Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-5. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

 

Diskutimet (Head)arkivuar
Filing cabinet icon.svg Arkiva-14 shtator 2005 - 22 tetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-222 tetor 2005 - 31 dhjetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-331 dhjetor 2005 - 26 janar 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-426 janar 2006 - 28 shkurt 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-528 shkurt 2006 - 5 prill 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-65 prill 2006 - 14 maj 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-714 maj 2006 - 16 janar 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-816 janar 2007 - 2 maj 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-92 maj 2007 - 8 korrik 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-108 korrik 2007 - 25 tetor 2008


Nënshkrimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Nëse ke mundësi të gjeshë një mënyrë që nënshkrimet të lidhen me fletat e diskutimit për të gjithë redaktorët do të ishte mirë, pasiqë jemi shqiptarë dhe paksa të ngutëshem e nuk e vërejm se ku jemi duke adresuar shkrimin.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 1 06:17 (UTC)

E imja eshte keshtu [[Përdoruesi:Ko.S.ystem.OV@|filozofi]] [[Image:Flag of Albania.svg|30px]] [[Figura:Flag of the United States.svg|35px]] '''[[Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@|???]]''', por duhesh me bere keshtu qe ku shkrun Mos e përpuno nënshkrimin për formatim ja ndon aty shejen. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 1 20:33 (UTC)
mbroje faqen tënde personale ather nuk mundet kërkush të shkrun aty. pak brutal po një lloj zgjidhje. mua më kishte interesu a ka naj mundësi që kur të shkrun dikush te naj diskutim automatikisht ta mare këtë --~~~~. kjo e kishte thjeshtësu shum punën. --bet_0 2006 Mars 1 20:58 (UTC)
Ai funkcion nuk ekziston, per cka e ki fjalen personale? nje qe ndihmon eshte me shkru ma se larti qe me nenshkrue. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 1 21:03 (UTC)
Personale mendova Përdoruesi:Dan mundet ta mbroje nga redaktimi dhe kështu nuk mundet të shkrun kërkush :))) sa për atë tjetrën shum keq që nuk egziston. tung —bet_0 2006 Mars 1 21:10 (UTC)
Vallai ma mir eshte, sepse faqen personale duhet ai me redaktu qe posedon, vallai mir kishte qene ajo, ma kishte be ma lehte diskutimet. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 1 21:18 (UTC)
Nuk öshtö fjala vetem pör faqe tö administratorve po edhe pör pördoruesit öshtö mö praktike. Tung --172.183.168.232 2006 Mars 2 15:58 (UTC)

Si të Ndryshoj Titullin e një Artikulli[Redakto nëpërmjet kodit]

A mund të më ndihmosh? Nuk di si ta ndryshoj titullin e Artikullit 'Traktati i Bukureshtit' në 'Traktati i Bukureshtit, 1913'. U mundova ta bëja por nuk e bëra dot, pasi lidhja është formuar nga faqja e ngjarjeve të vitit 1913.

respekte —Eneid 2006 Mars 2 15:54 (UTC)

Truse zhvendose dhe jepe titullin e ri, ai funkcion eshte lart. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 2 15:58 (UTC)

Emri i Xhorxh BUSH[Redakto nëpërmjet kodit]

Degjo, ne shqip emrat e huaj shkruhen ashtu sic degjohen. Pra George Walker Bush duhet te jete Xhorxh UOKËR Bush dhe jo VALKER.

Ky eshte rregull i rrept i gjuhes shqipe.

