Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-2. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

 

Diskutimet (Head)arkivuar
Filing cabinet icon.svg Arkiva-14 shtator 2005 - 22 tetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-222 tetor 2005 - 31 dhjetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-331 dhjetor 2005 - 26 janar 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-426 janar 2006 - 28 shkurt 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-528 shkurt 2006 - 5 prill 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-65 prill 2006 - 14 maj 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-714 maj 2006 - 16 janar 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-816 janar 2007 - 2 maj 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-92 maj 2007 - 8 korrik 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-108 korrik 2007 - 25 tetor 2008


Je bere administrues

Je bere administrues. Po pate ndonje pyetje me thuaj (ndoshta dhe me email se s'kam pasur shume kohe per Wikipedian). Dori | Diskutim 2005 Tetor 29 15:09 (UTC)

Flm, pytje nuk kam, qofse e kam najno, nuk priti dhe veti, sa sjam ne punë (Pushim të Punes), kam une kohë.

A ka nevoje

A mendon se ka nevoje qe te hapet nje artikull per kete person Bashkim Berisha ?

Pse, a ki naj qëllim?

Perdoruesi_82.114.72.162

Tung. Çka është puna e këtij njeri veç Chaos o ka bon. Der Junge ist nicht ganz dicht im Kopf. Ciao.--Beli 2005 Nëntor 4 17:18 (UTC)

E Bllokova për tre ditë, tani mas sanena duhet me kshyr.--Ko.S.ystem.OV@ | Diskutim?!? 2005 Nëntor 4 18:34 (UTC)

Perdorim i shemtuar i gjuhes

Une nuk e di se kushe e ben redaktimin e artikujve te wikipedia-s ne gjuhen shqipe, por eshte e qarte nga mesazhet dhe redaktimet tek-tuk, qe personi flet nje shqipe te shemtuar dhe jo letrare. Nuk ma ha mendja se ky eshte nje fenomen qe shdaqet ne gjuhe te tjera. Sa dialekte perfaqesohen ketu??? Do sugjeroja qe redaktori ose te mesonte nje shqipe te persosur (per redaktimet ne kete website; ne jeten private te perdor cfare te doje) ose t'ja leje kete dtyre nje personi qe e di ta flase gjuhen mire.

Rugova - tek Wikipedia Gjermanisht

Tung. Pse bre burrë pe shkruan Kosovo, Serbien - a pak kena luftue na me ta per me hjek at term e ti vullnetarisht po e shkruan ashtu!!!!Beli 2005 Nëntor 20 22:03 (UTC)

Kshir ma mir pak, edhe nuk ësht puna në Wikipedia të jen Platform e Politikës: de.wiki nuk ësht faji jem që na kuhëm halo nër-Serbi. --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Nëntor 21 15:53 (UTC)
 • Kqyre, Kosova nuk është nën Sërbi, po është administruar nga UNMIKu sipas rezolutes së kombëve të bashkuara Nr.: Rezoluta 1244. Po edhe pse ata neve n'a kanë okupuar për shumë dekada, na kurrë nuk kemi qenë nën Serbi. Nuk është puna platform e politikës apo jo, por fakti se Kosova nuk është südserbische Provinz siç thojn serbet. Tung Beli 2005 Nëntor 21 18:33 (UTC)
Pe kuptoj shka po don me thon, amo për krejt boten jema na nër Sërbi, une e di, ti e din, që Kosova ësht nër UNMIK amo na njifëm ende nër-Serbi.--Ko.S.ystem.OV@ 2005 Nëntor 21 18:47 (UTC)
A jena a nuk jena na e dijim, tashti duhet edhe botes me i kallxu (ka shumë vetë që hajin shka t ju qetë me honger, Serbia gjithmonë qashtu ja ka bo). Kurr një dokument nuk e thotë kjartë se Kosova është pjesë e Serbisë. "Kosova është pjesë e Serbisë" - ky dokument nuk ekziston (vetëm në Serbi). D.m.th krejt dokumetet tjera mundett nir ime intepretu si ka qefë. Po ska asnjë dokument që thotë se kosova është e pamvarrur (përpos shqiptarët). I vetmi dokument që ka vlerë është se Kosova administrohet nga Unmiku dhe Integriteti i Jugosllavisë (Unionit SM) garantohet nga OKB-ja. Tashti ti munesh me inteprtu si të dushë.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 02:56 (UTC)
Amo të hujve nuk po ja ndin qka mendon shqiptari, ata deri tash e kan mësue se kosova ësht nër Serbi, po sërbi e ka thon, tani bota e ka besu, në leter jemi nër Sërbi, me zemer ni shtet i pamvarrur. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 24 21:28 (UTC)

