Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-3. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

 

Diskutimet (Head)arkivuar
Filing cabinet icon.svg Arkiva-14 shtator 2005 - 22 tetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-222 tetor 2005 - 31 dhjetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-331 dhjetor 2005 - 26 janar 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-426 janar 2006 - 28 shkurt 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-528 shkurt 2006 - 5 prill 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-65 prill 2006 - 14 maj 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-714 maj 2006 - 16 janar 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-816 janar 2007 - 2 maj 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-92 maj 2007 - 8 korrik 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-108 korrik 2007 - 25 tetor 2008


Answer for your question[Redakto nëpërmjet kodit]

Of course. It`s not problem :) So, there are following:

 • ENGLISH POLSKI
 • North Północ
 • West Zachód
 • South Południe
 • East Wschód
 • Yes Tak
 • No Nie
 • Apple Jabłko
 • Pear Gruszka
 • Live Mieszkanie (Noun), zamieszkały (Adjective)
 • State Stan (Noun; like California in the U.S.A.), państwowy (Adjective)
 • City Miasto
 • Question Pytanie
 • Ball Piłka
 • Football Piłka nożna, futbol
 • Born Urodzony (Adjective), urodzenie (Noun)
 • Year Rok
 • Happy New Year 2006!
 • Szczęśliwego Nowego Roku 2006!
 • PS Can you translate me one sentence to Albanian again, but only to my discussion. This sentence is: "Sugar in 230 languages", because I want to locate this sentence on my site in many languages of the world.
 • Thank you.
 • Best regards.

Szoltys1990 2005 Dhjetor 31 08:56 (UTC)

thx verymatch, i worked on an project here, i have planed few weeks ago, and you also Happy New Year. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 31 13:08 (UTC)

Ndihma[Redakto nëpërmjet kodit]

Kur ta lypë ndihmën edhe duhesh me e pranu e rrespektu e jo me ja fut shkelëm. Shiko Category:Miss--Hipi Zhdripi 2006 Janar 1 16:36 (UTC)

Spo kuptoj çka është puna, Manikene mir ke. Model dhe Fotomodel janë Manikene, si edhe Miss-i. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 1 20:32 (UTC)
Shka do me thonë manikene. Unë se di. Në spellcheker nuk ekziston e po më doket ehe fjalorë tjerë osht qashtu. Mos osht manikene "Fotomodele" apo "Bukuroshe" apo e përzine se ka edhe Fotomodele të kqija apo ma mirë me thonë femra normale. --Hipi Zhdripi 2006 Janar 1 20:57 (UTC)
Çka dush boni. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 1 21:03 (UTC)

Shqipëria[Redakto nëpërmjet kodit]

Dikush është duke e vandalizuar artikullin Shqipëria / bllokohe përdoruesin dhe kthehe Artikullin te verzioni i mëparshëm. Tung —bet_0 2006 Janar 4 20:04 (UTC)

Jo vetëm aty, e bllokova. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 4 20:08 (UTC)

Për artistat[Redakto nëpërmjet kodit]

Për artista që lujin në shumë filma mos ish konë ma mirë me i futë në stamp dinamike d.m.th jo me kriju shtampa po me pregatit qaty për qaty. Po provoj me bo një shembull.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 14 04:08 (UTC)

Edhe une kam menduar ashtu, por me kshyr edhe më shum për ata artistat që minimum 2 filma me pasur ne wikipedia shqip, d.m.th. dy artikuj e me shum. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 14 18:50 (UTC)

Udhëzuesi[Redakto nëpërmjet kodit]

Hej djali po më duket se kemi bollë material me bo një libër udhëzues qysh e kanë gjermont e amerikant. Mi mledhë krejt fletat që kanë për temë redaktimin, mirmajtjen, ndihmë dhe administrat po du me thonë mi bo si ata tjertë. Hilfe Buch.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 17 01:18 (UTC)

Ide e mir djali, une ndhimoj ku nevojitet, dhe nevojiten ende disa send për me bërë një Guide. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 17 14:25 (UTC)
Ani presim--Hipi Zhdripi 2006 Janar 17 19:33 (UTC)

Qytetet e Shqipërisë[Redakto nëpërmjet kodit]

shiko Diskutim:Gjirokastra a munesh dshka ma mirë me bo, nëse jo po e bojë une si qary një stamp edhe po e futi në qytete tjera.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 18 23:02 (UTC)

Stampën a? e provoj. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 19 15:36 (UTC)

About photo of RaniMukherjee.jpg[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, I need an image of this actress, can precise me the license about your image? The whole other one i've found have no correct license or no precise...can you answer me in the fr-es-eo-en wikipedia Thank you User:fr:jonathaneo│jonathaneo

I have the pics from en.wiki, i think the pic was under Public Domain, if i not have right to use, i can delete, it's not problem, but i find the pic never under en.wiki, i can you not say what for license have the pics, i have delete, i find the en.wiki pic never. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 20 13:16 (UTC)

Kthjellime[Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko Përdoruesi diskutim:Bet 0#Kthjellimet--Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 04:22 (UTC)

E pash. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 22 04:23 (UTC)
Nashta nuk po më kuptonë. Po nuk ka kuptim p.sh me bo kthjellim për termin Gjermania. Se edhe ktu munesh me thonë që janë njëqind tema me këtë term. Por kr thotë shqiptari Gjermania menonë në shtetin(vendin) Gjermon. Edhe kur të thotë Rugova menonë në rajonin Rugova dhe pse kohët e fndit ka dominu kjo për Ibahim Rugovën, kjo ndodhë gjatë bisedet kur dihet se për çka po folet. E qe doni me bo kthjellime në artikullin Rugova janë dy mundësi. Njona osht si deri më tani në seksionin " Shiko dhe këtë" ose në krye të faqes futet një lidhje ku shkrunë:
Artikuj tjerë me termin Rugova i gjeni [[Kthjellime Rugova|këtu]]]

Përndryshe krejt fletat duhet mu mush me kthjellime e kurr mes me mujt mi gjetë menjher fjalën që e donë njeri pa e marrë një hartë (mape).--Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 04:47 (UTC) Unë e bona për Ibrahim Rugoven pasi që është aktuale ehe njerzit ja futin në robota fjalën "Rugova", apo kupton (shpejtësia është ari)--Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 04:50 (UTC).

