Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-8

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-8. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

 

Diskutimet (Head)arkivuar
Filing cabinet icon.svg Arkiva-14 shtator 2005 - 22 tetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-222 tetor 2005 - 31 dhjetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-331 dhjetor 2005 - 26 janar 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-426 janar 2006 - 28 shkurt 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-528 shkurt 2006 - 5 prill 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-65 prill 2006 - 14 maj 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-714 maj 2006 - 16 janar 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-816 janar 2007 - 2 maj 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-92 maj 2007 - 8 korrik 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-108 korrik 2007 - 25 tetor 2008


Wikipedia:Administruesit[Redakto nëpërmjet kodit]

pse me hoqe? --Lem31 17 Janar 2007 13:06 (UTC)

Lemi3 mos u shqeteso shoku se pas disa kohe nese tregohesh sikur tani do te behesh administrues, por tani ketu eshte nje rregull e pa shkruar, nese sepaku 2 administrues deklarohen bindeshem se nuk duhet votuar pozitivisht tegjith e percjellin te njejtin ritem (ose edhe per pozitivish), (nga pervoja). Pune te mbare. (Puntori 17 Janar 2007 13:15 (UTC))
Puntori ta shpjegoj, dhe diskutimet u kryen, sa duhesh na me lene aty nuk ndrohet, ti e pate 0 me 2, po puno dhe ndihmo ne Wikipedia dhe edhe ti behesh admin, pasi qe 5 admina jane inaktiv, na vine apet 2 ose 3, dhe nese kalxohesh behesh edhe ti admin. --Ko.S.y diskuto°) 17 Janar 2007 13:24 (UTC)
Te shi e kuptova, falemnderit --Lem31 17 Janar 2007 15:14 (UTC)

Stampa:Faqe të grisur[Redakto nëpërmjet kodit]

Ideja e mirë. e kontrollloj nesër drejtshkrimin dhe gabimet e mundshme. tung --bet_0 18 Janar 2007 23:13 (UTC)

U nevojit për shkak se keshtu kane vizitorët e Wikipedia përgjigjen perse artikull u gris, sa kesh te thene me kontrollu, e perktheva gati 1:1. --Ko.S.y diskuto°) 18 Janar 2007 23:19 (UTC)

Lindje - Vdekje[Redakto nëpërmjet kodit]

Sa fillova te e rregulloj sistemin me qart me shume u ngaterrova.

Keshtu per te mso humbur kohe po kerkoj nga ti (meqe e pash se ato ti i ke punuar) nese eshte e mundur qe ti rregullosh stampat e viteve te lindjes dhe vdekjes ashtu qe te kemi kategori:

 • Lindje në vite(te jet e lidhur tek keto me poshtë)
  • dhjetvjeçarë
  • lindje
 • Lindje në dhjetvjeçarë(te jet e lidhur tek keto me poshtë)
  • shekuj
  • lindje
 • Lindje në shekuj(te jet e lidhur tek keto me poshtë)
  • lindje


Njejt edhe per vdekje.

Nje faqe permbledhese e kam krijuar Lindje në vite.

Shendet (Puntori 27 Janar 2007 09:08 (UTC))

Kategoria ekziston, Lindje sipas vitit, jane kategorizuar sipas sistemit, viti, dekada dhe shekulli, dhe eshte mire sic eshte. --Ko.S.y diskuto°) 27 Janar 2007 12:06 (UTC)

Lutje!!![Redakto nëpërmjet kodit]

Lutje!!!

Si mundem te postoj foto, ikona ne wikipedija. Jam duke perkthyer rreth qytetit Bonn të Gjermanis, por fatkeqsisht nuk dij se si ta rregulloj faqen, te jet e njejt sikur faqet e tjera te qyteteve qe shoh ketu, pra me foto dhe te dhenash tjera! Flm.

Ok tash po provoj me fotot, qashtu qysh mke thane! Kurse cka po kerkoj lidhur me postimin e fotove eshte, p.sh. kerko te vikipedija Bonn dhe pastaj e sheh se si eshte faqja e rregullume, dhe tani do e kesh me qarte (gjegjesisht rubrikat qe jane ne anen e djathte)!!! Por ndoshta dhe eshte e komplikume per te me sqaruar por hajt se tek e fundit ska lidhje. Kalo mire.

