Superhero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Superhero quhen të gjithë ato personazhe fiktivëstrip, film ose literaturë që kanë forcë të madhe fizike, dhe në shumë raste edhe forcë mbinjerzore.

Superhero[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]