Yes, i unterstand, po amo dyqysh mir e ki por duhet me shku me kohën, ky gjast është sikur me Mars-in. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| Flag of Albania.svg |#| Flag of the United States.svg |#|#| ??? |#|#| 2006 Janar 22 04:57 (UTC)

Me kohën e shoqëris shqiptare. Ky është projekt shqip gjuhë e këtij projekti është Gjuha Shqipe edhe i përshtatet shoqëris shqiptare (as ShBA-së, as Gjermanis, as Muslimanve, as Arabve e ku ta di unë kuj tjeter). Ne nuk ke nevojë me përdorë termet e tyre (për mu është njësoj reklam si "star" si "shiati" ) kur jonë termet shqipe (si në politik, si në lëmit tjera) e kuptojë që je largë vendit dhe ke qefë me i pa shqiptartë sa më të zhvillumë, por nuk do më thonë qe mu bo si gjermant je i zhvillumë, as si arabtë. Ata i kanë venet e veta na e kemi venin tonë. Ti e unë që jena largë venit vetem mujim me i informu ata të venit tonë se çka ka përreth nesh e ata vendosin çka dojin me bo me atë informim. Për Amerikant Akademy Award është çmimi më i lartë në botë, për shqiptartë është Artist i Merituar, Artist i Popullit më i larti në botë. Shumë sene që i lexon në gjermanisht thojin i pari në botë, menojin në botën perendimore. Gati për çdo shtet që nuk është në perendim thojin shteti më i varfër në botë. Ruje veten edhe popllin tonë . --Hipi Zhdripi 2006 Janar 22 07:45 (UTC)

 • Upsss! U konë mir me arkivu fleten se është zgjatur shumë (edhe nënshkrimin nuk e ki neutral).

Projekti i shteteve[Redakto nëpërmjet kodit]

Hej hajt nimom pakes. --Hipi Zhdripi 2006 Janar 25 16:03 (UTC)

Ku, pse jo, kurgjo sjam tu bo, veq muzik po ngoj, halavaja a qysh i thojn atine muzika me instrumenta. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 25 16:06 (UTC)
Qe donë u konë mirë me i shti te qato shtetet ku po mungonë Kutizat. Në faktë ato janë po janë asi klasike që nuk boë me i ndryshu. Tashti i kam shti do po kanë metë ehe nja 30 vende. e ki lehtë ku mungojin "data" vetem i kopjon prej anglishtes. Ku nuk din trusja anglisht. Jo gjermonisht se oshtë keqë. A di shka përcjelle shka jam ka bojë qitashti.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 25 16:23 (UTC)
E kshiri cka mundem me bo, po pe kshiri me bo nje stamp per qyteta dhe shteta, inspiracioni po mungon, jam tu punue nje movie-box 2. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 25 16:32 (UTC)
Hej, hej mos se i kom bo krejt tashti jonë në rregull. Vetem duhet mi plotësu. Mos em qit tashti mateper punë. Ti vetem duhesh mi mushë . Kqyre qitashti qysh pi bojë une boni edhe ti. Qe ski "LUST" le. Bon istampat për lojna a bonë dishka tjeter--Hipi Zhdripi 2006 Janar 25 16:41 (UTC)
A pi bonë edhe ti disa qashtu. Une po ja nisi prej funit ti prej së nelti e zatetemi diku. Une ja nisa pa marrë parasysh a donë me më nimu. Tung--Hipi Zhdripi 2006 Janar 25 16:57 (UTC)

Upss!! Qitu munesh mi pa kush nuk ka e kush ka një Kuti Wikipedia:Projekti i shteteve#Statistika

po ti gati, i paske krye krejt. Kutiza e ki fjalen. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 26 11:44 (UTC)

Po, po tashti jam ka i kthej në sistem tjeter edhe duhet mi fut edhe disa informata ma shumë. Ato në filli jonë konë vetem sa mu ditë se për cilin vend është fjala. Sistemit të vjeter nuk bojke me ju shtu a hekë informata sipas nevojs (për çdo ditë po dalin sene të reja si p.sh. HDI-ja). Mas së mirti është mi bo si në anglisht. Unë komë menoftë se vetem në shqip kena qasi probleme, po edhe te anglishtja i kanë. Tashti po e shohë. Në fillim kam dashtë mi bo qysh oshtë ma mirë për databankë, po tingllojke keq. Tasht ie kam pa që edhe në anglisht ja kanë trusë qysh i bjenë ma mirë për databank. Problemi është te emrat e shteteve (Akusativ, Dativ}. Te anglishtja ja kanë bo si qitashti pi qesë te projekti i shteteve. kqyre aty edhe diskutojim ary. --Hipi Zhdripi 2006 Janar 26 15:47 (UTC)

Tash nuk kam aq koh, jam tu e punu nje artikull edhe kompjuterin pe regulloj. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 26 16:08 (UTC)
Ani zemër. Tung--Hipi Zhdripi 2006 Janar 26 17:26 (UTC)
Mir qe pe kupton zemër, vallai te kisha ndhimu, por edhe jam tu shkrue, ne kompi pe boj gati artikujt. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 26 17:28 (UTC)