Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ko.S.ystem.OV@/Arkiva-4. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

 

Diskutimet (Head)arkivuar
Filing cabinet icon.svg Arkiva-14 shtator 2005 - 22 tetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-222 tetor 2005 - 31 dhjetor 2005
Filing cabinet icon.svg Arkiva-331 dhjetor 2005 - 26 janar 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-426 janar 2006 - 28 shkurt 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-528 shkurt 2006 - 5 prill 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-65 prill 2006 - 14 maj 2006
Filing cabinet icon.svg Arkiva-714 maj 2006 - 16 janar 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-816 janar 2007 - 2 maj 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-92 maj 2007 - 8 korrik 2007
Filing cabinet icon.svg Arkiva-108 korrik 2007 - 25 tetor 2008


Foto, Figura[Redakto nëpërmjet kodit]

Unë e pata menu për mi dallu prej artikujve fotografit, dokumentet mi shti në kategori si me një nën hapësirë të kategorive p.sh. Category:Foto:Monumente për dokumente Category:Historia:Bla, Bla--Hipi Zhdripi 2006 Janar 28 22:18 (UTC)

Vallai se kuptova mir cka po thue, dhe jam sa per tash tu i drejtu kategoriat te kinematografia. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 28 22:20 (UTC)
Po bonja si Dori me qat programin ri-drejtoi--Hipi Zhdripi 2006 Janar 29 00:19 (UTC)
A jo, kjo eshte tjert qysh, po kshiri nje lidhje me bo, dhe mir e ki me kategoriat, por sepse njo, thash ndosht. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 29 00:32 (UTC)

Kutiat e shteteve[Redakto nëpërmjet kodit]

Hej, em kanë met edhe 22-kutia për shtete edhe mi mshel qit pjesë të projektit. Nëse i bonë ti qato prej nesrit ja nisi me i mush at pjesen hyrse, demek me konë kufizohet shteti. Jam ka du mi përdor një tekst "Muster" qe ki qefë e bojim bashkë edhe nuk bohet monotone edhe osht ma lezet vet i dyti. Qysh ki qefë ajo punë duhet mu bo, kshtu e ashtu se krejt shkijet, turqit ton gati i kan bo vetem na e po me doket edhe maqedont i kan bo. Bollë keq për ne.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 29 01:48 (UTC)

Kalendari[Redakto nëpërmjet kodit]

Po më doket ka problem. Duhet me i kotrllu se tashti jemi në 2006.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 29 01:56 (UTC)

Jo vetem ajo, 3 kalendara po me doken palidhje, por kshyr te stampa. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 29 01:57 (UTC)

Gjuha[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung. A ekziston ndonjë kategori për gjuhë. Në qoft se jo duhet me krijua një. Beli 2006 Janar 29 02:29 (UTC)

shiko Category:Gjuha. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 29 02:33 (UTC)


ok e pashe masandej. Tung mirëpo ma mirë kishte me qenë Category:Gjuhë por ska problem. Ist schon Ok, auch so Beli 2006 Janar 29 02:35 (UTC)

Te dyjat janë mire, por mundesh me kerku per me ndryshu, te Wikipedia:Ri-kategorizime ose Wikipedia:Kuvendi per me diskutu. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 29 02:39 (UTC)

KF Besiana[Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko një vandalist e ka flliq këtë artikull tek emri i trajnerit. BLLOKOJE Beli 2006 Janar 29 13:40 (UTC)

E bllokova, amo mundesh ti me kon ne rend, cka dojne te bojne, nivel e atinve nuk eshte e mecme me zhdrip. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 29 19:22 (UTC)


Po, qashtu asht, po ne at moment.... reagova qashtu... Beli 2006 Janar 30 16:17 (UTC)

Por kja nuk eshte arsye per me shajt edhe mundhesh me bo revert. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 30 16:31 (UTC)

Kalendari[Redakto nëpërmjet kodit]

Mos i hekë Kalendartë prej fletave. A din shka kom hekë deri sa i kom bo qashtu. Mos të pëlqefshin kallxo shka e ki njet me bo kqyre ku oshtë projekti për kalndarë edhe shkruje qaty. Jo heke njo me ni vanë e tjert lej. Ose hinju krejtve ose mes e prek as njo. HIPI

