Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-6. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

 

Diskutimet (Head)arkivuar
Filing cabinet icon.svg Arkiva-14 shtator 2005 - 22 tetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-222 tetor 2005 - 31 dhjetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-331 dhjetor 2005 - 26 janar 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-426 janar 2006 - 28 shkurt 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-528 shkurt 2006 - 5 prill 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-65 prill 2006 - 14 maj 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-714 maj 2006 - 16 janar 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-816 janar 2007 - 2 maj 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-92 maj 2007 - 8 korrik 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-108 korrik 2007 - 25 tetor 2008


Intl. vs. Ndërkomb.[Redakto nëpërmjet kodit]

INTERNACIONAL eshte fjale e huaj. Ne kemi fjalen shqip NDERKOBETAR. Kjo nuk eshte ceshtje kush eshte e sakt e kush nuk eshte. Ne jemi shqiptare, atehere le te perdorim fjalet shqip deri aty ku kemi mundesi.

E tani, d.m.th. internacional nuk ekziston ne gjuhen shqipe? A qysh e ki mendimin? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 5 15:09 (UTC)

stampa:personendata[Redakto nëpërmjet kodit]

Nuk funksionon ashtu se duket pastaj në tekst, une desha që të mos duket ajo në tekst. tung --bet_0 2006 Prill 8 20:16 (UTC)

aha, po kuptoj. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 8 20:18 (UTC)
shtohe këtë rreshtin table.metadata { display:table; } te nënfaqja yte /monobook.css dhe atëher mundesh ta shohish tabelën. Ka edhe më shumë sende, por tash nuk kam kohë të merrem me ta, i shkruj ma vonë te projekti wikipedia:të dhënat personale. tung --bet_0 2006 Prill 8 20:25 (UTC)
Tash humbi krejt. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 8 20:32 (UTC)
shko te Ismail Kadare se atje e kom vëndu ni stamp për provë. edhe kjo funsionon vetëm me firefox. me IE ka syntax tjetër. --bet_0 2006 Prill 8 20:35 (UTC)
Po une e perdori firefox dhe shkova te Ismail Kadare, amo apet se apet nuk po shihet askund. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 8 20:43 (UTC)
Pastro cache, shtypi Ctrl+Shift+Reload (ose ctrl+shift+r) nëse nu kfunksionon nu di më. tung --bet_0 2006 Prill 8 20:57 (UTC)
Kam provu krejt, po nuk boni. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 8 21:02 (UTC)

Ftese[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje djema e vajza. Me sa shoh shumica prej jush din anglisht. Edhe me sa verej jeni shqiptare qofte nga Kosova a vende tjera. Ju mirepres ne faqen [1] ku po kemi problem me disa qe po e vandalizojne faqen e Kosoves. Ndihma e juaj eshte e mireseardhur. Me sa duket me kete adrese qe keni nuk mundeni me editu aty, po me hape adrese tjeter ju duhen vetem 2 min, pra mos pritoni. Shpresoj te shihemi atje se shpejti. Me respekt, Ilir pz 2006 Prill 8 23:41 (UTC)

Korniza e kutija[Redakto nëpërmjet kodit]

Korniza e kutijave përbrenda fletave të portaleve në anën e djathtë nuk janë në rregull (së paku në shfletuesin tim), nuk po paraqiten tërsisht. A munesh me i ndreq?--Hipi Zhdripi 2006 Prill 9 04:09 (UTC)

E kam provu, po nuk kam mujta me ndreq, provoje me ate qe i kam bo une portalet. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 9 10:22 (UTC)

common.css[Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo shërben për stampën perdonendata. Po pasi që nuk kam kohë të merren tash me të po e lë për momentin ashtu. Vetëm më intereson çka është problemi. tung —bet_0 2006 Prill 10 14:49 (UTC)

Cungi me se shumti dhe disa tjera, display none po e bon problemin pom doket. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 10 14:58 (UTC)

portal medizin[Redakto nëpërmjet kodit]

A bon me më tregu pse po i kthen ato ashtu. Une artikujt i kam drejtuar në një anë, sendet tjera në anën tjetër dhe si e ke vërejt une po kujdesem për këtë portal dhe mua kështu po më pëlqen. tung --bet_0 2006 Prill 10 17:13 (UTC)

