Jump to content

Përdoruesi diskutim:Dori

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Dori. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
 • Shënim/Note: Po patet ankesa të përgjithshme ju lutem shtrojini tek Wikipedia:Ankesa, për diskutime shkoni tek Wikipedia:Kuvendi / If you have any requests not pertaining directly to me please make them here, otherwise it may not be addressed in a timely manner.
 • Vendosni mesazhet në fund, dhe firmosini me ~~~~.
 • Kjo faqe është pastruar, shikoni historikun për mesazhet e vjetra.


Më le një mesazh / leave me a message

Ne lidhje me ShtepiaeLibrit.com[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Dori, nuk e di sa e vertete eshte por vura re qe domain name www.ShtepiaeLibrit.com ishte listuar ne nje nga listat e faqeve SPAM blacklist. Une nuk jam i sigurt kush mund ta kete shtuar kete adrese aty, por kjo duhet te jete bere gabimisht pasi kjo faqe ka per qellim te promovoje librin shqip dhe jo te coje SPAM. [ http://meta.wikimedia.org/wiki/Talk:Spam_blacklist/Archives/2008-03#www.shtepiaelibrit.com]

Te lutem po page mundesi investigoje ose me ndihmo te kuptoj se cfare duhet te bej.

Perzemersisht, Elvisi

Email: eplaku(at)gmail.com

Përshëndetje Elvis. Lidhjet e kësaj faqeje ishin vendosur në disa artikuj dhe unë isha ai që e vendosa tek lista e zezë. Kjo faqe shet libra. Wikipedia nuk ka për detyrë të promovojë libra tek faqe komerciale, sidomos kur informacioni s'është me licensë të lirë. Ai (ose ajo) që po vendoste lidhjet nuk po vendoste informaction tjetër (pra thjesht po shtonte lidhje tek një faqe komerciale). Kjo është indikative e funksionit spam. Nëse dëshiron të shtosh informacion (për të cilin je autori) nën një licensë të lirë mund ta bësh direkt tek Wikipedia. Gjithë të mirat. Dori | Diskuto 6 Tetor 2008 01:03 (CEST)

Kandidature per administrues[Redakto nëpërmjet kodit]

Do te ishte shume mire qe te merrje pjese ne vendimin per dhenjen edhe nje te drejte per administrues. Shih ketu kandidaturen e sponzoruar. Puntori 24 Nëntor 2008 14:30 (CET)

S'kam qenë shumë aktiv Puntoro, s'do të kisha dijeni të mjaftueshme për votimin. Për mendimin tim sikur s'ka më nevojë për administrues të tjerë. Dori | Diskuto 27 Nëntor 2008 04:10 (CET)

desha tju pyes a mundem me gjet librin e Dr EDMOND BEQIRIT "HYRJE NE INFORMATIK"pres përgjiegjje ju faleminderit >>>>

kisha pas deshir me dit nese muj me u regjistru,edhe kisha pas qef me dit kur fillojn regjistrimet,dhe a esht licencuar se po thon se ma nuk mujn me funksjunu me kto shkollat private se jam shum e interesume me u regjisru tek ju nese me kthe msn ne ket adres hona_te@hotmail.com.ma kthe pergjigjejen.jeni shum te mir a

              Shqiperia


Shqiperia eshte shtet i vogel si me siperfaqe ashtu edhe me popullsi. Ze pjesen jugperendimore te Gadishullit, eshte vend kryesisht malor me ultesira pran detit, me fushgropa ne brendi, me shume lumenj te cilet rrjedhin prej lindjes kah perendimi, ka dalje ne dy dete dhe e quajn " Porta e Adriatikut ne Ballkan ". Shqiperia ka vije bregdetare te gjate 472km, vija ajrore veri-jug eshte 340km, ndresa lindje-perendim 148km. Shqiperia eshe toke e ultesirave, fushave. kodrinave e maleve te larta. Lartesia mesatare e vendit eshte 714m.