Thaaanx[Redakto nëpërmjet kodit]

Ko.S.ystem.OV@

Thanx, megjithse nuk po e dij kush e rregulloj (?), tani eshte krejt ne rregull, eshte fotoja ne anen a djathe dhe jam happy!:-)

Une e rregulova, shiko historikun. Dhe duhesht te nenshkruajsh ne diskutime: --~~~~. --Ko.S.y diskuto°) 13 Shkurt 2007 09:17 (UTC)

Ngarkim i skedave nga PC ne wikipedia![Redakto nëpërmjet kodit]

Tung tung Ko.S.ystem.OV,

Cila eshte procedura per te ngarkuar foto, nga PC ne wikipedia!!!

Shiko majtas ku shkruan Ngarkoni skeda te mjete. --Ko.S.y diskuto°) 19 Shkurt 2007 01:04 (UTC)


:Thanx, e zgjodha telashen me fotot. Danke. p.s. kuptohet fale spjegimit tend.

Stampa shqiperi[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung tung Ko.S.ystem.OV@

e postova aty te redaktimi stampen e shqiperis pra amblemen, por shif se ne dy vende e kam postu e siç duket kam postu tek dy rreshtash gabim(pa dashje),

E ke shkruajtur vendin e gabuar, per qata ka dal gabim. --Ko.S.y diskuto°) 19 Shkurt 2007 23:29 (UTC)

po por edhe leje se krejt ta pshtjella faqen, une gjoja se me te ndihmu ti pshtjella ma zi. ti shkrujta dhe koordinatat por po ti shkruj edhe ketu 41° 21' V, 19° 59' L

Emblemen e ktheva sic ishte, jam akoma duke perpunua, por parzit dola, per qata e lash n'gjyste. Ajo nuk ke per kooardinatat por shiko origjinalin te de.wiki, por e permisoje pas. --Ko.S.y diskuto°) 19 Shkurt 2007 23:33 (UTC)

E po mire, tash u rahatova, se kujtova në mos ti pshtjella rreshtat. mire qe u rregullu. kalo mire.

Taratoi[Redakto nëpërmjet kodit]

Hallo,

ich möchte gerne in der deutschen WP einen Artikel über verschiedene Yoghurtzubereitungen mit Gurke erstellen, dafür fehlen mir Details zum Albanischen Taratoi. Es wäre sehr nett wenn ich Rezepte oder Details zu diesem Gericht gekommen könnte (in dt. oder englisch bitte :o) ). Das Ziel ist es eine Übersicht über alle unterschiedlichen Zubereitungsarten von Südeuropa bis Indien zu erhalten. Mene Arbeitswerkstatt befindet sich hier [[1]]. Ich bedanke mich schon im Vorraus für jede Hilfe. Gruß Fred [[2]]

Da fragst du aber den falschen, ich hab kA davon. Hab die albanische Wikipedia durchsucht, hab aber nix gefunden, sry. --Ko.S.y diskuto°) 24 Shkurt 2007 21:55 (UTC)

Nga Alba[Redakto nëpërmjet kodit]

"Dhe sipo thua, bene nje liste te artikujve qe sipas menimit tende nuk jane ne rregull, ne Wikipedia shqip nuk shkruhet as ne nje dialekt, por ne gjuhen letrare shqiptare. Me pas shkruajt ne Wikipedia ne dialekte, kishmi pas shume konflikt te madhe."

E para: Në mesazhin tend ka plot gabime. Faleminderit per keshillën tënde dhe unë do ta filloj korigjimin pikërisht nga ky mesazh. "Me pas shkruajt ne Wikipedia ne dialekte, kishmi pas shume konflikt te madhe" në shqipen letrare është: " Nëse do të shkruhej në dialekte ne Wikipedia, do të kishim shumë konflikte." E dyta: Ndërhyrja ime ishte vetëm një reflektim, pasi pas një numër të konsideruheshëm artikujsh. Nuk doja te krijoja konflikte por vetëm të vija theksin në atë cfarë mua mu duk si problem. E fundit: Uroj që të cdo ditë e më shumë artikujt shqip të shtohen. Kështu mund të krijohet një dritare njohurish e presantimi për shqipëtarët.