Me respekt —Eneid 2006 Mars 4 21:07 (UTC)

Po shqip po i bjen Valker, me vjen ne mend ai emisioni gjerman: Uokër/Uekër sie sind raus (Uokër: Aber wieso dass denn?), ndoshta e njehe.--filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 4 21:13 (UTC)
Ne shqip nuk i bie Valker sepse me kete llogjike edhe emri i tij duhet ti biente Xhoerxhe dhe jo Xhorxh. Ne shqip, pervec atyre emrave qe ekzistojne sipas rregullores shqipe psh.: Amerik dhe jo Ëmerika, emrat e tjere sidomos emrat e pervecem (emra njerezish) duhet te shkruhen sic degjohen. Me respekt —Eneid 2006 Mars 4 21:18 (UTC)
Mir po te kuptoj, por qysh deshiron ti me bo vetem konflikte dalin, sepse shkruhen ndryshe, dhe New Heaven/Connecticut nuk shkruhet ashtu. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 4 21:24 (UTC)
Nuk dalin konflikte. Konfliktet bien poshtë pasi që ato janë të ridrejtuara. Pra, emri origjinal është i ridrejtuar dhe nuk mund të humbë. Po ta marrim se gjatë gjithë tekstit e përdorim emrin origjinal atëher kena me pasë ma shumë konflikte. Lakimi i emrave nga gjuhet e huaja nuk duket fare mirë. Nëse përdoret Georg Bush atëherë duhet të merret si firmë, titull në moment nuk po më kujtohet si i thonë por nuk bonë me shkru p.sh i Winowsit po duihet me shkru me "Windows"-it. Georgit (kjo po lexohet georgit e nuk po lexohet xhorxhit) emri origjinal nuk është Geoergit po "Georg"-it. Nëse nuk i dallojim fjaltë e huaja, ai që e ka shkru e dinë, po ai që e lexon do të kriojë një emër të ri, Georgit. Në fillim duket se është më mirë emri origjinal po kur të lakohet ka shumë probleme.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 17 16:16 (UTC)

Superhero - Mbihero[Redakto nëpërmjet kodit]

Une nuk e kam hasur kurre fjalen SUPERHERO te perdorur ne ndonje tekst shqiptar persakohe kam lexuar ne Republiken e Shqiperise. Ne ketu kemi rastin per te kontribuar ne pasurimin e gjuhes shqipe, e jo ne pasurimin e saj me fjale te huaja. A mund te me thuash se cila eshte parafjala krahasore ne shqip e fjales se huaj SUPER?!!! Cfare do te thote ne shqip SUPERHERO sepse kjo fjale nuk eshte shqip. E megjithese gjithashtu fjala HERO nuk eshte shqip, serish ne kemi miresine ta kemi SUPER ne shqip.

Une prandaj mundohem qe ne korrigjime te bej SHQIPERIMIN e fjaleve te huaja e jo huazimin e tyre ne shqip (te pakten aq sa kemi mundesi). Atehere sipas logjikes tuaj, edhe fjale te huaja si EKUILIBER, IMPLEMENTIM, nuk duhen te perkthehen ne shqip me perkateset e tyre (BARAZPESHE, ZBATIM) sepse edhe ekuilbier e implementim perdoren ne tere shtetet shqiptare.

Me respekt —Eneid 2006 Mars 17 15:59 (UTC)

