Jump to content

Jeanette Nolan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jeanette Nolan
Nolan ne 1935
U lind nëDhjetor 30, 1911
VdiqQershor 5, 1998 (mosha 86)
ProfesioniAktore
Vite aktiviteti1932–1998

Jeanette Nolan (Dhjetor 30, 1911 – Qershor 5, 1998) ishte nje aktore Amerikane. E nominuar për katër çmime Emmy, ajo pati role në serialet televizive The Virginian (1962–1971) dhe Dirty Sally (1974), dhe në filma si Macbeth.