Une të kam kallxu njoni (i maviti) është kalendarë aktual. Tjetri oshtë enciklopedik. Në mos e marrshe vshë dallimin skam shka me të bo. Pa kalendari aktual në ato fleta bonë, po nuk bonë pa ata enciklopedik. Ti e ki hek kalendarin enciklopedik. Muaji shkurt nuk i ka gjithmoë 29 ditë. Hipi

Ma mir me bo njo, qe i ka te dyat, datat dhe mujat, palidhje dy a tri me pasur. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Janar 29 20:07 (UTC)

Musikbox[Redakto nëpërmjet kodit]

Kannst du mir eine Box für Musikbands machen?Ähnlich wie die Moviebox.Wenn möglich wäre es auch toll wenn du eine für Biographien von Musikern machen könntest.Vielen Dank für deine Mühe.--Aequitas 2006 Shkurt 1 10:20 (UTC)

Also gleich wie der Movie-box, nur an Musikband anpassen, wenn so, sicher mach ich es. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 1 16:15 (UTC)

Ja einfach eine Box für Bands oder Musikbiographien wie zbsp. Elvis Presley... oder kann ich da auch die normale box für Biographien nehmen?Einfach eine Box aus den anderen Wikipedia nehmen, passt ja nicht mit dem von hier?--Aequitas 2006 Shkurt 1 22:36 (UTC)

So, ich muss jetzt gehen, ich schaue morgen, was ich machen kann. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 1 22:45 (UTC)

Kein Problem ;) Ich brauche es auch nicht gleich ;)

Also ich nehm jetzt denn Movie-Box und passe es an. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 3 13:00 (UTC)
Es gibt da leider ein problem, da eigentschaften der Band nicht immer gleich sind, aber ich werd schauen was ich machen kann. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 3 13:11 (UTC)
So Stampa:Muzik-Box. --Ko.S.ystem.OV@ Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 3 13:33 (UTC)

Bllokimi i përdorusit Aofa1980[Redakto nëpërmjet kodit]

nuk ja vlen me diskutu me kështu idota si ky dhe me e humb energjinë kotë. Nëse vazhdon më të smbaron asnjëher diskutimi. kështu kemi qetësi për 24 orë. mbas fjalorit që përdor si duket është i njëjti si OshUk. Shih e puno për naj send më të meçëm se me u marr me to. tung —bet_0 2006 Shkurt 14 14:27 (UTC)

vler nuk ka vallai, por mendova me grise atu dy dhe me zhvendosur atu diskutime, une jam tu dal me shetitur, kur vije ndoshta shkruj per nje person, po mendova George Washington si te gjej kohe me vazhdue, gje e vazhdova pak, por humbi, sepse serverat kane pasur problem, une besoj se eshte OshUk, qysh eshte nje fjale e urte: zufälle gibt es nicht, d.m.th. aofa1980 eshte OshUk, qe kshyr me bo dem. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 14 14:33 (UTC)
Po qe i njejti person me OshUk, mund te bllokohet, por nese po ben thjesht biseda atehere s'ka arsye per tu bllokuar. Duhet me pas parasysh se jo te gjithe dine se si funksion Wikipedia. Me mire tu shpjegohet se si punon se sa te bllokohen dhe te humbim nje perdorues te mundshem. Dori | Diskuto 2006 Shkurt 14 14:35 (UTC)
Edhe une pata at mendim, por edhe dyqysh u dashte me ndal, mendimi eshte i liri (Freedom of speech), por fjalorin jo i paster e pati, nuk ke puna kritika, por mendimi, dhunimi ashtu me komentu, nuk eshte mencur, te WP-De as qe kishin prite. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 14 14:41 (UTC)
S'kupton lloji i tij për fat të keq me biseda. Ai ja nisi në nivelin më të ulët të fyje dhe të shajë. Ne që më se një orë po mundohemi me shti me shkrujt e jo me kritiku po si duket nuk ka interes për të shruajt por vetëm për të prish. Shpresoj që mbas 24 orëve ju ka mbush mendja. Nëse mendon ti (@ Dori) mundesh edhe ta zhbllokojsh nuk më mbetet hatri. tung --bet_0 2006 Shkurt 14 14:49 (UTC)
Është i njëjti personë i sëmurë psiqikishtë nga sindromi fundamentalist. Duhet blloku të tri kontot e tij.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 14 20:22 (UTC)

Lista e këngëtarëve dhe grupeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Unë e pastrova ndryshe. Tash më duket më mirë. shihe. tung --bet_0 2006 Shkurt 15 11:10 (UTC)