Super, Gigant, Mega e terme të tilla që përdorin të rinjët e ditëve të sotit nuk është keq të jenë pjesë e Wikipedia-së. Kjo ka qenë dhe është normale. Në të kaluren ka qenë në modë për racen e zezë të përdoret "negra" etj. Këto terme duhet të shërejnë si urë që lidhë gjuhën popullore me gjuhën letrare. Unë mendojë se duhet të lihet një hapsirë në të cilen, si të themi përdoren "gjuha e profesionit". Duhet pasur parasysh që të rinjët shqiptar i përdorin këto terme dhe nëse nuk ne nuk i përdorim do ti ikim realitetit. --Hipi Zhdripi 2006 Mars 17 16:28 (UTC)
Me vjen shume keq qe perdor kete logjike per te argumentuar perdorimin e parashteses SUPER, pasi kjo do te thote qe ne Wikipedian shqipe neve nuk kemi nje qellim te qarte, dhe ashtu sikurse ben media joprofesioniste shqiptare, po e bastardojme shqipen me fjale te huaja. Ne gramatiken shqipe, shkalla me e larte krahasore thuhet "Shkalla Sipërore", qe do te thote qe SUPER eshte nje ndajfolje qe nuk gjindet ne shqip, aq me shume tek nje fjale si SUPERHERO. Lidhja mes gjuhes popullore dhe asaj letrare behet me pershtatje dhe shiperime fjalesh, e jo me huazime te fjaleve te huaja 100% ashtu sic jane. Dhe saper informacion, SUPER eshte term vetem ne anglisht persa kohe perdoret ne kuptimin krahasus. Ne shqip ai nuk eshte term por eshte NDAJFOLJE, dhe ky eshte ndryshim i madh. Pasi, TERM mund te cilesojme fjalen, psh: EKONOMI qe nuk eshte shqip, por meqenese ne nuk e shpikem si ide, atehere na u desh ta huazonim. por SUPER ne fjalen SUPERHERO eshte thjesht nje NDAJFOLJE qe tregon shkallen siperore. pra argumenti juaj nuk qendron. Me respekt —Eneid 2006 Mars 17 16:42 (UTC)
Eneid, vete biseda qe je duke e bere me Ko.S.ystem.OV@ po te tregon se ku eshte problemi. Une edhe me tutje mendoje se me pak durim dhe kohe edhe kto qeshtje zgjidhen. Nuk e di sa po me kuptone. Ne boten e te rinjeve (jo vetem shqiptare por edhe japoneze)jane ngulur keto lloje shprehje. Tani ne ose ju ufrojme atyre shprehje me terheqese ose i pranojme shprejet e huaja. "Super" ("Siper") merret si fjale latine. Në kosovë sot qarkullojnë plotë terme "i smut", "njeri" që ja kanë arritur të i zëvedësojnë një numër të madhë të këtyre shprehjeve (shiko Familja Moderne). Çka po du me thonë pleqnia duhet me qenë ma tolerante ndaj të rinjëve ose të ndahet prej tyre. Ne në Wikipedia presim me shume nga te rinjët, me shpresë se këtu me kalimin e kohës do ta dinë se çka është e tyre dhe çka është e huazuar. Ka këtu artikuj që janë interesant për të rinjët dhe në to është "bota e holivudit", për ta arritur qëllimin tëndë duhet punuar me durim dhe me shpresë se me kohë bien gjërat në vend të vetë, në të kundërten i riu do të fletë me gjuhën e holivudit e i vjetri me gjuhën e vjeter.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 19 02:05 (UTC)
Të rinjët me kohë do të hasin në probleme dhe do të kërkojnë këshilla nga pleqëria. Vjenë koha kur edhe ata kanë nevojë për diçka të veten. Kryesorja është që këto shprhje të mos dominojnë Tung
Edhe kjo eshte p.sh. e mire, krejt i smut be njeri ose krejt i lig be njeri jane sende perditshme, d.m.th. se nuk gjinden ne gjuhen shqipe nuk pranoen ne Wikipedia (sipas Eneid), edhe per kete termin i smut be njeri nuk ishte keq me shkru nje artikull, ka edhe njo, jo e njohur si i smut be njeri, i ftohet njeri (cooler), blabla tung.
Mbihero perkthehet ndashta, por Superhero i thohet edhe ne gjuhen shqipe, p.sh: Fantastikët, ne permbajten shkrune qe flitet per nje familje Superhero, e jo mbihero. Une po te kuptoj mendimin tonde, por ti po dele jashta realitetit, sepse ti po i perkthen direkt, dhe kjo eshte problem, super eshte fjala, dicka speciale, e larte, nuk po di edhe qysh me shpjegu, por me perkthy se pari shqip, eshte siper, tani mbi (mos keqkuptoni kete krahasim) si e ke thone, ndashta e kam gabim, por na edhe gjermant etj.. e kane fjalen super spsh: Ky kompjuter qenka super (une ne nganjehere hajgare e shkruaj/them zuper), kurse qysh thene ti, gjermanisht d.m.th übermensch, ti me keqkuptove, nuk kam thene qe fjala duhet me qene ne gjuhen origjinale, nese shqip perdoret se sa here veshen çorapet, mua me pelqen qe kshyr me bo 100% Shqip, po mendo edhe pak cka d.m.th. kjo, sepse ti erdhe pa evidence, kurse une ta dhashe ti nje, qe e kam nga nje programit e DigitAlb-it nese e ka Top Channel/DigitAlb ne kete pike gabim, shkruaj nje leter, qe ta bojn mbihero. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 18 21:44 (UTC)

Ndryshimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Ko.S.ystem...!

dje u mundova per dy ore te rirendis shkrimtaret shqiptare sipas mbiemrit. Mundimi me shkoi se koti se ju, sic duket nga te fortet e ketij forumi, e asgjesuat punen time pa lene asnje arsye! Nuk e di arsyen e renditjes sipas emrit. Te pakten nuk e kam hasur ne asnje enciklopedi evropiane. Behet fjale per nje tradite qe une nuk e njoh??!

Rudi

Siç po duket asgjë nuk po shihet përshkak se ai në moment nuk është këtu. Po e lëmë anash shakanë. Jam i bindur se e di arsyen. Ne këtu e praktikojmë përdorimin e listave spas emrave, ndoshta është primitive apo uk është profesionale por vije nga gjuha shqipe që kena mësu në shkolla. Pasi që niveli i kësaj gjuhe është edhe qëllim i projektit tonë, ne mundohemi të punojmë në atë drejtim. Për të ardhmën të kisha propozuar që kur ke ndërment të ndyshoshë diçka (për të mos shkuar mundi poshtë) paralajmëroj anëtarët tjerë. --Hipi Zhdripi 2006 Mars 23 20:12 (UTC)

Upss!!! punen që ke bërë mund ta përcjellish në historikun e fletës. Puna e Rudit dhe redaktorve tjerë. Përdore Exel apo programe tjera shkon ma spejt mi rradhit listat.

Dani e shpjegoj mire dhe ne shtetet shqiptare eshte emri tani mbiemri, arsyjen nuk munda me dhane, sepse kur ryktehet artikulli nuk mundesh me dhane arsyjen, nuk e ryktheva me qellim te keq, por sic e kemi mesu, e jo qysh e kane tjerte, flm per bashkpunim. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 24 13:14 (UTC)

Sic e kemi mesu?? Për ato qe ti ke mesu e nuk mësuar ne shkollë unë kam rezervat e mija..Dhe sigurisht as nuk është ideja e Wikipedias që t'i marresh leje të tjerëve, sidomos në këtë rast me sa duket një grupi trimash që i duket vetja sikur e kanë pronësuar Wikipedian, para se të bëhet një ndryshim!! Por shpresoj se me rritjen e nivelit të kësaj enciklopedie botërore, edhe në gjuhen shqipe, interesi i disa personave që përzejne pjesëmarrësit e ndershëm do të venitet, si pasojë e faktit që nuk do kuptojne më përmbajtjen e artikujve. Këtë jua them jo se dua të tregohem si një Klugscheisser, po se më ka ardhur në majë të hundes me anadollëkun tuaj!! Rudi

Eurovizioni[Redakto nëpërmjet kodit]

Qe ki qefë merri do informata e përmbledhi. Unë jam tu ngu muzik prej qituhi nuk e di shka ashtë : http://www.oneurope.biz/2006/alb.htm --Hipi Zhdripi 2006 Mars 25 01:20 (UTC)