Flm shume per korigjimin, por ne diskutime mundet edhe te shkruhet ndryshe, por nese gjen gabime ne artikujt, mundesh te korigjojshe, askush nuk eshte kunder nese korigjon, dhe une kurre nuk kam qene ne nje shkolle ne gjuhen shqipe, dhe ne jete perditshme me shume foli gjemanisht (pershkak qe shoqnia me se shumti folin gjermanisht, sepse shumica prej atyre nuk jane shqiptare), dhe deri para dy vite as qe me ka interesua gramatike/drejtshkrimi i gjuhes shqip, dhe keshtu eshte e mundshme qe bej gabime, dhe me vjen mire nese korigjohen. Shpresoi qe mjafton kjo si pergjigje, por pas kritikon tjeter here ishte mire te bejsh dicka, ti deri tani vec ke kritikua. --Ko.S.ys diskuto°) 5 Mars 2007 01:52 (UTC)

Figurat e ngarkuara[Redakto nëpërmjet kodit]

Perpos licensimit, kategorizo sipas temes perkatese Category:Foto sipas temës, ose leje pa kategori Category:Wikipedia:Foto pa kategori. Flm per mirkuptim. (Puntori 7 Mars 2007 15:42 (UTC))

Aha, OK, si mos pritoj. Te foto e Yahoo kesh tu ia shtua Kompani:Logo, por Internet:Logo eshte me mire. --Ko.S.ys diskuto°) 7 Mars 2007 15:48 (UTC)

Nga Alba (2)[Redakto nëpërmjet kodit]

"Mundësh këtu me lënë një Mesazhë".... Këtu mund të lini një mesazh

Flm, eshte qe nje vjet ashtu, kam harru me korrigjua. Dhe mos harro ne diskutime me nenshkrua me: ~~~~. --Ko.S.ys diskuto°) 8 Mars 2007 18:58 (UTC)

Fjalori i kimise[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung tung Ko.S.ystem.OV@, A do kishe kohe qe te fjalori i kimise te qelesh dhe rubrika per shkronjen C dhe shkronjen H, se une nuk po di se si shkon! Flm. (Drita 18 Mars 2007 12:55 (UTC)).

Si ta mbaroj cka jam tu be, e bej kete me fjalorin. --Ko.S.ys diskuto°) 18 Mars 2007 13:17 (UTC)
U be. --Ko.S.ys diskuto°) 18 Mars 2007 14:11 (UTC)

Logo te qyteti Vlora[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung tung Ko.S.ystem.OV@, kam ngarkuar logon e bashkis se Vlores, por une nuk po dij si ta vendosi logon, nese spriton kqyre si shpejt e shpejt.(Drita 20 Mars 2007 12:51 (UTC)).

U be. --Ko.S.ys diskuto°) 20 Mars 2007 13:19 (UTC)

Listat e emrave[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung tung Ko.S.ystem.OV, tash me ra ne sy se tek lista e kimisteve nuk i kam rradhitur sipas emrat e tyre por mbiemrat, kurse ne shqip nisin sipas emrit! Dhe tash cte bej ne kete rast, a ti le ashtu siç janë apo ti bej seleksionimin sipas emrit!!! Drita 29 Mars 2007 15:15 (UTC).

Me mire sipas emrit, e kam pa se jane sipas mbiemrave po thash ndoshta je duke punuar ende ne liste. --Proud To Be Albanian diskuto°) 29 Mars 2007 16:41 (UTC)

Stampa bendes[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Kos, a mund te behet nje stampe-template per grupet muzikor si ky ose si modele te tjere i wikipedia-ave tjere? --Lem31 31 Mars 2007 16:01 (UTC)

E kam bo plan qe 1 muaj, por kohe nuk po mundem me gjet, perhere kur po dua me bo, merrna me tjeter sende. Sot/naten ndoshta e boj, kete dhe disa infobox tjere. --Proud To Be Albanian diskuto°) 31 Mars 2007 16:23 (UTC)
Mire, kur ta kesh bere, ma thuaj tek "Talk-u" i faqes time, shendet! --Lem31 19 Prill 2007 17:48 (UTC)
Po e provoj te Livadhi im, por nuk mundet te garantoj asgje, Stampa:Infobox Film akoma nuk eshte ne perdorim. Nuk po funksionon si po dua une. --Proud To Be Albanian diskuto°) 19 Prill 2007 18:41 (UTC)
Po del ma shtire se mendova, po e bej njeher te thjesht. --Proud To Be Albanian diskuto°) 19 Prill 2007 19:16 (UTC)

Pse u gris lista e epizodeve te Black Lagoon?[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung! Pse u gris lista e epizodeve te Black Lagoon? Ne se nuk mund te vendoset ne wikipedia, atehere te pakten me thuaj se ku mund ta marr mbrapsht artikullin sepse me duhet! Puna e mbare!