Artikuj të ri duhet me qene djathtas, plus edhe duhet me qene njejte kutiat, nese mendon ti ashtu si ke ma mir, ok, e kam pa qe kujdeses, dhe une po kujdesa per 7 portala. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 10 17:19 (UTC)

Zemer mir e ki[Redakto nëpërmjet kodit]

Zmer mir e ki qe besa ti. Po shka kina me bo na ka ra hise me punu edhe aty. Po nejse nuk oshtë problem edhe se jamë i lodhen e plotësoj numrin e artikujve edhe ktu. Po ti pa marrë parasyshë (se mu nuk po më funksionon rreti si duhet). Deri sa të përlahen ata në en:Wiki ti ruje shpinë, edhe nëse ki pas qefë najherë me bllok njerzi pa i jap arsye bllokoj qitashtise ajo po dihet se ata me vandalizma e kanë njetë. Për me të qetësu ty po ti japi edhe tri punime që i kom pregatit deri sa nuk mujsha mu lidhë.--Hipi Zhdripi 2006 Prill 10 21:31 (UTC)

Shiko shpirt, une po te kuptoj mire, edhe mua nuk po me pelqen si e shohin gjendjen e kosoves, ne zvicer a di qysh i thojne njerzve te urte qe sjan halit kurre? A kini thika/Ku i kini thikat, dhe kjo nuk eshte ralle, dhe kjo eshte e vertet, persona te afer policia si e kane pa qe jane shqiptar i kane zajabat keshtu, dhe keshtu eshte gjendja e Kosoves, serbi kur na ka zane ngusht i ka thone bota (nicht wörtlich gemeint) qe e ke fshi urosevac, ketu eshte gabimi jote, se me ketu emra kemi jetu me vite, nese te artikulli urosevac, pristine, gnijlane e fshin tani nuk eshte artikulli 100% i sakte, a e ki ni nje fjale te urte? Sa ke shkavi kemi le si qene, kur iki shkavi na doke veta trima, keta e thojne shum shqiptar, mendoj shpirt. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 11 14:52 (UTC)

reply.[Redakto nëpërmjet kodit]

Do te kqyri, me vone nese kam kohe, do te krijoj disa artikuj.

Mendoj qe munden te quhen edhe Video Lojra.

Ok, ose Lojra Kompjuteri, dhe dicka, nese shkrune dicka duhesh me ndu nenshkrimin, d.m.th. keta: --~~~~. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 12 13:38 (UTC)

Hey[Redakto nëpërmjet kodit]

I'm new to this Wikipedia, I'm learning Albanian, but it'll take some time. In the meanwhile, feel free to correct any mistakes I make. Thanks, --Bormalagurski 2006 Prill 13 00:16 (UTC)

kujdes prej këtij[Redakto nëpërmjet kodit]

Na fal Ko.S.ystem se të kemi lënë vetëm këtu!!

Ruaju prej këtij përdoruesit përsipër, që po dëshiron kinse me msu shqipen, se ky është te wiki anglisht apsolutisht kundër shqiptarëve në përgjithësi. Ama është shumë diplomat. Ndoshta po dëshiron me i msu disa fjalë shqipe, që me i përdor ato atje kundër nesh. tung,--Mig 2006 Prill 13 09:07 (UTC)

Jo bre, vec e permisovi si gast freundschaft/mirepritja musafireve, prej meje nuk meson asnje gjuhen shqipe, se une kam tjeter pune, qe me i ndihemua ketine, por flm per lajmerimin. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 13 18:56 (UTC)
Ne shqip ishte kjo e fundit??!...