Prej tjere wiki? a prej faqes? Dhe kenget bullgare ma te mira, e kam disa CD (edhe shqip kam: Tingulli 3, Soni etj...) ketu dhe un kenaqa tu i ngu. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 25 02:50 (UTC)
Po ti djal une nuk e di. Une menova kryesorja me kone edhe na aktual. Po du me thonë ka shum të ri që kanë qefe me gjete dishka ne iternet e une menova mase po me doket qe ti je ne keto rrjedha me pregatit një copë në këtë drejtim dhe me i futë të dhënat nëpër artikujt për këngëtar. Kshtu e ashtu ato duhet me i bo dikush, po ma mir me pri me qisi sene pak si ma zyrtare se kur te leshohen te tjert me shkru ky kangtari filon filoni ka marrë pjesë në këtë darsem e ka qit qisi e qasi albumi. Po du me thonë me pregatit livadhin edhe me ditë kah me shku tjert e mes me shkru gjithçka.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 25 03:51 (UTC)
Aktuale me qene eshte mire, por vetem nje person, nuk shkon, ka mendue me shkru per cmime, konteste dhe festivale filmit dhe muzikes me shkru, po nuk po di ku me ia nisur, dhe disa sende nuk kuptova cka po don me thone. -filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 25 20:13 (UTC)

Harta[Redakto nëpërmjet kodit]

Po më duhet një hartë e madhe ku janë të vizatune vetem kufijt e shteteve edhe ku janë pikat e kryqyteteve. Dashta me i bo në shqip e ne i vendos te kutijat e shteteve. Nëse ma gjonë njo më kishe bo qerak për momentin--Hipi Zhdripi 2006 Mars 25 04:32 (UTC)

Weltkarte dhe ylli d.m.th. kryeqytetet. Shpresoj se te kam ndihmue. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 25 20:09 (UTC)
Nejse, po i marrë prej Commons asi të CIA-së, spanjollt e Franceztë i kishin përkthye disa une pi bojë nja të thatë qe me mujt me ja trus masanej en tona gjuhtë. FLM--Hipi Zhdripi 2006 Mars 27 20:00 (UTC)

Zigarettenpreise[Redakto nëpërmjet kodit]

Hallo, du hast mir in einer anderen Diskussion in bezug auf die Zigarettenpreise geantwortet. Danke erstmal, kannst du mir vielleicht sagen wieviel Lek eine Packung Marlboro Zigaretten kostet. Das soll mal der Artikel werden, wenn du ihn sehen willst, ist aber noch lange nicht fertig.

Also ich komme von Kosovo und kenn mich mit Lek nicht aus, aber schau auf Yahoo, da die denn gleichen preis haben, glaub ich, weil die die im Kosovo geliefert werden, werden auch im Albanien geliefert, mit grosse Sicherheit (Vermutung) sind die, die mann im KS und ALB kauft fälschung, denn im DE muss man dafür dass 3fach hinblättern, solltest du mal wieder fragen haben, wende dich an mich, kannst dich auch im Benutzerseite (Sintonak.X) im de.wiki schreiben aber ich bin selten dort aktiv. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 26 00:05 (UTC)

Tabela[Redakto nëpërmjet kodit]

Hej tung. Qysh bohet bre mi shti fotografin në tabel edhe me konë sipërfaqja e fotografisë sa e tabelës (rubrikës). A po merr vesh, mes me pasë hiq korniza, me konë pika e parë e tabeles e barabart me piken e parë të fotorafis, mes me pas hiq toleranc (NO "luft"). Qe sa jam ka munona po spo i bi në fije. E di qe bonë se e kom pas bo disa herë.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 27 19:49 (UTC)

Kjo shtir vallai eshte, me te shum smundesh me bo, te gjithe cka i kam bo jan me vend te lire, si {{Biografia}}, {{Biografia-Box}} ose {{Muzik-Box}}, por po me doket se nuk te kam marr vesh, ti po fol per lisa, une per fshisa. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 27 19:57 (UTC)
Po mër, lehtë ashtë, po e pasna harru kur e kam shti në tabel me hekë "right" ja trusa "center edhe U BO--Hipi Zhdripi 2006 Mars 27 20:07 (UTC)
E dita se te kam kutpu keq, une e mendova se po thu qe mos me pas vend te lire. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 27 20:13 (UTC)