U zhvendos apet palidhje: Lista e serive të Black Lagoon. Episode eshte sakte, naja. --Proud To Be Albanian diskuto°) 4 Prill 2007 11:04 (UTC)
OK! Pra nuk ishte grisur. Tani e kam marrur ne shqyrtim vete. Thankx! --Lagoon 4 Prill 2007 11:57 (UTC)

?!?!?![Redakto nëpërmjet kodit]

cfare ka ne lidhje me Pitagoren? mos e ver me qe eshte grek, se eshte ilir. eshte e reja me e fundit & e thote e& Mathieu Aref & Dhimiter Pilika. ta dini qe nuk e ve kot une ate x tu tallur se nuk kam kohe x te humbur.

ju flm x mirekuptimin.kalofshi bukur

E perzite krejt. Edhe nje fjale cka mundem te them, cka? --Proud To Be Albanian diskuto°) 5 Prill 2007 17:31 (UTC)

Artikujt mbi gjeografin e vendeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Dikush e ka ndryshu tagun <sup>2</sup> në <sup>2<sup> në artikujt në lidhje me gjeografin e shteteve. A mundesh me i kthye sepse këto ndryshimne janë masive dhe nuk janë të regjistruara në historikun e fletave. Shiko të lutem dhe nëse mundesh me gjetë metodën për të kthyer ashtu si kanë qenë. (p.sh.: Gjeografia e Andorrës)--Hipi Zhdripi 9 Prill 2007 11:37 (UTC)

Shiko: kur e ke ndryshua artikullin e ke be vet., per te rikthy artikujt, bet_0 e ka nje robot aktiv. --Proud To Be Albanian diskuto°) 9 Prill 2007 12:05 (UTC)

flamuri[Redakto nëpërmjet kodit]

Po çka tu ka tekë ai flamur i serbis bre? A po menon qe po e bon nomn a. Si do që të jetë, unë nuk po mundem të kuptojë pse po insiston për diçka irelevante. Unë po e marrë si agresion personal. Ti nuk ke qenë i inkuadruar në pregaditjen e artikullit dhe më këtë po e harronë se ky projektë nuk bazohet në demokraci, totalitarizm apo diçka tjetër por në merita që japin redaktorët. Meritat e tua në artikullin Serbia janë zero. Edhe si thua vetë nuk je i interesuar në këtë temë. I gjithë artikulli është pregatitur dhe ti nuk ke pasur interes fare për të, ndërsa pas paraqitjes së flamurit nga një kalimtarë (me gjasë serbë) i pa interesuar që të kontribojë në Wikipedia në gjuhën shqipe, interesim yt për flamur të serbis befas u rritë. Vetë interesimi yt në momentin kur ndryshimet janë bërë nga përdoruei që nuk ka ditur të shkruaj një fjalë pos të postojë flamurin e shkijeve po më lë të dyshojë se ti ke qenë ai dhe nuk ke pasur guxim ta bëshë atë si shqiptarë. Të lutem mos harro Wikipedia zhvillohet në bazë të punës së redaktorve dhe jo në bazë të pikpamjeve personale, Nëse mendonë që faktet e paraqitura në atë artikull janë të gabuar, atëherë vërtetoje të pavërteten por mos i ndrysho punimet me paramendime për përdorues [3]. Shpresojë se pa dituria dhe pa interesimi yt në temën Serbia është rritur se përndryshe flamuri i paraqitur aty do të zhduket. --Hipi Zhdripi 9 Prill 2007 13:46 (UTC)

Hahaha, shume interesant, amo sa budall duhet mu kone njeri me shkrua kete, 19252 redaktime dhe ti koncentrohesh te nje artikull, ma behte se Uni, me fal amo keshtu nuk mundem me bisedu me ti, normal qe ai perdorues u kone serb, ajo dihet, shqiptar nuk ka mujt me kone, amerikan apo gjerman, ato nuk kane interesa ne kete wiki, dhe une vec e formulova pak artikullin, dhe nuk shkrujt serbia eshte shtet e jo ndryshe, ti po me doket je duke jetu ne boten e endrrave, para se ishte flamuri nuk e dita vallai per cka ish fjale, e tani e pash dhe mendova pse mos me redaktua, jane serb, ti me vertet budall. Dhe dan eshte emer serb, Dober Dan. hahaha. --Proud To Be Albanian diskuto°) 9 Prill 2007 17:36 (UTC)

