filmi u shpërndarë nga studio Disney dhe shfaqur për herë të parë në ShBA me 10 korrik 1981. Filmi bazohet ne per libri me të njëjtin emër nga Daniel P. Mannix.

Histori[redakto | redakto tekstin burimor]

Dublimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko dhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]