Lista e sportisteve shqipetar

Shiko se dikush e ka prish artikullin Listë e sportistëve shqiptar. Beli 2005 Nëntor 26 12:12 (UTC)

Adem Demaci

Ky artikull eshte i shkruar gabimisht. Adem Demaçi ekziston dhe i shkruar korrekt me "ç". Pra ky artikulli i ri duhet te behet redirect tek artikulli i shkruar korrekt.Beli 2005 Dhjetor 4 01:53 (UTC)

Un nuk mu me thon shum për ket njeri, se e di vetëm me burgin, politik dhe RTK, amo nëse thua që ësht gabim, ma mir redirect, kshyre at artikull qka e saktë dhe bashkoji tani e boj redirect. --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 4 01:59 (UTC)

Stampa VF

Nëse ke mundësi sheno një koment për çka përdoret stampa:VF edhe sampat tjera nëse mundesh. Flm për trikin me noinclude. --Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 15 16:21 (UTC)

Stampa:VF përdoret për Lista e filmave sipas vitit, amo mir e ki, duhet me shenu dhe ska për se ( bitte ).--Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 16 16:54 (UTC)

Stampa:Navigacion

Stampa:Navigacion a po bonë punë a jo? --Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 18 02:24 (UTC)

jo ajo vetem list ësht, ata e përdori per tjeter navigacion. --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 18 02:27 (UTC)

Ke përgjegje

këtu

Edhe mu po më doket ma mië mi shkru titujt e artikujve shqip. Gegënisht, toskërisht, latinisht, gjuhë rrugës, anglisht, (... maxhupisht) me i bo #redirect. Çka po menon ti, a asht ma mir, se edhe kur të lypin "such worter" shqiptart i bjen te na ma shumë vetë. --Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 18 21:44 (UTC)

mir e ki, dhe te do duhet 3 a 4 redirect ( Anglishtja dhe Geg ), te filmi, seria dhe libra me lon origjinal, vetëm atu në shqip që transmetu ose botue.--Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 18 21:51 (UTC)
Jo, jo krej shqip tjerat redirect (ma mirë një e përkthyne e keqe, e shqipe se sa një fjalë tjetër edhe gegnishtja është shqip (nuk është e shkrume zyrtare) por ma tepër është e folme) pra nëse nuk të kujtohet emërtimi sipas shkrimit zyrtar futja qashtu qysh e dinë (ata thojin shkruaj si fletë) se vjenë dikush e shkrunë në gjuhë zyrtare. Kryesorja SHQIP.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 18 22:00 (UTC)
Po amo qysh është Godfather shqip? dhe Oscar me lon ashtu ose Academy Awards ose Akademi Avards, Oskar nuk esht mir sepse shkrojnat e fundit, de.wiki i ka lon plot artikuj në Original. --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 18 22:06 (UTC)
Godfather shqipë është Kumara--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 02:57 (UTC)

Kategoritë

Tung!

Ej, shtetet e Evropës i kam shti në një kategori Category:Evropë, për kategorin Burrë, grua skemi nevojë, artikujt që jonë në kategorin Sporti mujin me u bajtë në kategorin Sport. D.m.th kategoria Futboll (richtig) artikulli Futbolli (richtig) edhe për tjerat u konë mir mi bo të njajtin sistem vetem p.sh te kategoria Historia (duhet histori) që kanë shumë artikuj mos me ja nisë pa pas shumë kohë (mi bo qashtu që mi ndryshu mrena një dite krejt artikullit e një kategorie). Çka po menon ti. Unë ika se jam lodhë.--172.179.197.70 2005 Dhjetor 21 12:08 (UTC) Upss! Jam unë Hipi Zhdripi

mir ata me evropën dhe ato dy kat munden mu grisë, te kat nuk duhen mu kon a në fund, se shquar shqip e jo shtremt shqip, nëse nuk ki problem dashta me ndryshu krejt kategoriat, se nuk jan qysh duhët, dhe përdoruesve të ri duhet me ja spjegu qysh hec këtu puna edhe Oscar dhe Çmimi Oskar me bër Academy Awards a diçka, te kontinent ke bër ni gabim, amerika nuk ësht kontinent po d.m.th. që n'veti jan, amerika jugore, amerika veriore, dhe Kategoriat kryesore nuk duhet me pasur shum artikuj jashta është një Kategorie për mbledhje si kat:seria dhe kat:film. --Ko.S.ystem.OV@ 2005 Dhjetor 21 12:40 (UTC)
Janë pesë kontinte sipas mësimit në shkollat shqipe. Edhe Azia e vogël (Lindja e afërt), Arabia (edhe që vetem sa sashtë e dane) nuk janë kontinente po edhe amerika latine (Amerika Jugore, Amerika e Mesme (Meksika), Amerika Veriore) nuk është kontinent.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 02:27 (UTC)
Çato kategori që po i zateti poo i bojë--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 02:28 (UTC)

Stampa për njësi Ad.