Ani, ani po bon, po bon <ref>(Tingulli 3)</ref> edhe hajgare me shqiptar. A ki ni për Ramadan naj herë (ahahahh), mos harro unë jam Hipi Zhdripi, edhe të H edhe të Zh. Sipas teoris tënde zotëri, serbet na paskan prejardhjen nga arabët. hahahah. Si do që të jetë, postimin e flamurit të bandave serbe e ka bërë me sguri një bandit ose një nacionalist serb, po e themë këtë, sepse edhe për mua nuk ka dallim i cilit nacionalitet është përdouesi por akti që ka kryer le të supozohet një gjë e till. --Hipi Zhdripi 9 Prill 2007 18:48 (UTC)

Po i perngjajshe shume atine perdoruesit, po ti si Hip edhe Zhdrip, me mendet/inteligjent kuptohet. Sa mire ishta pa ti. Si u ktheve ti, humba pak intersin ne Wikipedia. --Proud To Be Albanian diskuto°) 9 Prill 2007 19:05 (UTC)

Upss!!! Edhe interneti është botë e ëndrave, por ja që ti hyre në konflikt. Si ta quajmë këtë dukuri.--Hipi Zhdripi 9 Prill 2007 18:50 (UTC)

No comment. --Proud To Be Albanian diskuto°) 9 Prill 2007 19:05 (UTC)

U perpoqa por nuk munda![Redakto nëpërmjet kodit]

U perpoqa ta krijoja portalin me udhezimet qe kishte aty por nuk ia dola dot. Mendoj se nje portal i tille duhet formuar, por une nuk e bej dot vete. Kemi anime mjaftueshem per ate pune edhe pse shume pak manga! Sidoqofte... nuk ka problem mendoj! --Lagoon 12 Prill 2007 13:44 (UTC)

Shiko si jane be portalet te tjere, dhe orientohu tek nje portal, manga kemi mjaft, anime bazojne me se shumti ne manga. --Proud To Be Albanian diskuto°) 12 Prill 2007 14:07 (UTC)

Pergezime![Redakto nëpërmjet kodit]

Shikoj qe paske ndryshuar shume artikujt rreth luftes se dyte boterore dhe desha te te pergezoja! Kane marre nje forme me te mire tashme! Puna mbare --Lagoon 14 Prill 2007 07:41 (UTC)

Flm, dhe edhe ti ke be pune te mire, e ke shkruar nje nga artikujt me te mire ketu. --Proud To Be Albanian diskuto°) 14 Prill 2007 10:26 (UTC)

Teatri Dodona[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung, ndryshimind tend e ktheva prapa sepse gjysma e informatave pas ndryshimit tend jan fshehur dmth nuk e ke konfiguruar mire tabelen.

Ne anen tjeter une kisha sugjeruar ate qe tha dhe Bet_0, pra thjeshtesine duke e lene ne list te thjeshte. Shendet (Puntori 16 Prill 2007 07:49 (UTC))

Tani shkruje te faqja e diskutimit, e mos rikthe palidhje/pa arsyje, nuk e kuptova as arsyjen qe e riktheve, po mire tash po e di. --Proud To Be Albanian diskuto°) 16 Prill 2007 14:27 (UTC)
palidhje/pa arsyje? Sjellje e ult se nuk e prisja nga ti. Asnjehere nuk i kthej pa lidhje artikujt e as me pak te edituesve te rregullt. Sic duket me mir eshte te i le artikujt qe i editon pa prekur sepse ste vika mir eshte nese ndyshohen per te mire. Sa i perket shenimit ne faqen e diskutimit kete qe bera une ska patur nevoj te diskutohet. Per mua ky diskutim ka mar fund. (Puntori 16 Prill 2007 14:31 (UTC))
Une e mendova ndryshe, po ndasht. --Proud To Be Albanian diskuto°) 16 Prill 2007 14:33 (UTC)

referencat[Redakto nëpërmjet kodit]

Unë po mendojë se nuk ka nevojë të përdoret stampa pasi që kjo arrihet duke e ndryshu klasen e cila gjendet diku në listën e programit operues. Pasi që ta kemi ndryshuar do të lindin probelem!--Hipi Zhdripi 18 Prill 2007 13:32 (UTC)