Si evoluon gjuha.....Po ato flamuret c'kuptim kane??...--Rudi 2006 Prill 15 10:34 (UTC)

Flamurat e mia, a cka je tu thone? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 15 19:49 (UTC)

Po bre, qato flamurat! Due me thone, pse ma ke vu at flamurin e Ameriks?? A mos duhet mu vu edhe stema makinash itash mas emnit??--Rudi 2006 Prill 18 10:56 (UTC)
Shenim: Perdoruesi i mesiperm vuajti nje black out te shkurter ne kohen gjate se ciles shkroi fjalite e mesiperme. Tashme mendja e tij i eshte rikthyer gjuhes letrare shqipe, gjermane, angleze e italiane. Luhatje te tilla te aftesive verbale te perdoruesit ne fjale mund te shfajesohen me ndryshimet hormonale pranverore ne mjedisin natyror te Vestfalise.--Rudi 2006 Prill 18 10:56 (UTC)

Ferizaji[Redakto nëpërmjet kodit]

Pasi ja ke plotësu dëshirën atij shkaut, mundsh ta lirojsh se unë edhe kështu mundem ta redaktoj, nuk ke nevoj ta mbrojsh nga unë. Leje të lirë ta shohim se çka mendojn shqiptarët e tjerë për këtë emër. tung --bet_0 2006 Prill 15 09:34 (UTC)

Une e di bet_0, per qata e bone, ti ta lash lire si mendon, mua nuk me pengon, d.m.th. nuk po du me u morr me kete teme, dhe kisha pas deshire e tjerte me lone kete teme. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 15 19:48 (UTC)

Beti apo Ko.S.ystem më duket se regulla e gjuhës shqipe thotë se emrat e qyteteve shkruhen në gjuhën shqipe. Nuk ka kjo aspak të bëjë me wikipedian në gjuhën angleze. Sepse rregulla n wikipedian në gjuha angleze përdorë emrat origjinal ashtu si i thirrin qytete vendasit (si zyrtarish) apo emërtimet që janë më të njohur--Mei 2006 Prill 16 07:03 (UTC)

Salut[Redakto nëpërmjet kodit]

Po, flas shqip.Përshëndetje.

tani tregoma cka je tu bo me imazhin dhe faqet? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 16 02:19 (UTC)

Zemer[Redakto nëpërmjet kodit]

Deri sa të zgjatë konflikti në en:w po më duket e ke më lehtë për të përcjaellur veprimet e redaktore të rinjë nëse nuk ju fut stampen tung. Në këtë mënyrë edhe unë mund të ndihmojë më tepër. Tung gjali gjilanit han gjathë me gjishta --Mei 2006 Prill 16 06:59 (UTC)

shpirt, pse me dokesh se ti je dani? Në vertet nuk jam i gjilanit, dhe se mramti here par 4 vjetve kam qene kosove. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 16 07:11 (UTC)

kutitë[Redakto nëpërmjet kodit]

si ti redaktoj këto, dua ta redaktoj kutinë në faqen e kosovës, edhe unë që nuk jam adm a mundem ta redaktoj faqen e parë, ju mund ta ktheni gjithëmon nëse nuk ju pëlqen. A mundesh me më dhanë autorizim vetem për me redaktu faqen e parë. kaloni mirë--Ardi 2006 Prill 16 08:42 (UTC)

Faqen e pare nuk mundesh me redaktu, sepse eshte mbrojtur sepse sishte aktiviteti i madhe ketu, faqja e pare eshte ajo, qe nuk duhet me pas budalakia, sepse vizituesi hyn se pari aty. Per kutiat, po do me thone per stampen, nese, duhesh me shku te stampa dhe me ndryshu, per me redaktu normal, kliko redaktoni dhe del nje seksion n'veti. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 16 18:37 (UTC)

Problem!?[Redakto nëpërmjet kodit]

Asnjë problem zotëri. S´ka problem që nuk mund të mos zgjidhet.

Atëherë meqë janë dy artikuj mbi të njëjtin person na mbesin katër mundësi (kaq di unë tani për tani):

1.të fshihet artikulli im,(meqë unë jam i dyti)

2.të shkrihen së bashku,

3.të mbesin të dy (nëse ndonjëri kërkon "Michelangelo"-n do ta gjejë, po u kërkua "Mikelangjelo" prapë do të dalë),

4.të kërkohet mendimi i ndonjë tjetri.

Si përfundim, mua s´më mbetet qejfi edhe nëse fshihet artikulli im. Unë e shkrova pasi nuk e gjeta në shqip emrin Mikelangjelo (pasi me këtë emër e njohim ne në Shqipëri).

Tungjatjeta!