Mire po doket. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 15 11:21 (UTC)

Frederik Rreshpja[Redakto nëpërmjet kodit]

17 shkurt e premte - ka vdek ai (sipas teje). 18 shkurt e shtunë varrimi. vdekja llogaritet jo varrimi ??? tung --bet_0 2006 Shkurt 18 23:16 (UTC)

Gabim e pasna lexu, m'fal, flm qe kalxove. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 18 23:28 (UTC)

Diskutimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Hej, po thomë, a di, vetem po thomë se je bo i rreptë në diskutime. Ja ki nisë mu bo edhe ti si Beti sakicë. Mos u boni tashti dytë sakica se e sosni shpejt malin me dy sakica. Mos e merrë me të keq se po tutna po më bjen edhe mu sakicë në kry--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 25 00:33 (UTC)

Per ku je tu thone? --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 00:35 (UTC)
Diskutim:Fatos Nano reagimi yt është i saktë po ,... oshtë sakicë për shqiptarët që në shumicë janë gjakë nxehtë, si mu konë para gjyqit ju doket atyre, Përdoruesi diskutim:Dori e ki drejt po osht sakicë edhe une nuk komë kurgjo kundër hmmm, po ma merre mendja që duhet me i lonë njerzit pak me hy brenda e me kuptu e me ju japë shansen me i ndreq gabimet, nëse nuk i ndreqin pasi që të kenë bërë pak përvojë (të marrin erë) atëher duhet se skena rrugdalje tjeter. E di, e di kushton nerva, kohë e punë po shka me bo jema çita që jena. Edhe në fund të fundit për ndërgjege tëmde, mund të i thuashë vetes se e ke provuar, edhe në mos ja arritëshe cakut. Reagimet, kundërshtimet e ashpëra janë po thuj se gjë normale tek shumë njerzë disa se e kanë në gjene e disa nuk janë të informuar mirë ata edhe pse e dinë se nuk e ke qëllimin e keq reagoin ashpër. Nuk jemi duke e përfundu projektin që ta kemi përfekt, menojë që është mirë të ndërhymë vetem aty ku me të vërtet nuk bonë kurrsesi p.sh.: te reklamat hashiqare aty dihet se prej atyne njerzve nuk kena shka me prit. E të tjertë po, është në rregull që njëri të reagoi më ashpër kur ndonjëri na bëhet barra e madhe përndryshe edhe mos me pas të drejt kur ke të drejt nganjëher është mirë. Ka shumë arsye pse vinë njerzit këtu disa prej inatit, disa për të mos e harru gjuhën disa për tu informuar por të gjithë ata që marrin e që kanë pak ndërgjegje edhe do të japin dishka.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 25 01:09 (UTC)
Duhet pak me ngrit zerin, se nuk ka kuptim, menditem te te gjith politikaneve me hy ne WP, une nuk i fola kec, qysh e ke pa, vec i tregova, qysh ketu lepuri hec, po mir e ki, une nuk du me hy ne konflikte, si ne jeten jasht kompjuterit edhe ne kopjuter eshte politika ime, konflikti veq ta zen rrugen, kurgjo tjeter, cka te ka gjet tije, qe je bo inaktiv. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 01:22 (UTC)
Ani bënë si të duket më mirë. Aktiv jam më shumë si më parë. Por për disa punë që u merrsha më parë tani ti e Beti jeni duke i kordinu shumë mirë. Une deshta që edhe Leka të më ndihmojë në disa gjëra ashtu që ta drejtojmë energjin ma mirë. Po nejse. tashtii jam duke u marrë me fjalorin e muzikës. E po më doket në fund kanë mu konë puntë mirë.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 25 03:07 (UTC)

Upss!!! Provo të jeshë më tolerant, nëse nuk munesh s ki shka me bo kur e ki drejt e ki drejt.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 25 01:20 (UTC)

Jam tolerant, edhe shum. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 01:22 (UTC)
Po kam edhe problem me nje fjale anglisht, qe per se pari here jam tu e ndije. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 01:24 (UTC)
Cilen, bo vaki e di--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 25 03:00 (UTC)
deemed. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 03:01 (UTC)
Qysh i thnë "një djalë" mallkim po ë doket qaj oështë veq po kqyri në mujsha me gjetë diku saktësisht.
ti po mendon damn/damnation (de: verdammt) keta e di. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 03:15 (UTC)