Hi! Please, look at this here. 189.21.161.81 17 Janar 2010 18:00 (CET)

hello, i'm en:user:shanmugamp7.. i cant login using that account in this wiki. i want to usurp my global account to this wiki.. you can contact me at en:user talk:shanmugamp7.. this is my sul.. thankyou
note: i have requested all the three bureaucrats of this wiki--115.254.53.121 6 mars 2012 18:43 (CET)[përgjigjuni]

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)[përgjigjuni]

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)[përgjigjuni]

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)[përgjigjuni]

Hi, sorry for writing in English. I'm writing to ask you, as a bureaucrat of this wiki, to translate and review the notification that will be sent to all users, also on this wiki, who will be forced to change their user name on May 27 and will probably need your help with renames. You may also want to help with the pages m:Rename practices and m:Global rename policy. Thank you, Nemo 3 maj 2013 19:11 (CEST)[përgjigjuni]

Pse ditet e javes jane ndajfolje?

Statusi juaj i administratorit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.   Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator dhe burokrat. Meqënëse sqwiki nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.   Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.   Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.   Të fala, Rschen7754 25 Korrik 2014 05:10 (CEST)

Statusi juaj i administratorit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje. Unë jam një kujdestar. Një politikë e re në lidhje me heqjen e të "drejtave të avancuara" (administrator, burokrat, etj) u përshtat nga konsensusi i komunitetit kohët e fundit. Sipas kësaj politike, kujdestarët po rishikojnë aktivitetin e administratorëve në wikit me një politikë inaktiviteti.   Ju e arrini kriterin e inaktivitetit (pa redaktime ose hyrje për 2 vjet) në sqwiki, ku ju jeni administrator. Meqënëse sqwikibooks nuk një rishikes të sajin të të drejtave të administratorëve, aplikohet ai global.   Nëse ju dëshironi të rimerrni të drejtat tuaja, ju duhet të njoftoni komunitetin tuaj që kujdestarët ju dërguan këtë informacion për inaktivitetin tuaj dhe ta diskutoni çështjen. Në përfundimin e diskutimit, nëse komuniteti do që ju të mbani të drejtat tuaja, ju lutemi kontaktoni me kujdestarët tek m:Stewards' noticeboard, dhe lidhni diskutimin e komunitetit lokal, ku ata shprehin dëshirën që ju të mbani të drejtat, dhe të tregojnë një kërkesë mbajtjen e të drejtave në vazhdim.   Ne kujdestarët do ti vlerësojmë përgjigjjet. Nëse nuk ka përgjigjje fare brenda një muaji, ne do të vazhdojmë me heqjen e të drejtave tuaja. Në rast dyshimi, ne do të vlerësojmë përgjigjjet dhe do ta referojmë vendimin komunitetit lokal për komente dhe rivlerësime. Nëse keni pyetje, ju lutemi na kontaktoni tek m:Stewards' noticeboard.   Të fala, Rschen7754 28 Gusht 2014 05:48 (CEST)

Rikthimi i zhvendosjes[Redakto nëpërmjet kodit]

Keni shkruar në kuvend si më poshtë:

>Nqs shikoni shume zhvendosje faqesh nga vandale, mund te perdoret nje mjet i ri qe quhet riktheje nga faqja Speciale:Recentchanges (cdokush mund ta perdori). Nqs faqja eshte levizur me shume se nje here, rikthimet duhen bere ne radhen e kundert qe te rregullohet. Pastaj duhen grisur faqet percjellese nga administruesit, por kjo s'ka edhe aq rendesi. Dori | Diskutim 2005 Prill 2 04:27<

Shkova tek ajo faqe por nuk gjeta gjë dhe nuk e kuptoj si bëhet rikthimi ose zhbërja e zhvendosjes vandalisht të artikujve tek një titull/emër tjetër. Nqs. keni mundësi ta shpjegoni më qartë? Flm. Gentius (diskutimet) 27 Nëntor 2014 22:42 (CET)


Kandidimi per admin.. i Koka11[Redakto nëpërmjet kodit]

Koka11 (diskutim · kontribute) PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

 • Arsyeja për kandidim. Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam PËR ...nga Rrjedha. Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET)

Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë -po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:15 (CEST)[përgjigjuni]