Leke Mjeku 2006 Prill 19 17:28 (UTC)

Une njoh keta ma mir si Mikhelangjelo, po nuk isha i sigurtë, po po pritmi cka po thone tjerte, nese nuk eshte problem per ti, e marr atu te tuat dhe i shtoj te ai qe e kam shkrua une, a si po mendon ti? —filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 19 17:56 (UTC)
Mundesh me vazdua te Michelangelo, shpresoj se nuk eshte kjo problem, po ta kshyrmi cka po thojne edhe tjerte per kete teme. —filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 19 19:04 (UTC)

apasoniata[Redakto nëpërmjet kodit]

Autori i romanit duhet te zevendesohet me Skenari. po pate mundesi riparoje tek Apasoniata. Duhet gjetur dikush qe e kujton kete film!!!!!! Mua me kujtohet vetem qe karakteri kryesor deshiron te studioje per inxhinjeri ndersa i ati deshiron qe ai te studioje pikture. I ati eshte Kadri Roshi. Skena me me humor eshte kur Roshi i bertet gruas se tij: Ti e para do ta derdhesh kokrren e lotit kaq! dhe ka ne dore nje gote uji te mbushur plot!

Puna, se te stampa u bërë ashtu se si jepet kodi, d.m.th. kodi duhet me u perdor sikur te stampa, se tani del vetem kodi, se te Apasionata e ke ndryshua, dhe keshtu ka dal ndryshe, skenari apo autor filmi (autori i filmit) më mirë është, sepse ketu terme perdoren me shume, shiko Stampa:InterMovie per kodet, ose perdore nje ndryshe: Stampa:Movie-Box, por kujdes, te stampat mos ndrysho asgje, se ka te tjere artikuj tani disavantazhe, nese e ke pa filmin, mundesh me shkruajt përmbajtjen e filmit, e na e regullojme ne qofte nuk eshte mire. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 22 18:43 (UTC)

Hello[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, wir sprechen auf Deutsch also... bitte, wie sagt man "Prost" (Cheers, santé) auf Sqhip? Und wie sagt man "Ich weiss nicht"? Ich frage jede Wikipedia, fur Wiktionary. Danke sehr (wie sagt man "danke" auf Sqhip?). Please reply on my page. --Wonderfool 2006 Prill 22 20:01 (UTC)

Gewünscht beantwortet. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 22 20:10 (UTC)

Foto Strakosha[Redakto nëpërmjet kodit]

Spielt Foto Strakosha immer noch? Ich versuche, etwas von Stakosha zu finden, aber es gibt nicht viel, der nicht auf Shqip ist. Auf English Wikipedia wir wollen eine Seite fur jeder "Rekordspieler". --Wonderfool 2006 Prill 22 20:28 (UTC)

Ich habe kA, ich schau nicht so gern Fussball, ich steh mehr Motorräder, bei en.wiki will ich eigentlich nicht mehr zu tun haben, da versteht man nicht, den manche machen es dort wie es ihnen gefällt.

kategorit e filmave[Redakto nëpërmjet kodit]

Filma indian dhe Filma amerikan pa e në fund mendoj unë se është më mirë. tung --bet_0 2006 Prill 27 20:44 (UTC)

gati po e kane theksimin e njejte, dikush i thote keshtu, dikush ashtu, e permisoj. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Prill 27 20:45 (UTC)

Adana[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung, krijova artikulli Adana, por nuk flas shqipe shumë mire, kështu s' e di si është i duhur. A mund të më tregosh si është? Telex 2006 Prill 30 23:59 (UTC)

Mire! Turk? angleze? a shqiptar je? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 1 00:19 (UTC)
Grek (Arvanit). Telex 2006 Maj 1 00:20 (UTC)
Aha, ia shtova dicka artikullit. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 1 00:22 (UTC)

Përshëndetje ![Redakto nëpërmjet kodit]

Jam filllestar në këtë punë, prandaj kërkoj falje nëse kam gabuar. Unë desha vetëm të shtoj informata të sakta për qytetin tim Tetova.