Duhet me provu me bo një rregull. Mendova me i emërtu si vijon:

 1. Shkurtesa e shtetit-Ad.I (për shkallën e parë si p.sh: Bundeslander)
 2. Shkurtesa e shtetit-Ad.II (Lankreise)
 3. Shkurtesa e shtetit-Ad.III (stade)

P.sh për Shqipërin (tani vetem ekzistojin dy nivele)

 1. AL-Ad.I për prefektura
 2. AL-Ad.II për rrethet
 3. AL-Ad.III për qytetet

Për ShBA është pak problem po aty ja nisim me minusa

 1. USA-Ad.-I për shtete
 2. USA-Ad.-I
 3. USA-Ad.-II
 4. USA-Ad.-III për qytete (kjo gjithmonë duhet me u marrë për bazë për mu mujt e me u krahasu) .ku me ditë nashta ma vonë na duhet najsan. Kshtu pa marrë parasyh mujim me i krahasu nivelet pa marrë parasysh se i thojin regjion, rajon, destrict, landkreis apo ku ta di unë.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 01:59 (UTC)
Ide e mir esht. bone. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| 2005 Dhjetor 24 02:07 (UTC)
Jam tu i bo--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 02:29 (UTC)

Biografi

O futju te tonave kategorin Biografi. Masanej katogrinë për shka e ki njetë. Ti mledhim tonat edhe në koftë që nuk janë biografi.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 02:05 (UTC)

Nuk pe di qka po thu. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| 2005 Dhjetor 24 02:08 (UTC)
Krejt artikujt që kanë lidhje me njerzit futi në Biografi. Masanej diçka tjetër.
profesioni
 1. Foto-portret (për këta që janë disi si V.I.P)
 2. Këngëtar+ ë
 3. Sportist (për sportistë që merren me disa lloje të sportit) ose + ë
 4. Futbollist + ë
 5. Aktorë (jo Artist/ aktor=darstela Artist=kunstler)
 6. Hendbollist+ ë
 7. Basketbollist+ ë
 8. Politikan+ ë
 9. Jurist+ ë
 10. Pedagog+ ë
 11. Kryetar+ ë
 12. Hero - nacional
 • (Hero - lokal për llapionë)
 1. Dëshmorë – kombëtar të ramit në luftë për qëllime kombëtare
 2. Filozofë
 3. Regjisorë
 4. Boksierë
 5. Atletë
 6. Matematikanë
 7. Fizikanë
 8. Kimistë
 9. Albanologë
 10. Gjeografë
 11. Fotografë ose Fotografisë
 12. ...
kombësia
 1. Gjermanë
 2. Hungarezë
 3. Anglezë
 4. Britanikë
 5. Skocezë
 6. Danezë
 7. Portugezë
 8. Spanjollë
 9. Italianë
 10. Shqiptarë
 11. Serbë
 12. Kroatë
 13. Maqedonë
 14. Grekë
 15. ....

ma mirë me +ë --Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 24 02:44 (UTC)