Infobox muzikant[Redakto nëpërmjet kodit]

A mund të më tregosh se si mund ta redaktoj këtë infobox, pasi që i nevojiten disa redaktime. Tung. --Λeternus 22 Prill 2007 17:05 (UTC)

Çka po don me ndryshua? Keshtu nuk e di drejt cka po kerkon. Dhe per kengetaret perdore formaten e "muzikant". --Proud To Be Albanian diskuto°) 22 Prill 2007 17:29 (UTC)
Duhet të shtohen "bashkëpunimet" (alias), intrumentet nuk po dalin - nuk e di pse, etj. --Λeternus 22 Prill 2007 17:42 (UTC)
Bashkepunimet akoma nuk e kam shtua kodet per kete, te instrumentet eshte "instrument", pa i, e bena nje gabim ketu dhe ndjeti pa i, menduar shquar, dhe ndejti pashquar. Alias jane pseudonime ketu. --Proud To Be Albanian diskuto°) 22 Prill 2007 17:47 (UTC)
M'fal se jam habitur. Jo "alias" po "affiliation(s)". Tung. --Λeternus 22 Prill 2007 17:52 (UTC)
s'eshte problem, dhe i shtova edhe dy. --Proud To Be Albanian diskuto°) 22 Prill 2007 18:39 (UTC)

Se kuptoj problemin?[Redakto nëpërmjet kodit]

Cfare problemi ka? Ne se foto eshte jpg.jpg ajo prap shfaqet. Une ate foto nuk e kam marrur te gatshme nga wikipedia ne anglisht por e kam bere vete dhe kam dhene licensen perkatese. E verteta eshte se ajo foto eshte shkeputur nga nje video ne youtube.com dhe eshte kthyer me pas ne jpg, kjo sepse kur e ruan direkt nga youtube nje figure cfaredo, ajo e ruan bmp. dhe kjo dhoje skede nuk mund te ngarkohet ne wikipedia. Faleminderit per mirekuptimin dhe ju lutem te mos e grisni figuren. --Lagoon 24 Prill 2007 10:59 (UTC)

Figura u gris se ishte 3 here njejte, figurat .bmp mundesh te programi paint me ndryshua: Speichern unter/Sava as dhe zgjedhe .jpg, figurat dyfish e me tej grisen perhere. --Proud To Be Albanian diskuto°) 24 Prill 2007 11:06 (UTC)
Ju keni grisur figuren qe nuk kishte asnje lidhje me sa shikoj. Une nuk thashe gje per te por mendova se do te grisnit figuren ne artikull. Pa problem! --Lagoon 24 Prill 2007 11:58 (UTC)
Figurat ne artikull, nese jane lejuar per perdorim nuk grisen. --Proud To Be Albanian diskuto°) 24 Prill 2007 12:00 (UTC)

Infobox Album[Redakto nëpërmjet kodit]

A mundesh ta krijosh një infobox për albume? Falemnderit. --Λeternus 25 Prill 2007 18:36 (UTC)

Mundem, amo ne moment nuk kam kohe. --Proud To Be Albanian diskuto°) 25 Prill 2007 19:13 (UTC)
Shum mire qe e kreove KOS, por, duke e pa te fjalori edhe duke e dite une vete, fjala "producer" nuk eshte shqip "producenti", nuk ekziston kjo fjale... Fjala korrekte eshte "prodhuesi" --Lem31 28 Prill 2007 21:33 (UTC)
Si prodhuesi edhe producenti ekziston ne gjuhen shqipe. --Proud To Be Albanian diskuto°) 28 Prill 2007 21:35 (UTC)
je i sigurt?? --Lem31 28 Prill 2007 21:37 (UTC)
Mos me kon nuk e shkruj, po kqyrmi cka tjerte po thojne. --Proud To Be Albanian diskuto°) 28 Prill 2007 21:42 (UTC)

kthimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Pse e ke kthyer [4], ai përdorues vetem ka bëë disa ndryshime dhe plotësime.--Hipi Zhdripi 25 Prill 2007 22:21 (UTC)

Shiko rreshtin, cfare kuptimi enciklopedike ka ai tekst? Po jep doreheqje se u lodh, kjo e irriton lexusin dhe del si hajgare, le te formulohet me mire. Per tjetren mundet te jene ne artikull. --Proud To Be Albanian diskuto°) 25 Prill 2007 22:30 (UTC)