Seshte problem, dashta vec me te shpjegua qysh eshte ketu, gabim nuk ke be, edhe une e kam be fillim disa sende, qe pastaj i kam grise. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 1 22:15 (UTC)

Świętochłowice[Redakto nëpërmjet kodit]

hello. I wrote you last year (about sugar). now I`ve got one request for you. could you like write an article in sq.wiki about Polish city, Świętochłowice, please? you can based on en.wiki. thank you very much! (if you want, I can write an article about your city in Polish Wikipedia) Szoltys

Voila. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 3 12:39 (UTC)

kategoria vende fiktive[Redakto nëpërmjet kodit]

Kështu duhet të shkruhet se venda nuk ka kuptim. kurgjë kundër teje, por kështu nuk shkruhet, fundi fundit bëje si të duhësh po kështu është saktë. tung --bet_0 2006 Maj 5 19:30 (UTC)

E pash, por gabim im, por po me perzijen disa, por si te Albume kam nije vec me a ne fund, dhe keshtu i kam marr gabim. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 5 19:33 (UTC)
ska lidhje, kujtova se mu hidhrove qe ta korigjova. se disha si funksionon kjo me kategori përcjellse. tash nuk e grisi po ja vendoj stampën {{kategori e zhvendosur|kategorija}}. tung --bet_0 2006 Maj 5 19:37 (UTC)
Jo bre, vec me irritove, se i humba gjyse minuti duke kqyr cka u be. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 5 19:39 (UTC)
Eshte mire edhe atu qe nuk jane drejtshkruar me i lejua, en.wiki i lejon shume prej tyre, se tani nuk dalin dy artikull me njeten teme dhe titulli ngjashme shkruar. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 5 20:02 (UTC)

Ceca[Redakto nëpërmjet kodit]

pikerisht ai artikull qe i mungonte wikipedias ne shqip! se paku te ishte i formuluar mire!

Cka te pengoj be njeri ky artikull, se eshte serbe a? Dhe te lutem leji ironinë. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 6 19:51 (UTC)
mua nuk po më pengonë që është serbe por fakti që kopjuar dhe më e keqja vetem një pjesë është kopjuar.--Hipi Zhdripi 2006 Maj 8 10:42 (UTC)

Mua nuk me pengon artikulli per Cecen. as nuk jam ironik. por duhet te perqendrohemi ne tema te tjera me me interes per Shqiperine dhe shqiptaret! Disa tema nuk jane trajtuar fare! disa jane perkthime te shkurtera dhe ne disa raste perkthime te dobeta nga gjuhe te huaja.

Mire e ki edhe mendimin e njejte jam, per Soni dhe Adelinën kam kerkuar por asnje nuk ka info per keto dy, problemi te Soni eshte, se eshte e ngjajshme me Sony, problem i madh ne qe e kemi eshte se nuk mundem askund me marr info, edhe se kam kerkua, per gjermanet dhe amerikanet gjinen shpejt, po kqyr me i be disa projekte per me inspirua me shkrua, nje pyetje pse nuk po regjistrohesh? --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 11 14:58 (UTC)

Provokimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Wikipedia:Vini Re!#Ofendimi i redaktorve nuk është i lejuar// udhëzime 2.1 dhe 2.2--Hipi Zhdripi 2006 Maj 8 10:49 (UTC)

A e din per cka ke fjale, puna me grisjen. Dhe gjuha të huaj, shpjegoj pak ma mire, cka jeni tu bo me kete artikull, marre be njeri. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 8 18:19 (UTC)

Saturni[Redakto nëpërmjet kodit]

Isha duke e perkthyer nga holandishtja, mirëpo kam qenë aq i zënë qe e kam harruar terësisht. Deri me sot. E tash e kam plotësuar prapë. Tung...

Doket pa lidhje, sepse kjo eshte WP-SQ, por nese je duke perkthy, shenoje te artikulli: <!-- Eshte duke perkthy, mos e fshini -->, teksti humb per vizitueset, dhe nuk irritohen tjerte. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 10 15:35 (UTC)

Uranusi!!!!!!![Redakto nëpërmjet kodit]

Ne shqip perdoret emri Urani dhe jo Uranusi. Emri i planetit Mërkuri shkruhet me ë!!!!!

kush mund ti beje keto ndryshime?

Mir e ki, te merkuri e verejte pasi ku dola prej kompjuterit. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Maj 11 14:44 (UTC)