Aha O.K. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 24 21:12 (UTC)
Mbasi kjo kategori po të duket se është e mbi ngarkuar, artikujt që kishin për temë shkrimtarët, i barta nga kategoria letërsi (po duket se ka qenë pa vend) dhe biografi. Kategorin shkrimtar e futa si nënkategori të kategoris biografi. Tani mendojë se është mirë që artikujt që kanë të bëjnë me Aktor të futen në kategorin Aktor pa marrë parasysh janë aktorë teatri, filmi artistik, filmit televiziv, filmit dokumentar, serik apo ku ta di unë. Mendojë se kategoria Aktor duhet të futet si nënkategori e kategorive: Biografi, Artist (kunstler), Kinematografi (derisa kjo nuk të rritet), Teatër pastaj më vonë kategoria Aktorë do të ndahet në nën -kategori sipas drejtimeve përkatëse e si nacionalitetit e ndonjë tjetër. Ç ka menonë ti për këtë?--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 26 03:13 (UTC)
Aktor e di që ësht ma e saktë, amo Artist um pelçej ma shum, nëse mendon qysh po thu ti ësht ma mir, nuk kam problem, por mir që po pyet, pare se bohën konflikte, a ti je ai IP-Përdoruesi? --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 26 16:33 (UTC)
Ani, mire. Masi qe po te duket me atraktive Artist futja Artis, ndersa Aktor le vetem per ata te teatrit. Se fundi i fundit edhe Aktori eshte artist. Deri sa ne kategorin artist nuk ka shume piktor, skuptore e drejtime tjera bene te hyne aty.
Po te lutem provo disi te lidhesh komanden per mbylljen e tabelave (sikur te de:Wikipedia "einklapen" - per navigacion leiste) ta lidhesh me stampa. Eshte mire se jam duke punu per artikujt shtete e aty ka me pase shume stampa, por nganjeher po mbushet fleta me stampa (diku, diku eshte mir po shpesh po duket e tepert).
Upss! kam punuar me dy shfletues, ne njerin nuk kam qene i kyqur (ka qene pune serike pasi njate programin per "bot" qe e tha Dori nuk po di me perdore, shiko ndoshta mund ta perdorish ti, do te lehteson punet).--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 26 16:58 (UTC)
E kam provu at send, po nuk po funkcionon, problemi ësht te Monobook, vete Dori-n a mundët me bër diçka. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 26 17:03 (UTC)

E gjeta

E gjeta menyren si me importu ate sane. Tung --Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 26 19:24 (UTC)

Super, mundesh mu ma spjegu? --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 26 19:29 (UTC)
000 Afrika e Jugut harta.PNG
S´ka
S´ka
S´ka
S´ka
S´ka
S´ka
S´ka
S´ka
S´ka
redaktoni hartën

0

Shablloni nuk mund të therrasë vetveten: Stampa:Prova 000 jam duke mundu me kuptu, ishalla nuk jam ka prishi najsan. Tranohet Dori. Vetem po me doket se üajfar seni me prapashtesen .js nuk ka qene aktual te na. Tashti e bona --Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 26 21:04 (UTC)

Upsss! Po bon pune--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 26 21:10 (UTC)
Qysh me ja ngjit emrin
Çka me jan ngjit emrin? dhe ma mir mos ndrysho atu dyja, ma mir me prit Dori-n, ende nuk po bon. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 26 21:18 (UTC)
Po, po bonë. Po shpraze magazinën e shfletuesit "Char". Unë e provova me dy shfetues edhe po bonë. Shtype STRG+F për I. Explorer ose STRG+ALT+R (reloade) ose shko te tabela udhëzuese e shfletuesit përkatës. Kta e bone se shfletuesi yt ashtë tu punu hala me Moonobook.js e vjeter. Une i bona Stampa:Navigacion Dinamik dhe Stampa:FOTO Navigacion Dinamik tashti duhet me i shti me ni vanë që e kish pas pregadit Dori prej fillimit (mu semkara mi pa) për tekstet e stampat e parapregaditne. Ishalla e gjojë qatë fletë edhe njëherë. Tung --172.176.227.112 2005 Dhjetor 26 21:42 (UTC)
Bravo, super po dokët, a une te prova ime paska nevoit vetem reload ( F5 )--|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 26 21:49 (UTC)
Kqyre manuel Kosova me tyrli ngjyrna--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 26 23:28 (UTC)
Super shija, edhe se atu ngjyrat nuk i preferoj, mir pom doket. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 27 11:38 (UTC)

Shekujt

Ne shqip perdoren numrat romake per shekujt ne mos e kam gabim, pse i zhvendose tek numrat arab? Dori | Diskuto 2005 Dhjetor 28 05:26 (UTC)

Nuk e pasna dit vallai, po sepse mos mu habit përdorueset dhe ma mir mu dok, më falni. Sidush i rykthey. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 28 13:52 (UTC)
S'ka nevoje per te kerkuar falje se s'bere ndonje gje. Thjesht po pyesja, mos e merr per keq. Mendoj se duhen tek numrat romake se ashtu i kam pare ne librat e historise ne shqip. Dori | Diskuto 2005 Dhjetor 29 04:04 (UTC)
E pash dje se gabim e kam bër, se na pe perdorshmi për nime numrat romake, e duhesh edhe me dit se shqiptart e perdorin numrat arabe, në shkoll i kemi përdor numrat Romake për Shekuj, amo sipas ghujës letrare janë shkujt me numrat romake. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 29 14:09 (UTC)