Portali[Redakto nëpërmjet kodit]

Ha mër, shka po të doket sistem i portaleve. Shiko shembullin: Portal:Kosova dhe udhëzimet Portal:Portal. --Hipi Zhdripi 2006 Mars 29 21:30 (UTC)

Vallai haver super po me doket, por Kosova, ishte mir me pas Fotografia e muajit artikull dhe tekst me shkru, krh.: Portal:Film ose Portal:Muzikë, edhe se eshte e kalterta nje nga ngjyrat me te preferuar te ime, hiq nuk i pershtat portalit, po shija e personave eshte ndryshe prej njeri tjetrit, provoje kutiat me bo ashtu qe nuk preken me njera tjetren, dhe portali eshte zbukuru mire, dhe Bet_0 e ka bere super spjegimin per si perdoret, Portalin Kosova jam kone tu e grise, se shijen e portalit nuk pati, por sebep teje nuk e grisi, e kam nje problem me portalin Strip dhe Literature, spo kemi materiale per ato dyja, P.S: A dini se dhe Artikuj te rinj flitet te dyat per artikuj cka jane filluar se fundmi. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 30 12:07 (UTC)
Zemer, une e di qe ato mujin me konë shumë ma mirë. Po për qysh i kina puntë edhe sa vetë jena tu punu është shumë mirë bile përsëtepërmi. E ti në paqë kohë rregulloj qysh ki qefë kryesorja me u përfshi materiali për Kosovën aty.--Hipi Zhdripi 2006 Prill 1 02:39 (UTC)

Shkronjat mbi foto[Redakto nëpërmjet kodit]

Janë shumë të mira po duhet me i përdorë sa ma pakë se masanej doket flea si WEB-faqe e jo enciklopedi. Une po i përdori për me ju lonë njerzëve mundësin që edhe ata me ndihmu e përkthy. Sa funksionon nuk e di. Po ashtë mirë me mujt e me mësu si me bo që me kopju qatë fotografin që po e krijon programi mbi fotografin e vërtet. Po më doket ja bon si te formulat matematikore (rendern png-format). E në koftë se ashtë qashtu duhet me konë e mundëshme me nxjerrë vetem "label"-in (etiketen përsipri fotografisë) transparent e edhe me kopju masanej rejt komplet foton. Pëndrshe masi që tëjenë ërkthyer hartat duhet me bo snap-shot. Upss! në vend të shkronjave bonë edhe me shti fotografi provo. Ashtë e mirë qe me mujt kur ta shtypë një pjesë të fotografisë me të lidhë me fletë tjeter. Po më doket me kast nuk e lojin se masanej doket si Web-faqe. Po si do që të jetë është e mirë edhe për sene tjera--Hipi Zhdripi 2006 Mars 31 01:17 (UTC)

Koka edhe një problem me shkronjat. Kur ta ndryshon madhësin e shkronjave të shfletuest edhe ato po ndryshojkan, çka d.m.th i lujin kordinantat. Pra po metë vetem me bo snap-shot.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 31 04:00 (UTC)
Nuk eshte keq me i lene qashtu me shkronjat mbi foton, doket dicka dinamike, por nese e ki mendimin se ashtu nuk do te jete mire, por eshte puna, se artikull duhet me pasur shijen enciklopedike e jo foto ose hapesirat tjere, nese del problem ma mir mos me bo ashtu, se thote dikush qe sipas sq.wiki gjermani gjendet ne perendim te evropes. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg (diskuto) 2006 Mars 31 18:11 (UTC)
Për qato lloje të hartave e kom njetë mi lonë qashtu pasi që po më duket që është nevoja. Se nuk po bonë ndryshe përveq se me i përkthy krejt vetem. Kshtu edhe pse është e koplikume nashta më ndihmon dokush. Ku me ditë vjen najkush që është i interesun në harta (nashta edhe nuk vjen).--Hipi Zhdripi 2006 Prill 1 02:35 (UTC)