E, zoti ta boftë qaren, skam shka me të bo!--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 25 03:18 (UTC)

Ani, flm per ndihme. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 03:20 (UTC)

Dallari Amerikan[Redakto nëpërmjet kodit]

Kujdes! Edhe dollari i kanadës është amerikan edhe dollari i karibit. Gjitha këto shtet gjenden në amerikë. Po më duket se po të kuptoj si po mendon, Për këtë të kisha propuzuar që Dollari Amerikan të ridrejtohet tek Dollari i ShBA-ve pasi që më këtë emrë shumë shqiptarë e mendojnë këtë. Besoj që po më kupton edhe pse ndoshta nuk të pëlqenë.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 25 05:11 (UTC)

zyrtarisht nuk e kam nije, dollar eshte pergjithshme Dollari Amerikan, po ta ksyshrmi cka po thojn tjert. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 25 05:13 (UTC)
Është e vërtet që në popull si dollar amerikan është i njohur dollari i ShBA-së. kurkush nuk ka nerva me thonë dollari i shteteve të bashkuara të amerikës, po i bijin shkurt. Po na duhet mi bo një lidhje mes gjuhës përdorur në jeten e përditshme (umgangschprache) edhe gjuhës së librit. E para është që mu lidh me sa ma shumë përdorues të internetit e tjetra me orijentu kah gjuha e librit. Kuptohet sa të mujim e të kena aftësi.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 27 03:58 (UTC)
Shkurtesa ShBA vonë ja ka nisë me u përdorë nga populli, qatëher kur ja ka nisë me u popullarizu shkurtesa USA ja kan nisë shqiptart mi përdor nëpër gazeta ma shumë e diku diku e ka përdor edhe populli.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 27 04:02 (UTC)
se pari, dollari amerikan, na i thojmi Dollar, se shqiptare e KS dhe SHQ e perdorin vetem te ShBA, dhe une kur nuk e kam nije se i thojne Dollari i ShBA, mundem edhe USD me bo. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 27 19:06 (UTC)

Ridrejtimet[Redakto nëpërmjet kodit]

Sa di une nuk oshtë keq mi lonë tonat sa të ka. Vetem kur jonë me naj shkronjë që nuk ka lidhje hiq me emrin osht mir mi hekë si gabim teknik. "Gabimet" që i bojin shumë vetë P.sh Teknika, Teknikë, Teknike është mir mi lonë si ridrejtime, e Tenika oshtë pak si shumë. Shumë vetë e lypin p.sh Naim Frashri, e na e kena artikullin Naim Frashëri është ky gabim që nga shumë vet bohet po më doket këto lloj gabime duhet mi lonë. Gegë, gegnishtja kto duhet me konë se njerzit i lypin edhe me këto emra. Çysh oshtë p.sh anglishtja, anglisht e Gjuha Angleze është emri i artikullit për këta nëse lindin "konflikte" atëher krijohen artikuj të ri, po du me thonë nëse nanjoni ridrejtim qonë në një artikull të gabum. Nëse mendon me ndrru medoten e punës në këtë drejtim të lutem mundohu të ma shpjegoshë përse--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 27 03:49 (UTC)