Feliz año nuevo

¡Feliz año nuevo a ti también! :) -Kokëpleshti (Piolinfax) 2005 Dhjetor 28 21:41 (UTC)

Grazias, y ti también feliz año nuevo ( I'm a beginner Spanish Speaker ) --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 29 14:02 (UTC)

Thanks

Thank you for translation ;) www.zucker.prv.pl - "Sugar" in 230 languages. I invite you and I`ve got request about register to my guestbook (http://www.ksiegi-gosci.info/dodaj.php/cukier) Thank you very much

None problem, i had time and welcome to Albanian Wikipedia. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 29 17:02 (UTC)

Request

Hi. Can you send me what`s Albanian translation of sentence: "Website with more than 220 counterparts of word "sugar" in different languages"? Thank you very much. Szoltys1990 2005 Dhjetor 29 21:05 (UTC)

Of course and voila. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 29 21:16 (UTC)

ShShBA=Shtetsis e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (Pasaporta)

Është fjala për shtetësinë. Aty është janë të vendosura dy stampa njëra për shtetësin dhe tjetra për kombësin. Unë jam shqiptarë por kam shtetësin Jugosllave (sami Frashëri ka pas me siguri disa nënshtetësi? apo nashta vetem një). Plotë vende të botës e kanë (nuk është si në ShBA e në vendet e perendimit). Në pasaporta të vendeve lindore shkrunë shtetsia dhe kombësia. Se mu konë si në ShBA krejt banorëtë e BRSS ishin konë tashti sovjetik edhe fundi i fundit shtetësinë munesh me ndërru e kombësin jo. Kombësia është trashëguese nuk blihet apo fitohet (e vetmja mënyrë është të jeshë i adoptuar, por prap aty vije në pytje ligji i natyrës e jo shtetit). Shteti gjerman nuk e pranonë këtë por vetë populli e pranonë. Për ata që janë në pakicë nuk flasin por për jahuditë thojin jahudi gjerman, për shqiptartë ende nuk ëshë futur në koka të tyre, po pëe gjermanët nga kazakstani thoin gjerman-rusë.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 30 22:17 (UTC) Upss! Unë nuk jam Jugosllav por kam shtetësi Jugosllave (Me më thanë se jam jugosllavë e niej veten të fyer sikur një Asyra apo ku ta di të i thuashë se është Arab)--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 30 22:18 (UTC) Upss!! Nashta duket primitive por është efektive (mu konë ndryshe nuk ishim konë na shqiptarë)--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 30 22:20 (UTC)

Ashtu është, shtetsia ësht punë letër dhe kombesia e ka prej lindjes, te wikipedia duhet më ja bër me ndryshime, se tani del krejt gabim dhe habiten tjert, tani na duhët me drejtu, dhe Artist e zhvendosa tek Aktor, edhe se te dyat janë sakt e zhvendosa, sepse na ma shum e perodrmi Artist, se aktori ( Schau-spieler ) është artist ( Künstler, abgeleitet vom Kunst si Shqip Art-ist ), nër sërbi jemi ende, sepse në leter na shkrun se e kemi nënshtetsiën sërbe. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 30 22:32 (UTC)

Jo serbe (serbe nuk ki pas kurrë, spo boj hajgare po me ligj kurr se ki pas serbe, se Serbia kurr su konë shtet vetem, edhe kur u kon vetem kosova su kon me ta, ne difshe ti naj dokument ku shkrun shtetsia Serbe për një shqiptarë të Kosovës ehvalla? u konë mbretëria SKS, jo Serbisë ) po Jugosllave. Edhe oshtë interesant me ditë se me çfar letra kanë hecë tyneherë.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 31 00:26 (UTC)

Po amo Jugosllavia u thonur edhe sërbi amo jo zyrtare, mos u tut e di qysh hec lepuri. Na shqiptart jemi pak përtac, dhe i thojmi për shkurti, për ata kur nuk tham Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por ShBA. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 31 00:35 (UTC)

Fshije këtë fletë u zgatë si sakëz. Unë spo tutna po rregulli e donë qashtu. E puna e amerikës është pak ndryshe se aty edhe me thonë amerikanë nuk gabonë, po tjertë e kuptojin ngushtë (ShBA). Me i thonë kosovait që shtë shtetas serb osht si një Kubanezi (dashamirë të F.Kastros) me i thonë që është shtetas i ShBA-së. Dallimi ashtë i madhë. Një gjerman osht Evropian po nuk osht Frances. Fshije feten se u myta tu e livrit atë senin.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 31 00:53 (UTC)

E arkivova. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 31 01:19 (UTC)