Teknika dhe Teknikë ok, sepse njera eshte gramatik, njera eshte umgangsprachlich, kurse teknike mundet me lene, por mos me leju shum, sepse ç & ë nuk po perdoren tani, na e kemi ne gjuhen shqipe ketu dyja si dicka speciale mundem me thone, por shum mir e ki, po eshte edhe puna se disa cka nuk gjendet ne gramatik ose/dhe gjuhen letrare me lene nese ajo ne tjera vende ashtu perdoret, nje p.sh: Aeroplani, thuhet edhe Aroplani, edhe ne SMS i kam pa ashtu qe shkruhen, Aeroplani eshte vetem ne p.sh, te struja dhe rryma, struja si percjelles, e rryma si arikull, sepse te dyat perdoren, edhe se ka fjale ne gjuhen shqipe qe nuk jane shqip, ne kete kuptim duhet me lene, ti e fol dialektin gege, dhe e dine se na me large prej gramatikes jemi. --K.S.ystem Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 27 18:52 (UTC)
Nuk ka lidhje kjo edhe aq shumë me gjuhë. Kryesorja fjalët "keywords" që kërkohen nga rrobotët duhet të jenë redirekt. Ti me siguri që e dië qysh shkojin punët në internet. Sa për gjuhën është mirë që të përdoret gjuha e librit në artikuj, pasi që ajo është më e përhapura. Nuk do me thonë që ka rregull gjithësesi. Se atëher, ju met vetëm studiuesve të gjuhës shqipe me shkru (edhe ata kishin me diskutu për shumë sene, në fakt ata që menojin që janë qisi studius, bojin zurmë e menojin që dijin me shkru perfekt gjuhen letrare shqipe). Edhe ti je tu shkru e tu fol në gjuhen shqipe pa marrë parasysh se i përdorë fjaltë nga thesari gegërishtes apo toskërishtes. Për gramatik aty ka rregulla si të formohet fjalia. Dialektet aty nuk kanë dallim shumë. Qaty duhet me pas kujdes edhe ti, unë, e tonë që janë jashtë vendit se formulimin e fjalisë e bojim shpesh në gjuhen e hujë, kjo ndodhë ose se dijim gramatiken ose e kena harru tu e folë gjuhen e hujë (u bo shprehi). Folim gjermonisht me fjalë shqipe. Mos u merzit për qasi qortime puno qysh dish ma mirë. Jo që po du me ta rrit menjen po më të vërtet ma vlerë ka puna jote që e ki bo ti deri qitashti se sa qato qortime (duhet edhe ato mi përcell, po jo me lonë e me të pengu). Për me u marrë vesh ma mirë, po thomë a po di veq po thomë, e ki pa qitu 99% e rasteve kritikojin e 1% punojin përqata edhe tashti nuk dijimim na shqiptart me shkru mirë gjuhen letrare shqipe. Oshtë kallaj me konë gjerman (i bonë letrat, ose Vizën C) po oshtë vështir me konë shqiptar duhesh me i duru 7-8 milion njerzë për me bo dishka ose e u përla me ta, e atëher e harron punen. Hahaa :)--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 28 02:31 (UTC)
Perpara kam shruajtur me shum gege, me mendim se nuk pengon, p.sh. më shum, na i thojme ma shum, dhe ata qe tregon veten pak si nalte, e kane nivelen posht shume, ne kuptimin e studenteve, nese e kuptoj ate fjali, une e shkruj dhe e foli gjuhen gjermane, si nje amtar i gjuhes gjermane, amo kur nuk bjen ne mend mu livdue, sikur disa tjere, qe i kane mesu disa fjale e vetem gjermanisht folin, gjuha shqipe eshte nje nga me te veshtirat, por edhe nje nga me te mirat. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 28 15:20 (UTC)

Biografit[Redakto nëpërmjet kodit]

Titulli i artikullit (Emri i shqiptum edhe në koftë i shqiptum keq)


Emri<br> (paramenu për emrin org. që është redirect)

Pseudonimi<br> (apo ku ta di unë, me cilin emër u konë i njohur ose hiq)

Lini më ....

teksti


Unë i kamë pa edhe të tjerat gjuhë. Po në fund kam vendos qysh e kam pa në librat shqip. Ato zakonisht përdorin këtë formë edhe ja komë përshtat. Tashti ti bonja qysh të dushë. Vetem dije që para se mi bo qashtu kam menu pakes.--Hipi Zhdripi 2006 Shkurt 28 02:38 (UTC)

Mu nuk po me pelqen hiq aja forme, nese te pelqen bone ashtu, mir e ki, ne libra eshte ashtu, amo na nuk duhet paqare me bo si ne liber, na shqiptaret jemi linde me ideja, per ashtu nuk duhet me kshyr naper libra, qysh eshte formata, me kupton. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Shkurt 28 15:24 (UTC)
Nuk duhet paqare mir e ki, po edhe nuk duhet me bo paqare si tjertë :). Ëstë lezet me pasë edhe na dishka tonen.--Hipi Zhdripi 2006 Mars 1 06:21 (UTC)
Per qata nuk po i shkruaj ne kllapa, se gjermant dhe amerikant e kane ashtu, duhet me ardh koha qe edhe ata me perkthy artikuj nga gjuha shqipe, e jo na veq, po edhe nuk po kemi ku me morre edhe informaciona. --filozofi Flag of Albania.svg Flag of the United States.svg ??? 2006 Mars 1 21:58 (UTC)